San Blas

Panama či Kostarika v létě z Berlína. Letenky od 10 862 Kč

6 komentářů
2021-04-14T19:49:00+02:00

O akci

Pokud už nemůžete vydržet dlouhou předlouhou absenci cestování a jste ochotní podstoupit určité riziko změn či nutnost testování, pak si právě pro vás připravily společnosti KLM a Air France velmi přijatelné ceny z Berlína do Střední Ameriky. Zpáteční letenky v tarifu Light do Panamy pořídíte za 10 862 Kč, zatímco do sousední Kostariky za 11 497 Kč. Tarif Standard s odbaveným zavazadlem je cca o 2 000 Kč dražší. Nejlevnější letenky pořídíte na webu společnosti KLM (i pro lety s Air France).

Vzhledem k brzkému odletu z Berlína a odpolednímu návratu jsou letenky vhodné jen pro cestovatele s vlastním autem. Přímo na letišti zaparkujete při rezervaci s minimálně 14denním předstihem za ceny kolem 60 EUR na 10-14 dní.

Léto není ve Střední Americe sezonou, určitě se připravte na déšť, který však v tomto období má charakter krátkých intenzivních přeháněk střídaných sluncem. Období hurikánů začíná až v září.

Podmínky pro cesty

Panama – 1x antigenní (nebo PCR) test ne starší než 48 hodin od příletu do země, 1x antigenní (nebo PCR) test před odletem z Panamy, 1x PCR test po povinné 5denní karanténě po návratu do ČR. Detailní informace včetně míst, kde se v Panamě nechat otestovat, najdete na naší stránce Koronavirus v Panamě.

Při cestě do Panamy volte z nabídky lety Air France, kde se nevyžadují negativní PCR testy.

Kostarika – není nutný negativní test ke vstupu, ale zakoupení místního pojištění (cca 10 USD na den), 1x antigenní (nebo PCR) test před odletem z Panamy, 1x PCR test po povinné 5denní karanténě po návratu do ČR. Detailní informace včetně míst, kde se v Kostarice nechat otestovat, najdete na naší stránce Koronavirus v Kostarice.

Levné letenky do Kostariky se však týkají jen společnosti KLM, která vždy vyžaduje PCR test ne starší než 72 hodin, tedy fakticky budete pro cestu tam i zpět potřebovat PCR test, což cestu znatelně prodraží.

Rozhodně výhodnější jsou tak letenky do Panamy za využití pouze letů společnosti Air France.

Německo – tranzit na/z letiště do ČR je možný bez dalších podmínek. Negativní testy musíte stejně mít jak do Panamy, tak Kostariky (kvůli KLM), i pro návrat do ČR.

Změna letenky

U KLM i Air France máte nárok na bezplatnou změnu termínu letu, avšak v takovém případě budete muset doplatit rozdíl v ceně původní a nové letenky. Ten se v případě Střední Ameriky může pohybovat mezi 5 až 7 000 Kč.

BER/Berlín
PTY/Panama
Zpáteční letenky
18 hodin letu (1 přestup)
10 862 Kč
BER/Berlín
SJO/San Jose
Zpáteční letenky
19 hodin letu (2 přestupy)
11 497 Kč
  • Ušetříš až 32 % oproti obvyklé ceně 16 000 Kč
  • Hledej v období Květen až červenec
  • Čeká tě přestup na letišti 1 přestup v Paříž Charles de Gaulle nebo Amsterdam
  • Poletíš s aeroliniemi Air France nebo KLM
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně 55 x 35 x 25 cm plus menší velikosti 40 x 30 x 15 cm, odbavené za příplatek 2 000 Kč v rámci tarifu Standard

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Berlín Brandenburg, letiště Panama City, letiště San Jose.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2021-04-14T18:49:45+02:00

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce