Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Po delší době zde máme zajímavější cenu směrem východní pobřeží Spojených států amerických. Zavítáme do všem známé metropole, bohaté na žluté taxíky, lahodné hamburgery a nekončící mrakodrapy - New Yorku. Spojit cestu můžete i s Torontem či Bostonem.

Zkušenější a dobrodružnější cestovatelé mohou rezervovat letenky na trase Praha - Toronto / New York - Tel Aviv za 7.734 Kč. Z Tel Avivu nově létá společnost Wizzair do Prahy, Katovic nebo Budapešti - viz. níže.

Rezervuj letenku na trase:

  • Praha - Toronto / New York - Tel Aviv za 7.734 Kč rezervuj »
  • Krakov - New York - Tel Aviv za 7.836 Kč rezervuj »
  • Praha - Toronto / Boston - Tel Aviv za 8.708 Kč rezervuj »
  • Praha - New York - Tel Aviv za 8.919 Kč rezervuj »
  • Budapešť - New York - Tel Aviv za 9.891 Kč rezervuj »
Podmínky k tarifu:
  • Cestovní období do 31.03.2014
  • Maximální délka pobytu 1 měsíc
  • Prodej do 31.ledna
Ukončení cesty v Římě? Ačkoliv při běžných tarifech doporučuji možnost ukončit cestu při přestupním letišti, u Alitalie mohou nastat problémy. Pokud cestujete pouze s příručním zavazadlem, bez problémů cestu ukončete v Říme a odtud pokračujte dále. Budete-li mít zavazadla, může po vás Alitalia požadovat doplatek za tarif PRG - NY - Řím, který je více než dvojnásobný. Proto leťte až do Tel Avivu, případně si nacvičte scénku s nevolností. Delší mezipřistání v Říme využijte k prohlídce města.

Ke vstupu do USA budete potřebovat víza nebo, pokud jste držiteli biometrického cestovního pasu, online registraci ESTA, ta platí 2 roky a za její vyřízení se platí jednorázový poplatek 14 $. Vyřízení je velmi jednoduché, prakticky hned, avšak nejpozději do 72 hodin se dozvíte, zda vám bylo uděleno povolení k vycestování do USA.

Jak se dopravit zpět z Tel Avivu

Jak jsem již v úvodu nastínil, nejlepší variantou jsou lety se společností Wizzair, která létá z Tel Avivu do Prahy, Budapešti a Katovic. Letenku zakoupíte v rozmezí od 1 do 2 tisíc, přičemž do Prahy můžete letět prvně až 31.března.

Do Prahy nabízí také jednosměrný tarif společnost UP, jejíž ceny začínají na 2.913 Kč, v ceně je zavazadlo do 23 kg.

Kde se ubytovat v New Yorku

Hledáte-li ideální lokalitu k ubytování v New Yorku, mohu vám doporučit jedině Queens. Queens je bezpečný, linka metra vede přímo na letiště JFK a zároveň je výstup metra deset kroků od níže uvedených hotelů. Ze stejné stanice dojedete do 5 minut k Central Parku a do 15 minut do nákupního střediska Macy´s. Přibližně 25 minut vás bude dělit od dolního Manhattanu. Mnou navštívené hotely: Best Western Plaza Sleep Inn. Hotely jsou postavené zrcadlově, nenaleznete mezi nimi tedy žádný rozdíl. Vstup do metra je ihned u hotelu, viz foto focené z východu metra. Nejnižších cen (cca 600 Kč/noc/osoba) dosáhneme při rezervaci 4-lůžkového pokoje. Necestujete-li v takové skupině, ceny budou vyšší, ale stále bezkonkurenční v poměru poloha / cena. V ceně je americká snídaně.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele hoonzaa.cz
hoonzaa.cz

Dobrý den, chtěl bych poprosit o pomoc s letenkami na září 2014. New York a jiné části Severní Ameriky. Díky

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jakou cenu si představujete? Nyní se pod 12tis. nedostaneme. Sledujte akce https://www.cestujlevne.com/newsletter

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele x-atka
x-atka

Dobrý den, ráda bych se zeptala na kolik asi tak vyjde letenka do NY na přelomu srpen/září ? Myslíte že bude akce, případně do kdy na ni čekat ?

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele kedizz
kedizz

Nedaly by se sehnat letenky do států za podobnou cenu v prázdninových termínech?

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Martine, letenky na východ USA přes letní prázdniny atakují ceny 15-20 tis. Kč, ani vyšší sumy nejsou výjimkou.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele turzova.jt
turzova.jt

Ráda bych se do NY dostala začátkem dubna 2014 - na cca 1 týden. Někdo nějaké info prosím?Děkuji. Jana

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele abeg
abeg

zajimave bude vysvetlovAT SECURITY v TLV tento routing...

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tam je bohužel zajímavé vysvětlovat i to, proč držíte lahev s vodou..

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele gorog.lukas
gorog.lukas

Mna by zaujimal nejaky datum vo februari do NY, za rozumnu cenu.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Lukáši, např. 9.-16.2. http://bit.ly/1dv7ez6 a let z Tel Avivu do Katovic za 80€ 18.2.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele lanci.michal
lanci.michal

Mě by zajímal ten Boston, odlet někdy od poloviny dubna do poloviny května.

před 9 lety
Avatar uživatele marek.kellner
marek.kellner

Podmínky k tarifu: Cestovní období do 31.03.2014 Maximální délka pobytu 1 měsíc Prodej do 31.ledna

před 9 lety
Avatar uživatele lanci.michal
lanci.michal

To já samozřejmě vydím. Proto jsem napsal nové datum, které bych potřeboval..

před 9 lety
Avatar uživatele lanci.michal
lanci.michal

samozřejmě vidím. stydím se..

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Michale, které datum tedy? :)

před 9 lety
Avatar uživatele lanci.michal
lanci.michal

Řekněme 25.4. - 15.5. odlet, datum příletu není tak podstatné. Na letiště v Bostonu. Já neměl odvahu koupit dvě letenky, když byla ta akce s Wideroe a koupil jsem jen do NYC. Díky moc

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Bosa
ušetříš až 67%
Hurá za zážitky!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Jedem!
Borobudur
ušetříš až 59%
To musíš vidět!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké

Zavřít boční panel
Kanada
Kanada

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst

Kanada leží v severní části Severní Ameriky a svou rozlohou je druhým největším státem světa. Její hranice tvoří Severní ledový, Tichý a Atlantický oceán a Spojené státy americké. 

Nespoutaná příroda, velká jezera a hory, moderní města a milí lidé, taková je Kanada.

Průvodce pro Kanada