Jak akci využít?

Vyrazit na poznávačku východních krajů můžete díky mimořádně levným letenkám Buta Airways, low-cost pobočky Azerbaijan Airlines, z Ukrajiny do Ázerbajdžánu a Gruzie. Do Kyjeva pak už stačí dokoupit Wizz Air z Bratislavy od 12,50 € při členství ve WDC a zpět pak z gruzínského Kutaisi do Budapešti za cca 29 €, opět při členství ve WDC. V nejnižší ceně kombinace čtyř letenek Bratislava – Kyjev – Baku – Tbilisi / Kutaisi – Budapešť tak vyjde na zhruba na 110 € / 2.865 Kč 127 € / 3.313 Kč. Doporučujeme nejdříve řešit letenky s Wizz Airem, u kterých je nižší dostupnost.

Aktualizace: Ačkoliv se letenky prodávají pod hlavičkou Azerbaijan Airlines, let ve skutečnosti operuje jejich nízkonákladová pobočka Buta Airways, u které zcela nepochopitelně není v ceně ani příruční zavazadlo. Vyplatí se přímo na jejich webu rovnou koupit tarif "Buta Standard" se odbaveným zavazadlem do 10 kg v ceně.

Místo přeletu Baku – Tbilisi můžete také zažít pravou exotiku v podobě nočního vlaku za cca 250 Kč (doba jízdy 13,5 hodiny).

Během své cesty navštívíte Kyjev se svým nablýskaným centrem a mnoha parky, ropné hlavního město Východu Baku se skrytým skvostem historického jádra zapsaným na seznam UNESCO a moderními mrakodrapy, abyste se po té přesunuli do čarokrásné Gruzie s horskými sceneriemi. 

Víza

Na Ukrajinu a do Gruzie lze cestovat bezvízově, zatímco do Ázerbajdžánu je nutné vízum vyřídit. Na rozdíl od minulých let však nyní učiníte jednoduše online přes oficiální web https://evisa.gov.az/en/. Cena za vízum činí 20 USD + 4 USD poplatek za platbu kartou.

Příkladové termíny:

 • Bratislava – Kyjev: 8, 12, 13. listopadu: 12,50 € / 330 Kč; 15.11: 15 € / 390 Kč; 22.11.: 20 € / 520 Kč.
 • Kyjev – Baku: každé úterý, středu a pátek
 • Baku – Tbilisi: každý den, dohromady open-jaw letenka 1.674 Kč
 • Kutaisi – Budapešť: 14, 18, 21, 28. listopadu: 79 GEL / 750 Kč

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Bratislava BTS
Slovensko
IEV Kyjev
Ukrajina
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)
Kyjev IEV
Ukrajina
GYD Baku
Ázerbajdžán
Baku GYD
Ázerbajdžán
TBS Tbilisi
Gruzie
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)
Baku GYD
Ázerbajdžán
TBS Tbilisi
Gruzie
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)
Kutaisi KUT
Gruzie
BUD Budapešť
Maďarsko
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Akce dostupná během listopadu 2017.

Jsou během letu přestupy?

Přečtěte si naše tipy k letištím Kyjev Zhuliany, Baku Heydar Aliyev, Tbilisi, Kutaisi a Budapešť Ferenc Liszt.

S kým poletím?

Lety Bratislava-Kyjev a Kutaisi-Budapešť zabezpečí Wizz Air, zbytek pak Azerbaijan Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky Wizz Air příruční zavazadlo do 10 kg, 55 x 40 x 23 cm. U Buta Airways vyberte tarif "Standard" s 10kg odbaveným zdarma.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ivo
Ivo

pochopil jsem nekdo baggage policy u buta airways? ctu to uz asi hodinu (odstavec 16) ale porad to nechapu. To neni zdarma ani batoh na palubu? 16.5.3 Free hand luggage (unchecked baggage) allowance is not included in to fare. Additional payment will be charged for hand luggage.

před 2 lety
Avatar uživatele Ivo
Ivo

tak je to tak.. kiev-baku-kiev sice stoji 60usd RT, nicmene neni v tom ani blby batoh na palubu :-(. S batohem to vychazi na 94USD RT, coz uz je trochu jina cena, nez zde udavate (byt to mate zpet do Tbilisi - tam je cena ale jeste vyssi)...

před 2 lety
Kryštof Hájek

To je tak trochu fail, člověk by neřekl, že v dnešní době může něco takového vůbec nastat, zvlášť když je vše prodáváno pod hlavičkou AZALu. Bohužel ale je to tak, jak říká Ivo, lepší tedy kupovat rovnou přes web Buta Airways a vybrat tarif "Standard" s 10kg odbaveným zavazadlem. Příruční pak není zdarma nikdy... Neskutečné.

před 2 lety
David Eiselt

Paradox „ The airline will provide sandwiches and water free of charge on all flights“ :)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Terézia Henčeková
Terézia Henčeková

Zuzano idem s tebou a budeme 2 ženy , terezka70@gmail.com ,píš ak máš záujem

před 2 lety
Avatar uživatele Vladimir I. Uljanov
Vladimir I. Uljanov

A mohol by som s vámi aj ja do trojky?

Přidat odpověď
před 2 lety

je to bezpecne aj pre samu zenu, ak nenajdem partakov?

před 2 lety
cali

Když budete mít Acylpyrin...

před 2 lety

Bezpečné relativně ano (krom okupovaných území), pohodlné moc ne (všechny věci vždy sebou apod.).

Ázerové jsou velmi mírní šíité, žádné zahalování není třeba, ovšem je to Zakavkazsko se vším všudy.

Také je třeba zvážit, že do Kutaisi a Baku se dá s Wizzem kdykoliv za velmi solidní peníze a není třeba ty země slučovat do jedné, protože památek a zajímavostí je všude dost.

A podmínkou je slušný zdravotní stav - nějakou okresní nemocnici si raději nepřejte vidět ani zvenku.

Přidat odpověď
před 2 lety

"...navštívíte Kyjev se svým nablýskaným centrem"...? Spíš s jeho, ne? Já žádné nablýskané centrum nemám :)

Bylo by dobré zmínit, že odlet z Kyjeva je z letiště KBP, a taky to vyznačit na mapce.

před 2 lety
Kryštof Hájek

Odlet z Kyjeva je z letiště IEV tak, jak je uvedeno. Na KBP létají AZAL za vyšší cenu v pondělí, čtrvtky, soboty a neděle, zatímco na IEV jejich low-cost verze za uvedenou cenu v úterý, středy a pátky.

Přidat odpověď
před 2 lety
jakob

Jako teď? Opravdu? Když jsem doskládal na říjen Francii a Portugalsko....

Bohužel dovolenka už nepustí....

Odpovědět
před 2 lety
Lukáš Horák

Víza do Ázeru stojí skutečně 20 USD, ale při platbě vás ještě oškubou o další 4 USD (za osobu) za platbu kartou. Víza se dají vyřídit pro více osob najednou :-)

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 49%
To budou fotky!
ušetříš až 22%
Jedem!
ušetříš až 37%
To musíš vidět!
ušetříš až 40%
Tam chceš!
4578 starších akcí
Zavřít boční panel
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Do Bratislavy se dostaneme dvojicí autobusových linek. Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Na 30 minut za 0,90 €, na 60 minut za 1,20 € a na celý den za 3,50 €. Lístky koupíte v automatu na zastávce (jen mince) nebo uvnitř terminálu (mince, bankovky i platební karty).

 • číslo 61: jezdí na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za půl hodiny. Odjezdy jsou každých 15 až 20 minut,
 • číslo 96: spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
 • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu,
 • více o MHD v Bratislavě

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedeme do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na autobus 78 a pojedete do zastávky „Mlynské Nivy“, poblíž které se autobusové nádraží nachází. Zaplatíme 0,90 € a cesta potrvá asi 40 minut.

Přímo z bratislavského letiště jezdí autobusový spoj do Vídně, kde zastavuje na letišti i v centru.

 • Slovak Lines jezdí zhruba každou hodinu za ceny od 1 €. Cesta na letiště do Vídně zabere hodinu, do centra města pak hodinu a půl.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BEAEIen_nsjS48MAGVfbWtwQ28k]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít boční panel
Ukrajina Přílet na letiště Kyjev Zhuliany

Asi 250 metrů od terminálu se nachází zastávka autobusu a trolejbusu. Linky jezdí k metru, odkud už se pohodlně dostanete kamkoliv po městě. Jízdenka stojí 8 hřiven (platí se u průvodčího v autobuse) a cesta až do centra zabere 30 až 45 minut. Trolejbusy jezdí zhruba jednou za 20 až 30 minut. Trolejbusy jezdí cca od 5:50 do 23:45.

 • Trolejbus 9: jede k hlavnímu nádraží, ke stanici modré linky "Plošča Lva Tolstého" a zelené linky "Palác sportu". U hlavního nádraží zastavuje před novou budovou (Pivdenny) poblíž místa, odkud jezdí vlak i autobus na letiště Borispol.
 • Trolejbus 22: jede ke stanici metra červené linky "Šuliavská", 

Kromě toho na zastávce také zastavuje autobus číslo 78 (jen po okolí letiště) a trojice maršrutek (dodávka s pevně danou trasou) 496, 499. Obě jedou do severní části města a pro cestu přímo do centra nejsou příliš využitelné. Jízdenka na maršrutku stojí 7 hřiven a platí se u řidiče.

Alternativní možností je okružní městská železnice, která má zastávku „Kyiv-Volynski“ nacházející se asi 500–600 metrů od terminálu.

Noční dopravu na letiště v čase 23:00 – 6:00 zajišťuje cca jednou za hodinu trolejbusová linka 92H jedoucí od nové budovy hlavního nádraží.

Přestup na letiště Borispol

Nastupte na trolejbus číslo 9, kterým cca za 20 minut dojedete na hlavní nádraží. Zde můžete přestoupit buď na autobusovou linku 322, která vás během 50 až 80 minut doveze přímo na letiště Borispol (s intervaly mezi 15 a 40 minutami a cenou 100 UAH), případně můžete využít speciálních letištních vlaků, které odjíždějí z nástupiště číslo 14, bohužel však jen jednou za hodinu. Cena vlaku je 80 UAH. Celkem počítejte minimálně se 2,5 hodinami na přesun.

Průvodce pro Ukrajina
Průvodce pro letiště Kyjev Zhuliany

Zavřít boční panel
Ázerbajdžán Přílet na letiště Baku Heydar Aliyev

Nově spojují letiště Baku s centrem města expresní autobusy "Hava Limani Express". Spoje zastavují u obou terminálů na letišti, dále u stanice metra Koroglu a končí pak v centru u stanice metra "28. Máje". Autobusy jezdí 24 hodin denně každou půlhodinu, cesta do centra zabere zhruba 30 minut. Jednorázová jízdenka stojí 1,50 AZN / cca 14 Kč. Levnější možnost je využití kartičky na dopravu Baku Card (platí i na metro), kdy jízdenka na letiště přijde na 1,30 AZN. Jízdenky i Baku Card zakoupíte v automatu vlevo od východu z terminálu 1. Plastová kartička stojí 2 AZN a můžete na ní dobít libovolnou částku.

Spolehlivější je taxi, které přijde na 4–10 manatů / 80–190 Kč podle našich smlouvacích schopností.

Průvodce pro Ázerbajdžán
Průvodce pro letiště Baku Heydar Aliyev

Zavřít boční panel
Gruzie Přílet na letiště Tbilisi

Sotva vyjdete z letiště, vrhnou se na vás naháněči taxislužeb, klidně odmítněte a rozhlédněte se.

Standardní ceny taxi do jednotlivých čtvrtí v Tbilisi se pohybují okolo 25 lari a jsou vyznačeny na informační tabuli u parkoviště. Cenu si vždy předem domluvte. Do centra se jede 20 až 30 minut.

Alternativní dopravou je autobusová linka číslo 37, která je v provozu 24 hodin denně (přes den jednou za 15 minut, v noci jednou za 45 minut) a staví v centru u Náměstí svobody a hlavního nádraží.. Cena jízdenky stojí 0.50 lari a zakoupíte ji uvnitř autobusu v automatu, mějte připraveny drobné mince, automat nevrací, hotovost si můžete rozměnit například koupí vody za 1,50 lari v terminálu, obchody jsou otevřeny nonstop... Cesta zabere 1 hodinu do centra Tbilisi na bulvár Rustaveli či náměstí Freedom Square, kde případně přestoupíte na metro jedoucí i na autobusové nádraží Didube, odkud můžete maršrutkou pokračovat mimo Tbilisi do Gori, Kutaisi, Kazbegi a jiných lokalit v Gruzii.

Zastávka autobusů se nachází vpravo po výstupu z terminálu, před odletovou částí.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1mXsNom3t-VEEEXqBLMBtxgep5osobkFD]

Od roku 2017 je v provozu také vlak. Nádraží najdete před terminálem, jeho budova je nepřehlédnutelně monumentální a zcela neodpovídá objemu vlakového provozu. V současnosti využijete totiž pouze dva vlakové spoje denně při ceně 0,50 lari a době cesty 30 minut. První odjíždí z letiště v 8:35 a druhý v 17:40. Zpět z města vyjíždí v 7:55 a 16:55.

Průvodce pro Gruzie
Průvodce pro letiště Tbilisi

Zavřít boční panel
Gruzie Přílet na letiště Kutaisi

Z letiště do Kutaisi na autobusové nádraží jezdí maršrutky za 2 až 5 lari. Je nutné dojít k silnici a mávnout na projíždějící maršrutku (směr doprava), řidiči ochotně zastaví. Platí se až u výstupu.

Do Tbilisi či dalších míst v Gruzii se dopravíte právě s přesednutím na další maršrutku v Kutaisi, případně využijte přímé spoje nabízené z letiště za 20 lari do Tbilisi.

Průvodce pro Gruzie
Průvodce pro letiště Kutaisi

Zavřít boční panel
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra „Köbanya-Kispest“. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 forintů / 46 Kč (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1.650 forintů / 140 Kč.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 30 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 forintů / 77 Kč a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt