IATA (ICAO) kód letiště
CAG (LIEE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:16
Vzdálenost od Prahy
1274 km

O letišti Cagliari Elmas

Letiště Cagliari Elmas na mapě najdeme 10 km severně od centra sardinského hlavního města. Kromě mnoha vnitrostátních a nízkonákladových letů je letiště hojně využíváno v letní sezoně charterovými a dovolenkovými lety.

Terminál je moderní a prostorný a ani při prázdninovém náporu není přelidněný jako mnozí středomořští kolegové. Otevírací doba je 24 hodin, letištní ostraha však v případě přenocování často vyžaduje potvrzení o tom, že jste pasažéři ranního letu.

Letenky

Nejlevnější přímé lety z Prahy zajišťuje v létě společnost Volotea s cenami mezi 2.500 a 4.000 Kč, v akci se však můžou objevit i ceny pod 1.500 Kč s velmi omezenou dostupností a především na počátku a konci sezony. Přímé lety z Prahy sem provozují i SmartWings s cenami od 6.500 Kč výš za zpáteční letenku.

Levnější letenky nabídne Ryanair při odletu z Krakowa nebo easyJet z Berlína, v akcích se dá cena srazit na 1.500 Kč, standard se pohybuje kolem 3.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Cagliari, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Chcete-li poznávat Sardinii na vlastní pěst, objíždět a objevovat opuštěné pláže nebo horské vesničky, nejlepším způsobem dopravy bude půjčení auta. Na letišti v Cagliari sídlí mnoho autopůjčoven, místních i nadnárodních. Jednoduše je všechny na jedno kliknutí srovnáte například přes tyto weby:

Ceny se velmi liší dle sezony a především podle toho, jak dlouho dopředu rezervujete. Pokud si na letní sezonu auto rezervujete měsíc dopředu, zaplatíte za týden klidně 20 000 Kč, pokud však rezervaci provedete například půl roku dopředu, zaplatíte za stejné auto na stejnou dobu jen 4 500 Kč.

Vlak

Cestu do centra Cagliari zajišťuje vlak z přilehlé vlakové zastávky „Elmas Aeroporto“ (5 minut chůze po označené cestě). Vlaky jezdí každých 10–30 minut od 5:30 do 23:00 a na hlavní nádraží v Cagliari vás dovezou cca za 10 minut. Přesný jízdní řád zkontrolujete na webu trenitalia.com. Jízdenka stojí 1,30 EUR a lze koupit na nádraží nebo přes internet (není vázaná na konkrétní spoj).

Vlaky ze stejné zastávky můžete v opačném směru využít i do všech větších měst Sardinie:

  • Oristano (6,10 EUR, cca 50-70 minut)
  • Macomer - přestup na autobusy směr Bosa (9,50 EUR, cca 2 hodiny)
  • Olbia (18 EUR, cca 3,5 hodiny)
  • Sassari (16,50 EUR, cca 3,5 hodiny)

Autobus

Poslední noční spoj ve 23:45 z letiště, resp. 23:30 z centra už nejede vlak, ale autobusová linka číslo 160 (jízdní řád). Na letišti zastavují z Cagliari také autobusy linek 501, 747 a 9342, všechny jedou jen 1-2x denně. Na tyto spoje společnosti ARST zakoupíte lístek v trafice v příletové hale, která je otevřená mezi 6:00 a 19:00. Výhodné je koupit jízdenku přes mobilní aplikaci DropTicket (Google Play / App Store).

Taxi

Na letišti vždy čeká množství oficiálních taxíků. Za jízdu do centra Cagliari je stanovena plošná cena 17 EUR.

Služby na letišti

Připojením k síti „WiFiCagliariAirport“ získáte neomezený přístup k internetu.

Terminál je moderní s adekvátním výběrem restaurací a obchodů zajišťujícím vždy volné místo k sezení.

Ubytování u letiště

Letový řád společnosti Volotea z Prahy je dlouhodobě nastavený tak, že v Cagliari přistanete v pozdních večerních hodinách, proto je praktické si na první noc hledat hotely co nejblíže letišti Elmas. Přímo u terminálu žádné ubytování najdete, nejbližší zařízení jsou zhruba ve vzdálenosti kolem 2 km od letiště a většinou se jedná o soukromé apartmány. Dostanete se do nich taxíkem, případně samotná ubytování nabízejí odvoz z letiště - většina z těchto ubytování se specializuje právě na klientelu z letiště a tudíž počítá s pozdním příjezdem.

Nejbližší ubytování k letišti:

Podívejte se na všechna ubytování v okolí letiště Cagliari.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Pedros
Pedros

Skutečně nemá nikdo zkušenost s taxíky na cagliarském letišti - viz můj poslední dotaz?

Odpovědět
před 19 dny
Avatar uživatele Pedros
Pedros

Máte někdo zkušenosti s nočním příletem na letiště Cagliari v tom smyslu, zda čeká na letišti i v noci dostatek volných taxíků anebo je lepší ho rezervovat dopředu?

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele dejn.kus
dejn.kus

Ahoj, právě nám zrušili let z Cagliari do Prahy, údajně kvůli covidu. Nicméně cesta Praha-Cagliari není zrušená...dle infa z mailu mohu žádat pouze refund za zrušenou část, ale k čemu mi bude cesta tam bez cesty zpět? :D Nemá s tímto někdo zkušenosti, že by dostal peníze za oba směry i když byl zrušen jen jeden? Díky

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den,

přilétáme s Volotea do Cagliari v 0:15 h v pátek. Jsme ubytování pár metrů od Hotel Nautilus. Ten je hned u pláže (Spiaggia del Poetto). Jak řešit dopravu v noci ? Autobus a vlak zřejmě nejedou. Tedy taxi ? S cenou 17 eur do centra + se připravit na nějakou eur částku za cestu centrum → Hotel Nautilus. Naše ubytování nám nabízí transfér z letiště za 45 eur. Děkuji za radu.

před 9 měs
Jan Vidim
  • Právě online
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 175 komentářů
  • Poslat zprávu

Franto! Prosim tě, stačí to napsat jednou

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj,

chystáme se s Voloteou z Prahy, přílet je v nočních hodinách, cca 22:30 - teoreticky by se mohl chytit poslední vlak nebo bus do centra. Máte s tím někdo takto zkušenost, že to šlo v pohodě stihnout? Díky.

před 10 měs
Avatar uživatele tmx
tmx

V neděli léta rozumně, ve čtvrtek má přílet až po půlnoci. Jak se píše výše, poslední vlak jede v 23:12, bus 160 jede v 23:45.

Ale v neděli večer mě vzbudil, když startoval zpožděný až v 23:45 a bral to pravou zatáčkou dost brzy přes Prahu. A nakonec stejně divertoval do Olbie v půl druhé ráno (letiště má asi noční uzávěru?). Což není úplně to co chceš zažít cestou na dovolenou. :)

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, potřebujeme chytit vlak z letiště Cagliari do Olbie 17.9.20 v 16,15.

Na Trenitalia nám to nabízí spoj Cagliari Elmas-cagliari Aeroporto-Olbia s pťestupem na Cagliari Aeroporto.Moc tomu nerozumím. Jede vlak do Olbie přímo z letiště Cagliari Elmas (5 min od letištního terminálu)? Ať nejezdíme sem tam?

Diky Šárka

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, já vidím na webu Trenitalie přímý spoj z letiště do Olbie v 16:36. Do odjezdového políčka je opravdu nutno zadat "Elmas Aeroporto", viz informace výše. To je stanice u letiště. Zastávka s názvem "Cagliari-Elmas" je ve vesničce Elmas, nikoliv u letiště.

Dobrý den, prosím Vás kde na letišti se dají koupit jízdenky na vlak popřípadě bus? Děkuji moc za odpověď :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, lístky na vlak koupíte klasicky před vstupem na stanici v automatu. Na autobus u řidiče, ale autobusy na letiště skoro nezajíždí.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den.Potřebuji se dostat z hotelu Free Beach club na letiště taxislužbou,nemáte nějaké odkazy nebo rady a neznáte přibližné ceny ?děkuji za odpověď.

Odpovědět
před 3 lety

neviete niekto prosím čo stojí taxi z letiska cagliari na hotel villabeachcity dakujem.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

nevíte, zda se lze přímo vlakem z letiště Cagliari dostat do Geremeas? děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, do Geremeas vůbec nevede železnice, ta končí v Cagliari. Odtamtud (z hlavní autobusové stanice) jezdí přímo do Geremeas (zastávka s názvem Cant. Geremeas) autobusové linky 101 (jízdní řád: http://www.arstspa.info/101.pdf) nebo 135 (jízdní řád: http://www.arstspa.info/135.pdf).

Přidat odpověď
před 3 lety

Pokud je odlet v 6:30 . Stačí jet vlakem v těch 5:00?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Teď koukám, že první vlak jede nově až v 5:26, na letišti je v 5:31. I to by mělo stačit, zvlášť pokud budete cestovat jen s příručním zavazadlem.

Přidat odpověď
před 3 lety

Odlety z cagliari jsou vesmes rano takze vlak v 5 pokud je let kolem 6 je na hrane. Takze asi bus nebo taxi ?

před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Taxi ci si zarezervovat transfer pres hoppu

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu