Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímavé tarify v době, kdy většina dopravců zdražuje, přináší dopravci British Airways a Finnair. Zpáteční letenky z Berlína do Los Angeles zakoupíte v průběhu roku (mimo letních prázdnin) za 6 990 Kč. Letět se dá i do San Francisca za 7 790 Kč a destinace mezi sebou libovolně kombinovat. Kdo má blíže letiště v Mnichově, nezůstane na suchu.

Zobrazit kalendáře termínů do všech destinací v USA.

Do USA mohou aktuálně cestovat jen očkovaní cestovatelé po předložení negativního testu odebraného nejdříve 24 hodin před odletem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Reichstag kopule
Berlín BER
Německo
LAX Los Angeles
Spojené státy americké
Los Angeles
Zpáteční 17 hod letu (1 přestup)
Reichstag kopule
Berlín BER
Německo
SFO San Francisco
Spojené státy americké
San Francisco - Golden gate bridge
Zpáteční 17 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 12 000 Kč . Ušetříš přibližně 42 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

v průběhu roku 2022

Jsou během letu přestupy?

Londýn Heathrow nebo Helsinky Vantaa

S kým poletím?

British Airways nebo Finnair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

příruční

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

MIGUELAS

Michal K, zajímalo by mě, jak chceš ten refund letenek prakticky realizovat. Se mnou Pelikán nekomunikuje vůbec, měl jsi na mysli chargeback? Věřím, že za podobnou cenu se tam kdykoli dostanu z Kodaně nebo třeba Stockholmu, kdyby bylo nejhůř. Otázka je, jestli CL při svých akcích by po prokliku mela nabízet akce přes Pelikána.

Odpovědět
před měs
MIGUELAS

A už se začíná hýbat s časy odletu, místo 27.9 až 29.9 z BER, což mi nevyhovuje. Že by Finnair do LAX nelétal už každý den? Zpáteční lety s BA zůstávají v platnosti.

před 2 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 813 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-24T23:02:42+01:00)

Reaguju na ty aktuální ceny aut, cos psal pod cestopis, ale raději to napíšu sem. To asi nebylo překvapení. Co budeš dělat? Přidat se k záplavě bezdomovců v LA a SF by asi nebylo ideální. Doporučuju jet na SZ Mexika (bez půjčování auta) buď na Kalifornský poloostrov nebo do hor - vlak Los Mochis - Creel a okolí Creelu viz mé fotky: https://eu.zonerama.com/liborste...um/5699753

před 2 měs
MIGUELAS
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 149 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-24T23:32:24+01:00)

Libore, já to zas tak tragicky neprožívám. Pokud nebudou Covid restrikce, už jsem o tom přejezdu do Mexika (Baja California) a zpět uvažoval. Každopádně jakýkoli test odmítám, spíše díky té změně data odletu mám požadavek na prodloužení pobytu o pár dní a bezdomovce nebudu dělat poprvé. Určitě dám druhou šanci LA, který mě na první dobrou nenadchl, Hollywoodu, plážím, Santa Monica, Barbara, Mulholland (třeba ten film konečně pochopím), chybí mi San Diego, znova Las Vegas, hotel přes týden, podívat se co nového ve známé zastavárně,využít naplno Megabus, teď jsem chytil i nějaké jednodolarovky, bohužel je tam vždy servisní poplatek, protáhnout to znovu do SF, projít si most za přijatelného počasí. Jinak bezdomovci v SF jsou slunickari a v pohodě, v LA o trochu horší, ale nic s čím by se nedalo žít. O přenocování na LAX nebo SFO bych mohl napsat knihu, zase těžce v pohodě i několik nocí za sebou.

Přidat odpověď
před 2 měs
Nuny

Opět špatně napsané podmínky vstupu do USA, test není nutné absolvovat 24 hodin před odletem, ale 1 den před odletem, což je velký rozdíl.

Odpovědět
před 2 měs

Ten 35 minut prestup na letadlo pres atlantik je realny? Finnair ho sam nabizi (za vyssi cenu).

Odpovědět
před 2 měs
MIGUELAS
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 149 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-24T21:59:29+01:00)

Díky, na dnešní dobu nadprůměrná akce, koupeno LAX z Berlína 27.9.-9.10. za lehce vyšší cenu 7.163,- Kč, abych využil naplno už zaplacenou Estu. Zajímavé, že přes androidí appku Pelikána byla cena o 400 vyšší. Doufejme, že nenastoupí další Corona.

Edit vyšší cena byla způsobena platbou kartou a ne přes QR kód, to je tak, když se letenky kupujou pod vlivem...

před 2 měs
MIGUELAS
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 149 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-31T00:13:28+02:00)

Bohužel opět špatná zkušenost s Pelikánem, byl bych to koupil jinde ale nedalo se, let Finnair tam až o dva dny později, Pelikán už více než týden nekomunikuje a přes web BA se s nezměněným letem zpět nedá hýbat vůbec a na webu Finnair se hýbat dá, ale jen směrem dopředu, tudíž bych si dny v US ubíral místo přidával. Čas mě netlačí, ale že by Pelikán měl tolik práce, že se není schopen ozvat za 8 dnů... Palec dolů. Příště na ně s * jak na placatý kámen.

před měs

U nás totéž termín v červnu zrušení a posunutí dopředu letu z Berlína do LAX od Finair. Pelikán to moc neřeší. Dvakrát jsme se dovolalil, ale nic se po telefonu vyřešit nedalo. Cena jednosměrné letenky mezitím vzrostla samozřejmě. Nicméně lze prý vyžadovat plnou refundaci. Nemáte s tím náhodou zkušenost, jak zhruba dlouho to vrácení peněz může trvat? Dáme jim ještě tak týden, ale asi to dopadne, že půjdeme cestou refundace a nákupu nové letenky. Asi to bude rychlejší cesta.

před měs
MIGUELAS

V mém případě už uplynuly dva týdny od oznámení přesunu letu (rovněž dopředu) a Pelikán se vůbec nenamáhal na moje maily odpovědět. Mrtvý brouk. Pokud to tak půjde dále zkusím kontaktovat přímo Finnair. S rezervací přímo u Finnairu můžu pracovat, ale pouští mě to pouze den až tři dny dopředu, nikoli dozadu, jak potřebuju a na webu BA s rezervací nemůžu hýbat vůbec, odkazuje mě to agenturu, přes kterou to bylo koupeno.

před měs

Tak nakonec se nám podařilo změnu na dřívější let s Pelikánem provést. Tak už se jen modlíme, aby opět nedošlo k nějaké změně ze strany letecké společnosti.

Zkuste volat do Pelikána třeba alespoň třikrát (jako my) a mít připraveno, na jaký den to chcete posunout. Nám se to takto podařilo a cca po měsíci a třetím nebo čtvrtém hovoru se rozhoupali a během cca 4 hodin tu změnu provedli. Tak snad se to podaří i vám ;-)

Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
Jedem!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Jedem!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam jsi vždycky chtěl!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To budou fotky!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Reichstag kopule
Německo Přílet na letiště Berlín Brandenburg

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Brandenburg

Zavřít boční panel
Los Angeles
Spojené státy americké Přílet na letiště Los Angeles

Na letiště jezdí velké množství různých autobusových společností do různých částí města a okolí. Přímo k terminálům zajíždějí autobusy Flyaway, kyvadlové letištní autobusy, shuttle spoje do autopůjčoven a hotelů a dálkové spoje. Vždy odjíždí z druhého nástupiště v příletovém podlaží a jsou přehledně označeny. Jízdné se platí u řidiče.

Nejrychleji

Nejrychlejší cestu do mnoha částí Los Angeles zajišťují autobusy Flyaway (viz oficiální webna čtyřech linkách:

 • Centrum Los Angeles (Union Station): jízdní doba 75 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
 • Hollywood: jízdní doba 70 minut, autobusy jezdí 6:15–22:15, 8 USD
 • Westwood, Van Nuys: do Westwoodu zajíždí jen každý 2. spoj, jízdní doba kolem 100 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
 • Long Beach: cesta trvá 70 minut, autobusy jedou od 5:30 do 22:30, 9 USD.

Nejlevněji

Naopak nejlevnější způsob dopravy do centra Los Angeles nebo Long Beach je metro zelené linky ze stanice „Aviation/LAX“, kam nás od terminálu doveze letištní autobus "G" zdarma. Dále musíte ve stanici „Willowbrook“ přestoupit na modrou linku metra. Celkem cesta do Los Angeles i Long Beach vyjde na 1,75 USD + 1 USD za kartu, na kterou pak dále můžete nabíjet libovolné jízdenky. Lístek za 1,75 $ na kartě je přestupní a platí přesně 2 hodiny.

Celodenní jízdenka na všechny spoje "Metro" (tedy metro a autobusy na zastávkách označených písmenem "M") stojí 7 USD. Pozor, města Santa Monica či Manhattan Beach provozují vlastní systémy autobusů, na které se toto jízdné nevztahuje.

Celková cesta kyvadlovým autobusem k metru + zelenou linkou + modrou linkou bude trvat zhruba 60 až 70 minut. 

Alternativou je přestup na stříbrnou expresní autobusovou linku ve stanici "Harbor Freeway", nicméně zde platí speciální tarif za 2,50 $ + 1,75 $ na metro (přestupní se na Silver Line nevztahuje). Časová úspora navíc není nijak výrazná.

Lokální autobusy (Santa Monica, Venice Beach a další)

Lokální autobusy odjíždějí z autobusového nádraží, kam se od terminálu svezete kyvadlovým autobusem "LOT C" zdarma. Ten (na rozdíl od ostatních kyvadlových autobusů) odjíždí pouze z odletového podlaží, tedy po příletu musíte vyjet o poschodí výše. Interval činí 5 až 10 minut a cesta na autobusové nádraží trvá ani ne 10 minut.

 • Santa Monica, Venice Beach: využijte linku R3, jezdí od 5:30 do 19:30 (ve směru na letiště poslední spoj ve 21:00), intervaly 15 až 20 minut, cena jízdenky 2,50 $, případně pomalejší zastávkovou linkou číslo 3 za 1,25 $.
 • Redondo Beach, Manhattan Beach, Hermosa Beach: využijte autobus číslo 109 s intervalem 45 minut, který jede od 6:00 do 20:30, jízdné za 1 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1t1vXxPBAbxcAy6J7IUs_2a8NBT4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Los Angeles

Zavřít boční panel
San Francisco - Golden gate bridge
Spojené státy americké Přílet na letiště San Francisco

Vzhledem k více jak 20kilometrové vzdálenosti od kraje San Francisca je doprava zajištěna příměstským vlakem BART (Bay Area Rapid Transit).

Vlaky odjíždí každých 20 minut a cena jízdenky se pohybuje okolo 9 $ v závislosti na cílové stanici (např. centrum San Francisca za 8,95 $, centrum Oaklandu za 9,35 $). Stanice metra San Francisco Int'l Airport Station je s letištními terminály spojena vláčkem AirTrain.

Doba jízdy z letiště do města trvá mezi 30 a 40 minutami, metro jede od 4:00 do půlnoci.

Do centra i na předměstí jižně od letiště se dostanete i autobusovou linkou 292 nebo ve špičkách linkou KX. Tyto varianty představují nejlevnější variantu dopravy, za jízdenku zaplatíte 2,25 $ ve směru do centra a 4 $ ve směru z centra. Na letišti sledujte směrovky "SamTrans", lístky lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče.

Během nočních hodin se na letiště dostanete autobusem číslo 397, která odjíždí centra (ulice Mission Ave.) každou hodinu. Linka pokračuje dále na jih až do Palo Alta.

V infostáncích na letišti můžete zakoupit i jízdenky na MHD přímo v San Franciscu (na BART se nevztahují). Více informacích na sfmta.com.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1cqrDWiiysGVYZs7r2wGePnHwTkk]

Na letiště Oakland (OAK)

Doprava na blízké oaklandské letiště snad nemůže být jednodušší. Na letišti naskočte na BART směrem do centra San Francisca, kde v libovolné stanici v úseku Daly City – West Oakland přestoupíte na linku směr Pleasanton nebo Fremont. Ve stanici "Coliseum/Oakland Airport" pak už stačí přesednout na krátký automatický vláček, který vás doveze přímo před terminál letiště Oakland.

Celkem cesta zabere asi 50 minut a za jízdenku zaplatíte 15,70 $.

Na letiště San Jose (SJC)

Nejrychleji: Naskočte na metro "BART", dojeďte jednu stanici na San Bruno (7,65 $), kde přestoupíte na vlak Caltrain směr San Jose (9,75 $). Tím dojedete do stanice Santa Clara, kde přestoupíte na autobuse číslo 10, který vás zdarma odveze přímo k terminálu letiště San Jose. Celá cesta bude trvat zhruba 75 minut.

Nejlevněji: Nastoupíte na autobus číslo 292 (4 $), směrem na Hillsdale. V zastávce "Burlingame" přestoupíte na vlak Caltrain směr San Jose (9,75 $). Tím dojedete do stanice Santa Clara, kde přestoupíte na autobuse číslo 10, který vás zdarma odveze přímo k terminálu letiště San Jose. Celá cesta bude trvat zhruba 90 minut.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště San Francisco