Vietnam
Vietnam

Co vidět a navštívit ve Vietnamu

14 míst co vidět ve Vietnamu

Sapa

Sapa

Městečko v horách v severozápadním Vietnamu. Lze navštívit okolní vesnice plné minorit (ač minority naleznete na mnohých místech po celém Vietnamu). Místo je poměrně dost turisticky navštěvované. Do Sapy nejlépe autobusem po nové dálnici nebo vlakem. Pokud máte dobrodružnější povahu, půjčte si motorku a projeďte si okolí.

Zobrazit místo
Zátoka Ha-Long

Ha Long bay

Zátoka s mnoha vápencovými útvary vystupujícími z moře. Nejčastěji se pořádají dvoudenní výlety s přespáním na typické vietnamské džunce. Cena za dvoudenní výlet z Hanoje se pohybuje okolo 100 dolarů za osobu. Slušná a ověřená cestovka je třeba thesinhtourist.vn. Je možné navštívit zátoku také z ostrova Cat Ba pomocí tohoto návodu. Zde počítejte minimálně se 3 dny.

Zobrazit místo
Hanoj

Hanoj

Průvodce městem

Hlavní město Vietnamu a město s výjimečným charakterem. Skvělý návod s doporučením na památky i jídla v Hanoji sepsal Tomáš, který tam dlouhá léta žije.

Zobrazit místo
Hue

Hue

Město s bohatou historií. Hlavní památkou je královský palác. Nedaleký národní park Phong Nga Ke-Bang také stojí za návštěvu.

Zobrazit místo
Hoi-an

Hoi An

Město lampionů s jedinečnou architekturou a velkou historií. Město je také proslavené velkým množstvím krejčovských služeb. Pozor na podvody, je to velmi turistická oblast. V okolí Hoi An naleznete také krásné pláže.

Zobrazit místo
Ho Či Minovo Město

Ho Či Minovo Město

Saigon je ekonomické hlavní město Vietnamu. Nečekejte památky, toto město je hlavně o jídle ve všech cenových relacích, skybarech, zábavě a kávě.

Zobrazit místo
Mekong

Mekong

Oblast protkaná malými i obrovskými rameny delty jedné z největších řek světa. Zdroj rýže, ovoce a kokosových palem. Nejlepší je dvoudenní výlet s návštěvou plovoucího trhu, projížďkou kanálů, ovocné farmy a továrny na kokosové cukrovinky. Výlet lze koupit v Saigonu v oblasti Pham Ngu Lao u kterékoli cestovky. Ceny se pohybují od 25 do 50 dolarů podle kvality ubytování. Osvědčená je třeba právě thesinhtourist.vn.

Zobrazit místo
Phu Quoc

Phu Quoc

Ostrov v thajském zálivu s nádhernými plážemi. Doporučujeme půjčit skútr a navštívit pláže po celém ostrově. Mnoho u nich je stále opuštěných.  Přiletíte-li na Phu Quoc na jedné letence ze zahraničí, nemusíte vyřizovat víza, postačí platný cestovní pas.

Zobrazit místo
Mai Chau

Mai Chau

Distrikt v provincii Hoa Binh, horská provincie plná rýžových políček a vietnamských minorit.

Zobrazit místo
Nimh Binh

Ninh Binh

Provincie nabízí velké množství pagod a komplex Trang An, který se označuje za zátoku Ha Long na souši. 

Zobrazit místo
Son Doong

Phong Nha Ke-Bang

Národní park plný jeskyní zapsaný na seznam UNESCO. Najdete tam i největší jeskyni světa – Son Doong – vstup je však velmi omezen a bývá vyprodán na sezonu dopředu. Nicméně i tak park stojí za návštěvu a nbízí mnoho dalších jeskyní, koupání v řekách nebo i projížďky po krajině.

Zobrazit místo
Ly Son

Ly Son

Ostrov východně od Hue s nádhernou krajinou. 

Zobrazit místo
Pongour

Dalat

Horské město 1.500 m n. m. plné starých francouzských vil. Sem se jezdili francouzští kolonialisté chladit ze Saigonu. V okolí je velké mnozštví vodopádů (doporučíme Pongour a Elephant), kávové a čajové plantáže.

Zobrazit místo
Con Dao

Con Dao

Souostroví v jižní části jihočínského moře s nádhernými plážemi. Není tak turisticky nabité jako Phu Quoc, na druhou stranu je mnohem nákladnější se na Con Dao dostat.

Zobrazit místo

Chystáš se do Vietnamu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Cech_ve_Vietnamu
naposledy aktualizováno 20. 07. 2022