Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Thajsko
Společné teploty pro celou zemi

33 °C

33 °C

34 °C

36 °C

35 °C

34 °C

33 °C

33 °C

33 °C

33 °C

33 °C

32 °C

Počasí v Thajsku

Příznivé tropické podnebí v Thajsku je to, co zajišťuje příjemný pobyt v průběhu celého roku. I zde je však třeba počítat se střídáním jednotlivých období a vlhkostí vzduchu v hranicích od 50 do 80 %. Tři roční období dělíme na chladné, horké a monzunové. Průměrné teploty v „chladném“ období (listopad–únor) dosahují 26 °C, v horkém období (únor–květen) cca 36 °C. V deštivém období panuje teplo a velké vlhko, kdy spadne až 1.500 mm srážek a průměrná teplota je 32 °C. Turisté se tohoto období obávat nemusí. Déšť trvá často jen velmi krátce nebo přes noc.

V Bangkoku je třeba počítat se silně znečištěným vzduchem a smogem, který vytváří skleníkový efekt. Přechody z klimatizovaných prostor budov (16 °C–21 °C) do otevřeného prostoru kladou značné nároky na organismus a zdraví.

Kdy jet do Thajska

Thajsko lze navštívit prakticky v kterémkoliv roční období. Nejideálnější čas na návštěvu je právě během chladného období, tedy mezi listopadem až únorem. Klima je mnohem příjemnější, méně vlhké s minimálními srážkami a teploty jsou pro našince lehčeji snesitelné. Tuto část roku lze označit za sezonu, kdy Thajsko navštěvuje nejvíce turistů. Je třeba s tímto faktem proto počítat.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu