Z Katovic za toulkami po Skandinávii. Letenky od 480 Kč

Jak akci využít?

Vydejte se na toulky babím létem a barevným podzimem po skandinávském venkovu nebo malebných městech. Zpáteční letenky z Katovic na opravdu mnoho zářijových a říjnových termínů (včetně víkendů) jsou dostupné za 78 zlotých / 480 Kč. Pro cesty na vybrané termíny dokonce ani nepotřebujeme členství ve WDC.

Za uvedené ceny můžete zaletět do trojice destinací, klikněte nejdříve na název letiště níže a zjistěte si informace o dopravě! Ačkoliv se letiště honosí názvy velkých měst, leží ve velké vzdálenosti od nich a doprava není zrovna nejlevnější. Jako ideální se jeví možnost půjčení auta.

Cestujte na lehko. Do 29. října stále platí politika malého zavazadla v ceně (42 x 32 x 25 cm), větší příruční (56 x 45 x 25 cm)  zakoupíte za 760 Kč oběma směry. Odbavené zavazadlo se pak nevyplatí přikupovat vůbec, vyšlo by vás na 2.270 Kč.

Co ještě budete potřebovat?

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Katovice
Polsko
Oslo
Norsko
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na wizzair.com
Katovice
Polsko
Stockholm
Švédsko
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na wizzair.com
Katovice
Polsko
Malmö
Švédsko
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 11. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 68 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Mnoho termínů od září do října 2017.

S kým poletím?

Přečtěte si informace a tipy k aerolince Wizz Air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jen malé příruční o rozměrech 42 x 32 x 25 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nevíte, jak se dostat na Katovické letiště, tak abych stihl let 6:05? Pojedu z Olomouce, ale nic mi tam v tu dobu nejede a když se dostanu do katovic, tak od hlavního nádraží jede až za hodinu, čož je pozdě. Ani Mateuzs nemá potřebný spoj v ten čas.

před rokem

Nejlépe autem, s českou spz se tam dá parkovat za pakatel :)

před rokem
Avatar uživatele Milan
Milan

Přesně tak. Autem s českou SPZ. Teď jsem tam platil 7 zlotých za týden parkování na P2. Musíš si ale vytisknout voucher http://flysilesia.com/cs/slevy/p...koviste-p2

Platbu musíš udělat buď kartou nebo mít u sebe zloté. Zkusil jsem jestli berou i koruny a prej ne.

Ahoj, hodně uvažuju o cestě do Švédska. Nevíte, jestli by mi prošel normální batoh, jestli to v Katowicích moc hlídaj? :) do toho rozměru 42 x 32 x 25 není snad ani úplně nejmenší batoh...kdybych pronesl prostě normální? Díky moc za odpověď.

před rokem

Úplně se spoléhat, že velikost batohu nebudou kontrolovat, se nedá. Já z Katowic s Wizzem letěl už mockrát, naposledy cca 3 týdny zpět, a tenkrát to nekontrolovali. Ale zároveň už jsem tam kdysi přeměřování viděl. Je to na Tobě, já bych raději batoh daných rozměrů plus mínus třeba 2 cm a neriskoval to.:)

"Jako ideální se jeví možnost půjčení auta." - O tom býchom mohli polemizovat.:) Pro ty, co tam ještě nebyli, doporučuji z letiště Torp v Norsku bus k vlakové zastávce, je zdarma, cca pět minut jízdy jen.:) Z Torpu pak jezdí vlak až přímo do Osla. A co se týče Stockholmu Skavsta, pořád vychází levněji než auto použít bus - teď tři týdny zpátky jsem takto jel od letiště do centra, cena je cca 450 našich korun, lístek se dá koupit jak na letišti v automatu, tak u řidiče přímo kartou.:) Auto tedy nevychází nejlépe, naopak při koupi jízdenky dopředu a na pevné datum a čas nestojí vlak zase tak moc, např. z Drammenu (ten je nedaleko norského Torpu) seženete vlak až do Bergenu za cca 1100 korun, a to za takovou vzdálenost a s ohledem na to, že je to jedna z nejkrásnějších železničních tratí světa, není zase tak moc.:)

před rokem

Naviac jazda autom cez Stokholmske stare mesto mi nepride ako dobry napad ;) Auto by som poziciavala pri ceste po krajine a navsteve inych, odlahlejsich miest.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 47%
To budou fotky!
ušetříš až 65%
Jedem!
ušetříš až 61%
Tam chceš!
4015 starších akcí
Zavřít boční panel
Polsko Přílet na letiště Katovice

Z letiště do centra Katovic na zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP jezdí autobusová linka Airport Bus. Doba jízdy činí 50 minut a autobusy odjíždí zhruba v hodinovém intervalu. Jízdní řád najdete na webu katovického dopravního podniku. Jednosměrná jízdenka vyjde na 27 zlotých. Při cestě z letiště využijte karty FlySilesia (vyzvedněte si ji na informacích) a získejte slevu 5 zlotých na jízdné.

