Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nová dostupnost na letech z Vídně s aeroliniemi Saudia nabídne prostor k plánování dovolené v Thajsku za ceny na které jsme byli zvyklí před covidem. Zpáteční letenky z Vídně do Bangkoku zakoupíte za 13 100 Kč.

Zajímavěji však vychází kombinace letů z Vídně do Bangkoku a zpět do Frankfurtu, kdy výsledná cena letenek činí 9 336 Kč.

Z Frankfurtu se přitom do Prahy dostanete odpoledním (flixbus.cz) nebo nočním (regiojet.cz) autobusem za 650 Kč a při včasném nákupu i levněji - jízdenky se prodávají na 2 měsíce dopředu.

Lety lze plánovat od listopadu až do konce hlavní turistické sezóny, tedy června 2023.

Thajsko je co se týče restrikcí k nemoci Covid-19 velmi benevolentní. Očkovaní cestují bez omezení, ostatní jen s negativním testem. Detailní informace na naší stránce koronavirus v Thajsku. Jaké teploty a kolik přeháněk čekat, se dočtete v našem průvodci počasí v Thajsku.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Bangkok
Bangkok BKK
Thajsko
FRA Frankfurt
Německo
Frankfurt nad Mohanem
Open-jaw 18 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

listopad až červen 2023

Jsou během letu přestupy?

Džidda King Abdulaziz

S kým poletím?

Saudi Arabian Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

příruční i odbavené 23 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele TomTomas
TomTomas

https://www.fly4free.com/flight-...o-bangkok/

za 11.500 Kč přímý let z Vídně

Odpovědět
před 4 dny
Avatar uživatele floodland
floodland

No vida, netrvalo dlouho a máme tady opět další skvělou akci. Není nic lepšího, než když se celej rozlámanej z dlouhého letu z Asie mohu natáhnout na dalších 7 hodin do Flixbusu. Ta cenová úspora je naprosto brutální a vůbec nevadí, že strávím další dva dny na cestě v autobusu.

před 12 dny
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Hlavně tam není žádný chlast. To bych nedala.

před 12 dny
Avatar uživatele
Lukáš Horák

@foodland: Těžko se zavděčit každému, ale já to beru to tak, že za tyhle prachy už horkotěžko v této době seženeš něco levného do Thajska, natož pak s odbaveným báglem.

Kupoval jsem OJ VIE-BKK-MUC se SV a vyšla zrovna ta 9 eurová jízdenka, takže konec v Mnichově beru z tohoto pohledu jako příjemné zpestření.

před 12 dny
Avatar uživatele floodland
floodland

Já tomu rozumím, ceny do Asie jsou teď někde jinde, ale OJ s návratem do Frankfurtu fakt není žádná výhra. Mnichov vlakem je pohoda.

před 12 dny
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Každému dává smysl něco jiného, někdo má čas, jiný peníze a...já si naopak myslím, že podobných divokých routingů je tady málo.

před 12 dny
Avatar uživatele floodland
floodland

Tak ono by se něco našlo, ale Kiwi je tady na blacklistu :)

před 11 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 198 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-07-29T14:17:10+02:00)

V době před patnácti lety, kdy z Prahy létalo minimum low costů, jsem jako student kupoval levné letenky na chartery od německých cestovek. Letěl jsem třeba až z Dortmundu, kam jsem jel celou noc vlakem. V ceně letenky býval lístek na vlak (Zug zum Flug), takže jsem si koupil lístek jenom z Prahy na hranici. Přišlo mi to tenkrát v pohodě.

Dneska bych si nekoupil ani letenku z Vídně (jsem z Prahy), nemám na to čas a jak psal floodland, nemám chuť po 20 hodinové cestě strávit dalších pět (nebo víc) hodin v busu / vlaku. A na cestě tam se stresovat, že vlak bude mít velké zpoždění a let nestihnu. Zajímalo by mě, jestli si někdo tuhle Gabelflug letenku od Saudia koupil, dejte kdyžtak vědět.

před 11 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 819 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-07-29T16:25:41+02:00)

Tak sám píšeš, že ti to před lety přišlo normální. Proč by to tedy nebylo dnes normální pro jiné studenty, co mají hluboko do kapsy, nebo takového mikira, co má k tomu i fůru času. Dnes jsem se na ceny do BKK pro zajímavost díval a z Vídně i z Prahy to vychází min. za 15 tis, což je při dvou osobách i po započítání nákladů na přískoky busem či vlakem pořád pro spoustu lidí dost ušetřených peněz. Pokud letí čtyřčlenná rodina, tak je to ještě o něčem jiném. Je zajímavé, že se ceny do BKK z Vídně versus Prahy prakticky srovnaly. Ale nestudoval jsem to detailně, aby mě někdo nevzal za slovo. Díval jsem se leden a únor. Z Vídně to letí ale za 15 tis třeba Eva napřímo. S Austrian či Lufthansou z Prahy musíš ještě přestupovat ve Vídni nebo Mnichově, takže zrovna pokud bych se měl rozhodovat mezi těmito dvěma variantami, tak bych jel klidně do Vídně a letěl s Eva , i kdybych byl z Prahy. Jinak z Vídně je to do Thajska přímákem 10 hod, takže to zas taková tragédie není pak sednout na vlak, ale chápu, že zrovna tobě už to za to nestojí. Když si vzpomenu, co jsme jmusel absolvovat, abych se dostal v lednu do Říma na odlet v C do Bogoty, tak to bylo ještě daleko horší. No to ale ovlivnil covid. O cestě na odlet z Londýna do Cancůnu min. rok raději nevzpomínám. :-))) Prostě všechno je to na každém soudruhovi, co mu připadá akceptovatelné, takže bych podobné letenky vůbec nezavrhoval. Ba právě naopak, jak napsala Sue :-). Vlastně jsem byl v šoku, že na to nikdo nereaguje. Někteří si zřejmě ještě pořád nepřipustili, že letenky za 7,8,9,10 tis do Asie jsou už minulost.

před 11 dny
Piratice

Spíš si myslím, že nikdo nereagoval bo “pánko covid”:-( ....mne osobně taky Thajsko zajímá a co jsem tady pročítala - nepřipadalo mi nějak echt tolerantní vůči restrikcím.

Osobně se to té lokality aspoň jednou chystám, jak dlouho budu sedět ve vlaku či buse ani moc nezkoumám ale vyhodit 10 klacků, bo TO tu s námi bude už furt - to se mi moc nechce. Ani když je to v akci za 3/4 roku.

před 11 dny
divan

Nějak nechápu kritiku jakékoliv zveřejněné akce. Každý má jiné preference a možnosti. Co je pro jednoho nesmyslné může být pro druheho super.

před 11 dny
Piratice

.....já zase nechapu reakci právě na můj příspěvek. Můj příspěvek není kritika ale spíš zamyšlení nad poznámkou niemandos - proč nikdo moc na akci nereaguje.

Osobně tady akce nekritizuji, protože zatím nejsou v mem zájmu. Co bych leda mohla kritizovat, možná jsem i udělala, že kupovat levné letenky, s tím že je skoro jisté, že to nepoletí jak má a ještě se budou páčit peníze - na to asi každý nemá kapacitu.

A to myslím není kritika zdejších akci ale konstatování faktu. Si myslím.

před 11 dny
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 444 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-07-29T19:57:02+02:00)

@Piratice: to nebyla kritika tvého příspěvku (ani mnoha jiných v tomto vlakne). To byla kritika těch, co po zveřejnění akce vypálí kriticky komentář, protože jim osobně se daná akce nezamlouvá.

@floodland: někomu třeba bude stát za to že ušetří pár stokorun i když kvůli tomu bude muset sedět 7 hodin ve Flixbusu. A třeba Frankfurt by pro někoho výhra byl, i když tvrdíš že není. Mám tam kamarády, tak bych to mohl využít a vidět se s nimi (jakože tyhle letenky kupovat nebudu). Někdo třeba ve Frankfurtu nikdy nebyl a rád by se tam mrknul. Atd. atd., variant je spousta. Budu se opakovat: každý má jiné preference a jiné možnosti.

Přidat odpověď
před 11 dny
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dávám na vědomi, že přímo u Saudie lze koupit ten OJ i na červenec, např. 1.-22. A vzhledem k nákupu takhle dopředu je téměř 100% šance vyhandlovat jiný termín nebo změnit routing kvůli různým změnám v letovém řádu.

Zkušenost s touto aerolinkou veskrze pozitivní. Co musím vyzdvihnout, je opravdu královský legroom, jak v 320, tak i v 787, což je pro skoro 2 metrového chlapa dost podstatný atribut.

Absence chlastu na palubě je pro mě nejlepší věc, všichni se aspoň chovají civilizovaně.

Odpovědět
před 12 dny
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
Všude dobře, co doma!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
To budou fotky!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam chceš!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Bangkok
Thajsko Přílet na letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi

Zavřít boční panel
Frankfurt nad Mohanem
Německo Přílet na letiště Frankfurt

Chcete-li spojit cestu na letištěm s návštěvou Frankfurtu nebo okolních měst, využijete služeb místní MHD.

Vlaky S-Bahn

Nejvýhodnějším způsobem dopravy je městská železnice S-Bahn, linky S8 a S9. Vlaky jezdí každých 10–20 minut s tím, že doba jízdy do Frankfurtu z letiště netrvá déle jak 10 minut. Prakticky po celém území Frankfurtu jste schopni se dostat do 30 minut.

Nádraží se nachází u terminálu 1, se kterým je spojeno krátkou chodbou a velmi přehledně značeno. Jízdenky koupíte v automatu před vstupem na nástupiště a lze platit jak kartou, tak hotovostí.

Frankfurt Hbf a centrum

Všechny spoje S-Bahnu a regionálních vlaků linek RE2, RE3, RB58 a RB59 jedou na frankfurtské hlavní nádraží, linky S8 a S9 pak navíc projíždějí dál celým centrem Frankfurtu.

 • Interval: 10-15 minut
 • Provozní doba: 24 hodin denně (v noci interval 30-60 minut)
 • Doba jízdy: 12 minut na hlavní nádraží
 • Cena jízdenky: 5,20 EUR, celodenní jízdenky pro všechny typy dopravy ve Frankufurtu za 10,15 EUR

Mainz a Wiesbaden

Pohodlně se z letiště dostanete i na druhou stranu do historických měst Mainz (Mohuč) nebo Wiesbaden. Zatímco do Wiesbadenu jezdí z letiště linky S8 a S9, do města Mainz pouze S8. Ceny jízdenek jsou stejné jako do Frankfurtu, tj. 5,20 EUR za jednu jízdu a 10,15 EUR celodenní.

Informace o dopravě, plánování spojení, mapy a jízdní řády najdete na webu rmw.de.

Autobusy

U terminálu zastavují i autobusové linky, které jsou však využitelné především v případě, že najdete levné ubytování v některé z okolních obcí. Pro cestu do Frankufrtu, Mohuče, Wiesbadenu či Rüsselsheimu bude vždy rychlejší vlak při stejné ceně.

Detailní mapu všech linek vlaků i autobusů najdete zde:

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1fieLto2Ky7T69WPB6aKIZUegtBM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do nedalekého Darmstadtu jezdí zhruba jednou za 40 minut „AirLiner“ bus, jednosměrné jízdné stojí 8,75 EUR.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Frankfurt