IATA (ICAO) kód letiště
CAG (LIEE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:02
Vzdálenost od Prahy
1274 km

O letišti Cagliari Elmas

Letiště Cagliari Elmas na mapě najdeme 10 km severně od centra sardinského hlavního města. Kromě mnoha vnitrostátních a nízkonákladových letů je letiště hojně využíváno v letní sezoně charterovými a dovolenkovými lety.

Terminál je moderní a prostorný a ani při prázdninovém náporu není přelidněný jako mnozí středomořští kolegové. Otevírací doba je 24 hodin, letištní ostraha však v případě přenocování často vyžaduje potvrzení o tom, že jste pasažéři ranního letu.

Letenky

Nejlevnější přímé lety z Prahy zajišťuje v létě společnost Volotea s cenami mezi 2.500 a 4.000 Kč, v akci se však můžou objevit i ceny pod 1.500 Kč s velmi omezenou dostupností a především na počátku a konci sezony. Přímé lety z Prahy sem provozují i SmartWings s cenami od 6.500 Kč výš za zpáteční letenku.

Levnější letenky nabídne Ryanair při odletu z Krakowa nebo easyJet z Berlína, v akcích se dá cena srazit na 1.500 Kč, standard se pohybuje kolem 3.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Cagliari, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Cestu do centra Cagliari zajišťuje vlak z přilehlé vlakové zastávky „Elmas Aeroporto“ (5 minut chůze po označené cestě). Vlaky jezdí každých 10–30 minut od 5:30 do 23:00 a na hlavní nádraží vás dovezou cca za 10 minut. Přesný jízdní řád zkontrolujete na webu trenitalia.com. Jízdenka stojí 1,30 € a lze koupit na nádraží nebo přes internet (není vázaná na konkrétní spoj). Spoj ve 23:45 z letiště, resp. 23:30 z centra, nahrazuje autobusová linka číslo 160.

Vlaky ze stejné zastávky můžete v opačném směru využít i do všech větších měst Sardinie.

Na letišti zastavují také autobusy linek 501, 747 a 9342, všechny jedou jen jednou denně.

Služby na letišti

Připojením k síti „WiFiCagliariAirport“ získáte neomezený přístup k internetu.

Terminál je moderní s adekvátním výběrem restaurací a obchodů zajišťujícím vždy volné místo k sezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, potřebujeme chytit vlak z letiště Cagliari do Olbie 17.9.20 v 16,15.

Na Trenitalia nám to nabízí spoj Cagliari Elmas-cagliari Aeroporto-Olbia s pťestupem na Cagliari Aeroporto.Moc tomu nerozumím. Jede vlak do Olbie přímo z letiště Cagliari Elmas (5 min od letištního terminálu)? Ať nejezdíme sem tam?

Diky Šárka

před 7 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, já vidím na webu Trenitalie přímý spoj z letiště do Olbie v 16:36. Do odjezdového políčka je opravdu nutno zadat "Elmas Aeroporto", viz informace výše. To je stanice u letiště. Zastávka s názvem "Cagliari-Elmas" je ve vesničce Elmas, nikoliv u letiště.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, prosím Vás kde na letišti se dají koupit jízdenky na vlak popřípadě bus? Děkuji moc za odpověď :)

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, lístky na vlak koupíte klasicky před vstupem na stanici v automatu. Na autobus u řidiče, ale autobusy na letiště skoro nezajíždí.

Dobrý den.Potřebuji se dostat z hotelu Free Beach club na letiště taxislužbou,nemáte nějaké odkazy nebo rady a neznáte přibližné ceny ?děkuji za odpověď.

Odpovědět
před rokem

neviete niekto prosím čo stojí taxi z letiska cagliari na hotel villabeachcity dakujem.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,

nevíte, zda se lze přímo vlakem z letiště Cagliari dostat do Geremeas? děkuji

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, do Geremeas vůbec nevede železnice, ta končí v Cagliari. Odtamtud (z hlavní autobusové stanice) jezdí přímo do Geremeas (zastávka s názvem Cant. Geremeas) autobusové linky 101 (jízdní řád: http://www.arstspa.info/101.pdf) nebo 135 (jízdní řád: http://www.arstspa.info/135.pdf).

Pokud je odlet v 6:30 . Stačí jet vlakem v těch 5:00?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Teď koukám, že první vlak jede nově až v 5:26, na letišti je v 5:31. I to by mělo stačit, zvlášť pokud budete cestovat jen s příručním zavazadlem.

Odlety z cagliari jsou vesmes rano takze vlak v 5 pokud je let kolem 6 je na hrane. Takze asi bus nebo taxi ?

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Taxi ci si zarezervovat transfer pres hoppu

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu