Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud toužíte po jihoamerickém dobrodružství a cílem mají být státy na západním pobřeží Lima a Ekvádor, využijte aktuální akce letenek s odletem z nizozemského Amsterdamu. Zpáteční letenky od Aeromexico pod 10 tisíc včetně zapsaného zavazadla pořídíte formou open–jaw, tedy s příletem do Quita a odletem z Limy. Dostupnost je téměř po celý rok 2019.

Lety při cestě tam zahrnují celodenní přestup v Mexico City. Pokud se během 12 hodinového nočního letu dokážete prospat, vydejte se na průzkum města.

Do Amsterdamu se snadno a levně dopravíte se společností easyJet, ČSA nebo KLM při cenách mezi 3–4 tisíci za zpáteční letenku včetně zavazadla. Komu vystačí příruční zavazadlo, vejde se i do 2 tisíc. Nejlevnější variantou je pak noční autobus Regiojet za 1 500 Kč.

V současnosti vám můžeme poskytnou pouze průvodce po Peru, městem Lima či regionem Cuzco. Pokud máte zájem nám pomoci s Ekvádorem či dalšími chybějícími státy, hoďte přihlášku ;) Chci psát průvodce.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Amsterdam
Amsterdam AMS
Nizozemsko
UIO Quito
Ekvádor
Katedrála v Quitu
Lima
Lima LIM
Peru
AMS Amsterdam
Nizozemsko
Amsterdam
Open-jaw 31 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Amsterdam
Amsterdam AMS
Nizozemsko
LIM Lima
Peru
Lima
Zpáteční 31 hod letu (1 přestup)
Amsterdam
Amsterdam AMS
Nizozemsko
UIO Quito
Ekvádor
Katedrála v Quitu
Zpáteční 20 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 34 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen v tarifu R

Na jaké termíny jsou letenky?

V průběhu roku 2019

Jsou během letu přestupy?

Mexiko Benito Juaréz

S kým poletím?

Aeromexico

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj všem, prosím, komentujte čas přestupu v Ciudad d Mexico při zpátečním letu: 1hod a 40 min mezi návaznými lety od AeroMexico (Lima-Ciudad de Mexico/Ciudad-Amsterodam). Je to stejný terminál, s AM jsem už letěla (a i zůstala trčet v Panamě a pak v NY..), a i na tomto letišti byla. Nicméně 1.4h se mi zda na knop a jelikož to není EU based aerolinka (+ další podmínky uvedené v regulaci kompenzací FC regul.261/2004), mám trochu skepsi ohledně možných trablů při zmeškání návazného letu. Njde mi o finanční kompenzaci, spíš o 1)posouzení délky přestupu, zda už je to dle vás přílišné riziko, 2) o zkušenost/názor ohledně náhradního letu do Amsteru místo toho hypoteticky zmeškaného. Díky za vaše názory asap. J

Odpovědět
před 3 lety

Těsně před potvrzení rezervace se píše: Povolená váha odbavených zavazadel: Dospělý 1 kus (ke každému letu). Nicméně ve shrnutí (jak v pdf souboru, tak v emailu) po potvrzení rezervace se o zavazadle nikde nic nepíše. Jak to tedy, prosím, je? Moc děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

V cene je odbavene zavazadlo do 23 kg. Muzete si to zkontrolovat na webu Aeromexico.

před 3 lety
Avatar uživatele
filip_2

Ne všude je odbavené zavazadlo. Třeba Guatemala, a asi i ostatní Středoamerický státy, je bez (booking class R a V)

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zrovna v tomto pripade ale je.

Přidat odpověď
před 3 lety

Půlka prosince zdá se nejde nebo?

Odpovědět
před 3 lety

Jsou nějaké termíny na prosinec na cca 3 týdny přes Vánoce? Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Vždycky mimo vánoc i prázdnin. Pokud je tomu jinak, přímo o tom informujeme :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Červenec je asi zbytečné poptávat co?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Bohužel, je tam výluka na letní prázdniny,

Přidat odpověď
před 3 lety

Nějaké termíny na říjen?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, stačí si vyhledat požadovaný termín. Vidím asi za 12,5 tisíce.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Jedem!
Ragusa
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Gambie
ušetříš až 36%
To musíš vidět!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Amsterdam
Nizozemsko Přílet na letiště Amsterdam Schiphol

Do Amsterdamu

Vlakem

Nejrychleji se do centra na hlavní nádraží Amsterdam Centraal dostanete vlakem, který můžete využít i pro cestu na stanici Sloterdijk nebo do jižní části Amsterdamu (RAI, Duivendrecht, Diemen). Nádraží je umístěno přímo pod terminálem, z příletové haly ani nemusíte chodit ven, jen stačí po eskalátorech sjet dolů na nástupiště. 

Vlaky jezdí 24 hodin a spojení je velmi frekventované (cca jednou za 3 až 10 minut). Z letiště se na hlavní nádraží Centraal dostanete za 15 minut při ceně 4,50 EUR. Jízdenku zakoupíte ve žlutých automatech před vstupem do podzemního nádraží a před vchodem na perón ji bezkontaktně označte u turniketů. Pozor ale, za každou papírovou jízdenku se připlácí 1 € navíc, levněji tak vyjde cesta autobusem číslo 69, viz níže.