Levnější cestu do centra k hlavnímu nádraží (zastávka v ulici Andrzeja) představuje soukromý dopravce Matuszek. Jednosměrná jízdenka vyjde na 20 zlotých, lístek lze koupit online na webu společnosti, kde najdete také přesný jízdní řád. Ten se obecně řídí přílety a odlety nízkonákladových společností. 

Podobné spojení nabídne i společnost Express transfers, cena jízdenky je stanovena na 5 €. Rezervace a jízdní řády na webu společnosti

Nejlevněji se na letiště dostaneme kombinací tramvaje a autobusu. Uvedená varianta cesty však trvá téměř 2 hodiny při ceně 9,60 zlotých. V automatu si kupte dvě jízdenky za 4,80 zl, každá je platná jednu hodinu. U nádraží v Katovicích naskočte na tramvaj číslo 7, dojeďte až do města Bytom, kde u nádraží přestoupíte na autobus číslo 85 (jede zhruba jednou za hodinu). Jízdní řády zjistíte na adrese rozklady.kzkgop.pl.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Katovice

Zavřít boční panel
Norsko Přílet na letiště Oslo Sandefjord

Do Osla máte tři možnosti dopravy:

  • Nejlevnějším způsobem jsou soukromé mikrobusy polských společností zajišťující především návaznou dopravu z/na letiště k linkám Wizz Air z polských destinací. Po příletu zkuste oslovit pár řidičů, pokud budou mít volné místo, vezmou vás. Jízdenka do Osla vyjde cca na 170 NOK, dopravu zajišťují například společnosti Polbusolo, PKS Oslo nebo Polskibuss.
  • oficiální autobus „Torp Ekspressen“ jezdí se zastávkami na znamení podél cesty přímo do centra Osla k hlavnímu nádraží. Cesta zabere 105 minut, spoje navazují na přílety a odlety. Jízdenka stojí 240 NOK. Online nákup a jízdní řád na webu torpekspresen.no
  • vlak z přilehlé stanice, na níž se dostanete kyvadlovým autobusem zdarma, jezdí cca každých 20 minut od 4:30 do 23:30, jízdné činí 249 NOK a cesta zabere necelých 120 minut. Informace na webu norských drah.

Na letiště Oslo (OSL)

Pro cesty na hlavní letiště určitě doporučujeme využít vlak. Cesta stojí 386 NOK, vlak jede bez přestupu a celková cesta zabere 150 minut.

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Oslo Sandefjord

Zavřít boční panel
Švédsko Přílet na letiště Stockholm Skavsta

Hlavními místy, kam cestovatelé z letiště míří, jsou Stockholm, železniční stanice v Nyköpingu či krajské město Linköping. Z letiště jezdí pouze autobusy.

Stockholm: do Stockholmu na City Terminal se přepravíte linkovými autobusy společnosti Flygbussarna za 75 minut. Spoje odjíždí vždy 20–30 minut po dosednutí letadla tak, aby všichni cestující stihli pohodlně nastoupit. Jízdenky zakoupíte v terminálu za 139 švédských korun, případně zpáteční za 278 korun. (při nákupu online je menší sleva).

Nyköping: malé městečko Nyköping je s letištěm spojeno autobusovou linkou 515, která jezdí minimálně jednou za hodinu. Cesta mezi centrem a letištěm trvá asi 15 minut a stojí 25 korun., lze zaplatit u řidiče i platební kartou.

Linka zastavuje u hlavního vlakového nádraží Nyköping Central, odkud můžete pokračovat dále vlaky švédských drah SJ. Informace na webu sj.se.

Norrköpingu, Linköpingu: stejně jako v případě Stockholmu, také zde operující dopravce Flygbussarna nabízí přímé spoje z letiště do těchto měst. Jízdné do Norrköpingu 119/249 korun., do Linköpingu 139/269 korun (jednosměrné/zpáteční).

Přesun na Arlandu

Přejezd z letiště Skavsta na hlavní stockholmské letiště Arlanda spočívá v kombinaci dvou spojů a přestupu na autobusovém nádraží City Terminal s dopravcem Flygbussarna. Celkem zaplatíte 238 korun (139+99) a počítejte s časem minimálně 3 hodiny na přesun.

Průvodce pro Švédsko
Průvodce pro letiště Stockholm Skavsta

Zavřít boční panel
Švédsko Přílet na letiště Malmö

Malmö: dopravu zajišťují autobusy Flygbussarna, které jezdí od 4:50 do 19:30 každých 30–60 minut podle příletů a odletů letadel. Cesta trvá 40 minut a stojí 105 SEK.

Kodaň: přímo do centra Kodaně jezdí společnost Neptunbus, 3–4x denně (podle příletů a odletů společnosti Wizz Air). Cesta bude trvat asi 105 minut a jízdenka stojí 100 DKK / 363 Kč při koupi online (u řidiče + 20 DKK).

Letiště Kodaň: míříte-li na odlet do Kodaně právě přes Malmö, nejrychlejší cesta povede autobusy Flygbussarna do centra Malmö, kde přestoupíte na vlak přímo na kodaňské letiště. Doba jízdy bude asi 75 minut a celková cena 220 SEK / 620 Kč. Vyhledání spojení usnadní web rejseplanen.dk.

Průvodce pro Švédsko
Průvodce pro letiště Malmö