New York je rozdělen do hlavních 5 oblastí – Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island. Pro běžného cestovatele je stěžejní lokalita Manhattanu a přilehlé oblasti Queensu a Brooklynu. Platí zde jednoduché pravidlo – čím blíže centru budete, tím hlouběji si do kapsy sáhnete.

Kde se ubytovat v New Yorku

Manhattan je hlavním dějištěm celého New Yorku a přes svou rozlohu jej můžeme ještě rozdělit na dolní Manhattan, střed okolo Times Square a horní oblast podél Central Parku.

Dolní Manhattan je nejlevnější oblastí na Manhattanu, kde byste se mohli ubytovat. Ve čtvrtích jako Bowery, Chinatown, Little Italy a Canal Street najdete pokoje od 1.000 Kč. Nutno však počítat s tím, že dostanete to, za co si zaplatíte. Pokoje jsou tak mnohdy bez oken a některé mají i společné sociální zařízení.

Okolí Times Square láká svou ideální polohou, kdy turistická místa jako Times Square, MSG aréna, Empire State Building, Rockefeller Center, Grand Central Terminal a jiné jsou v docházkové vzdálenosti. Nenechte se však zmást – dopravě městskou hromadnou dopravou se stejně při delších cestách nevyhnete. Oblast nabídne převážně kvalitnější hotely s cenami okolo 3.000 Kč za noc a pokoj.

Hotely od jižní hranice Central Parku směrem na sever není příliš nutné zmiňovat. Díky poloze a vyšším cenám bývají často nevýhodné. Najdete zde ale více hostelů či soukromých apartmánů přes airbnb.

Queens máme nejradši, konkrétně lokalitu Long Island City, která je jen 2 stanice metrem od Central Parku a do 10 minut budete až u samotného Times Square. Ceny díky tomu, že se nejedná o Manhattan, klesají, a proto není problém najít 3* hotely okolo 2.000 Kč za noc. Pokud se dokážete odprosit od toho, že nebudete bydlet na Manhattanu, ušetříte bez toho, aniž byste ztratili kvalitu.

Obdobou Queensu je pak Brooklyn, který sousedí s dolním Manhattanem. I zde platí, že je vhodnější najít ubytování co nejblíže k hranici s Manhattanem, abyste minimalizovali každodenní dojíždění. Ceny budou obdobné s Queensem.

Náš tip

Během mé první cesty do USA jsem narazil na Best Western Plus Plaza Hotel na Long Islandu v Queensu. Od té doby jej doporučujeme na webu a náš tip využily i mnohé cestovní kanceláře, které do New Yorku pořádají zájezdy za sportovními utkáními. Na hotelu se tak velmi často setkáte s češtinou po celý rok.

Počítejte s cenou do 3 000 Kč na noc včetně snídaně pro dvě osoby. Hotel leží ideálně mezi letištěm JFK a Manhattanem. Ke stanici metra Queensbridge se jde 300 metrů a cesta metrem do samotného centra New Yorku zabere maximálně 10 minut.

Ceny

Při výběru ubytování v New Yorku pamatujte na dvě věci:

  • Ceny na portálech typu booking.com jsou často uváděny bez tax (+ 14,75 %) a městských poplatků (cca 3–5 $ za noc),
  • Ceny v létě budou 2–3krát vyšší než v zimě.

Zároveň doporučujeme ubytování rezervovat co nejdříve, protože poptávka bude vždy vysoká a čím dříve budete rezervovat, tím větší šanci máte na rozumnou cenu.

Jak bylo výše řečeno, dají se sehnat levnější pokoje do 1.500 Kč, ale raději při svých kalkulacích počítejte s 2.000–3.000 Kč za noc. Zkontrolujte ceny na váš pobyt. Alternativou k hotelům jsou soukromé byty, které si můžete pronajmout nejčastěji přes airbnb.cz.

Je vhodné si také předem alespoň částečně nastínit itinerář a dle toho vybírat oblast či konkrétní hotel. Nemá totiž význam kvůli deseti ušetřeným dolarům za pokoj denně dojíždět o 30 minut více.

Vyhledej si svůj hotel v New Yorku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu