Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Akční letenky směrem na největší africký ostrov Madagaskar plný unikátní flóry i fauny jsou spíše raritou, než pravidelným úkazem. Pokud byste rádi okusili tuto africkou exotiku, máte příležitost. Z běžné ceny neklesající pod 20 tisíc se dostaneme k 16 tisícům s aerolinkami Air France a KLM v rámci vánoční akce, a to s rychlými přestupy i dvěma zavazadly v ceně.

Cesty lze plánovat od ledna po červen příštího roku, ovšem jak se dočtete v našem průvodci Madagaskarem, vyhněte se období dešťů panujícího od ledna do konce března. Věnujte také pozornost případným rizikům, viz MZV.cz.

Termínů není příliš, pokud byste potřebovali s vyhledáním pomoci, hoďte dotaz do komentářů níže.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
TNR Antananarivo
Madagaskar
Antananarivo
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TNR Antananarivo
Madagaskar
Antananarivo
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 22 000 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Do 20. prosince nebo vyprodání nejlevnější tarifní třídy G

Na jaké termíny jsou letenky?

Od ledna do června 2019

Jsou během letu přestupy?

Paříž Charles de Gaulle

S kým poletím?

Air France

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou příruční i 2 odbavená zavazadla každé do 23 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přátelé jak to tady čtu nevím jestli se mám smát či brečet. Včera jsem se z Madagaskaru vrátil a pokud člověk dodržuje zásady bezpečného cestování /jako ostatně všude/ je to bezpečná země plná opravdu přátelských lidí. Pokud posloucháte rady průvodce, bez kterého je to mnohem komplikovanější, nehrozí vám větší riziko než kdekoliv jinde v chudších zemích. Byla oblast kde nám důrazněji nedoporučoval jezdit, právě kvůli přepadávání turistů, tak jsme tam prostě nejeli a šmitec. Nenechte se prosím zastrašit zprávami v novinách a kdejakými bludy, je to pořád ještě nádherná země kterou stojí za to vidět ...bohužel už tam toho moc nezůstalo takže čím dříve tím lépe. Ještě bych si dovolil reagovat na komentář Quida - proboha chlape snad si nemyslíš že by měl David varovat před každou kravinou co se kde může stát. Jsme tady snad společenství svéprávných lidí a je na každém jestli se rozhodne někam jet nebo zůstane po přečtení MZV sedět doma .-)

Pokud budete někdo potřebovat praktické rady z naší cesty, nebo třeba tip na výborného průvodce, rád pomohu na mailu : petr.machal@seznam.cz

Odpovědět
před 3 lety

Byli jsme v říjnu 2016 na Madagaskaru a vše naprosto v pohodě. Je ale potřeba přemýšlet, co vše je rozumné dělat a co už ne.

Máme skvělé průvodce, jeden mluví i česky a navíc je lékař. Můžeme doporučit - martin@kaminsky.cz. Pár fotek a povídání pro tip na cesty je na http://kaminsky.cz/foto/madagaskar/galerie/

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Daniela _2
Daniela _2

Manžel byl před necelým rokem skoro dva měsíce na Madagaskaru a vše naprosto v pořádku, neměl pocit žádného ohrožení. Teď jsme přijeli po měsíčním treku po Zanzibaru, kde nás přepadli s mačetou. Závěr je, že jsme přišli o fotoaparát a kameru, nemáme žádné fotky. Máme ale obrovský zážitek s místní policií a justicí. K mému překvapení během týdne zloděje chytla, odsoudila a nám dokonce vrátili fotoaparát. Vše jen za příspěvek 300.-Kč na benzín do policejního auta. Jen kamera je v propadlišti dějin. Škoda jen, že jsme se snažili kontaktovat naší ambasádu a tak dělala 14 dní mrtvého brouka (jo odeslala sms s otázkou co potřebujeme). Závěr. Dávat si pozor vždy a všude

Odpovědět
před 3 lety

To varovani je dost na miste a podle me bys ho mel uvest Ty sam, Davide.

V pripade, ze se tam Cechovi neco stane, i prestoze je varovani na strankach Min. zahranici, pojistovna na 99% nezaplati ani korunu. Treba ta nejvetsi to ma primo v podminkach uvedeno...

Odpovědět
před 3 lety

Kamarád kaktusář jezdí na Madagaskar s přestávkami od revoluce. Teď mi říkal, že už nikdy nepojede - bezpečnostní situace opravdu špatná, loupeživé gangy nejdřív střílí a až pak zkoumají, co vám můžou ukrást. Nejezdit!

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 10975 komentářů
 • Poslat zprávu

Určitě před každou cestou kamkoliv doporučuji přečíst a kriticky zvážit rizika https://www.mzv.cz/jnp/cz/encykl...index.html

Ale odmítám bulvární tvrzení o tom, jak mě po výstupu z letadla někdo popraví.

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Nevšiml jsem si, ze by Ivan někde psal o vražděni na letišti. Na jeho příspěvku opravdu neshledávám nic bulvárního. Upozorňuje na riziko,které tam momentálně je.

před 3 lety
Avatar uživatele dolphi
dolphi

Tohle mi neprijde zrovna do pohody: Copy & Paste: Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje dbát zvýšené opatrnosti při cestování po západním pobřeží Madagaskaru.

V úseku Morondava, což je turisty oblíbená destinace, kde se vyskytují baobaby, po silnici do vesnice Belo sur Mer došlo k ozbrojenému přepadení českých turistů.

Pokud je to možné, doporučuje se uvedenému úseku vyhnout.

před 3 lety

Nepíšu sem nikdy žádné panikařské příspěvky. Ten můj kamarád kaktusář je opravdu zkušený traveller a má toho za sebou dost, ale v případě téhle poslední návštěvy byl opravdu zděšený. Mimochodem si i snadno vygooglíte, že v r. 2013 tam dav vesničanů upálil dva francouzské turisty, které podezíral ze smrti malého chlapce. Myslím, že to opravdu není destinace pro někoho, kdo si prostě řekne "Jé, Madagaskar. Máňo, jedem!"

před 3 lety

Já bych doporučil vyhnout se i Václavskému náměstí. I tam bylo přepadeno spoustu turistů a krádeže jsou na denním pořádku :-)

před 3 lety
Avatar uživatele tramin
tramin

A určitě se vyhněte Bratislavské ulici v Brně po setmění.Místní tam splývají s tmou :-)

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tramine.Ty jsi opravdový vtipálek. A ano mas pravdu. Bratislavské je lépe se v noci vyhnout. To ví každý brnak. A ano i v Praze je to v noci někde nebezpečné a v pruvodcich se to dá dočíst, ale nemyslím si, ze je na ministerstvu varování tak jako v případě Madagaskaru.

Přidat odpověď
před 3 lety

A pořád je tam zvýšené riziko nákazy dýmějovým morem? Podle webu ministerstva zahraničních věcí je to stále aktuální a všem Čechům doporučuje se registrovat do systému DROZD https://drozd.mzv.cz/

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Prosim, muze nekdo informovat, kde a za kolik ziskat vizum na Madagaskar? Dekuji ....

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 10975 komentářů
 • Poslat zprávu

Aktuální info od cestovek je 25 € po příletu do Antananariva nebo na Nosy Be.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Vlny na Kapverdských ostrovech
ušetříš až 44%
Tam jsi ještě nebyl!
Catania
ušetříš až 74%
Všude dobře, co doma!
Caldeirao Verde
ušetříš až 53%
Hurá za zážitky!
Aladdin Beach Resort, Hurhada
ušetříš až 50%
To budou fotky!
5236 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Antananarivo
Madagaskar Přílet na letiště Antananarivo Ivato

Podle posledních informací z března 2017 oblíbená autobusová linka ADEMA, která spojovala Anatananarivo s letištěm, ukončila provoz. Zbývá tak pouze možnost taxi za 50.000 ariary (cca 400 Kč) nebo zajištění dopravy z vašeho hotelu (cca 20–30 €).

Alternativou pro dobrodružnější povahy je využití Taxi-Brousse, místního způsobu dopravy trochu podobnému maršrutkám z východní Evropy, tj. sdílené taxi s pevně danou trasou. Jízdné stojí okolo 800 ariary (cca 7 Kč).

Průvodce pro Madagaskar
Průvodce pro letiště Antananarivo Ivato

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha