Východní trip: Kyjev, Baku i Tbilisi v jednom. Letenky od 3 313 Kč

Zpáteční
Před 6 měs

Jak akci využít?

Vyrazit na poznávačku východních krajů můžete díky mimořádně levným letenkám Buta Airways, low-cost pobočky Azerbaijan Airlines, z Ukrajiny do Ázerbajdžánu a Gruzie. Do Kyjeva pak už stačí dokoupit Wizz Air z Bratislavy od 12,50 € při členství ve WDC a zpět pak z gruzínského Kutaisi do Budapešti za cca 29 €, opět při členství ve WDC. V nejnižší ceně kombinace čtyř letenek Bratislava – Kyjev – Baku – Tbilisi / Kutaisi – Budapešť tak vyjde na zhruba na 110 € / 2.865 Kč 127 € / 3.313 Kč. Doporučujeme nejdříve řešit letenky s Wizz Airem, u kterých je nižší dostupnost.

Aktualizace: Ačkoliv se letenky prodávají pod hlavičkou Azerbaijan Airlines, let ve skutečnosti operuje jejich nízkonákladová pobočka Buta Airways, u které zcela nepochopitelně není v ceně ani příruční zavazadlo. Vyplatí se přímo na jejich webu rovnou koupit tarif "Buta Standard" se odbaveným zavazadlem do 10 kg v ceně.

Místo přeletu Baku – Tbilisi můžete také zažít pravou exotiku v podobě nočního vlaku za cca 250 Kč (doba jízdy 13,5 hodiny).

Během své cesty navštívíte Kyjev se svým nablýskaným centrem a mnoha parky, ropné hlavního město Východu Baku se skrytým skvostem historického jádra zapsaným na seznam UNESCO a moderními mrakodrapy, abyste se po té přesunuli do čarokrásné Gruzie s horskými sceneriemi.

Víza

Na Ukrajinu a do Gruzie lze cestovat bezvízově, zatímco do Ázerbajdžánu je nutné vízum vyřídit. Na rozdíl od minulých let však nyní učiníte jednoduše online přes oficiální web https://evisa.gov.az/en/. Cena za vízum činí 20 USD + 4 USD poplatek za platbu kartou.

Příkladové termíny:

 • Bratislava – Kyjev: 8, 12, 13. listopadu: 12,50 € / 330 Kč; 15.11: 15 € / 390 Kč; 22.11.: 20 € / 520 Kč.
 • Kyjev – Baku: každé úterý, středu a pátek
 • Baku – Tbilisi: každý den, dohromady open-jaw letenka 1.674 Kč
 • Kutaisi – Budapešť: 14, 18, 21, 28. listopadu: 79 GEL / 750 Kč

Letenky

Běžná cena: 6 000 Kč
 • Bratislava - Kyjev
 • Zpáteční letenka
 • Na Listopad
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 330 Kč 

Vyhledej letenky od 330 Kč

wizzair.com

+2
 • Kyjev - Baku
 • Baku - Tbilisi
Letenka 1
IEV - GYD
Letenka 2
GYD - TBS
 • Jednosměrná letenka
 • Na Listopad
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 1 050 Kč 

Vyhledej letenky od 1 050 Kč

butaairways.az

 • Baku - Tbilisi
Kam Tbilisi Tbilisi
 • Jednosměrná letenka
 • Na Listopad
 • 0 přestupů
 • 1 hodinu letu

Cena od 1 155 Kč 

Vyhledej letenky od 1 155 Kč

butaairways.az

 • Kutaisi - Budapešť
Odkud Kutaisi Kutaisi
 • Zpáteční letenka
 • Na Listopad
 • 0 přestupů
 • 3 hodiny letu

Cena od 750 Kč 

Vyhledej letenky od 750 Kč

wizzair.com

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 6 000 Kč. Ušetříš přibližně 45 %.

Platnost

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Termíny

Akce dostupná během listopadu 2017.

Přestup

Přečtěte si naše tipy k letištím Kyjev Zhuliany, Baku Heydar Aliyev, Tbilisi, Kutaisi a Budapešť Ferenc Liszt.

Dopravce

Lety Bratislava-Kyjev a Kutaisi-Budapešť zabezpečí Wizz Air, zbytek pak Azerbaijan Airlines.

Zavazadla

V ceně letenky Wizz Air příruční zavazadlo do 10 kg, 55 x 40 x 23 cm. U Buta Airways vyberte tarif "Standard" s 10kg odbaveným zdarma.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ivo

pochopil jsem nekdo baggage policy u buta airways? ctu to uz asi hodinu (odstavec 16) ale porad to nechapu. To neni zdarma ani batoh na palubu? 16.5.3 Free hand luggage (unchecked baggage) allowance is not included in to fare. Additional payment will be charged for hand luggage.

Avatar uživatele Ivo

tak je to tak.. kiev-baku-kiev sice stoji 60usd RT, nicmene neni v tom ani blby batoh na palubu :-(. S batohem to vychazi na 94USD RT, coz uz je trochu jina cena, nez zde udavate (byt to mate zpet do Tbilisi - tam je cena ale jeste vyssi)...

To je tak trochu fail, člověk by neřekl, že v dnešní době může něco takového vůbec nastat, zvlášť když je vše prodáváno pod hlavičkou AZALu. Bohužel ale je to tak, jak říká Ivo, lepší tedy kupovat rovnou přes web Buta Airways a vybrat tarif "Standard" s 10kg odbaveným zavazadlem. Příruční pak není zdarma nikdy... Neskutečné.

Paradox „ The airline will provide sandwiches and water free of charge on all flights“ :)

Avatar uživatele terezka70

Zuzano idem s tebou a budeme 2 ženy , terezka70@gmail.com ,píš ak máš záujem

Avatar uživatele grouppen

A mohol by som s vámi aj ja do trojky?

Avatar uživatele

je to bezpecne aj pre samu zenu, ak nenajdem partakov?

Když budete mít Acylpyrin...

Avatar uživatele

Bezpečné relativně ano (krom okupovaných území), pohodlné moc ne (všechny věci vždy sebou apod.).

Ázerové jsou velmi mírní šíité, žádné zahalování není třeba, ovšem je to Zakavkazsko se vším všudy.

Také je třeba zvážit, že do Kutaisi a Baku se dá s Wizzem kdykoliv za velmi solidní peníze a není třeba ty země slučovat do jedné, protože památek a zajímavostí je všude dost.

A podmínkou je slušný zdravotní stav - nějakou okresní nemocnici si raději nepřejte vidět ani zvenku.

Avatar uživatele

"...navštívíte Kyjev se svým nablýskaným centrem"...? Spíš s jeho, ne? Já žádné nablýskané centrum nemám :)

Bylo by dobré zmínit, že odlet z Kyjeva je z letiště KBP, a taky to vyznačit na mapce.

Odlet z Kyjeva je z letiště IEV tak, jak je uvedeno. Na KBP létají AZAL za vyšší cenu v pondělí, čtrvtky, soboty a neděle, zatímco na IEV jejich low-cost verze za uvedenou cenu v úterý, středy a pátky.

Jako teď? Opravdu? Když jsem doskládal na říjen Francii a Portugalsko....

Bohužel dovolenka už nepustí....

Víza do Ázeru stojí skutečně 20 USD, ale při platbě vás ještě oškubou o další 4 USD (za osobu) za platbu kartou. Víza se dají vyřídit pro více osob najednou :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

To budou fotky!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

A už tam budem?

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Tam to bude krásný!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít
Ikona pinu
Ukrajina Přílet na letiště Kyjev Zhuliany

Ukrajina blízká a vzdálená

Ukrajina se nachází ve východní Evropě a co do rozlohy je po evropské části Ruska druhou největší zemí starého kontinentu. Na západě hraničí s Polskem, Slovenskem a Maďarskem, na jihu s Rumunskem a Moldávií, na severu s Běloruskem a na východě s Ruskem. Je to země divokého historického vývoje, který neustává ani v současnosti, a zároveň je i místem střetu různých kultur, z nichž mnohé jsou našincům blízké a mnohé naopak velmi vzdálené. To vše ve spojení s přírodní různorodostí, s otevřeností a vřelostí místních je důvodem, proč by mnohdy podceňovaná a přehlížená Ukrajina měla mít svou vlaječku na mapě každého pořádného cestovatele.

Průvodce pro Ukrajina
Průvodce pro letiště Kyjev Zhuliany

Zavřít
Ikona pinu
Ázerbajdžán Přílet na letiště Baku Heydar Aliyev

Ázerbájdžánská republika se nachází na Kavkazu a i přesto, že leží na hranicích Evropy a Asie a vedou se debaty, kam by měla správně patřit, řadí se mezi asijské státy.

Hlavním městem je Baku, jehož název pochází ze staré perštiny a znamená buď: město, v němž vítr fouká, nebo Boží hora. Kromě Dagestánu, Gruzie, Arménie, Íránu a Turecka sousedí Ázerbájdžán také s Kaspickým mořem. Let trvá necelé čtyři hodiny a hodinky si posunete o tři hodiny dopředu. Jakmile vystoupíte z letadla, ocitnete se v úplně jiném světě. Místní lidé jsou přátelští a veselí, historie se zde prolíná s modernou a obrovská metropole Baku kontrastuje s řídce obydlenými oblastmi Kavkazu.

Průvodce pro Ázerbajdžán
Průvodce pro letiště Baku Heydar Aliyev

Zavřít
Ikona pinu
Gruzie Přílet na letiště Tbilisi , Kutaisi

Nedotčená horská krajina a pohostinnost místních obyvatel

Gruzie je asijská země nacházející se při východním okraji Černého moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Dějiny země se datují už do 1. století našeho letopočtu, kdy byla Gruzie známá jako Kolchida na západě a Iberie na východě. Gruzie, jak ji známe dnes, nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Od kopců Velkého Kavkazu přes prastaré architektonické památky až po koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. 

Průvodce pro Gruzie
Průvodce pro letiště Tbilisi
Průvodce pro letiště Kutaisi

Zavřít
Ikona pinu
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

To není jen guláš

Maďarská republika je středoevropský vnitrozemský stát, jehož sousedy jsou Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko.

V Maďarsku se určitě nudit nebudete, na nepříliš velké rozloze nabízí nečekanou škálu příležitostí. Na své si přijde jak návštěvník historických památek, tak sportovně založený jedinec. Zklamán nebude ani vyznavač odpočinkově pojatého výletu za dobrým vínem nebo termálními prameny. Nepřestane vás udivovat, jak je tato geograficky blízká země v mnoha aspektech podobná té naší, a zároveň v jiných ohledech tak moc odlišná.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt