Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se na toulky babím létem a barevným podzimem po skandinávském venkovu nebo malebných městech. Zpáteční letenky z Katovic na opravdu mnoho zářijových a říjnových termínů (včetně víkendů) jsou dostupné za 78 zlotých / 480 Kč. Pro cesty na vybrané termíny dokonce ani nepotřebujeme členství ve WDC.

Za uvedené ceny můžete zaletět do trojice destinací, klikněte nejdříve na název letiště níže a zjistěte si informace o dopravě! Ačkoliv se letiště honosí názvy velkých měst, leží ve velké vzdálenosti od nich a doprava není zrovna nejlevnější. Jako ideální se jeví možnost půjčení auta.

Cestujte na lehko. Do 29. října stále platí politika malého zavazadla v ceně (42 x 32 x 25 cm), větší příruční (56 x 45 x 25 cm)  zakoupíte za 760 Kč oběma směry. Odbavené zavazadlo se pak nevyplatí přikupovat vůbec, vyšlo by vás na 2.270 Kč.

Co ještě budete potřebovat?

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Katowice
Katovice KTW
Polsko
TRF Oslo
Norsko
Sandefjord
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)
Katowice
Katovice KTW
Polsko
NYO Stockholm
Švédsko
Švédsko
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)
Katowice
Katovice KTW
Polsko
MMX Malmö
Švédsko
Öresundský most
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 68 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Mnoho termínů od září do října 2017.

S kým poletím?

Přečtěte si informace a tipy k aerolince Wizz Air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jen malé příruční o rozměrech 42 x 32 x 25 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nevíte, jak se dostat na Katovické letiště, tak abych stihl let 6:05? Pojedu z Olomouce, ale nic mi tam v tu dobu nejede a když se dostanu do katovic, tak od hlavního nádraží jede až za hodinu, čož je pozdě. Ani Mateuzs nemá potřebný spoj v ten čas.

před 5 lety

Nejlépe autem, s českou spz se tam dá parkovat za pakatel :)

před 5 lety
Avatar uživatele Milan _3
Milan _3

Přesně tak. Autem s českou SPZ. Teď jsem tam platil 7 zlotých za týden parkování na P2. Musíš si ale vytisknout voucher http://flysilesia.com/cs/slevy/p...koviste-p2

Platbu musíš udělat buď kartou nebo mít u sebe zloté. Zkusil jsem jestli berou i koruny a prej ne.

Přidat odpověď
před 5 lety

Ahoj, hodně uvažuju o cestě do Švédska. Nevíte, jestli by mi prošel normální batoh, jestli to v Katowicích moc hlídaj? :) do toho rozměru 42 x 32 x 25 není snad ani úplně nejmenší batoh...kdybych pronesl prostě normální? Díky moc za odpověď.

před 5 lety

Úplně se spoléhat, že velikost batohu nebudou kontrolovat, se nedá. Já z Katowic s Wizzem letěl už mockrát, naposledy cca 3 týdny zpět, a tenkrát to nekontrolovali. Ale zároveň už jsem tam kdysi přeměřování viděl. Je to na Tobě, já bych raději batoh daných rozměrů plus mínus třeba 2 cm a neriskoval to.:)

Přidat odpověď
před 5 lety

"Jako ideální se jeví možnost půjčení auta." - O tom býchom mohli polemizovat.:) Pro ty, co tam ještě nebyli, doporučuji z letiště Torp v Norsku bus k vlakové zastávce, je zdarma, cca pět minut jízdy jen.:) Z Torpu pak jezdí vlak až přímo do Osla. A co se týče Stockholmu Skavsta, pořád vychází levněji než auto použít bus - teď tři týdny zpátky jsem takto jel od letiště do centra, cena je cca 450 našich korun, lístek se dá koupit jak na letišti v automatu, tak u řidiče přímo kartou.:) Auto tedy nevychází nejlépe, naopak při koupi jízdenky dopředu a na pevné datum a čas nestojí vlak zase tak moc, např. z Drammenu (ten je nedaleko norského Torpu) seženete vlak až do Bergenu za cca 1100 korun, a to za takovou vzdálenost a s ohledem na to, že je to jedna z nejkrásnějších železničních tratí světa, není zase tak moc.:)

před 5 lety

Naviac jazda autom cez Stokholmske stare mesto mi nepride ako dobry napad ;) Auto by som poziciavala pri ceste po krajine a navsteve inych, odlahlejsich miest.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To musíš vidět!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ragusa
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Katowice
Polsko Přílet na letiště Katovice

Autobus MHD od hlavního nádraží

Nelevnější dopravu od nádraží  Katowice Dworzec Gółwny, kde zastavují všechny autobusy i vlaky z ČR, zajišťuje linka AP katovického dopravního podniku ZTM (oficiální web).

Zastávka se nachází v krytém autobusovém nádraží, které je spojeno s tím vlakovým a obchodním přilehlým obchodním centrem. Značení je přehledné.

Jízdenky zakoupíte vždy v automatu na zastávce nebo u řidiče, v obou případech lze platit hotovostí i platební kartou.

  • doba jízdy nádraží-letiště: 42 minut
  • interval spojů: 30 minut (v noci 60 minut)
  • cena jízdenky6 PLN (je potřeba 90minutová) nebo 15 PLN na 24 hodin

Autobus linky AP jezdí po 24 hodin denně v pravidelném 30minutovém intervalu, v noci pak jede jen jednou za hodinu. 

Mikrobusy Matuszek do Katowic

Alternativní a často velmi promovanou dopravu nabízí firma Matuszek se svými mikrobusy, které jezdí rovněž od hlavního nádraží Katowice. Navazují vždy na lety společností Ryanair a Wizz Air, avšak oproti autobusu MHD linky AP nemají příliš výhod. Jízdní doba je sice o něco kratší (cca 30 minut), ale cena jízdenky výrazně vyšší: 20 PLN.

Informace o této dopravě najdete na webu www.matuszek.com.pl.

Autobusy MHD do dalších měst

Kromě Katowic jezdí z letiště MHD i do dalších měst v okolí, avšak při cestě z ČR je příliš nevyužijete. Jedině snad v případě, že během cesty vlakem přejedete jednu stanici až do města Sosnowiec, odkud jezdí autobusy na letiště také. Pro úplnost uvádíme linky a jejich jízdní řády (stačí kliknout na číslo linky):

  • Sosnowiec linka M19 (interval 30 minut, v noci 60 minut, jede po 24 hodin denně)
  • Bytom, Gliwice, Zabrze linka AP1 (jede cca 1x za hodinu)

Ceny jízdenek jsou do všech měst stejné – 6 PLN na 90 minut, resp. 15 PLN na 24 hodin. Všechna města obsluhuje jediný dopravní podnik a platí zde jeden tarif.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Katovice

Zavřít boční panel
Sandefjord
Norsko Přílet na letiště Oslo Sandefjord

Do Osla máte tři možnosti dopravy:

  • Nejlevnějším způsobem jsou soukromé mikrobusy polských společností zajišťující především návaznou dopravu z/na letiště k linkám Wizz Air z polských destinací. Po příletu zkuste oslovit pár řidičů, pokud budou mít volné místo, vezmou vás. Jízdenka do Osla vyjde cca na 200 NOK, dopravu zajišťují například společnosti Polbusolo, PKS Oslo nebo Polskibuss.
  • oficiální autobus „Torp Ekspressen“ jezdí se zastávkami na znamení podél cesty přímo do centra Osla k hlavnímu nádraží. Cesta zabere 105 minut, spoje navazují na přílety a odlety. Jízdenka stojí 240 NOK. Online nákup a jízdní řád na webu torpekspresen.no
  • vlak z přilehlé stanice, na níž se dostanete kyvadlovým autobusem zdarma, jezdí cca každých 20 minut od 4:30 do 23:30, jízdné činí 249 NOK a cesta zabere necelých 120 minut. Informace na webu norských drah.

Na letiště Oslo (OSL)

Pro cesty na hlavní letiště určitě doporučujeme využít vlak. Cesta stojí 386 NOK, vlak jede bez přestupu a celková cesta zabere 150 minut.

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Oslo Sandefjord

Zavřít boční panel
Švédsko
Švédsko Přílet na letiště Stockholm Skavsta

Hlavními místy, kam cestovatelé z letiště míří, jsou Stockholm, železniční stanice v Nyköpingu či krajské město Linköping. Z letiště jezdí pouze autobusy.

Stockholm

Do Stockholmu na City Terminal se přepravíte linkovými autobusy společnosti Flygbussarna za 75 minut. Spoje odjíždí vždy 20–30 minut (jízdní řád) po dosednutí letadla tak, aby všichni cestující stihli pohodlně nastoupit. Jízdenky zakoupíte v terminálu za 199 SEK, případně zpáteční za 398 SEK. (při nákupu online je menší sleva).

Alternativou může být využití linky MHD číslo 515 za 25 SEK do Nyköpingu a následně Flixbusem do Stockholmu. Dopředu si ale zkontrolujte, zda spojení navazuje na letový řád, Flixbus jezdí na trase pouze 4x denně a lístky koupíte online v rozmezí 199 až 229 Kč.

Nyköping

Malé městečko Nyköping je s letištěm spojeno autobusovou linkou 515 (jízdní řád), která jezdí minimálně jednou za hodinu. Cesta mezi centrem a letištěm trvá asi 15 minut a stojí 25 SEK., lze zaplatit u řidiče i platební kartou.

Linka zastavuje u hlavního vlakového nádraží Nyköping Central, odkud můžete pokračovat dále vlaky švédských drah SJ. Informace na webu sj.se.

Norrköping a Linköping

Stejně jako v případě Stockholmu, také zde operující dopravce Flygbussarna nabízí přímé spoje z letiště do těchto měst. Jízdné do Norrköpingu 119/249 SEK., do Linköpingu 139/269 SEK (jednosměrné/zpáteční).

Přesun na Arlandu

Přejezd z letiště Skavsta na hlavní stockholmské letiště Arlanda spočívá v kombinaci dvou spojů a přestupu na autobusovém nádraží City Terminal s dopravcem Flygbussarna. Celkem zaplatíte 238 SEK (139+99) a počítejte s časem minimálně 3 hodiny na přesun.

Průvodce pro Švédsko
Průvodce pro letiště Stockholm Skavsta

Zavřít boční panel
Öresundský most
Švédsko Přílet na letiště Malmö

Malmö: dopravu zajišťují autobusy Flygbussarna, které jezdí od 4:50 do 19:30 každých 30–60 minut podle příletů a odletů letadel. Cesta trvá 40 minut a stojí 105 SEK.

Kodaň: přímo do centra Kodaně jezdí společnost Neptunbus, 3–4x denně (podle příletů a odletů společnosti Wizz Air). Cesta bude trvat asi 105 minut a jízdenka stojí 108 DKK při koupi online (u řidiče +32 DKK).

Letiště Kodaň: míříte-li na odlet do Kodaně právě přes Malmö, nejrychlejší cesta povede autobusy Flygbussarna do centra Malmö, kde přestoupíte na vlak přímo na kodaňské letiště. Doba jízdy bude asi 75 minut a celková cena 220 SEK. Vyhledání spojení usnadní web rejseplanen.dk.

Průvodce pro Švédsko
Průvodce pro letiště Malmö