San Blas

Panama či Kostarika v létě z Berlína. Letenky od 10 862 Kč

6 komentářů
2021-04-14T19:49:00+02:00

O akci

Pokud už nemůžete vydržet dlouhou předlouhou absenci cestování a jste ochotní podstoupit určité riziko změn či nutnost testování, pak si právě pro vás připravily společnosti KLM a Air France velmi přijatelné ceny z Berlína do Střední Ameriky. Zpáteční letenky v tarifu Light do Panamy pořídíte za 10 862 Kč, zatímco do sousední Kostariky za 11 497 Kč. Tarif Standard s odbaveným zavazadlem je cca o 2 000 Kč dražší. Nejlevnější letenky pořídíte na webu společnosti KLM (i pro lety s Air France).

Vzhledem k brzkému odletu z Berlína a odpolednímu návratu jsou letenky vhodné jen pro cestovatele s vlastním autem. Přímo na letišti zaparkujete při rezervaci s minimálně 14denním předstihem za ceny kolem 60 EUR na 10-14 dní.

Léto není ve Střední Americe sezonou, určitě se připravte na déšť, který však v tomto období má charakter krátkých intenzivních přeháněk střídaných sluncem. Období hurikánů začíná až v září.

Podmínky pro cesty

Panama – 1x antigenní (nebo PCR) test ne starší než 48 hodin od příletu do země, 1x antigenní (nebo PCR) test před odletem z Panamy, 1x PCR test po povinné 5denní karanténě po návratu do ČR. Detailní informace včetně míst, kde se v Panamě nechat otestovat, najdete na naší stránce Koronavirus v Panamě.

Při cestě do Panamy volte z nabídky lety Air France, kde se nevyžadují negativní PCR testy.

Kostarika – není nutný negativní test ke vstupu, ale zakoupení místního pojištění (cca 10 USD na den), 1x antigenní (nebo PCR) test před odletem z Panamy, 1x PCR test po povinné 5denní karanténě po návratu do ČR. Detailní informace včetně míst, kde se v Kostarice nechat otestovat, najdete na naší stránce Koronavirus v Kostarice.

Levné letenky do Kostariky se však týkají jen společnosti KLM, která vždy vyžaduje PCR test ne starší než 72 hodin, tedy fakticky budete pro cestu tam i zpět potřebovat PCR test, což cestu znatelně prodraží.

Rozhodně výhodnější jsou tak letenky do Panamy za využití pouze letů společnosti Air France.

Německo – tranzit na/z letiště do ČR je možný bez dalších podmínek. Negativní testy musíte stejně mít jak do Panamy, tak Kostariky (kvůli KLM), i pro návrat do ČR.

Změna letenky

U KLM i Air France máte nárok na bezplatnou změnu termínu letu, avšak v takovém případě budete muset doplatit rozdíl v ceně původní a nové letenky. Ten se v případě Střední Ameriky může pohybovat mezi 5 až 7 000 Kč.

  • Ušetříš až 32 % oproti obvyklé ceně 16 000 Kč
  • Hledej v období Květen až červenec
  • Čeká tě přestup na letišti 1 přestup v Paříž Charles de Gaulle nebo Amsterdam
  • Poletíš s aeroliniemi Air France nebo KLM
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně 55 x 35 x 25 cm plus menší velikosti 40 x 30 x 15 cm, odbavené za příplatek 2 000 Kč v rámci tarifu Standard
BER/Berlín
PTY/Panama
Zpáteční letenky
18 hodin letu (1 přestup)
10 862 Kč
BER/Berlín
SJO/San Jose
Zpáteční letenky
19 hodin letu (2 přestupy)
11 497 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Berlín Brandenburg, letiště Panama City, letiště San Jose.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2021-04-14T17:49:45+02:00

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Standa 009
Standa 009
před rokem

Zase jsou letenky s KLM z Berlina do Panamy za 10546.

Avatar uživatele
Karolína
před rokem

Dobrý den, chápu tedy správně, že při výběru letu do Panamy s Air France není nutné mít PCR test a stačí pouze antigen? Je to stoprocentní? Nemůže se nám stát, že nás bez PCR nepustí do letadla? Děkuji

Kryštof Hájek
před rokem

Dobrý den, ano, přesně tak, v případě letu pouze s Air France (vždy jen jeden přestup v Paříži) stačí momentálně oběma směry pouze antigen.

padrino11
před rokem

A jaké antigenní testy uznávají? Nosní, nebo rektální?

Avatar uživatele
Luboš
před rokem

Mno, na TravelDocu mi to ukazuje, že AF vyžaduje PCR, pokud se jedná o tranzit přes Paříž s cílovou zemí v Schengenu.

Zrovna včera jsem v Paříži na vlastní oči viděl nevpuštění do letadla s antigenem. Pána evidentně pustili na trase SJO-CDG s antigenem, ale následně ho u brány nevpustili na let do Prahy, protože antigen už měl v danou chvíli příliš starý. Říkali mu, že si může udělat zadarmo antigen na letišti, ale let už zmeškal.

Kryštof Hájek
před rokem

Já na TravelDocu vidím rozdílné podmínky pro každou z jednotlivých zemí. Pro lety do ČR tam je skutečně PCR test, což nejspíš pramení z opětovné zmatečnosti českých vládních nařízení, kdy v dokumentu MZČR stojí, že z tmavě červených zemí je potřeba PCR test, ale v nové infografice od 5.4. stejného ministerstva je výslovně uvedeno, že stačí antigen. Zjevně se ale bohužel aerolinky řídí neupravenou verzí a asi nemusí vpouštět na let do Prahy lidi bez PCR testu.

Každopádně tyto lety vedou do Berlína i TravelDocu via Air France výslovně uvádí, že při letu z Panamy/Kostariky do Berlína stačí antigen.

TravelDoc bohužel neumí rozlišit tranzit na jedné letence bez opuštění letiště (který je skrz Francii možný do 24 hodin přestupu bez testu, resp. pouze za podmínek cílové země). Stejně to má i Air France, na palubu letadla správně nesmí vpustit nikoho bez toho druhu testu, který vyžaduje cílová země, což je v tomto případě Německo.

Další akce