Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Výhodné letenky na řecký ostrov Mykonos zakoupíte u aerolinií Austrian během června za 3 514 Kč. Lety jsou na různě dlouhé termíny a dají se nakombinovat i na prodloužený víkend od pátku do pondělí, např. 17. - 20. června.

Většina letů má krátký přestup ve Vídni, kde lze v případě cesty jen s příručním zavazadlem opustit letiště a jet domů autobusem.

Mykonos je proslulým bohémským ostrovem LGBT komunity a místem, kam jezdí na dovolenou nejedna filmová či hudební hvězda. Pokud si přejete klidnější dovolenou, naloďte se na trajekt a přeplujte na sousední ostrov Tinos, který vás svým klidem uchvátí. V každém případě pro vás máme praktické průvodce pro oba řecké ostrovy:

Před odletem si zkontrolujte aktuální podmínky vstupu do Řecka.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
JMK Mykonos
Řecko
Mykonos
Zpáteční 6 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 000 Kč . Ušetříš přibližně 50 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

červen 2022

Jsou během letu přestupy?

Vídeň

S kým poletím?

Austrian Airlines

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jak je napsáno výše, je možnost dostat se na Tinos lodí, jenže jediný trajekt týž den pluje hodinu po přistání letadla. Je tedy možné jej stihnoout? Děkuji Bára

před 4 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Jestli vám mohu poradit, tak leťte raději do Athén, přímo z letiště jezdí do Rafiny (přístavu) autobus za 5 euro. Trajekty na Andros, Tinos a dále vyplouvají dost často a jsou levnější než z Mykonu. Za sebe doporučuji ostrov Syros, to je takové autentické Řecko, kde na cizince moc nenarazíte. Pláže úžasné!

Nejezděte na Ios, to je druhý Mykonos, chlastající omladina z Irska a UK na každém rohu.

Jestli chcete zažít úplnou katarzi, jeďte na Sikinos, to je prostě zapomenutý ostrov, kde najdete totální klid.

před 4 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Na Sikinu jsem dal v půjčovně 60 euro za 3 dny pronájmu auta. Nechtěli vidět žádný doklad, kreditku, žádná smlouva, prostě nic. Tady máš klíče a čus. Jedna benzínka, kde byla obsluha na zavolání. Týpek natankoval, cinknul Marii do sámošky v přístavu, že tam budeme platit benzin, že on dneska nepracuje.

Jako tohle opravdu nikde nezažijete.

před 4 měs
Avatar uživatele mmm
mmm

Přesně takto jsem byl loni a též doporučuju, ale trajekt z Mykonu na Tinos je určitě levnější než z Rafiny, je to 1 hodina cesty versus cca 4 z Atén.

Přidat odpověď
před 4 měs
Jan Vidim

Tou informací o možnosti opustit letiště se více dotazů spíše vytvořilo než zodpovědělo

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
To musíš vidět!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi ještě nebyl!
Ibiza
ušetříš až 87%
Hurá za zážitky!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Mykonos
Řecko Přílet na letiště Mykonos

Přímo u letištní haly najdete zastávku pro autobusy, které jezdí pouze v letní sezoně. Autobusem se dostanete jak na hlavní autobusovou stanici Fabrika u centra města Mykonos, tak i ke starému a novému přístavu na severu města. Jízdní řády linek naleznete na mykonosbus.com a jízdenku zakoupíte u řidiče za 2,50 €.

Taxi vás do centra zaveze za 10 minut a cena činí 15 € za auto.

Poslední a hojně využívanou možností je transfer od vašeho ubytování. Mnohé hotely na Mykonosu nabízejí dopravu z letiště i do přístavu zdarma – o dostupnosti služby se informujte předem a domluvte si odvoz.

Pokud plánujete cestu na okolní ostrovy, podívejte se na ceny lodních spojů např. na www.letsferry.gr/en a lístek pak zakupte přímo u společnosti. Nejčastější plavba Mykonos – Tinos stojí 8 €.

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Mykonos