Jak akci využít?

Příznivcům prémiového cestování ve vyšších cestovních třídách nabízejí aktuálně zvýhodněné tarify prémiové aerolinky Qatar Airways, které provozují doslova tu nejlepší byznys třídu v oblacích. Ceny u vybraných destinací klesají i pod 40 000 Kč, což už může zlákat i některé cestovatele doposud nepokřtěné tímto typem cestování.

Zvýhodněné ceny platí při cestách ve 2 a více lidech. Mezi nejlepší lety poměrem cena výkon jednoznačně patří linka do thajského Chiang Mai. Byznys třídu do Thajska pod 40 000 Kč najdete výjimečně, většinou také v horší kvalitě.

Letenky lze též kombinovat jako multi–city. Hodit se proto může např. kombinace s odletem z bulharské Sofie, kam se levně dopravíte Wizz Airem z Bratislavy.

Na co vše se můžete těšit se dočtete v mém cestopise byznys třídou Qatar Airways do Dauhá.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Goa
Indie

od 33 372 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 13 hod letu Rezervace na qatarairways.com
Praha
Česká republika
Čiang Mai
Thajsko

od 35 901 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 16 hod letu Rezervace na qatarairways.com
Budapešť
Maďarsko
Chang-čou
Čína

od 34 190 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 16 hod letu Rezervace na qatarairways.com
Sofie
Bulharsko
Singapur
Singapur

od 32 690 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 16 hod letu Rezervace na qatarairways.com
Cestuj levněji s Twistem. Při platbě letenek v druhém kroku uplatni promo kód „cestujtwisto“ a ušetři až 200 Kč.
Chceš víc? Založ si Twisto účet a máš na nás dalších 500 Kč navíc.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 60 000 Kč . Ušetříš přibližně 44 %.

Do kdy akce platí?

Do 6. května

Na jaké termíny jsou letenky?

Až do března 2020

Jsou během letu přestupy?

Doha Hamad

S kým poletím?

Qatar Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

2 příruční a zapsaná do 40 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj Dave, díky za zprostředkování parádní letenky, již dlouho jsem čekal na takovou lahůdku s odletem před vánocemi a návratem v lednu! Jen mi není úplně jasné, jak přesně funguje zprostředkování ubytování leteckou společností s čekáním na navazující let delší než 8h (v mém případě konkrétně 14h cestou do Singapuru a 16h cestou zpět). Koupil jsem zpáteční byznys letenku v booking class R (ticket number začíná 157) a teď se snažím dopátrat, zda mám nárok na bezplatné ubytování nebo ubytování za 23 USD zařizované Quatar airlines nebo ne (nezadával jsem to jako stop-over). Není mi jasné, jak funguje zajištění tohoto ubytování, co bych měl teď po potvrzení rezervace leteckou společností dělat. Cesta zpět je až 8.1.2020, což je mimo rámec, který tam v nějakém návodu popisují. Děkuji za radu

Odpovědět
před 4 měs

Zpatecni cesta z Chiang Mai nabizi na nektera konkretni data 15 hodin layover v DOHA. Dostaneme hotel a viza, vzhledem k tomu, ze neni zadna moznost rychlejsiho spojeni?

před 5 měs
David Eiselt

Pokud tam neexistuje rychlejší spojení, jakože u Chiang Mai určitě existuje, pak hotel dostanete. Ale tady spíše využijte nějaký stop–over program za 23 $ na osobu hotel nebo si pořiďte hotel dle vlastního uvážení.

Víza do Kataru nepotřebujete.

před 5 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak hlavně je třeba napsat, že hotel zdarma dostanou, jen pokud se teda jedná o koupení letenky v C v této akci. O možnosti dřívějšího spoje nemluvě. Jakub nikde nepíše v čem letí, takže aby se pak nedivil, pokud poletí v nějakém economy promo či saver, že dostane tak sedačku v transfer hale dle vlastního výběru :-)) Ale možná opravdu letí v této akci a já už jsem zbytečně podezřívavý :-)

před 5 měs

Praveze jde o Business v teto Promo booking class, ale co se tyce rychlejsich spojeni, bral jsem v potaz jen ciste Qatar lety. Takze hotel zdarma je tedy asi pouze pokud neni vubec zadna moznost?

Co se tyce stopover hotelu za 23 USD - v tuto chvili je platny pro travel do prosince 2019, coz se nevejdeme. Navic se tam pise o bookovani pres multicity.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Jenom FYI pro Dave a Krystofa - na mobilni verzi tahle akce neni videt - pouze v browseru na PC.. ? Z mobilu sem se na ni proklikl pres Markuv post v diskusi, ale ted (20:11) kdyz si otevru cl v mobilu tak vidim jako posledni post tu Urugay, tohle tam vubec neni :(

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ja ji normalne vidim (iPhone)

před 5 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Ja porad ne - iPhone X s iOS 12.1.1..

před 5 měs

Taky ne (ajfoun).

před 5 měs
David Eiselt

Teď?

před 5 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Uz dobry :)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Pecka :-)

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 65%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 42%
Všude dobře, co doma!
To bude jízda!
ušetříš až 25%
A už tam budem?
4475 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Indie Přílet na letiště Goa

V celém státě Goa nenajdete klasickou MHD, jak ji známe u nás. Městské autobusy se asi nejvíce dají přirovnat k maršrutkám ve východní Evropě, tedy taxi – dodávka s pevně danou trasou za velmi nízkou cenu, které však odpovídá i kvalita dopravy.

Přímo na letiště zajíždí desítky takových minibusů ze všech okolních měst. Pro cizince neznalého poměrů je však tento způsob dopravy nesmírně chaotický (o pohodlí ani nemluvě), a to především ve směru na letiště. Tento způsob dopravy má dvě výhody: cena oproti taxi je asi 25x nižší a poznáte aspoň místní život.

Jízdní řády neexistují, jede se, až řidič uzná za vhodné.

Asi 1 km od letiště se nachází železniční zastávka „Dabolim“, odkud se vlakem dostanete prakticky po celé Indii (s jedním či několika přestupy).

Průvodce pro Indie
Průvodce pro letiště Goa

Zavřít boční panel
Thajsko Přílet na letiště Čiang Mai

Po Chiang Mai se budete pohybovat červenými dodávkami. Stačí vyjít ven před terminál a naskočit do toho, který právě přijel a vysadil cestující. Cena z letiště činí 40 THB na osobu.

Alternativou je letištní kiosek prodávající přepravu po městě, zde se platí za celé auto. Cena dopravy přímo k hotelu do centra města činí 160 THB, případně do širšího okolí 200 THB. Výhodou je fakt, že tyto vozy jezdí cestou okolo letiště, kam ostatní nesmí a čas přesunu do centra se tak zkrátí na polovinu.

Přivolat si můžete také vůz prostřednictvím aplikace Grab.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Čiang Mai

Zavřít boční panel
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra „Köbanya-Kispest“. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 forintů / 46 Kč (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1.650 forintů / 140 Kč.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 30 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 forintů / 77 Kč a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt

Zavřít boční panel
Čína Přílet na letiště Chang-čou Xiaoshan

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Chang-čou Xiaoshan

Zavřít boční panel
Bulharsko Přílet na letiště Sofie

Od terminálu 2 jezdí do centra Sofie metro modré linky číslo M1 a autobus 84. Od terminálu 1 pak jede jen autobus linky 84. Metrem i autobusy se svezete od 5:00 do půlnoci.

  • Metro: do centra (přestupní stanice Serdika) pojedete 18 minut, interval činí 3 až 8 minut,
  • autobus 84: jezdí do centra na ulici Generála Gurka, cesta trvá 40 minut a autobusy jedou každých 7 až 20 minut,
  • autobus 384: využijete pouze pro cestu do jihovýchodní části města na sídliště Družba 2.

Jízdné je shodné pro všechny typy dopravy: lístek na 30 minut stojí 1,60 lv (cca 22 Kč), celodenní pak 4,00 lv (cca 54 Kč).

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1NByTcVwy6zw62-PMj22ck2wAxEU]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Bulharsko
Průvodce pro letiště Sofie

Zavřít boční panel
Singapur Přílet na letiště Singapur Changi

Nejlevněji a zároveň i nejpohodlněji se z letiště do centra Singapuru dopravíte pomocí vlaku a singapurského metra SMRT. Nejprve je nutné z letiště dojet vlakem na stanici Tanah Merah (27 minut), kde přestoupíte na zelenou linku metra East West line. Následná doba jízdy na centrální stanici City Hall trvá 26 minut. 

Jízdenku pořídíte v automatech tak, že navolíte cílovou stanici a dle toho vám bude vypočtena částka. Ceny se pohybují v rozmezí 1,80–2,40 SGD. Vlaky jezdí v čase 5:30–23:00, a to každých 12 minut. Detaily o cenách jízdného a trasách najdete na webu smrt.com.sg. Jízdenky lze platit bohužel jen v hotovosti. Jedinou výjimkou, která lze zaplatit i kartou, je celodenní lístek za 20 SGD, který platí na metro i autobusy.

Alternativou k metru je autobusová linka číslo 36. Jízda trvá taktéž 1 hodinu, lístek stojí 2,50 S$ (je nutné mít přesnou hotovost) a autobusy jezdí od 6:00 do 0:00 a více informací najdete na webu goaheadbus.com.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1JUjtoCer5sFzVN2BuyBM_UsfvnU]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Singapur
Průvodce pro letiště Singapur Changi