Ve vlacích lze využívat 24hodinové (2- a 3denní) jízdenky na MHD „Amsterdam Travel Ticket“ (viz detailní info) za 17 EUR (resp. 22,50 EUR u 2denní a 28 EUR u 3denní). Nelze však využít 24hodinové jízdenky za 8 €, která platí jen pro cesty tramvají, metrem a autobusem v rámci dopravního podniku GVB. Ty jsou platné pouze na autobus číslo 69.

Vlaky jezdí 24 hodin denně. Detailní jízdní řády a spojení do všech destinací najdete na webu nizozemských železnic.

Expresním autobusem

Dalším způsobem cesty do jižní části centra je autobus linky 397, který jede podél Van Goghova muzea, Rijksmuseum a nápisu I Amsterdam. Jednosměrná jízdenka stojí 6,50 €, zpáteční 11,25 € a lze ji zakoupit online nebo v modro-šedivých automatech přímo, které najdete přímo u pásů na zavazadla. Na lince 397 můžete využít 24hodinový lístek „Amsterdam Travel Ticket“ za 17 EUR (případně 2- i 3denní lístky), není však možné využít 24hod lístek pro dopravního podniku GVB za 8 €. Autobus odjíždí z nástupišť B15–19 a na konečnou dojede za 38 minut. Linka 397 jezdí 24 hodin denně.

Autobusem

Nejlevnějším způsobem dopravy je autobusová linka číslo 69 na nádraží Sloterdijk, kde můžete přestoupit na tramvaj směr centrum. Jízdenka na tento autobus stojí 3,20 EUR a na rozdíl od vlaku či autobusu číslo 397 lze využít i 24hodinový lístek za 8 EUR, který můžete koupit jen u řidiče. Zakoupit můžete i 48hod. jízdenku za 13,50 EUR nebo 72hod. za 19 EUR. Tyto lístky platí ve všech modro-bílých městských autobusech GVB, tramvajích a metru. Neplatí ve vlacích a autobusech jiných společností než je GVB.

Cesta autobusem 69 na nádraží Sloterdijk trvá 50 minut, zde můžete přestoupit na tramvaj číslo 19, která vás za dalších 30 minut doveze do centra, případně využít delší jízdu metrem. První autobus z nádraží Sloterdijk na letiště jede ve 4:37, poslední z letiště na Sloterdijk pak v 1:04.

Pro dopravu do různých částí Amsterdamu vám můžou posloužit i městské autobusy 186, 187, 194, 300 a 310, které zastavují na více místech. Linka 185 jezdí pouze k justičnímu komplexu v blízkosti letiště, ostatní autobusy pak zajíždějí do okolních obcí mimo Amsterdam. Jízdenky na tyto autobusy koupíte i u řidiče za 6 EUR.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1PAvfTITDJhQKURPhN0Pn3JohoyE&ehbc=2E312F]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Rotterdamu a Haagu

Na letišti se nachází jedno z nejrušnějších nádraží v Nizozemí, odkud jezdí vlaky do všech koutů země i okolních států. Například vlak do Rotterdamu jede necelou půlhodinu a stojí 12,20 €, do Den Haagu se dostanete za 40 minut a cena činí 8,30 €. Jízdní řády naleznete na webu nizozemských železnic ns.nl.

Do Keukenhofu

Z letiště jezdí přímá autobusová linka číslo 858 do květinového parku Keukenhof. Využít můžete koupě kombinované zpáteční jízdenky na autobus, která obsahuje i vstup do parku za 25 EUR. Cesta zabere asi 20 minut. 

Průvodce pro Nizozemsko
Průvodce pro letiště Amsterdam Schiphol

Zavřít boční panel
Katedrála v Quitu
Ekvádor Přílet na letiště Quito Mariscal Sucre

Na letiště jezdí mnoho taxíků, ale dopravit se sem velmi levně, byť zdlouhavě, můžete i autobusy MHD. Podívejte se také na detailní informace o dopravě po městě Quito.

Taxi / Uber

Nejvíce cestovatelů volí pro cestu do Quita taxi, kterých před terminálem čeká vždy několik, a to v jakoukoliv denní či noční hodinu. Taxík není žádný problém sehnat ani ve městě, a to naprosto kdekoliv.

Pro cestu na letiště se nepoužívají taxametry, ale pevně dané plošné tarify. Do historického centra nebo oblíbených čtvrtí pro ubytování La Mariscal, Colón či La Carolina zaplatíte za jízdu cca 30 USD, za cestu na autobusové nádraží Quitumbe pak zaplatíte kolem 35 USD. Na ceně je třeba se vždy domluvit předem. Pamatujte, že v taxíku lze platit pouze hotovostí.

V mimošpičkových hodinách mohou být o něco levnější jízdy přes Uber, které můžou stát i 20 USD.

Cesta taxíkem z letiště do centra Quita trvá asi hodinu až hodinu a půl podle provozu.

Autobusy MHD

I když se dočtete mnoho varování odrazujících od používání MHD v Quitu, ve skutečnosti jsou místní autobusy poměrně bezpečné za předpokladu, že budete dodržovat základní pravidla a všechny cennosti budete mít uložené v uzavřených vnitřních kapsách zavazadel nebo ideální oblečení.

Jízdenky na všech spojích stojí 2 USD. Platí se uvnitř autobusu u průvodčího, který projde vozem a peníze vybere. Lze platit jen v hotovosti.

Na letiště zajíždějí tři linky, které Google mapy označují čísly linek 198, 199 a 200. V praxi se však čísla linek u autobusů v Quitu prakticky nepoužívají. Důležité je znát jen cílovou stanici. Jezdí se na těchto trasách:

 • Quitumbe – hlavní autobusové nádraží pro dálkovou dopravu ležící na jihu města a jako jediný z cílů autobusů na letiště napojený na metro
  • interval: 10-15 minut ve všední den i o víkendu
  • provozní doba: 5:50–21:35
  • doba jízdy: 75 minut
  • ačkoliv mapa na letišti znázorňuje, že trasa vede poblíž historického centra, meřítko mate a autobusy se centru ani nepřiblíží
  • na Quitumbe lze přestoupit na metro (35 minut do centra)
 • Río Coca – lokální autobusové nádraží nejblíže centru v jeho severní části
  • interval: 20-30 minut, jezdí se pouze v pracovní dny, o víkendu tato linka nejede
  • provozní doba: 6:20–21:50
  • doba jízdy: 60 minut
  • z Río Coca do centra se dostanete páteřními autobusy Ecovía, které odjíždějí ze samostatného terminálu cca 150 metrů pod stanovištěm autobusů z letiště. Jízdenka na autobusy Ecovía se platí u vstupu na nástupiště a stojí 0,35 USD a do centra Quita odsud pojedete asi 30 minut
 • Carcelén – autobusové nádraží pro dálkové spoje směrem na sever, nejméně vhodná trasa pro cestu do centra
  • interval: 20 minut ve všední den, 20-40 minut o víkendu
  • provozní doba: 6:05–20:30
  • doba jízdy: 50 minut
  • z Carcelénu se do centra dostanete páteřními autobusy Trole, konkrétně linkou C5 končící u parku El Ejido. Jízdenka na autobus Trole se platí při vstupu na nástupiště a vyjde na 0,35 USD. Cesta do centra zabere z Carcelénu asi 70 minut.

Autobusy Aeroservicios

Na letišti hojně promované spojení komfortními klimatizovanými autobusy Aeroservicios k cestě do města příliš nedoporučujeme. Autobusy totiž jezdí k bývalému letišti na severu města, které je poměrně daleko od centra s nepříliš přehlednou dopravou MHD a taxíky dražšími než třeba z terminálu Río Coca.

Jednosměrná jízdenka stojí 7,99 USD, zpáteční 13,50 USD. Autobusy jezdí mezi 4:00 a 20:00 jednou za hodinu a oficiální informace najdete na webu: www.aeroservicios.com.ec/.

Půjčení auta

Budete-li cestovat po ekvádorských horách, nejlepším a prakticky jediným způsobem je půjčení auta. Na letišti Quito působí většina známých mezinárodních autopůjčoven, rezervaci je pro nižší cenu vždy vhodné provést alespoň týden dopředu.

Ceny půjčení na týden se pohybují mezi 9 000 a 15 000 Kč v závislosti na půjčeném autě a zvolené pojistce. Pamatujte, že v Ekvádoru většina aut jezdí s manuálním řazením a vůz s automatem není zcela automatickou záležitostí ani u půjčoven.

Více o řízení, provozu či dopravních předpisech v zemi se dočtete v kapitole Půjčení auta našeho průvodce po Ekvádoru.

Průvodce pro Ekvádor
Průvodce pro letiště Quito Mariscal Sucre

Zavřít boční panel
Lima
Peru Přílet na letiště Lima Jorge Chavez

Oficiální autobusový přepravce Airport Express Lima s moderními autobusy jezdí z letiště do centra (Miraflores) od 7:00 do půlnoci (v opačném směru od 6:00 do 22:00) každých 30 až 60 minut. Jízdenka stojí 8 USD (zpáteční 15 USD), nakoupit můžete buď online na webu dopravce, v kanceláři na letišti nebo u řidiče (pouze hotovost). Detailní informace a rezervace jízdenek na oficiálním webu. Na cestu si vyhraďte minimálně hodinu a půl.

Klasická MHD na letiště nejezdí. U terminálu sice zastavují lokální minibusy, ale pro cizince jsou absolutně nevhodné, řidiči nemluví anglicky, trasy nejsou nijak označené a jízdní řády neexistují vůbec.

Běžná cena taxi do centra města (Miraflores) se pohybuje mezi 60 a 80 PEN (cca 270 Kč), Uber pak vyjde zhruba na 50 až 70 PEN.

Průvodce pro Peru
Průvodce pro letiště Lima Jorge Chavez