Na Madagaskar v sezóně z Vídně a Prahy. Letenky od 15 956 Kč

Jak akci využít?

Akční letenky směrem na největší africký ostrov Madagaskar plný unikátní flóry i fauny jsou spíše raritou, než pravidelným úkazem. Pokud byste rádi okusili tuto africkou exotiku, máte příležitost. Z běžné ceny neklesající pod 20 tisíc se dostaneme k 16 tisícům s aerolinkami Air France a KLM v rámci vánoční akce, a to s rychlými přestupy i dvěma zavazadly v ceně.

Cesty lze plánovat od ledna po červen příštího roku, ovšem jak se dočtete v našem průvodci Madagaskarem, vyhněte se období dešťů panujícího od ledna do konce března. Věnujte také pozornost případným rizikům, viz MZV.cz.

Termínů není příliš, pokud byste potřebovali s vyhledáním pomoci, hoďte dotaz do komentářů níže.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Antananarivo
Madagaskar

od 15 956 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 14 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Praha
Česká republika
Antananarivo
Madagaskar

od 16 864 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 14 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 06. 12. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 22 000 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Do 20. prosince nebo vyprodání nejlevnější tarifní třídy G

Na jaké termíny jsou letenky?

Od ledna do června 2019

Jsou během letu přestupy?

Paříž Charles de Gaulle

S kým poletím?

Air France

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou příruční i 2 odbavená zavazadla každé do 23 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Byli jsme v říjnu 2016 na Madagaskaru a vše naprosto v pohodě. Je ale potřeba přemýšlet, co vše je rozumné dělat a co už ne.

Máme skvělé průvodce, jeden mluví i česky a navíc je lékař. Můžeme doporučit - martin@kaminsky.cz. Pár fotek a povídání pro tip na cesty je na http://kaminsky.cz/foto/madagaskar/galerie/

Odpovědět
před 2 měs
Avatar uživatele Daniela
Daniela

Manžel byl před necelým rokem skoro dva měsíce na Madagaskaru a vše naprosto v pořádku, neměl pocit žádného ohrožení. Teď jsme přijeli po měsíčním treku po Zanzibaru, kde nás přepadli s mačetou. Závěr je, že jsme přišli o fotoaparát a kameru, nemáme žádné fotky. Máme ale obrovský zážitek s místní policií a justicí. K mému překvapení během týdne zloděje chytla, odsoudila a nám dokonce vrátili fotoaparát. Vše jen za příspěvek 300.-Kč na benzín do policejního auta. Jen kamera je v propadlišti dějin. Škoda jen, že jsme se snažili kontaktovat naší ambasádu a tak dělala 14 dní mrtvého brouka (jo odeslala sms s otázkou co potřebujeme). Závěr. Dávat si pozor vždy a všude

Odpovědět
před 2 měs

To varovani je dost na miste a podle me bys ho mel uvest Ty sam, Davide.

V pripade, ze se tam Cechovi neco stane, i prestoze je varovani na strankach Min. zahranici, pojistovna na 99% nezaplati ani korunu. Treba ta nejvetsi to ma primo v podminkach uvedeno...

Odpovědět
před 2 měs

Kamarád kaktusář jezdí na Madagaskar s přestávkami od revoluce. Teď mi říkal, že už nikdy nepojede - bezpečnostní situace opravdu špatná, loupeživé gangy nejdřív střílí a až pak zkoumají, co vám můžou ukrást. Nejezdit!

před 2 měs
David Eiselt

Určitě před každou cestou kamkoliv doporučuji přečíst a kriticky zvážit rizika https://www.mzv.cz/jnp/cz/encykl...index.html

Ale odmítám bulvární tvrzení o tom, jak mě po výstupu z letadla někdo popraví.

před 2 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 305 komentářů
 • Poslat zprávu

Nevšiml jsem si, ze by Ivan někde psal o vražděni na letišti. Na jeho příspěvku opravdu neshledávám nic bulvárního. Upozorňuje na riziko,které tam momentálně je.

před 2 měs
Avatar uživatele dolphi
dolphi

Tohle mi neprijde zrovna do pohody: Copy & Paste: Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje dbát zvýšené opatrnosti při cestování po západním pobřeží Madagaskaru.

V úseku Morondava, což je turisty oblíbená destinace, kde se vyskytují baobaby, po silnici do vesnice Belo sur Mer došlo k ozbrojenému přepadení českých turistů.

Pokud je to možné, doporučuje se uvedenému úseku vyhnout.

před 2 měs

Nepíšu sem nikdy žádné panikařské příspěvky. Ten můj kamarád kaktusář je opravdu zkušený traveller a má toho za sebou dost, ale v případě téhle poslední návštěvy byl opravdu zděšený. Mimochodem si i snadno vygooglíte, že v r. 2013 tam dav vesničanů upálil dva francouzské turisty, které podezíral ze smrti malého chlapce. Myslím, že to opravdu není destinace pro někoho, kdo si prostě řekne "Jé, Madagaskar. Máňo, jedem!"

před 2 měs

Já bych doporučil vyhnout se i Václavskému náměstí. I tam bylo přepadeno spoustu turistů a krádeže jsou na denním pořádku :-)

před 2 měs
Avatar uživatele tramin
tramin

A určitě se vyhněte Bratislavské ulici v Brně po setmění.Místní tam splývají s tmou :-)

před 2 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 305 komentářů
 • Poslat zprávu

Tramine.Ty jsi opravdový vtipálek. A ano mas pravdu. Bratislavské je lépe se v noci vyhnout. To ví každý brnak. A ano i v Praze je to v noci někde nebezpečné a v pruvodcich se to dá dočíst, ale nemyslím si, ze je na ministerstvu varování tak jako v případě Madagaskaru.

Přidat odpověď
před 2 měs

A pořád je tam zvýšené riziko nákazy dýmějovým morem? Podle webu ministerstva zahraničních věcí je to stále aktuální a všem Čechům doporučuje se registrovat do systému DROZD https://drozd.mzv.cz/

Odpovědět
před 2 měs
Jakub Langer

Prosim, muze nekdo informovat, kde a za kolik ziskat vizum na Madagaskar? Dekuji ....

před 2 měs
David Eiselt

Aktuální info od cestovek je 25 € po příletu do Antananariva nebo na Nosy Be.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 29%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 44%
To musíš vidět!
ušetříš až 25%
A už tam budem?
ušetříš až 37%
To musíš vidět!
4128 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,20 €, resp. 4,60 € skupinová pro dva. Pokud máte jízdenku za 5,80 € pro kalendářní den, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €. První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží (4,20 €), do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Madagaskar Přílet na letiště Antananarivo Ivato

Podle posledních informací z března 2017 oblíbená autobusová linka ADEMA, která spojovala Anatananarivo s letištěm, ukončila provoz. Zbývá tak pouze možnost taxi za 50.000 ariary (cca 400 Kč) nebo zajištění dopravy z vašeho hotelu (cca 20–30 €).

Alternativou pro dobrodružnější povahy je využití Taxi-Brousse, místního způsobu dopravy trochu podobnému maršrutkám z východní Evropy, tj. sdílené taxi s pevně danou trasou. Jízdné stojí okolo 800 ariary (cca 7 Kč).

Průvodce pro Madagaskar
Průvodce pro letiště Antananarivo Ivato

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha