Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Promo akce belgické aerolinky Brussels Airlines ze všech německých letišť vybízí k cestě do země, která bývá označována perlou Afriky. Vypravíme se do Ugandy, domoviny goril horských a nejrozmanitější přírody. Na relativně malém území se vystřídají vysokohorské masivy (v pohoří Rwenzori dokonce najdete i malý ledovec), rozlehlé krásně zelené pahorkatiny i nížiny klesající k Viktoriinu jezeru. Více informací se pak dočtete v našem praktickém průvodci po Ugandě. K prvotní orientaci po příletu také pomůže samostatný průvodce po hlavním městě Kampale, kde většina cestovatelů svoji pouť začne.

Zpáteční letenky po čas jara pořídíte od 328 € / 8.390 Kč z Berlína do Entebbe, mírně dráž také z Mnichova. V květnu a červnu, tedy na počátku období sucha, cena vystoupá na 378 € / 9.660 Kč. V ceně pak je i odbavené zavazadlo do 23 kg a na dálkovém letu z Bruselu do Afriky také teplé jídlo a nápoje.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
EBB Entebbe
Uganda
Mapa
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
EBB Entebbe
Uganda
Mapa
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 12 500 Kč . Ušetříš přibližně 33 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu K.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden až duben, v květnu a červnu o 50 € dráž.

Jsou během letu přestupy?

Vždy jeden přestup v Brusel a po cestě mezipřistání v Bujumbura či Kigali (speciální víza netřeba).

S kým poletím?

Brussels Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Hank
Hank

Ano, výprava za gorilami je dražší, ale pořád je to levnější než vedle ve Rwandě a dostupnější než v Kongu. Běžný život je v Ugandě levný (ubytko pro dva cca 20 USD, jídlo i doprava v řádu pár dolarů), ovšem za cokoliv organizovaného (safari, výlet, průvodci, vstup) už se platí výrazně víc v desítkách USD, ale tak s tím je třeba počítat a Africe je to bohužel docela běžné.

Odpovědět
před 3 lety

Dobry den,bohuzel nemam zadne zkusenosti se zakoupenim letenek timto zpusobem,takze pro nekoho mozna hloupy dotaz,ale chci vedet,jak transakce probiha.Letenky zakoupim pres internet ,platbu provedu kartou a letenky prijdou do emailu?Na internetu najdete spoustu lidi,kteri zaplatili nekde letenky predem a byl to podvod,takze mam trochu obavy.Existuje nejaka zaruka nebo pojisteni? Preji hezky den,Hanka

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, zvlášť při nákupu přes normální prodejce nebo dokonce v tomto případu přes web běžné evropské aerolinky opravdu žádné nebezpeční nehrozí. Letenky zaplatíte kartou a následně vám přijdou do mailu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Krasna zeme bezesporu, jenze na druhou stranu je to taky dost malaricka oblast... :/

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Hank
Hank

Krásná cena, Ugandu opravdu vřele doporučuji všem. Na Afriku levná a nesmírně zajímavá země: http://hondzikovacesta.cz/category/uganda/

před 3 lety

Ahoj, čo to znamená "na Afriku levná"? len tak pre predstavu ;-) napr. váš rozpočet

před 3 lety
padrino11

Tohle je vhodné spojit s Rwandou a Keňou, pak z toho mohou být zajímavé 3 týdny v Africe. Vízum 100 USD.

před 3 lety
Avatar uživatele Michal K.
Michal K.

Zrovna Uganda levná moc neni, pokud chcete něco vidět a zažít. Jen tak pro info, vstup ke gorilám stojí kolem 600 USD na osobu - tedy není to zrovna levné. Navíc ubytování je v BWINDI drahé, stejně jako kolem národních parků. Na safari dosti chudé - na to je lepší keňa. Jen říkám, aby někdo pod dojmem super levných letenek nekoupil a pak se divil, že vše ostatní stojí více než letenky samotné. :-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
To budou fotky!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Honem, dokud jsou místa!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
Ibiza
ušetříš až 87%
Hurá za zážitky!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Braniborská brána v Berlíně
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Mapa
Uganda Přílet na letiště Entebbe

Tam, kde začíná Nil a žijí horské gorily

Perla Afriky, Uganda, se nachází ve východní Africe v oblasti Velkých jezer. Sousedí s Keňou na východě, s Rwandou a Tanzanií na jihu, s DR Kongo na západě a s Jižním Súdánem na severu. 

Příroda, kterou Uganda oplývá, je jednou z nejrozmanitějších, jaké můžete najít v jedné zemi. Spatřit horské gorily je asi hlavní důvod, proč se do Ugandy jezdí. Země nabízí mnohem víc. Metropole Kampala je moderní město s krásnými hotely, restauracemi západního stylu a supermarkety. I přesto se ale život v ní nemění a lidé pořád pracují v ulicích, nakupují na tržištích a jedí u pouličních stánků. Zpomalíte. Uganda je země, kde na všechno máte dost času, kde vás lidé budou považovat za hosty a kde safari znamená vlastně všechno kolem vás. 

Průvodce pro Uganda
Průvodce pro letiště Entebbe

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

  • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
  • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
  • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov