Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Společnost Volotea opět obnovuje svoji linku mezi Prahou a sardinským městem Cagliari a na tři prázdninové termíny nasazuje velmi příznivé ceny. V letošní sezoně to zatím vypadá, že na prázdninové termíny s nižšími cenami z Prahy počítat nemůžeme. Nejlevnější letenky jsou dostupné na tyto termíny s tím, že za 68 EUR jsou volná 2-3 místa, další pak za 72 EUR:

 • 22. – 25.7.
 • 22. – 29.7.
 • 15. – 19.8.

Při koupi do 31.5. můžete termín letu měnit bez poplatku za změnu, avšak s doplatkem do aktuální výše ceny nové letenky.

Ubytování, průvodce a zájezdy

Kde se ubytovat, rezervovat auto? Prázdninové ceny ubytování na Sardinii bývaly velmi vysoké, nicméně letos v pohodě pořídíte ubytování v hezkém penzionu či apartmánu kolem 1 600 Kč na noc pro 2.

Co na Sardinii? Na svou cestu se připravíte s naším praktickým průvodce, třeba těmito 27 místy co vidět na Sardinii. Ovšem svou inspiraci hledejte i v cestopisech od Baťůžkářů a Sardinie za Kačku.

Preferujete zájezd s cestovní kanceláří před cestou "sestav si sám"? Podívejte se na výpis aktuálních zájezdů na Sardinii, jejichž cena se při dopravě letecky pohybuje od 11 000 Kč na osobu za týden.

Podmínky pro cesty

Itálie od 15.5. zrušila povinnou karanténu a nově stačí jen 48 hodin starý antigenní test. Před zpět do ČR je nutné provést ještě v Itálii alespoň antigenní test (max. 24 hodin starý), který je možný absolvovat před odletem na letišti Cagliari za 45 EUR. Zatím je Itálie v červené kategorii a nejspíš se nedá předpokládat, že na červnové termíny se dostane do oranžové, proto je nutné počítat po příletu do ČR s dalším PCR testem, do jehož výsledku musíte být v izolaci.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CAG Cagliari
Itálie
Cagliari
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 500 Kč . Ušetříš přibližně 61 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec a srpen, viz detailně výše

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Cagliari Elmas

S kým poletím?

Volotea

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně 2 příruční: 55 x 40 x 20 cm a menší 35 x 20 x 20 cm do 10 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, máte někdo zkušenost s dostáváním se z letiště po nočním příletu po půlnoci? Údajně jsou tehdy zavřené autopůjčovny a nejede ani public transport. V Cagliari bychom se nutně zdržet nepotřebovali... ale takhle asi nezbývá než taxík do blízkého ubytování na jednu noc a vyrazit až ráno..? Díky!

Odpovědět
před 12 měs

Ahoj,

mame letenky na Sardinii na začátku července.

Nyní uz je pro cestu tam dostatečný jen antigenní test. Netušíte,prosím,zda výsledek testu musí byt i v angličtině?připadně jak potvrzeni v Aj získat? Byla jsem na antigennim dvakrát a vždy jsem dostala jsem papír se zaškrtnutým výsledkem,tak nevím,zda je toto dostatečné.

Moc díky:)

Vlasta

Odpovědět
před 12 měs

Jak je to tedy se zavazadly? objednali jsme si letenky na srpen, součástí je zdarma

1 × Malá osobní taška

35 × 20 × 20 cm , 3 kg

1 × Příruční zavazadlo

55 × 40 × 20 cm , 7 kg

ale v mailu přišla informace , že : příruční zavazadlo na palubě není povolené. Můžete si vzít pouze malou tašku, která se vejde pod sedadlo. Jakákoli větší zavazadla musejí být odbavena. Máte s tímhle někdo zkušenost?? V případě, že si každý vezmeme tyto dvě zmiňované zavazadla, myslíte že budou dělat na letišti problémy s případným doplacení odbavení příručního zavazadla? Nebo ho prostě jen při vstupu do letadla dají do zavazadlového prostoru- to už se mi totiž párkrát stalo. Díky za všechny komentáře.

před 12 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To větší příruční zavazadlo bude nutné odbavit, ovšem zdarma., viz detailní informace na webu Volotea: "Each passenger may take 1 handbag and 1 other item of hand baggage with them completely free of charge. Remember that only if you have priority boarding you can take your cabin bag (50 x 40 x 20 cm) on board. Otherwise, you have to check it free of charge."

před 12 měs
Avatar uživatele Andrea _16
Andrea _16

Ja jsem sice otazku nepokladala, ale dekuji.

Jeste se zeptam - pro toto prirucni ale odbavovane zavazadlo tedy neplati limity pro tekutiny 100 ml/ks? Dekuji.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den, máte někdo zkušenost s půjčením auta až na místě např. v Cagliari na letišti bez předchozí rezervace? Dívala jsem se na ceny autopůjčoven na netu a ceny na srpen mi přišly dost přemrštěné oproti recenzím o cenách, které jsem našla..🙂 Vyhodilo mi to cenu okolo 10000,- na 6 dní, což mi přišlo docela hodně, v recenzích od lidí, kteří navštívili Sardinii jsem našla úplně jiné ceny. Díky za každou odpověď.

před 12 měs

Zdravím. Půjčovat na blind a zvlášť u neprověřený půjčovny je z mýho pohledu risk. My vždy bookujem dopředu ve srovnávači si najdeme vyhovující společnost a auto, který si před půjčením prohlídneme a event. nafotíme. Omlouvám se, že jsem nebyl nápomocen.

před 12 měs
Avatar uživatele
Ivan

No pravda je, že jsem zkoušel několik srovnávačů a ceny na srpen jsou fakt brutální.

před 12 měs
Avatar uživatele Matouš _1
Matouš _1

V srpnu mají dovolenou všichni Italové a obzvlášť jejich oblíbené prázdninové destinace, přesně jako Sardinie, jsou nepoužitelné. Přemrštěné ceny, davy, všechno obsazené. Ve velkých městech je sice poloprázdno, ale zase je tam největší vedro a polovina podniků zavřená, protože majitelé jsou u moře. Ve zkratce, do Itálie v srpnu ne :)

Přidat odpověď
před 12 měs

Právě jsem zachytil, že by Sardínie měla být od 1.6. v bílé zóně, takže by tam měl být volný pobyt a vše otevřeno. Chystáme se tam 5.6.

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Jde vám dokončit platba? Chrome, windows a po zadání karty jen tmavá obrazovka. Zkoušel jsem dvakrát (snad mi to nestrhnou 2x).

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
To budou fotky!
Agadir
ušetříš až 25%
Všude dobře, co doma!
Černá pláž
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Manchester
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
5451 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Cagliari
Itálie Přílet na letiště Cagliari Elmas

Půjčení auta

Chcete-li poznávat Sardinii na vlastní pěst, objíždět a objevovat opuštěné pláže nebo horské vesničky, nejlepším způsobem dopravy bude půjčení auta. Na letišti v Cagliari sídlí mnoho autopůjčoven, místních i nadnárodních. Jednoduše je všechny na jedno kliknutí srovnáte například přes tyto weby:

Ceny se velmi liší dle sezony a především podle toho, jak dlouho dopředu rezervujete. Pokud si na letní sezonu auto rezervujete měsíc dopředu, zaplatíte za týden klidně 20 000 Kč, pokud však rezervaci provedete například půl roku dopředu, zaplatíte za stejné auto na stejnou dobu jen 4 500 Kč.

Vlak

Cestu do centra Cagliari zajišťuje vlak z přilehlé vlakové zastávky „Elmas Aeroporto“ (5 minut chůze po označené cestě). Vlaky jezdí každých 10–30 minut od 5:30 do 23:00 a na hlavní nádraží v Cagliari vás dovezou cca za 10 minut. Přesný jízdní řád zkontrolujete na webu trenitalia.com. Jízdenka stojí 1,30 EUR a lze koupit na nádraží nebo přes internet (není vázaná na konkrétní spoj).

Vlaky ze stejné zastávky můžete v opačném směru využít i do všech větších měst Sardinie:

 • Oristano (6,10 EUR, cca 50-70 minut)
 • Macomer - přestup na autobusy směr Bosa (9,50 EUR, cca 2 hodiny)
 • Olbia (18 EUR, cca 3,5 hodiny)
 • Sassari (16,50 EUR, cca 3,5 hodiny)

Autobus

Poslední noční spoj ve 23:45 z letiště, resp. 23:30 z centra už nejede vlak, ale autobusová linka číslo 160 (jízdní řád). Na letišti zastavují z Cagliari také autobusy linek 501, 747 a 9342, všechny jedou jen 1-2x denně. Na tyto spoje společnosti ARST zakoupíte lístek v trafice v příletové hale, která je otevřená mezi 6:00 a 19:00. Výhodné je koupit jízdenku přes mobilní aplikaci DropTicket (Google Play / App Store).

Taxi

Na letišti vždy čeká množství oficiálních taxíků. Za jízdu do centra Cagliari je stanovena plošná cena 17 EUR.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Cagliari Elmas