IATA (ICAO) kód letiště
SOF (LBSF)
Aktuální počasí
22.7 °C
Aktuální čas
20:50 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1080 km

O letišti Sofie

Hlavní bulharské letiště je umístěno 10 km východně od centra města a slouží národní aerolince Bulgaria Air, svoje základny zde mají i Wizzair nebo Ryanair.

Přestože letiště patří spíše mezi ta menší, najdete zde dva terminály vzdálené od sebe asi 750 metrů. Terminál 1 slouží výhradně nízkonákladovým aerolinkám, terminál 2 všem ostatním, z tohoto důvodu není transfer mezi nimi příliš běžný.

Letištní autobus mezi terminály, která je zdarma a jezdí každých 15 až 30 minut mezi 5:00 a 23:00, využijete v případě, že na letiště přijedete metrem. To zastavuje pouze u terminálu 2. Můžete však jít i pěšky po vyznačeném chodníku.

Letenky

Nejlevnější letenky z Česka a okolí začínají na 4.000 Kč, přímé lety z Prahy provozuje pouze Bulgaria Air. 

Výrazně levněji seženete letenky z Bratislavy, Berlína nebo Norimberka se společností Wizz Air, kde se mnohdy dá ukořistit zpáteční letenka i okolo 500 Kč.

Doba přímého letu z Prahy činí asi 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Sofie, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Doprava z/na letiště

Od terminálu 2 jezdí do centra Sofie metro modré linky číslo M1 a autobus 84. Od terminálu 1 pak jede jen autobus linky 84. Metrem i autobusy se svezete od 5:00 do půlnoci.

 • Metro: do centra (přestupní stanice Serdika) pojedete 18 minut, interval činí 3 až 8 minut,
 • autobus 84: jezdí do centra na ulici Generála Gurka, cesta trvá 40 minut a autobusy jedou každých 7 až 20 minut,
 • autobus 384: využijete pouze pro cestu do jihovýchodní části města na sídliště Družba 2.

Jízdné je shodné pro všechny typy dopravy: lístek na 30 minut stojí 1,60 lv (cca 22 Kč), celodenní pak 4,00 lv (cca 54 Kč).

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi můžete využívat neomezeně a zdarma na obou terminálech.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1149 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-23T09:19:32+02:00)

Aktuální jízdní řád shuttle busu:

T1-T2-T1

8-20 h. každých 30 minut

20-8 h. každých 40 minut

T2-T1-T2

8:15-19:45 h. každých 30 minut

20:20-7:40 h. každých 40 minut

Jízdenky na MHD není potřeba řešit, už rok se dá jízdné zaplatit ve vozidle kartou. Navíc se projeté částky za den sčítají a dopravní podnik si nestrhne víc, než je cena jednodenní jízdenky.

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele slovnik
slovnik

1.2.2020: Shuttlebus mezi T1 a T2 jezdí normálně zdarma, mezi 5-7 a 19-21 jezdí každých 30 minut, mezi 7-19 jezdí každých 15 minut, včera jsem jel tím v 5 ráno

na letiště je nejlepší jet metrem na konečnou a pak případně jet tím busíkem, Wizzair létá z T1, Ryanair zas z T2

to samé na cestu do města, nejlepší je jet na stanici Serdika, přímo do centra a tam kdyžtak jít pěšky nebo autobusy či tramvajemi, jízdenka stojí 1,6 leva, celodenní 4 leva (na letišti automat prodává jen ty za 1 ,6 leva nebo za 10 leva na 10 jízd, bere i karty), na terminálu T1 je bar, který ale otevírá až někdy v 7 ráno, zavírá s posledním příletem v 3.20 z Lutonu

v metru není klimatizace, takže ráno v něm bylo pod nulou, stanice hezky ohlašované, i v angličtině, vaginy staré ruské, co dříve jezdily v Praze

před 3 lety
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Předpokládám, že ohledně metra mluvíš o "vagonech" :)

před 3 lety
Avatar uživatele Sharik
Sharik

Nekupujte v metru jednorázové jízdenky do zásoby, je nutné je využít do 30 minut od zakoupení. V každé stanici je dostatek prodejních automatů.

před 3 lety
Avatar uživatele Sharik
Sharik

A ještě ..... Celodenní jízdenky ve stanici metra na letišti koupíte u okénka dopravního podniku napravo u vstupních turniketů, kousek za automaty. Mají je i u budky na zastávce autobusů MHD napravo před terminálem 2.

Přidat odpověď
před 3 lety

Piatkové lety z Bratislavy majú čas príletu do Sofie 0:25 hod, znamená to teda, že jediná možnosť odvozu z letiska do mesta je v danom čase jedine taxi? alebo jazdia aj nejaké nočné spoje? ďakujem

před 3 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Ahoj Katka, řešil jsem to v septembri a zjistil, že z letiště noční autobusy zrovna nejezdí, takže do centra buď taxi (usmlouvat z 20€ na 8€ ) nebo si koupit ten Wizzair transport za 9€. I když mě fungoval blbě, přijel se zpožděním.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Dan _S
Dan _S

Shuttle bus mezi terminály jezdí každý den mezi 5:00 a 23:00 v intervalu 15 minut. U terminálu 2 zastavuje přímo u vstupu do metra, v kterém je několik automatů na lístky, vedle je i bankomat (výběr z Revolut bez poplatku). Stav k 1. květnu 2019.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Shuttle bus nezastavuje přímo u vstupu do metra, ale na opačném konci terminálu. Na zastávku cestující navádějí šipky na sloupcích podél chodníku.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Situácia sa zmenila k horšiemu. Stav k 25.3.2018:

Peší chodník (750m) medzi terminálmi je zrušený, dá sa ísť po chodníku popri ceste, vzdialenosť podľa informácií od policajtov a zamestnancov letiska je asi 3 km. Shuttle bus medzi terminálmi je neistý. Autobus 84 jazdí po trase T1 – gen. Gurko (zastávka je v širšom centre mesta na križovatke ulíc gen. Gurko a bulvar Vasil Levski) – T2 – T1; autobus 184 jazdí po trase T1 – T2 - gen. Gurko – T1. Cestovné poriadky na zastávkach nie sú, len elektronické tabule ukazujúce čas do odchodu autobusu. Cena zostala 1,60 leva.

Wi-fi na T1 v časti pred kontrolou bola rýchla, za kontrolou tak pomalá, až bola nefunkčná. Stále je zadarmo.

Ak cestujete vlakom smer Varna alebo Burgas, dá sa použiť zastávka Iskarsko šosse. Je to druhá zastávka metra z letiska.

před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Nejsou to 3 km, ale 1,7, i tak je to otrava. 😊

Přidat odpověď
před 3 měs

Máme přílet na letiště Sofie v neděli 18. 7. v 18:55 a další spoj nám navazuje v pondělí 19. 7. v 10:20.

Jaké máme možnosti pohybu po letišti v Sofii a případného noclehu.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4328 komentářů
 • Poslat zprávu

Možnosti pohybu máte neomezené, pokud nebrání vízové povinnosti. Vzhledem k tomu, že do Bulharska nepotřebujete ani pas, v klidu si zařiďte hotel v Sofii a ještě si užijete pěkný večer ve městě.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu