Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nechte se zlákat zlevněnými letenkami společností SAS a Norwegian k výletu na úplný sever evropského kontinentu. Podíváte se do hornického městečka Kiruna, vypravíte se na treky v národním parku Abisko nebo rovnou na nejvyšší horu Švédska Kebnekaise, projedete se nejsevernější železnicí v Evropské unii "Malmbanan" (severněji v Evropě vede už jen trať do ruského Murmansku) a svoji pouť zakončíte na norských Lofotech. 

Nejlevnější cestu pořídíte sice okolo ledna a února, ale pokud nejste nadšenci do mrazivých a temných krajin, vyjeďte si raději během května. K uspořádání výletu stačí zakoupit dvojici jednosměrných letenek a jízdenku na vlak.

  • Praha – Kiruna se společností SAS za 2.669 Kč (každý květnový pátek)
  • Harstad/Narvik – Praha se společností Norwegian za 914 NOK / 2.435 Kč (díky lepšímu kurzovému přepočtu se snažte rezervovat v norštině a v norských korunách).

Jízdenky na vlak pořídíte vždy cca 3 měsíce předem na webu sj.se, máte hned několik možností. Buď se projedete po železnici v kuse z Kiruny až do Narviku za 115 SEK / 290 Kč (celá cesta trvá kolem 3 hodin), nebo lépe trasu rozdělíte na dva úseky se zastávkou v Národním parku Abisko:

  • Kiruna – Abisko turiststation: 65 SEK / 165 Kč
  • Abisko turiststation – Narvik: 75 SEK / 190 Kč

Celkem tak za letenky i jízdenky zaplatíte kolem 5.500 Kč, což je velice slušná cena, vezmeme-li v úvahu, že jen běžná cena letenek při pozdějším nákupu obvykle přesahuje 7.000 Kč.

Projet se můžete i kompletně po celé trase železnice z města Luleå, kam doletíte z Prahy nejlevněji s Norwegian za cca 2.500 Kč. Nejzajímavější část trasy ale vede právě z Kiruny do Narviku.

K lepšímu naplánování cesty pak pomůže průvodce po Švédském Laponsku.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
KRN Kiruna
Švédsko
Mapa
Jednosměrná 5 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Lofoty
Harstad EVE
Norsko
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
Zpáteční 7 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 500 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších letenek.

Na jaké termíny jsou letenky?

Květen 2019

Jsou během letu přestupy?

Při cestě do Kiruny přestup v Stockholm Arlanda, zpět v Oslo Gardermoen.

S kým poletím?

Tam se společností SAS Scandinavian Airlines, zpět s Norwegian.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně pouze příruční zavazadlo 55 x 40 x 23 cm + kabelka/laptop

Co podniknu v destinaci?

Norsko, Švédsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

A samozrejme dostaT......

Odpovědět
před 4 lety

Dobry vecer, v itenerari Vam chybi informace jak se dostad z Narviku na Harstad / Narvik lufthavn. Je mozne pouzit bus 23-760, ktery jezdi dvakrat denne, jizda trva asi hodinu a pul a stoji kolem 130 NOK. Pavel

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Všude dobře, co doma!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam chceš!
Ragusa
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Gambie
ušetříš až 36%
To bude jízda!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Mapa
Švédsko Přílet na letiště Kiruna

Zažijte polární záři nad zemí vikingů

Švédsko se nachází ve Skandinávii na severu Evropy. Díky Golfskému proudu je zde však překvapivě mírné klima.

Máte rádi nedotčenou přírodu a putování po horách? Chcete si užít klid na nádherných pláží bez turistů? Zajímá vás historie vikingů? Chtěli byste vidět polární záři? Nebo snad půlnoční slunce? To vše a nejen to můžete v této krásné severské zemi objevit.

Průvodce pro Švédsko
Průvodce pro letiště Kiruna

Zavřít boční panel
Lofoty
Norsko Přílet na letiště Evenes Harstad/Narvik

Hlavní spojení letiště s okolím obstarávají autobusy Flybussen. Pro nejlevnější jízdenku rezervujte dopředu online. Jízdní řád je nepravidelný a kopíruje letový řád tak, aby pokryl všechny pravidelné spoje. Linka Flybussen jede z letiště jak do Harstadu, tak na druhou stranu do Narviku, přičemž zastavuje i v obcích po cestě. Jízdenka do Harstadu vyjde na 225 NOK / 630 Kč (cesta trvá asi hodinu), do Narviku pak zaplatíme dokonce 261 NOK / 730 Kč (pojedeme hodinu a půl). 

Do blízkého přístaviště ve městečku Evenes se dostaneme kyvadlovým autobusem, který jede zhruba 15 minut po příletu letadla a 10 minut po příjezdu lodi. Loď vás pak dopraví do města Kjeldebotn. Jízdenka na autobus vyjde na 110 NOK.

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Evenes Harstad/Narvik