Cagliari

Letiště Cagliari Elmas

O letišti

Letiště Cagliari Elmas na mapě najdeme 10 km severně od centra sardinského hlavního města. Kromě mnoha vnitrostátních a nízkonákladových letů je letiště hojně využíváno v letní sezoně charterovými a dovolenkovými lety.

Terminál je moderní a prostorný a ani při prázdninovém náporu není přelidněný jako mnozí středomořští kolegové. Otevírací doba je 24 hodin, letištní ostraha však v případě přenocování často vyžaduje potvrzení o tom, že jste pasažéři ranního letu.

Oficiální stránky letiště jsou www.sogaer.it

IATA Kód
CAG
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
03:32
Vzdálenost z ČR
1274 km

Letenky

Nejlevnější letenky do Cagliari nabídne Ryanair při odletu z Krakowa, Norimberka či Vídně nebo easyJet z Berlína, v akcích se dá cena srazit na 1 500 Kč, standard se pohybuje kolem 3 500 Kč.

Frekventované spojení na významná evropská letiště jako jsou Milán, Řím, Londýn či Paříž v největší míře nabídnou aerolinky VoloteaRyanair a easyJet.

Přímá linka společnosti Volotea z Prahy byla v roce 2021 zrušena.

Inspirujte se akcemi na letenky do Cagliari, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Chcete-li poznávat Sardinii na vlastní pěst, objíždět a objevovat opuštěné pláže nebo horské vesničky, nejlepším způsobem dopravy bude půjčení auta. Na letišti v Cagliari sídlí mnoho autopůjčoven, místních i nadnárodních. Jednoduše je všechny na jedno kliknutí srovnáte například přes tyto weby:

Ceny se velmi liší dle sezony a především podle toho, jak dlouho dopředu rezervujete. Pokud si na letní sezonu auto rezervujete měsíc dopředu, zaplatíte za týden klidně 20 000 Kč, pokud však rezervaci provedete například půl roku dopředu, zaplatíte za stejné auto na stejnou dobu jen 4 500 Kč.

Vlak

Cestu do centra Cagliari zajišťuje vlak z přilehlé vlakové zastávky „Elmas Aeroporto“ (5 minut chůze po označené cestě). Vlaky jezdí každých 10–30 minut od 5:30 do 23:00 a na hlavní nádraží v Cagliari vás dovezou cca za 10 minut. Přesný jízdní řád zkontrolujete na webu trenitalia.com. Jízdenka stojí 1,30 EUR a lze koupit na nádraží nebo přes internet (není vázaná na konkrétní spoj).

Vlaky ze stejné zastávky můžete v opačném směru využít i do všech větších měst Sardinie:

  • Oristano (6,10 EUR, cca 50-70 minut)
  • Macomer - přestup na autobusy směr Bosa (9,50 EUR, cca 2 hodiny)
  • Olbia (18 EUR, cca 3,5 hodiny)
  • Sassari (16,50 EUR, cca 3,5 hodiny)

Autobus

Poslední noční spoj ve 23:45 z letiště, resp. 23:30 z centra už nejede vlak, ale autobusová linka číslo 160 (jízdní řád). Na letišti zastavují z Cagliari také autobusy linek 501, 747 a 9342, všechny jedou jen 1-2x denně. Na tyto spoje společnosti ARST zakoupíte lístek v trafice v příletové hale, která je otevřená mezi 6:00 a 19:00. Výhodné je koupit jízdenku přes mobilní aplikaci DropTicket (Google Play / App Store).

Taxi

Na letišti vždy čeká množství oficiálních taxíků. Za jízdu do centra Cagliari je stanovena plošná cena 17 EUR.

Služby na letišti

Připojením k síti „WiFiCagliariAirport“ získáte neomezený přístup k internetu.

Terminál je moderní s adekvátním výběrem restaurací a obchodů zajišťujícím vždy volné místo k sezení.

Ubytování u letiště

Letový řád společnosti Volotea z Prahy je dlouhodobě nastavený tak, že v Cagliari přistanete v pozdních večerních hodinách, proto je praktické si na první noc hledat hotely co nejblíže letišti Elmas. Přímo u terminálu žádné ubytování najdete, nejbližší zařízení jsou zhruba ve vzdálenosti kolem 2 km od letiště a většinou se jedná o soukromé apartmány. Dostanete se do nich taxíkem, případně samotná ubytování nabízejí odvoz z letiště - většina z těchto ubytování se specializuje právě na klientelu z letiště a tudíž počítá s pozdním příjezdem.

Nejbližší ubytování k letišti:

Podívejte se na všechna ubytování v okolí letiště Cagliari.

naposledy aktualizováno 23. 01. 2023
Navrhni úpravu

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Dan _S
Dan _S
před 8 měs

Aktuální zkušenosti s pozdním příletem do Cagliari: přílet v noci z neděli na pondělí v 0:15 plus cca 20 minut zpoždění už na odletu z Prahy.

Nechtěli jsme být odkázání na taxi z ulice, tak jsem zarezervoval transfer přes Hoppu (jak tady Marek - pravda před hodně lety - psal) - cena cca 33 Eur. To už bych rozhodně nedělal, platba předem, taxi nikde, na Hoppu se dovolat nejde, číslo na taxi službu nikdo nebral. Aktuálně je v řešení refund.

Nakonec jsme si zavolali taxi přes taxikáře, kterého měli objednaného jiní lidi (a to jen proto, protože jsme poměrně dost dlouho čekali, zda se náš odvoz ještě neobjeví a všichni tak už byli pryč). Ten nás do centra Cagliari vyšel na 25 Eur, což mi přijde jako férová cena.

Nyní bych se už nebál vzít si taxi přímo z ulice, lidi tam na to jsou zvyklí. Čekají na taxi zastávce před terminálem, přijíždějí mini dodávky a lidi rozvážejí.

Samotná Sardinie pak super, nejkrásnější moře, jaké jsme v Evropě viděli (a to i v porovnání se San Vito Lo Capo) - byli jsme ve Villasimius.

Je běžný i přímý transfer letiště Cagliari - Villasimius, ten běžně vyjde na 90 Eur. Ten bych si ale předem snažil objednat.

Moje gastro zápisky zde:

https://www.jidlonacestach.cz/tag/sardinie/

Avatar uživatele Pedros
Pedros
před 9 měs

Skutečně nemá nikdo zkušenost s taxíky na cagliarském letišti - viz můj poslední dotaz?

Avatar uživatele Pedros
Pedros
před 10 měs

Máte někdo zkušenosti s nočním příletem na letiště Cagliari v tom smyslu, zda čeká na letišti i v noci dostatek volných taxíků anebo je lepší ho rezervovat dopředu?

Avatar uživatele dejn.kus
dejn.kus
před rokem

Ahoj, právě nám zrušili let z Cagliari do Prahy, údajně kvůli covidu. Nicméně cesta Praha-Cagliari není zrušená...dle infa z mailu mohu žádat pouze refund za zrušenou část, ale k čemu mi bude cesta tam bez cesty zpět? :D Nemá s tímto někdo zkušenosti, že by dostal peníze za oba směry i když byl zrušen jen jeden? Díky

Avatar uživatele
František
před rokem

Dobrý den,

přilétáme s Volotea do Cagliari v 0:15 h v pátek. Jsme ubytování pár metrů od Hotel Nautilus. Ten je hned u pláže (Spiaggia del Poetto). Jak řešit dopravu v noci ? Autobus a vlak zřejmě nejedou. Tedy taxi ? S cenou 17 eur do centra + se připravit na nějakou eur částku za cestu centrum → Hotel Nautilus. Naše ubytování nám nabízí transfér z letiště za 45 eur. Děkuji za radu.

Jan Vidim
před rokem

Franto! Prosim tě, stačí to napsat jednou

Avatar uživatele
Dan
před rokem

Ahoj,

chystáme se s Voloteou z Prahy, přílet je v nočních hodinách, cca 22:30 - teoreticky by se mohl chytit poslední vlak nebo bus do centra. Máte s tím někdo takto zkušenost, že to šlo v pohodě stihnout? Díky.

Avatar uživatele tmx
tmx
před rokem

V neděli léta rozumně, ve čtvrtek má přílet až po půlnoci. Jak se píše výše, poslední vlak jede v 23:12, bus 160 jede v 23:45.

Ale v neděli večer mě vzbudil, když startoval zpožděný až v 23:45 a bral to pravou zatáčkou dost brzy přes Prahu. A nakonec stejně divertoval do Olbie v půl druhé ráno (letiště má asi noční uzávěru?). Což není úplně to co chceš zažít cestou na dovolenou. :)

Avatar uživatele
Šárka
před 2 lety

Dobrý den, potřebujeme chytit vlak z letiště Cagliari do Olbie 17.9.20 v 16,15.

Na Trenitalia nám to nabízí spoj Cagliari Elmas-cagliari Aeroporto-Olbia s pťestupem na Cagliari Aeroporto.Moc tomu nerozumím. Jede vlak do Olbie přímo z letiště Cagliari Elmas (5 min od letištního terminálu)? Ať nejezdíme sem tam?

Diky Šárka

Kryštof Hájek
před 2 lety

Zdravím, já vidím na webu Trenitalie přímý spoj z letiště do Olbie v 16:36. Do odjezdového políčka je opravdu nutno zadat "Elmas Aeroporto", viz informace výše. To je stanice u letiště. Zastávka s názvem "Cagliari-Elmas" je ve vesničce Elmas, nikoliv u letiště.

Avatar uživatele
Vojtěch Žabka
před 4 lety

Dobrý den, prosím Vás kde na letišti se dají koupit jízdenky na vlak popřípadě bus? Děkuji moc za odpověď :)

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, lístky na vlak koupíte klasicky před vstupem na stanici v automatu. Na autobus u řidiče, ale autobusy na letiště skoro nezajíždí.

Avatar uživatele
Ivana
před 4 lety

Dobrý den.Potřebuji se dostat z hotelu Free Beach club na letiště taxislužbou,nemáte nějaké odkazy nebo rady a neznáte přibližné ceny ?děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
peter
před 4 lety

neviete niekto prosím čo stojí taxi z letiska cagliari na hotel villabeachcity dakujem.

Avatar uživatele
Linda
před 4 lety

Dobrý den,

nevíte, zda se lze přímo vlakem z letiště Cagliari dostat do Geremeas? děkuji

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, do Geremeas vůbec nevede železnice, ta končí v Cagliari. Odtamtud (z hlavní autobusové stanice) jezdí přímo do Geremeas (zastávka s názvem Cant. Geremeas) autobusové linky 101 (jízdní řád: http://www.arstspa.info/101.pdf) nebo 135 (jízdní řád: http://www.arstspa.info/135.pdf).

Avatar uživatele
Rada
před 4 lety

Pokud je odlet v 6:30 . Stačí jet vlakem v těch 5:00?

Kryštof Hájek
před 4 lety

Teď koukám, že první vlak jede nově až v 5:26, na letišti je v 5:31. I to by mělo stačit, zvlášť pokud budete cestovat jen s příručním zavazadlem.

Avatar uživatele
Jarda
před 4 lety

Odlety z cagliari jsou vesmes rano takze vlak v 5 pokud je let kolem 6 je na hrane. Takze asi bus nebo taxi ?

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

Taxi ci si zarezervovat transfer pres hoppu

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí