Průvodce městem
Nikdy nespící New York

New York je legendou, ikonou všech metropolí, Velkým jablkem, Gothamem a především městem, které nikdy nespí.

1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v New Yorku

New York je rozdělen do hlavních 5 oblastí – Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island. Pro běžného cestovatele je stěžejní lokalita Manhattanu a přilehlé oblasti Queensu a Brooklynu. Platí zde jednoduché pravidlo – čím blíže centru budete, tím hlouběji si do kapsy sáhnete.

Kde se ubytovat v New Yorku

Manhattan je hlavním dějištěm celého New Yorku a přes svou rozlohu jej můžeme ještě rozdělit na dolní Manhattan, střed okolo Times Square a horní oblast podél Central Parku.

Dolní Manhattan je nejlevnější oblastí na Manhattanu, kde byste se mohli ubytovat. Ve čtvrtích jako Bowery, Chinatown, Little Italy a Canal Street najdete pokoje od 1.000 Kč. Nutno však počítat s tím, že dostanete to, za co si zaplatíte. Pokoje jsou tak mnohdy bez oken a některé mají i společné sociální zařízení.

Okolí Times Square láká svou ideální polohou, kdy turistická místa jako Times Square, MSG aréna, Empire State Building, Rockefeller Center, Grand Central Terminal a jiné jsou v docházkové vzdálenosti. Nenechte se však zmást – dopravě městskou hromadnou dopravou se stejně při delších cestách nevyhnete. Oblast nabídne převážně kvalitnější hotely s cenami okolo 3.000 Kč za noc a pokoj.

Hotely od jižní hranice Central Parku směrem na sever není příliš nutné zmiňovat. Díky poloze a vyšším cenám bývají často nevýhodné. Najdete zde ale více hostelů či soukromých apartmánů přes airbnb.

Queens máme nejradši, konkrétně lokalitu Long Island City, která je jen 2 stanice metrem od Central Parku a do 10 minut budete až u samotného Times Square. Ceny díky tomu, že se nejedná o Manhattan, klesají, a proto není problém najít 3* hotely okolo 2.000 Kč za noc. Pokud se dokážete odprosit od toho, že nebudete bydlet na Manhattanu, ušetříte bez toho, aniž byste ztratili kvalitu.

Obdobou Queensu je pak Brooklyn, který sousedí s dolním Manhattanem. I zde platí, že je vhodnější najít ubytování co nejblíže k hranici s Manhattanem, abyste minimalizovali každodenní dojíždění. Ceny budou obdobné s Queensem.

Ceny

Při výběru ubytování v New Yorku pamatujte na dvě věci:

  • Ceny na portálech typu booking.com jsou často uváděny bez tax (+ 14,75 %) a městských poplatků (cca 3–5 $ za noc),
  • Ceny v létě budou 2–3krát vyšší než v zimě.

Zároveň doporučujeme ubytování rezervovat co nejdříve, protože poptávka bude vždy vysoká a čím dříve budete rezervovat, tím větší šanci máte na rozumnou cenu.

Jak bylo výše řečeno, dají se sehnat levnější pokoje do 1.500 Kč, ale raději při svých kalkulacích počítejte s 2.000–3.000 Kč za noc. Zkontrolujte ceny na váš pobyt. Alternativou k hotelům jsou soukromé byty, které si můžete pronajmout nejčastěji přes airbnb.cz.

Je vhodné si také předem alespoň částečně nastínit itinerář a dle toho vybírat oblast či konkrétní hotel. Nemá totiž význam kvůli deseti ušetřeným dolarům za pokoj denně dojíždět o 30 minut více.

Vyhledej si svůj hotel v New Yorku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Je sídlem světového finančního trhu, stejně jako hlavním dějištěm politické, kulturní i industriální scény. Nikde jinde nenajdete město, které by dokázalo oslnit z tolika mnoha rozdílných úhlů pohledu. Při pomyšlení na to, že zde žijí obyvatelé více než 180 států světa, tu můžete a budete obdivovat střípky celé škály civilizační kultury.

Zejména díky této rozmanitosti si New York vytvořil vlastní kouzlo, které vás pohltí při každé návštěvě, což je možná i jeden z mnoha důvodů, proč se sem cestovatelé tak rádi vracejí.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
5–10 dní
New York může bavit i měsíc, ale tohle je optimální délka pobytu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
New York je vhodný k návštěvě napříč všemi ročními obdobími.
Více o počasí
Letenky od
12 000 Kč
To je běžná cena letenek. Akce se mohou objevit 1x do měsíce.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu