Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud už nemůžete vydržet dlouhou předlouhou absenci cestování a jste ochotní podstoupit určité riziko změn či nutnost testování, pak si právě pro vás připravily společnosti KLM a Air France velmi přijatelné ceny z Berlína do Střední Ameriky. Zpáteční letenky v tarifu Light do Panamy pořídíte za 10 862 Kč, zatímco do sousední Kostariky za 11 497 Kč. Tarif Standard s odbaveným zavazadlem je cca o 2 000 Kč dražší. Nejlevnější letenky pořídíte na webu společnosti KLM (i pro lety s Air France).

Vzhledem k brzkému odletu z Berlína a odpolednímu návratu jsou letenky vhodné jen pro cestovatele s vlastním autem. Přímo na letišti zaparkujete při rezervaci s minimálně 14denním předstihem za ceny kolem 60 EUR na 10-14 dní.

Léto není ve Střední Americe sezonou, určitě se připravte na déšť, který však v tomto období má charakter krátkých intenzivních přeháněk střídaných sluncem. Období hurikánů začíná až v září.

Podmínky pro cesty

Panama – 1x antigenní (nebo PCR) test ne starší než 48 hodin od příletu do země, 1x antigenní (nebo PCR) test před odletem z Panamy, 1x PCR test po povinné 5denní karanténě po návratu do ČR. Detailní informace včetně míst, kde se v Panamě nechat otestovat, najdete na naší stránce Koronavirus v Panamě.

Při cestě do Panamy volte z nabídky lety Air France, kde se nevyžadují negativní PCR testy.

Kostarika – není nutný negativní test ke vstupu, ale zakoupení místního pojištění (cca 10 USD na den), 1x antigenní (nebo PCR) test před odletem z Panamy, 1x PCR test po povinné 5denní karanténě po návratu do ČR. Detailní informace včetně míst, kde se v Kostarice nechat otestovat, najdete na naší stránce Koronavirus v Kostarice.

Levné letenky do Kostariky se však týkají jen společnosti KLM, která vždy vyžaduje PCR test ne starší než 72 hodin, tedy fakticky budete pro cestu tam i zpět potřebovat PCR test, což cestu znatelně prodraží.

Rozhodně výhodnější jsou tak letenky do Panamy za využití pouze letů společnosti Air France.

Německo – tranzit na/z letiště do ČR je možný bez dalších podmínek. Negativní testy musíte stejně mít jak do Panamy, tak Kostariky (kvůli KLM), i pro návrat do ČR.

Změna letenky

U KLM i Air France máte nárok na bezplatnou změnu termínu letu, avšak v takovém případě budete muset doplatit rozdíl v ceně původní a nové letenky. Ten se v případě Střední Ameriky může pohybovat mezi 5 až 7 000 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Reichstag kopule
Berlín BER
Německo
PTY Panama
Panama
Panama City
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)
Reichstag kopule
Berlín BER
Německo
SJO San Jose
Kostarika
San Jose - vulkán Arenal
Zpáteční 19 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 16 000 Kč . Ušetříš přibližně 32 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Květen až červenec

Jsou během letu přestupy?

1 přestup v Paříž Charles de Gaulle nebo Amsterdam Schiphol

S kým poletím?

Air France nebo KLM

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně 55 x 35 x 25 cm plus menší velikosti 40 x 30 x 15 cm, odbavené za příplatek 2 000 Kč v rámci tarifu Standard

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Standa 009
Standa 009

Zase jsou letenky s KLM z Berlina do Panamy za 10546.

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, chápu tedy správně, že při výběru letu do Panamy s Air France není nutné mít PCR test a stačí pouze antigen? Je to stoprocentní? Nemůže se nám stát, že nás bez PCR nepustí do letadla? Děkuji

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, přesně tak, v případě letu pouze s Air France (vždy jen jeden přestup v Paříži) stačí momentálně oběma směry pouze antigen.

před 10 měs
padrino11

A jaké antigenní testy uznávají? Nosní, nebo rektální?

před 9 měs

Mno, na TravelDocu mi to ukazuje, že AF vyžaduje PCR, pokud se jedná o tranzit přes Paříž s cílovou zemí v Schengenu.

Zrovna včera jsem v Paříži na vlastní oči viděl nevpuštění do letadla s antigenem. Pána evidentně pustili na trase SJO-CDG s antigenem, ale následně ho u brány nevpustili na let do Prahy, protože antigen už měl v danou chvíli příliš starý. Říkali mu, že si může udělat zadarmo antigen na letišti, ale let už zmeškal.

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Já na TravelDocu vidím rozdílné podmínky pro každou z jednotlivých zemí. Pro lety do ČR tam je skutečně PCR test, což nejspíš pramení z opětovné zmatečnosti českých vládních nařízení, kdy v dokumentu MZČR stojí, že z tmavě červených zemí je potřeba PCR test, ale v nové infografice od 5.4. stejného ministerstva je výslovně uvedeno, že stačí antigen. Zjevně se ale bohužel aerolinky řídí neupravenou verzí a asi nemusí vpouštět na let do Prahy lidi bez PCR testu.

Každopádně tyto lety vedou do Berlína i TravelDocu via Air France výslovně uvádí, že při letu z Panamy/Kostariky do Berlína stačí antigen.

TravelDoc bohužel neumí rozlišit tranzit na jedné letence bez opuštění letiště (který je skrz Francii možný do 24 hodin přestupu bez testu, resp. pouze za podmínek cílové země). Stejně to má i Air France, na palubu letadla správně nesmí vpustit nikoho bez toho druhu testu, který vyžaduje cílová země, což je v tomto případě Německo.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Tam to bude krásný!
Jambiani
ušetříš až 39%
Honem, dokud jsou místa!
Enna
ušetříš až 71%
Tam chceš!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Hurá za zážitky!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Reichstag kopule
Německo Přílet na letiště Berlín Brandenburg

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Brandenburg

Zavřít boční panel
Panama City
Panama Přílet na letiště Panama Tocumen

Asi 200 metrů vpravo od terminálu se nachází zastávka autobusu. Pro rychlejší cestu do centra využijete spoje s nápisem „Tocumen – Corredor Sur“, jezdí totiž po dálnici. Jízdné činí 1,25 USD a nelze platit v hotovosti, je nutné zakoupit metrobus kartu a na ni nahrát peníze. Tu pořídíte v malém stánku v přízemí letištního terminálu, zeptejte se na informacích a oni vás nasměřují. Autobusy jezdí zhruba každých 15 až 30 minut od 5:00 do 0:00.

Taxi do centra bude stát kolem 30 USD, Uber pak 25 USD.

Průvodce pro Panama
Průvodce pro letiště Panama Tocumen

Zavřít boční panel
San Jose - vulkán Arenal
Kostarika Přílet na letiště San Jose Juan Santamaria

Veřejné autobusy jezdí jak do San Jose, tak do Alajuely. Po východu z terminálu se dejte vlevo, projděte okolo řady taxíků, autobusové stanoviště se nachází asi 200 metrů od budovy. Odjezdy do obou měst jsou velmi časté (každých 5–20 minut), avšak ne příliš spolehlivé. Autobusy jezdí od 4:30 do půlnoci, cesta do San Jose zabere asi 40 minut. Jízdenka stojí 540 colónů / 25 Kč.

Pohodlnější a jistějším způsobem dopravy je taxi. Obvyklá cena činí asi 10.000 až 12.000 colónů / 440–480 Kč.

Průvodce pro Kostarika
Průvodce pro letiště San Jose Juan Santamaria