Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

K cestě na druhý konec světa do zemí Hobitů i klokanů vybízí společnost Air China při odletu z blízkého Mnichova. Do největšího novozélandského města Aucklandu a australských měst Sydney, Melbourne či Brisbane se dopravíme vždy s celodenními přestupy v Pekingu. Tranzitní víza nám budou vybavena zdarma po příletu a my tak budeme moct vyrazit i na prohlídku čínského hlavního města.

Pokud budete chtít mrknout i na Velkou čínskou zeď, je možné nastavit i delší dvoudenní stopover v Pekingu, vízum zdarma dostanete až na 144 hodin.

Nejlevnější letenky jsou dostupné během května a června, tedy v mimosezonním období, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení, teploty na Novém Zélandě se budou pohybovat kolem 15 stupňů, v Austrálii pak o pár stupňů výš.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
MEL Melbourne
Austrálie
Melbourne
Zpáteční 41 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
BNE Brisbane
Austrálie
Brisbane
Zpáteční 42 hod letu (1 přestup)
Mnichov
Mnichov MUC
Německo
SYD Sydney
Austrálie
Sydney
Zpáteční 41 hod letu (1 přestup)
Mnichov
Mnichov MUC
Německo
AKL Auckland
Nový Zéland
Ovce na Novém Zélandu
Zpáteční 42 hod letu (1 přestup)
Mnichov
Mnichov MUC
Německo
PEK Peking
Čína
Velká čínská zeď
Velká čínská zeď
Peking PEK
Čína
AKL Auckland
Nový Zéland
Ovce na Novém Zélandu
Ovce na Novém Zélandu
Auckland AKL
Nový Zéland
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
3x 40 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 21 000 Kč . Ušetříš přibližně 34 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifní třídy I.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji na květen a červen.

Jsou během letu přestupy?

Celodenní přestup na letišti Peking Capital vhodné k návštěvě města.

S kým poletím?

Poletíte s národní čínskou aerolinkou Air China.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jsou dvě odbavená zavazadla na osobu, každé z nich do 23 kg (+ standardní příruční).

Co podniknu v destinaci?

Odhal naše tipy - průvodce po Nový Zéland i Austrálie.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jit.valova
jit.valova

Dobry den, mohl by mi nekdo poradit, jak se dostat v Pekingu z letiste metrem na olympijsky stadion a jaka je casova narocnost? Dekuji.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele jit.valova
jit.valova

Dobry den, mohl by mi nekdo poradit, jak se dostat v Pekingu z letiste metrem na olympijsky stadion a jaka je casova narocnost? Dekuji.

před 4 lety
Avatar uživatele om664
om664

Dobrý den, před 14 dny jsme prohlídku olympijského stadionu také absolvovali při přestupu v Pekingu. Přilétali jsme v 16:10 a odlétali v 1:40. Jediný problém byl, že jsme museli řešit zavazadla, která nám v Ósace nebyla odbavena až do Prahy. Museli jsme si je po příletu do Pekingu vyzvednout, přejet na jiný terminál a tam najít úschovnu. Takže z letiště jsme odjížděli až v 18h, vrátili jsme se na letiště po 22h. Cesta na Olympijský stadion nám zabrala asi hodinu, musí se 2x přestoupit...

Přidat odpověď
před 4 lety

Sháním 2 letenky na prosinec(cca17.12-8.1.2019) na Sydney, China Air opravdu zatim to nejlevnejsi?

Odpovědět
před 4 lety

Dala by se u nich sestavit open jaw letenka Praha - Auckland, Sydney Praha ? Samozřejmě že s povinnym Pekingem, ale ten jetu docela prijemnym bonusem. Dik za radu..

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Z Prahy ne, z Mnichova ano: http://bit.ly/2EbJ4zD

Přidat odpověď
před 4 lety

Sháním Sydney na konci září / začátku října. Nenajde se?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Za podobnou cenu zatím ne, ale třeba se ještě objeví, šance je.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To musíš vidět!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Jedem!
Ragusa
ušetříš až 60%
Jedem!
Gambie
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

  • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
  • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
  • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
Melbourne
Austrálie Přílet na letiště Melbourne

Do centra Melbourne i do přímořských oblastí St. Kilda a Frankston v jižní části města vede nejpohodlnější spojení autobusy Sky Bus, který provozuje dvě oddělené linky. Jedna vede do centrální části Melbourne k hlavnímu nádraží, spoje jezdí každých 10 minut s provozní dobou 24 hodin. Jízda bude trvat asi 45 minut a stát 19 AUD

Druhá linka míří do jižních částí Melbourne (St. Kilda, Frankston, Mornington, ...) a nezastavuje nikde v centru. Cesta na jih trvá 90 až 120 minut.

Levnější je cesta městskou dopravou, kde máte na výběr lokální autobusy po okolí nebo linku 901 k nejbližší stanici vlaku „Broadmeadows“, odkud můžete pokračovat dál do centra a severních oblastí města. Taková cesta vám zabere asi 50 až 60 minut a zaplatíte 3,90 AUD.

Pro cestování MHD si musíte pořídit „myki“ kartu za 6 AUD, kterou si můžete dobít libovolnou částkou. Celodenní jízdné stojí 7,80 AUD, čistě pro cestu z / na letiště si koupíte jízdenku za 3,90 AUD, která je platná dvě hodiny na všechny typy dopravy.

U autobusových linek 478, 479 a 482 si dejte pozor na matoucí název jedné z konečných zastávek „Airport West“. Nejedná se totiž o hlavní letiště Melbourne, ale o nákupní centrum!

Přímé autobusy jezdí i do dalších okolních měst, více na webu dopravního podniku.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11waUgWcHmp_D5EhHNsj_Th6pax4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Melbourne

Zavřít boční panel
Brisbane
Austrálie Přílet na letiště Brisbane

Nejrychlejší, nejlevnější a vlastně i nejpohodlnější variantou cestování do města je vlak (viz detailní jízdní řád). Zastávku má u obou terminálů, do centra Brisbane vás zaveze za 20 minut, jezdí každých 15 minut a cesta vás vyjde 19 AUD. Mírná sleva je při online zakoupení lístku přes airtrain.com.au.

Stejné vlaky pokračují i dál do populárního letoviska Gold Coast. Za cestu zaplatíte 33 AUD / 604 Kč.

Pokud cestujete ve skupině tří a více osob, vyplatí se vám využít taxi, které vyjde při cestě do centra Brisbane asi na 40 AUD / 732 Kč.

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Brisbane

Zavřít boční panel
Sydney
Austrálie Přílet na letiště Sydney Kingsford Smith

Nejrychlejší cesta do města vede vlakem linky T8 (viz oficiální informace). Do centra Sydney dojedete za 14 minut. Vlak jezdí každých 5–10 minut od 5:00 do 0:00. Běžná jízdenka stojí 19,40 AUD ke všem terminálům. Na stanici si v pokladně pořiďte Opal Cardna kterou nahrajete vámi zvolený obnos (minimální částka je však 35 AUD, pokud chcete méně, zakupte si Opal Card v trafice v terminálu, kde lze dobít nejméně 10 AUD) a kterou dále můžete používat i pro cesty autobusem a dalšími městskými vlaky. 

Z letiště napříč a východní částí Sydney jezdí také autobus číslo 400, který využijete například k cestě na Bondi Beach. Linka jezdí každých 20 minut od 5:00 do 23:30. Směrem na západ pak lze využít linku číslo 420, viz mapa níže. Autobusy zastavují před všemi terminály, Opal card si lze zakoupit v trafikách WHS nebo Hudson News v terminálu, minimální částka k dobití je 10 AUD. V autobusu si kartičku přiložíte ke čtečce při nástupu i výstupu, jízdné v rozmezí 1,50 až 4,50 AUD se vám strhne dle ujeté vzdálenosti.

Noční dopravu zajišťuje autobusová linka N20 z centra (stanice Town Hall a Central). Ze stanice Town Hall odjíždí autobusy vždy v celou hodinu od 1:00 do 4:00, z letiště do centra vždy v XX:25 od 0:25 do 4:25. Linka zastavuje pouze u mezinárodního terminálu 1. Lze použít Opal Card.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1APbe9dt_BFVRg5OI0c3B20JezNA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Sydney Kingsford Smith

Zavřít boční panel
Ovce na Novém Zélandu
Nový Zéland Přílet na letiště Auckland

Do města můžeme využít autobusy:

  • linka „Skybus“ jezdí každých 10 minut přímo do centra Aucklandu. Cesta vám zabere 40–60 minut a jízdenky, které můžete zakoupit v kiosku s označením „Skybus“ (i kartou), u řidiče (pouze v hotovosti), ve vybraných hotelích, ve městě nebo online, vyjdou na 18 NZD / 313 Kč. Autobus jezdí 24 hodin denně,
  • linka 380 vás doveze na vlak do blízké obce Papatoetoe, odkud existuje široké spojení po celé agolmeraci Aucklandu. Jízdné stojí 5,50 NZD / 96 Kč a lze platit jen v hotovosti u řidiče nebo v automatu na zastávce.

Pro plánování cest po Aucklandu a okolí nám pomůže vyhledávač dopravy

Průvodce pro Nový Zéland
Průvodce pro letiště Auckland

Zavřít boční panel
Velká čínská zeď
Čína Přílet na letiště Peking Capital

Nejrychlejší dopravu do města obstarává vysokorychlostní vlak. Do stanice Dongzhimen zaplatíte 25 ¥ / 90 Kč. Odtud dál do centra pokračujte metrem okružní linky číslo 2, ze které můžete na několika stanicích přestoupit na různé linky přímo do centra. Jízdné na metro se vypočítává podle ujeté vzdálenosti, nejnižší cena 3¥ je za méně než 6 km, naopak nejvyšší 10¥ za více než 100 km. Informace o pekingskému metru.

Stanice expresního vlaku je u terminálů 2 a 3. Vlaky jezdí každých 10 minut cca od 6:00 do 22:30 (z letiště cca od 6:30 do 22:50). Jízdní doby se liší dle terminálů a směru jízdy:

  • Terminál 2 -> Dongzhimen: 21 minut
  • Dongzhimen -> Terminál 2: 35 minut
  • Terminál 3 -> Dongzhimen: 30 minut
  • Dongzhimen -> Terminál 3: 16 minut

Do všech koutů města dále jezdí mnoho oficiální letištních autobusů. V průměru jede každá linka jednou za půl hodiny a cesta do centra zabere přes hodinu. Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti a pohybuje se od 15 do 30 ¥. Více informací ohledně autobusových tras naleznete na webu letiště.

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Peking Capital