Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Stále trvající akce irské aerolinky Aer Lingus vybízí k cestám za velikou louži během letních prázdnin. Zpáteční letenky do New Yorku s krátkými přestupy v Dublinu pořídíte za 8 232 Kč. V ceně je občerstvení na dálkovém letu i zavazadlo do 23 kg, což z nabídky dělá bezkonkurenční akci do USA.

Letenky koupíte nejlevněji přes web aerolinky. Přehled termínů najdete v tomto kalendáři.

Cestu si snadno naplánujete s naším průvodce po New Yorku:

Dle současných podmínek je vstup do USA umožněn očkovaným po předložení negativního testu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
JFK New York
Spojené státy americké
New York
Zpáteční 12 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

červenec a srpen 2022

Jsou během letu přestupy?

Dublin

S kým poletím?

Aer Lingus

Jaké jsou limity pro zavazadla?

příruční i odbavené do 23 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 91 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-02-14T12:22:47+01:00)

Dodala bych, že před covidem existovaly v hlavní turistické sezóně přímé lety Praha-New York. Tuším, že to bylo od United a něco od Air France. Ta cena byla se štěstí o fous pod jedenácti tisíci a tuším že bez zavazadla. Hloupě jsem to tehdy nevyužila Ale tohle je určitě dobrá alternativa. Co ale určitě vezměte v potaz - ne nadarmo je New York na stejné rovnoběžce jako Madrid. V červenci a srpnu tedy nepočítejte s ideálními teplotami na procházky.

před 3 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Přímé linky budou v provozu i letos, od května do října a létá Delta + United.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele
Petr _45

Koupeno! Teď už jen nemít covid a projít imigračním :-D Nevíte náhodou někdo, jak je to s kufry? Předpokládám, že se jich zbavím na Ruzyni a vyzvednu v USA. Na imigračním v Dublinu projdu jen s příručním... Díky za radu.

před 3 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Jo, tak v Dublinu mají vlastně ten preclearence. Tudíž tu „vstoupíš do USA“ už tady a tím pádem by měli zkontrolovat bagáž taky v Dublinu.

Ale jestli si musíš bágl vyzvednout, to jsem se nedočetl...

před 3 měs
Avatar uživatele
Petr _45

No právě, sice se letí se stejnou společností až do USA, ale když tu mají předsunuté imigrační... letím takhle poprvé, to budu mít od nervů koláče až na prd... :-D

před 3 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Tohle ale určitě budou vědět na přepážce v Ruzyni. Lingus určitě bude v nějaké skupině, takže možná se dá předem s tím dotazem kontaktovat... Menzies?

před 3 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

To předsunuté imigrační je jen v Dublinu, nebo i jinde? Třeba, co Londýn? Díky

před 3 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

V Evropě je to pouze Dublin a Shannon.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 24%
Tam to bude krásný!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam jsi ještě nebyl!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To bude jízda!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Všude dobře, co doma!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké Přílet na letiště New York John F. Kennedy

K dopravě na Manhattan, do Queensu, Brooklynu či Long Island City vždy využijete linky metra, na které se musíme dopravit z letiště.

Nejrychleji se do New Yorku dopravíte pomocí vláčku AirTrain na konečnou stanici metra Sutphin Blvd & Archer Av., kde přesednete na linku metra E a J nebo Z mířící přímo na dolní Manhattan (na Brooklynský most dojedete po 1,5 hodiny jízdy), případně opět pomocí AirTrainu na stanici metra Howard Beach, odkud se na Manhattan dostanete linkou A. Obě možnosti vychází časově zhruba na stejno.

AirTrain stojí 8 USD a jednorázová jízda metrem 2,75 $. Lze také zakoupit týdenní jízdenku na metro a autobusy za 33 USD, nicméně nikoliv přímo na letišti, ale až na první stanici metra.

Ušetřit lze výměnou AirTrainu za autobusy Q3 a B15, které letiště spojují s linkami metra C, F, J, M, Z a 3. Lístek stojí 2,75 $, případně lze rovnou využít týdenní, ale doba jízdy k nejbližšímu metru mnohdy zabere desítky minut. Více na informací na tomto webu nebo v mapě níže. Stanoviště autobusů se nachází pouze u terminálu 5, kam se ze všech ostatních dostanete automatickým vláčkem AirTrain zdarma.

Na letiště La Guardia

V případě, že se budete potřebovat přesunout mezi letišti JFK a La Guardia, počítejte minimálně se 75 minutami jízdy při následující trase:

Přejezd s AirTrain od terminálu na Jamaica Station, kde přesednete na metro linky E (modrá) a dojedete na stanici Roosevelt Av. Jakscon Heights Station, odtud na letiště La Guardia jezdí autobusové linky Q47 a Q70.

Celková cena přejezdu stojí 10 $.

Na letiště Newark

Přejezd z letiště JFK na letiště Newark v New Jersey zabere 1,5 až 2 hodiny jízdy. Klasicky se přesuňte AirTrainem na stanici Jamaica, odkud buďto metrem E, nebo vlaky Babylon či Ronkonkoma pojedete na Manhattan, stanici Penn Station či Pennsylvania Station.

Z Pennsylvania Station jezdí vlaky NJ Transit a AmTrak k letišti Newark, kde znovu přesednete na AirTrain.

Celkem bude stát přesun přibližně 25 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14rZj5iyDSoNTnmwjpk6GcLy0uC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště New York John F. Kennedy