Jak akci využít?

Valentýn jako magické slovo hýbe reklamními kampaněmi nejedné letecké společnosti. S přitažlivou nabídkou dnes vyrukovala letecká společnost Air France, u které můžete z výraznou slevou nakoupit letenky z Prahy na karibské ostrovy Guadeloupe či Martinik. Sleva je podmíněna nákupem letenek vždy pro dvě nebo sudý počet osob. Poletí-li vás více, musíte nákup provést přes web dopravce. Můžete taktéž kombinovat oba ostrovy pomocí open-jaw letenky, meziostrovní přelet je otázkou patnácti stovek.

Bude se hodit:

Během cesty budete přestupovat mezi dvěma letišti v Paříži – Charles de Gaulle a Orly. Přesun máte v ceně letenky přímou autobusovou linkou Air France. Jízdenku obdržíte společně s palubními vstupenkami na všechny lety při odbavení v Praze nebo na základě předložení vašich letenek na libovolné přepážce Air France v Paříži. Nezapomeňte, že zavazadla musíte při přestupu vyzvednout a znova odbavit na dalším letišti.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Pointe-a-Pitre
Guadeloupe

od 11 122 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 15 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Praha
Česká republika
Fort-de-France
Martinik

od 11 105 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 15 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Letenky
Praha
Česká republika
Fort-de-France
Martinik
Pointe-a-Pitre
Guadeloupe
Praha
Česká republika

od 11 112 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw 1 přestup 15 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Cestuj levněji s Twistem. Při platbě letenek v druhém kroku uplatni promo kód „cestujtwisto“ a ušetři až 200 Kč.
Chceš víc? Založ si Twisto účet a máš na nás dalších 500 Kč navíc.

  Ukázka letenek z 07. 02. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 26 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání nejlevnější rezervační třídy nebo do 14. února

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejvíce akčních letenek najdeš od dubna do června a pak od září do října

Jsou během letu přestupy?

Během přestupu budeš měnit letiště Paříž Charles de Gaulle a Paříž Orly

S kým poletím?

Poletíš s Air France, na lince z Prahy do Paříže můžeš letět s ČSA Czech Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Jedno odbavené do 23 kg a standardní sestava příručních zavazadel (větší + menší)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím, neviete, či je potrebné nejaké očkovanie do Guadeloupe a Martinique?

před rokem
David Eiselt

Není, stačí ty co jsou doporučené pro pobyt na území ČR.

před rokem
cali

Stačí Salvarsan

Na přesun z CDG na Orly jsme měli 4 hodiny. Jeli jsme busem AF v rámci letenek a málem jsme to díky zpoždění z Berlína (cca 45 minut) a několika zácpám přes Paříž nestihli. Na Orly jsme přijeli asi 10 minut po uzavření gate. Po několika hodinách nervů jsme ale měli štěstí. Ve vstupu na letiště nás čekal pracovník AF a velmi rychle nás protáhl odbavením a stihli jsme to...

Odpovědět
před rokem

Tři hodiny bych neriskovala - osobní zkušenost, dopravní situace byly strašlivá a z Orly nám to uletělo, následoval Air France organizovaný náhradní let na Martinik a tam mnohahodinové čekání na spoj na Guadeloupe. Den dovolené fuč + 100 € za taxik, abychom se v noci z Point a Pitre dostali do ubytka, půjčovna, kde jsme měli zarezervované auto, byla pochopitelně zavřená + storno poplatek za auto. Cestou zpět ten samý čas na přestup a úplná pohodička.

před rokem
David Eiselt

Doporučuji https://www.cestujlevne.com/blog/zpozdeny-let a žádat náhradu ;) dle toho co píšete, jste přiletěli se znatelným časovým posunem.

Četla jsen na jednom portálu, že na Martinik lze cestovat jen s občankou, pokud let začíná i probíhá v rámci Evropy a neletí se přes Ameriku. Je to pravda?? Děkuji za odpověď. J.

před rokem
Kryštof Hájek

Ano, Martinik i Guadeloupe jsou integrální součástí Francie, tudíž i EU.

Avatar uživatele hanz123
hanz123

Díky za tip. Nemáte info, jak to vypadá na sousedním ostrově Dominika po tom hurikánu nebo kde se lze dočíst? Díky

Odpovědět
před rokem

daj se koupit i ted na jarni prazdniny primo pres AF. Letim s dcerou 11-20.2 za 10k jeden. s tim ze prvni let do parize je operovanej CSA a neni treba menit letiste an ceste tam.

Odpovědět
před rokem

Ahoj, lákavé... Mohu se prosím zeptat na zkušenost při přesunu mezi letišti? Ty tři hodiny při cestě tam mi nepřijdou úplně dostačující, i když přesun zajišťuje ofiko spoj Air France.. Jaký je prosím případný postup Air France, pokud nestihneme návazný spoj? Díky.

před rokem
David Eiselt

Let další spojem, případně ubytování na noc v Paříži. Ale stíhat se to dá.

před rokem

Letěla jsem na Martinik v prosinci a přesun byl naprosto v pohodě, počítejte tak hodinu na cestu busem (v zácpě tak hoďku a půl). Já jsem měla na přesun 4 hodiny a na Orly jsem myslela, že umřu nudou :)

Jen jsem nedostala voucher na autobus při odbavení v Praze, ale musela jsem si ho vyzvednout v "kanceláři" AirFrance - tuším že to je terminál 2E (nahoře), dole je potom zastávka autobusu.

před rokem
Avatar uživatele Lubos K.
Lubos K.

Byli jsme v lednu na Martiniku, voucher na autobus nám vytiskla už paní na letišti v Praze u odbavovací přepážky Air France, to samé jsme zkusili při cestě zpět při odbavení na Martiniku, ale paní nevěděla zda to jde. Takže jsme si voucher vyzvedli na Orly hned v hale, kde jsme si vyzvedávali kufry, je tam přímo "pult" Air France.

Časový prostor na přesun mezi letišti je dostačující.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 36%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 51%
To bude jízda!
ušetříš až 35%
To bude jízda!
4481 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Guadeloupe Přílet na letiště Pointe-a-Pitre

Veřejná doprava je na ostrově zatím ještě takříkajíc „v plenkách“, na letiště sice občas autobus z města jezdí, ale není možné se na něj spolehnout. Nejlepší a vlastně jedinou možností, jak se pohodlně pohybovat po Guadeloupe, je půjčení auta.

Taxi do centra Pointe-a-Pitre vyjde asi na 10 €, večer a o víkendu je o něco dražší.

Průvodce pro Guadeloupe
Průvodce pro letiště Pointe-a-Pitre

Zavřít boční panel
Martinik Přílet na letiště Martinique Aime Cesaire

Z Fort de France do centra jezdí autobusová linka L12, zhruba jednou za hodinu, asi za 1,25 €. Veřejná doprava ale obecně na Martiniku není příliš spolehlivá a rozhodně se vyplatí půjčit si auto.

Průvodce pro Martinik
Průvodce pro letiště Martinique Aime Cesaire