Jak akci využít?

Promo akce belgické aerolinky Brussels Airlines ze všech německých letišť vybízí k cestě do země, která bývá označována perlou Afriky. Vypravíme se do Ugandy, domoviny goril horských a nejrozmanitější přírody. Na relativně malém území se vystřídají vysokohorské masivy (v pohoří Rwenzori dokonce najdete i malý ledovec), rozlehlé krásně zelené pahorkatiny i nížiny klesající k Viktoriinu jezeru. Více informací se pak dočtete v našem praktickém průvodci po Ugandě. K prvotní orientaci po příletu také pomůže samostatný průvodce po hlavním městě Kampale, kde většina cestovatelů svoji pouť začne.

Zpáteční letenky po čas jara pořídíte od 328 € / 8.390 Kč z Berlína do Entebbe, mírně dráž také z Mnichova. V květnu a červnu, tedy na počátku období sucha, cena vystoupá na 378 € / 9.660 Kč. V ceně pak je i odbavené zavazadlo do 23 kg a na dálkovém letu z Bruselu do Afriky také teplé jídlo a nápoje.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Berlín TXL
Německo
EBB Entebbe
Uganda
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Mnichov MUC
Německo
EBB Entebbe
Uganda
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

  Ukázka letenek z 15. 01. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 12 500 Kč . Ušetříš přibližně 33 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu K.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden až duben, v květnu a červnu o 50 € dráž.

Jsou během letu přestupy?

Vždy jeden přestup v Brusel a po cestě mezipřistání v Bujumbura či Kigali (speciální víza netřeba).

S kým poletím?

Brussels Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Hank
Hank

Ano, výprava za gorilami je dražší, ale pořád je to levnější než vedle ve Rwandě a dostupnější než v Kongu. Běžný život je v Ugandě levný (ubytko pro dva cca 20 USD, jídlo i doprava v řádu pár dolarů), ovšem za cokoliv organizovaného (safari, výlet, průvodci, vstup) už se platí výrazně víc v desítkách USD, ale tak s tím je třeba počítat a Africe je to bohužel docela běžné.

Odpovědět
před 10 měs

Dobry den,bohuzel nemam zadne zkusenosti se zakoupenim letenek timto zpusobem,takze pro nekoho mozna hloupy dotaz,ale chci vedet,jak transakce probiha.Letenky zakoupim pres internet ,platbu provedu kartou a letenky prijdou do emailu?Na internetu najdete spoustu lidi,kteri zaplatili nekde letenky predem a byl to podvod,takze mam trochu obavy.Existuje nejaka zaruka nebo pojisteni? Preji hezky den,Hanka

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zvlášť při nákupu přes normální prodejce nebo dokonce v tomto případu přes web běžné evropské aerolinky opravdu žádné nebezpeční nehrozí. Letenky zaplatíte kartou a následně vám přijdou do mailu.

Přidat odpověď
před 10 měs

Krasna zeme bezesporu, jenze na druhou stranu je to taky dost malaricka oblast... :/

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele Hank
Hank

Krásná cena, Ugandu opravdu vřele doporučuji všem. Na Afriku levná a nesmírně zajímavá země: http://hondzikovacesta.cz/category/uganda/

před 10 měs

Ahoj, čo to znamená "na Afriku levná"? len tak pre predstavu ;-) napr. váš rozpočet

před 10 měs
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Tohle je vhodné spojit s Rwandou a Keňou, pak z toho mohou být zajímavé 3 týdny v Africe. Vízum 100 USD.

před 10 měs
Avatar uživatele Michal K.
Michal K.
  • Právě online
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 3 komentáře
  • Poslat zprávu

Zrovna Uganda levná moc neni, pokud chcete něco vidět a zažít. Jen tak pro info, vstup ke gorilám stojí kolem 600 USD na osobu - tedy není to zrovna levné. Navíc ubytování je v BWINDI drahé, stejně jako kolem národních parků. Na safari dosti chudé - na to je lepší keňa. Jen říkám, aby někdo pod dojmem super levných letenek nekoupil a pak se divil, že vše ostatní stojí více než letenky samotné. :-)

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 54%
To musíš vidět!
ušetříš až 12%
To bude jízda!
ušetříš až 23%
Jedem!
ušetříš až 57%
Tam chceš!
4569 starších akcí
Zavřít boční panel
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Orientace v dopravě z nebo na tegelské letiště je docela jednoduchá. Dostanete se sem pouze autobusem berlínského dopravního podniku, kdy na všech linkách platí jediný tarif. Nejezdí sem žádné expresní spoje za mnohonásobné příplatky. Přestupní jízdenka platná 2 hodiny na všechny druhy dopravy stojí 2,80 € a stačí vám vybrat zónu „AB“. Celodenní jízdenka vyjde na 7 €. Letiště se nachází blízko centra, a tak činí jízdní doba maximálně 30 minut.

  • linka „TXL“ jezdí na hlavní vlakové nádraží,
  • linka „X9“ vás doveze na notoricky známou zastávku metra a městské železnice S–Bahn „Zoologischer Garten“,
  • linka 109 jede skoro po stejné trase, jako X9, akorát má více zastávek,
  • linka 128 spojuje letiště se stanicí metra a S-Bahnu „Osloer Strasse“.
  • autobusy jezdí zhruba do 00:30 a od 4:15, což k pokrytí odletů a příletů stačí,
  • kompletní informace o MHD v Berlíně na bvg.de.

Na centrální autobusové nádraží se dostanete pomocí autobusu X9 nebo 109 do stanice Jungfernheide, kde přestoupíte na S-Bahn (pouze linka S42) a pojedete dvě zastávky do stanice „Messe Nord/ICC“, případně autobusovou linku TXL do stanice Beusselstrasse, kde opět přestupte na S-Bahn S42.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1Vp6jkRO8Eex-dwWO4CmKAJ__lxY]

* použizé barvy linek jsou ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Schönefeld

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob přestupu mezi letišti je autobusová linka „TXL“ na hlavní nádraží a následně běžný vlak, na nějž platí jízdenka z autobusu, který vás doveze až na letiště Schönefeld. Jízdné bude stát 3,40 €.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Uganda Přílet na letiště Entebbe

Tam, kde začíná Nil a žijí horské gorily

Perla Afriky, Uganda, se nachází ve východní Africe v oblasti Velkých jezer. Sousedí s Keňou na východě, s Rwandou a Tanzanií na jihu, s DR Kongo na západě a s Jižním Súdánem na severu. 

Příroda, kterou Uganda oplývá, je jednou z nejrozmanitějších, jaké můžete najít v jedné zemi. Spatřit horské gorily je asi hlavní důvod, proč se do Ugandy jezdí. Země nabízí mnohem víc. Metropole Kampala je moderní město s krásnými hotely, restauracemi západního stylu a supermarkety. I přesto se ale život v ní nemění a lidé pořád pracují v ulicích, nakupují na tržištích a jedí u pouličních stánků. Zpomalíte. Uganda je země, kde na všechno máte dost času, kde vás lidé budou považovat za hosty a kde safari znamená vlastně všechno kolem vás. 

Průvodce pro Uganda
Průvodce pro letiště Entebbe

Zavřít boční panel
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,60 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin. 

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17 EUR a můžete ji zakoupit online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 2,90 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 2,90 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky zatím jezdí jen jednou za hodinu.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov