Znáte, neznáte Airbnb? Ať už vám tento název něco říká nebo ne, pojďme si o Airbnb říci pár slov a seznámit se s jeho výhodami a nevýhodami. Airbnb je zjednodušeně řečeno celosvětová služba, která na jednom místě sdružuje majitelé různých nemovitostí – hostitele a zájemce o ubytování v těchto nemovitostech – hosty. Díky této službě se nejen cestovatelům z celého světa otevřely zcela nové dimenze poznávání místních kultur a tradic. Airbnb není jen o posteli a koupelně, jde mnohdy doslova o vniknutí do soukromí a života některých lidí. Můžete bydlet na netradičních místech, v netradičních nemovitostech s jedinečnými výhledy. V neposlední řadě je to i několikanásobně levnější alternativa k ubytování hotelového typu.

U koho budu bydlet?

Majitelé nemovitostí - hostitelé mohou být lidé, kteří jsou často pracovně na cestách a chtějí si přivydělat pronajímáním svého bytu, ve kterém nechávají všechny své věci a zařízení k dispozici hostům. Mohou to také být profesionální hostitelé, kteří danou nemovitost využívají výhradně k této výdělečné činnosti. Jimi nabízené apartmány, studia a podobně mívají charakter spíše hotelového ubytování. Pak tu jsou tací, kteří nabízejí část svého bytu, tedy poskytují volný pokoj nebo jen místo na přespání. U této poslední kategorie už se jedná o zcela individuální ubytování, u kterého je třeba zvážit všechna pro a proti. Musíte vzít na zřetel, že budete s hostitelem víceméně pořád v osobním kontaktu, bude s vámi sdílet zařízení bytu, bude se patrně zajímat o vaši osobu, může vás pozvat k jednomu stolu, abyste s ním třeba povečeřel apod. Uvědomte si, že se dostáváte do role hosta, který by měl tak jako tak respektovat pravidla hostitele, a který může být konfrontován různými skutečnostmi, jež vám nemusí být vždy příjemné.

Začínáme

Abyste mohli začít používat službu Airbnb, musíte se registrovat a projít několika fázemi ověření. Je jedno, jestli jste hostitel nebo host, ověření je důležitou a nedílnou součástí zřízení profilu. Registrace je jednoduchá a neobnáší žádné zvláštní požadavky. Měli byste v každém případě o sobě poskytnout co nejvíce pravdivých informací. Zvláštní péči věnujte kolonce „O mně“, pakliže chcete využívat nabídky přespání ve společném bytě nebo místnosti. Hostiteli tento popis může poskytnout zásadní informace, na základě kterých se potom rozhodne, zda vás nechá u sebe bydlet či nikoliv. Stejně tak je důležitý i popis osoby hostitele, neboť i host má právo vědět, s kým bude mít tu čest.

Ověření profilu vyžaduje několik kroků, vždy se bude verifikovat vaše emailová adresa a telefonní číslo, jako další prostředek k ověření vaší identity bude sloužit vaše profilová fotografie nebo facebookový účet. Dále doporučujeme ověřit identitu prostřednictvím osobního dokladu, tj. občanského průkazu nebo pasu. Airbnb si jej „vyfotí“ vaší webovou kamerou, případně můžete nahrát sken. Nesmíte tento sběr dat v žádném případě vnímat jako nějaké riziko, neboť je potřeba si uvědomit, že čím více jasných a pravdivých informací o vás Airbnb má, tím jste pro tuto společnost důvěryhodnější host či hostitel. V neposlední řadě tyto informace poskytují všem stranám dostatečnou právní ochranu a krytí v případě řešení různých sporů.

Důvěra

Jak jsme předeslali v předchozí kapitole, základním pilířem Airbnb je ve všech případech důvěra, na které je celá služba postavena. Důvěra a důvěryhodnost je v této službě skloňována ve všech pádech. A jak sami víte, v životě každého je budování důvěry nejen v mezilidských vztazích dlouhodobý a lehce zranitelný proces. Nejinak je to i v případě Airbnb, kde svou důvěru budujete prostřednictvím referencí a hodnocení, které jsou důležitou zpětnou vazbou nejen pro zákazníky, ale i pro samotné Airbnb. Důvěryhodnost profilů a nabídek posuzuje Airbnb několika automatizovanými a sofistikovanými nástroji, proto se nevyplatí jakkoli podvádět. Můžete se pak jednoduše octnout na černé listině, čímž vám může být služba natrvalo zapovězena.

Jak hledat?

Vyhledávání nemovitostí funguje podobně jako byste hledali volné pokoje v hotelech. I tady jednoduše zadáte destinaci, termín a počet hostů. Po vyhledání všech dostupných nemovitostí máte na výběr první filtr, kterým vám v podstatě nabízí tři úrovně ubytování – Typ pokoje, jak už jsme naznačili výše:

 1. Chcete mít celou nemovitost pro sebe
 2. Chcete mít soukromý samostatný pokoj
 3. Chcete mít jen možnost někde u někoho přespat – společný pokoj

Filtry

Nabídky ubytování jsou seřazeny podle relevance a ve výpisu jsou většinou na prvních místech ty, které jsou žádané a mají kladné recenze hostitelů. Na výpis nabídek můžete aplikovat další filtry, lze zadat počet ložnic, koupelen či lůžek. Dále můžete výsledek omezit na nabídky dle vybavení a typu nemovitosti či jazykové vybavenosti hostitele.

Nezapomeňte, že výpis nabídek je také podmíněn vybranou oblastí na mapě, která je pro vás také důležitým nástrojem pro výběr lokality. S mapou stačí pohnout o pár milimetrů nebo oddálit či přiblížit vybranou oblast a rázem máte ve výpisu více, resp. méně nabídek. Mějte vždy aktivovanou funkci „Vyhledávat při pohybech mapou“. Pozn. redaktora: Nerozumím tomu, proč tam ta funkce vůbec je či v jakých situacích by měla být vypnutá.

Cenové rozpětí

Nabídky dále můžete vyfiltrovat podle ceny, táhly zadáte minimální i maximální cenu – Cenové rozpětí, kterou jste ochotni zaplatit. Na přímce je sloupcový graf, jenž nám dává na vědomí, v jakých cenových relacích, průměrné ceně a množství se vyskytují nabídky nemovitostí v dané oblasti nebo lokalitě.

Okamžitá rezervace

Filtr Okamžitá rezervace slouží k zobrazení nabídek, které lze využít v režimu zrychlené rezervace - bez schvalování hostitelem.

Buďte zodpovědní

Při následném vybírání konkrétních nabídek věnujte pozornost:

 • profilu hostitele - jak dlouho je na Airbnb, jaká je úroveň ověření
 • recenzím nemovitosti a referencím hostitele
 • fotografiím nemovitosti (neměla by být jen jedna fotografie a ještě z mobilu)
 • popisu nemovitosti vč. vybavení
 • pravidlům domu (hostitel si např. nepřeje přítomnost domácích zvířat)
 • pravidlům přihlášení a odhlášení (může být např. v pozdních večerních hodinách nebo zcela individuální)
 • možnostem storna (flexibilní – možné zrušit do 24 hodin s plnou náhradou, mírné – možné zrušit do 5 dnů z plnou náhradou, přísné – možné stornovat do 7 dní s 50% náhradou nebo velmi přísné – 30 dní, velmi přísné – 60 dní a dlouhodobé)
 • dalším poznámkám ohledně dodatečných plateb např. za používání klimatizace nebo Wi-Fi apod.
 • aktuálnosti kalendáře (někteří hostitelé jej neaktualizují třeba měsíc)

Rezervace a její (ne)schválení

Nedílnou součástí každé nabídky je cenová kalkulace, která nám zobrazuje konečnou cenu za ubytování na požadovaný termín a zadaný počet osob. Pokud se rozhodnete nabídku i s cenou akceptovat, pokračujete jednoduše klinutím na „Žádost o rezervaci“. V dalším kroku potvrdíte počet hostů a napíšete hostiteli krátký vzkaz, pak zadáte platební údaje, tj. číslo karty nebo se přihlásíte k Paypal. Po potvrzení vám Airbnb na platební kartě ihned autorizuje (zablokuje) částku za celé ubytování a vy budete maximálně 24 hodin čekat na potvrzení od hostitele, zda vaší nabídku přijme či nikoliv. Pokud hostitel ubytování neschválí, Airbnb uvolní blokaci na platební kartě. Expirace této autorizace se pak řídí podmínkami vaší banky. Jestliže hostitel vaší rezervaci schválí, následuje proces výměny informací a komunikace s hostitelem, ve které si budete postupně upřesňovat podrobnosti o vašem příjezdu a dalších požadavcích. Hostitel obdrží platbu za ubytování teprve 24 hodin po vašem příjezdu.

Proces schválení rezervace hostitelem odpadá v případě, že si vyberete nabídku označenou symbolem blesku, což znamená Okamžitou rezervaci, tedy zadání platebních údajů a potvrzení rezervace.

Komunikace

Veškerá komunikace host-hostitel musí probíhat prostřednictvím Zpráv na Airbnb. Nikdy se nesnažte hostitele nebo hosta kontaktovat mimo Airbnb, jestliže systém Airbnb zaznamená jakýkoli pokus o komunikaci mimo portál Airbnb, může dojít k zablokování účtů obou stran. Připomeňme si, že pro Airbnb je prioritou maximální důvěra všech zúčastněných, proto tato firma investovala nemalé prostředky a mnoho úsilí k tomu, aby minimalizovala případy podvodného jednání.

Zaujalo mě více nabídek, nemohu se rozhodnout

Potřebujete-li delší čas na rozmyšlenou, vybíráte z více nabídek a chcete od hostitelů získat více informací, tak aby vaše představa o ubytování co nejvíce odpovídala vašim představám, využijte funkci Napiš hostiteli. Funkci využijete i v případě, že vás zaujala nemovitost, u které hostitel dlouho neaktualizoval kalendář nebo se jedná o hostitele – začátečníka, jež je na Airbnb velmi krátce, a který doposud neobdržel žádné hodnocení nebo má velmi stručný popis nemovitosti, málo fotografií, ale má cenově zajímavou nabídku.

Podobnou zkušenost mám z Hongkongu. Hostitelka, která žije střídavě ve Švýcarsku a Hongkongu, nabídla své malé studio na dobré adrese na Airbnb k pronájmu v době, kdy bude v Evropě. Cena za noc byla velmi lákavá, avšak chyběl detailnější popis včetně fotografií a především neměla hostitelka doposud žádné hodnocení a reference. Oslovil jsem ji skrze funkci Napiš hostiteli s dotazy na vybavení a další detaily. Hostitelka promptně a ochotně odpověděla a zároveň chybějící popis s fotkami doplnila na kartu nabízeného studia, taktéž mi odeslala schválenou nabídku na požadovaný termín, stačilo už pak jedním klikem všechno potvrdit.

Příjezd k ubytování, setkání s hostitelem - přihlášení

O tom, že se blíží váš termín pobytu, vás bude informovat Airbnb, ale s největší pravděpodobností tak učiní hostitel, který vám upřesní detaily týkající se vašeho příjezdu k nemovitosti. Solidní a zkušení hostitelé mají leckdy vypracované různé příručky, instrukce, mapky atp., které odesílají hostům předem v elektronické podobě. Za přeborníky bych označil Japonce, kteří mají tyto příručky zpracované do nejmenšího detailu, tak abyste v žádném případě nemohli netrefit k nemovitosti. Na místě vás pak může čekat překvapení v podobě jmenovky na schránce, ve které najdete obálku s instrukcemi a klíči od bytu. Přihlášení tak probíhá bez přítomnosti jakékoli osoby. Jen si odemknete byt a můžete si začít užívat pobytu. Ve větší míře se však setkáte se situací, kdy vás bude hostitel nebo jeho zástupce očekávat, aby vám předal klíče a osvětlil vše, co potřebujete k pobytu v jeho nemovitosti vědět. Toto samozřejmě platí v případě, že si pronajímáte celý byt či dům.

Než se zabydlíte, určitě zkontrolujte celý byt, zda vše odpovídá popisu, tak jak to deklaruje hostitel na Airbnb. Pokud se setkáte se zásadními nedostatky, snažte se vše nejprve vyřešit s hostitelem a pak teprve kontaktovat Airbnb, které vám může v určitých případech vrátit celou částku za pobyt. Zákaznická podpora Airbnb funguje nepřetržitě. Telefonní číslo je vždy uvedeno na potvrzení rezervace. Zákaznickou podporu budete kontaktovat i v případě, že se nebudete moci spojit s hostitelem. Airbnb se vám bude snažit vyjít vstříc, najde vám náhradní ubytování, vrátí peníze, poskytne výraznou slevu na náhradní ubytování atd.

Na Okinawě jsme měli přes Airbnb ubytování na malém ostrůvku Sesoko v domě, ve kterém japonská rodina pronajímala dva samostatné a plně vybavené pokoje s futonovými lůžky. Hostitelova přítelkyně nás očekávala na autobusové zastávce, aby nás zavezla autem k domu na ostrově. V domě se nacházela pražírna kávy a malá večerka. Jako hosté jsme měli čerstvou kávu zdarma.   

Pokud se chystáte na pobytu v soukromí hostitele, který vám poskytne soukromý pokoj nebo postel, určitě se připravte na to, že budete s hostitelem sdílet společný prostor, proto byste měli myslet alespoň na nějaký malý dárek na uvítanou – něco co charakterizuje vaši domovinu.

Odjezd – odhlášení

Každému hostiteli velmi záleží na tom, abyste se u něj cítili maximálně spokojeni, proto pro vás ve většině případů připraví čistý a uklizený byt, tak jak to budete určitě očekávat. Snažte se proto ukončit svůj pobyt tak, aby hostitel nalezl svůj byt přinejmenším v takovém stavu, v jakém jste do něj vstoupili. Koneckonců je i toto kritériem, které může zásadně ovlivnit hodnocení obou stran. Pokud vás hostitel ohodnotí jako špindíru a bordeláře, počítejte s tím, že reference tohoto typu mohou mít v budoucnu vliv na proces schvalovaní nových rezervací. Mnoho hostitelů sice vyžaduje tzv. Poplatek za úklid, ale to v žádném případě neznamená, že za sebou po odchodu z bytu zanecháte spoušť.

Sleva či odměna 600 Kč

Chystáte-li se poprvé využít služeb Airbnb, získejte slevu 600 Kč na první ubytování při registraci přes tento odkaz. Jakmile svou rezervaci „probydlíte“, Airbnb na můj účet připíše cestovní kredit ve stejné výši. Sdílejte proto se svými přáteli svůj odkaz a získejte cestovní kredit také. Cestovní kredit můžete v budoucnu využít na slevu nebo vám může náklady zcela pokrýt. Abyste mohli využít kredit nebo slevu na první rezervaci, její hodnota musí být minimálně 75 dolarů nebo ekvivalent.

Bydlet můžete doslova po celém světě, vyzkoušejte Airbnb v Praze, Brně, Chorvatsku, New Yorku, Tokiu či třeba Bangkoku.

Chcete-li své cesty posunout do zcela jiných výšin, být součástí místní kultury, bydlet třeba v jurtě nebo na hradě a mít neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky, začněte bydlet přes Airbnb. Není nic jednoduššího…

 

Sdílej článek s přáteli

131 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Já dnes komunikoval s Bohmova Katerina (bohmovakaterina01@gmail.com). Žije v Londýně, má byt po babičce v Praze, levně pronajímá.

Díky za upozornění!

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, prosím má někdo zkušenost Theodric Katsaros. Pronájem bytu Praha Vinohrady. Záhřebská. Krásná cena. Podezřelá. Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Fake :-)))

Přidat odpověď
před 3 lety

Ohledne inzeratu Lucie Kernerove - pronajima byt v Brne na Dominikanskem namesti, za 6500 Kc, pricemz lze dohledat, ze je tato nemovitost dle katastru nemovitosti ve vlastnictvi statutarniho mesta Brna. Dokonce mi poslala i foto sveho pasu. Osobne mam dojem, ze se za emailovou adresou luciekernerova88@gmail.com schovava uplne cizi clovek, ktery takto svevolne manipuluje s cestovnim pasem L. Kernerove, ktera pochazi podle vseho z Liberce. Pokud je tedy z Liberce a zije na Slovensku, tezko by ve svem psanem projevu prechazela z muzskeho rodu na zensky apod. Je to jasny preklad z google prekladace. Takze podle meho nazoru, nejen, ze nekdo taha z lidi podvodne penize, ale take k tomu nezakonne vyuziva identitu osoby, ktera o tomto jednani nema ani potuchy.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Jak to tak čtu, paní Kernerová je žhavou kandidátkou na podnikatelku roku... Musela vydrbat s desítkami, ne li stovkami lačných důvěřivců.

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Zkus ten pas projet tu: https://aplikace.mvcr.cz/neplatne-doklady/ Ze zvědavosti...

Přidat odpověď
před 3 lety

PODVOD ? !!! LUCIE KERMEROVÁ !? SAMOZŘEJMĚ!!! :-D

Pokusím se stručně:-) Předem se omlouvám všem poškozeným, ale pokud někdo pošle peníze na účet osobě pronajímající:

Luxusní byt se 3+kk se třemi ložnicemi, veškerým vybavením, internetem, digi TV, balkonem, službami, energiemi a já nevím s čím ještě vším... byt v centru Prahy, HK, nebo jiného velkého města a to vše za neuvěřitelně užasných 6 500,- kč měsíčně, přičemž inzerát visí na ploše již 39 dní a byt je tak stále volný, protože buď není o tuto super úžasnou nabídku absolutně zájem, nebo naopak zájem je obrovský a majitelka si tak náhodou vybrala právě jeho... potom je to s prominutím DEBIL ! :-D Navíc textace je plná chyb, Lucie přechází z ženského rodu do mužského, je to nsamozřejmě cizinka a bydlí mimo republiku... zkrátka větší kokotinu nevymyslíte :-D Kdybych se snažil o totéž , nikdy nevymyslím tak blbý inzerát, nenajdu tak nejvíce neuvěřitelné fotografie interiéru, nevymyslím blbější cenu a vůbec... :-D Kdybych dostal zadání abych vytvořil návrh kreativního řešení co nejvíce pitomého inzerátu a fejku na pronájem bytu, tak lépe to nevymyslím :-D :-D :-D Ten kdo to na první pohled nepozná a dokonce slečně Kernerové zašle platbu na zahraniční účet, ten patrně nepochopí ani následující post scriptum, ale pokusím se: Na myši, kterou držíte pravou rukou jsou dvě tlačítka, pokud najedete na jakýkoli obrázek, v tomto případě obrázek jedné z ložnic slečny Lucie například a kliknete na pravé tlačítko, zobrazí se Vám možnosti Google a jedna z nich je|: Vyhledat tento obrázek na Google:-) takže klinete na to a kuk... už jste doma :-D nebo spíše v luxusním penzionu Afrodita ve Španělském Alicante, nebo v kuchyňském oddělení katalogu IKEA :-) CHápete tohle !? :-D Pokud ano, platbu za toto právní poradenství zaślete v eurech do třech pracovních dnů na č.ú: 00007875435689/88898 Děkuji :-D :-D ?-D

před 3 lety
Avatar uživatele Randy
Randy

Asi tak... taky to nepochopím.. :-D

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

Chci se Vás zeptat ohledně Paní Kernerové Lucii a jejího falšovaného pronajímaní bytu. Bohužel jsem naletěl na její inzerát v Praze Karlova 230/36, 2+1, nájemné 8300,- + záruční vklad 8300,-. Posílal jsem na účet, zatahovala dotoho i Airbnb. Pokud někdo máte zkušenosti jak tenhle problém vyřešit. Budu velmi rád pokud mi předáte jakékoliv informace. Nechtěl bych o tyto peníze přijít.

Děkuji moc všem za každou radu.

před 3 lety

Dobry den,

take jsem naletela a penize bohuzel odeslala. Resil jste to uz nejak? Sel jste na policii? O penize take prijit nechci,takze se s pritelem chystame na policii.

Dekuji za odpoved

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den chci se zeptat na Lucii Kernerovou nabízí mi být k pronájmu v usti nad labem 3+1 jen za 6550 což mi přijde hodně divné a nabízí ho minimálně na měsíc maximálně 6 let nechci nalet chci jen bydlet děkuji moc

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jak si tady muzete precist, tak je to fake 😀 co vic chcete

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Míša chce osobní zkušenost napsanou pěkně bez interpunkce. Asi se pak ta celá dlouhá věta lépe čte a nezdržuje to...

Přidat odpověď
před 3 lety

Lucie Kernerová - podvod, vystupuje také pod emailem : lena.yeviskova@seznam.cz. Pronajímá luxusní byt v Ústí nad Labem za polovinu běžného nájemného. Málem jsem naletěla. Děkuji tady všem za příspěvky.

před 3 lety

Nabízí bydlení v Liberci. Luxusně zařízený byt za 6800 Kč. Prý je češka, ale žije a slovensku. Email je ale jednoznačně psán přes překladač. Je psán chvilku v mužském a pak zase v ženském rodě. Ihned posílám PAS, proč jako? Inzerát je tam 6 měsíců a byt se udal? Ptal jsem si zda je češka, protože email tak nevypadá a nedostal jsem na to žádnou odpověď. V centru Liberce jsou podobné byty tři a nic bych nedal za to, že je to jed a ta samá osoba a je jedno zda Lucie Kernerová nebo někdo jiným je to nesmysl. Jděte radši přes normální realitku.

Přidat odpověď
před 3 lety

Mám dotaz - chystáme se v září do USA (v 6 lidech) a zarezervovali jsme si na několika místech ubytování přes Airbnb. Všude uvádějí, že v den příjezdu nám pošlou instrukce ohledně vstupu (klíče, kód atd.), ale neupřesňují, zda to bude přes e-mail nebo mobil. Jaké s tím máte zkušenosti? Taky nám hostitel zrušil ubytování na 2 noci v New Yorku, celkem bez uvedení příčin - dost nemilé. (Peníze nám vrátili na účet.) Některá místa stáhla u účtu polovinu poplatku, některá celý (přestože při rezervaci pod částkou stojí věta "zatím vám nebude nic účtováno"). Jaké s tím máte zkušenosti?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Především v některých oblastech (mj. i USA) opravdu Airbnb vyjde výrazně levněji než standardní nabídky na ostatních portálech.

K Ingrid: Však nejlepší bude se hostitelů přímo zeptat, jak vám instrukce pošlou, přes Airbnb je můžete kdykoliv kontaktovat. A k tomu poplatku, věta "zatím vám nebude nic účtováno" je vždy při odeslání rezervace, což ale neznamená potvrzení rezervace. Peníze se stáhnou v momentě, kdy vás hostitel potvrdí, což může být hned nebo také až za pár dní.

Přidat odpověď
před 3 lety

Kernerova v tom jede porad.....ale už to hodila o stupeň výš..... nabizi pres realitky a pak to stoci na airbnb....

Odpovědět
před 3 lety

Patricia Meden nabízí byty v Kutné Hoře velmi lacino.Poslala mi druhý mail lámavou češtinou.Samozdrejme dva nájmy dopředu...Nájem činí 4500,- Je to nějaké podivné...

Odpovědět
před 3 lety

Dobry den, vikend 10.5.-12.5.2019 jsme meli domluvene ubytovani u Filipa Nerudova 25 Praha. Potvrdil nam rezervaci. Po prijezdu telefon vypnuty a v byte byli cizinci. Sest lidi v hrozne situaci. Takove jednani je absolutne nekorektni a nenechame to bez postihu.Museli jsme sehnat velice nevyhodne ubytovani a stres pokazil cele volno. Budeme to dal resit.

před 3 lety
Avatar uživatele Randy
Randy

To je samozřejmě smutné a předpokládám, že airbnb to také nenechá jen tak... ale proč nám to říkáte?

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Tohle jste měli řešit okamžitě na místě, při podobných situacích ihned kontaktovat podporu Airbnb. Oni sami by se pokusili kontaktovat majitele a případně by vám bezplatně zajistili náhradní ubytování.

před 3 lety
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 76 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-16T12:24:29+02:00)

Jak píše Lukáš, měli jste kontaktovat podporu Airbnb. Zažil jsem podobnou situaci. Dostal jsem navíc kredit od Airbnb, ubytování jsem si musel sehnat sám.

před 3 lety
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Pavell : říká nám to proto, že vlákno je i zkušenostech.....

Přidat odpověď
před 3 lety

Nikdy jsem přes airbnb necestovala a proto jsem to chtěla zkusit. A dlouho už to zase nezkusim.. asi 3x jsem rezervovala nabídky, které se mi objevily a dvě z toho mi odmítli. Jedním důvodem bylo málo lůžek, i když jsem jasne zadavala 2 osoby. Třetí mi potvrdili, peníze mi odešli z účtu a asi 10 minut na to to stornovali, ze doslo k chybě v ceně.

Odpovědět
před 3 lety

Mám podobnou zkušenost s podvodnou nabídkou. Paní 'Ewa Sophia Awelon' se mi snažila dlouhodobě pronajmout luxusní byt v Pardubicích, prý v něm bydleli její rodiče a teď mi ho pronajme za 5tis měsíčně, protože jsem jí sympatická😁 požaduje 2 nájmy předem a klíče i s dokumenty pošle zasilkovou službou. LIDI, DEJTE VŽDY NA SVŮJ ZDRAVÝ ÚSUDEK A NENALETTE TĚMTO PODVODNIKUM😜

Odpovědět
před 3 lety

Lucie Kernerova??? , zřejmě syn nalitl a poslal na účet airbnb zálohu na byt v Pardubicich. Podle emailové komunikacie bych na podvod nesazela, ale přestaly chodit emaily jak od Lucie tak od bnb.. Poradíte prosím jak postupovat dál? Diky

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Poslete screenshoty, pak budeme moudrejsi.

před 3 lety

Pokud platil převodem a ne kartou, pak je to hodně jasné..

před 3 lety

Dobrý den, momentálně jsem v kontaktu s paní Lucii Kernerovou. Jaké jsou vaše zkušenosti? Je to podvod? Máte nějaké rady jak tuto situaci řešit? Peníze jsem ještě nikam neposílal, ale rád bych zamezil tomu aby někdo na takovýto podvod naletel. Pokud je možné se nějak bránit, kontaktujte mne.

Kubeš

před 3 lety

Dobrý den, jsem s ní v kontaktu, hned po psaní informací o AB mi to začalo být vysoce divné, protože AB nemá službu pro dlouhodobé pobyty.

Už od začátku mi přišla její divná "čeština" spíše strojově psané. Našel jsem také nějakou jinou stránku (cizí, italský jazyk, ale obrázky úplně stejné a text vyhozený z překladače je úplně stejný jako na inzerátu).

Každopádně jsem paní Lucii odsunul na druhou kolej. Vysoká míra podezření - podvod.

před 3 lety

Zdravím, také jsme s přítelem psali paní Kernerové o byt v Pardubicích, druhý e-mail byl velmi divny, a asi někdo nechtěně poslal přílohu pasu paní K. Pokud někdo něco napište! Můj e-mail- nikolakrcmarova@icloud.com začneme to řešit.

před 3 lety

Dobrý den, mám s paní úplně stejnou zkušenost, posílala emaily psané lámanou češtinou. Nabízí byt v Olomouci za poloviční cenu než jsou ceny běžných nájmů. Tak jsem si jí rovněž vyhodnotila jako podvodnici.

před 3 lety

Lucia Kernerová mi píše v mužskom rode veľmi lámanou češtinou, poslala mi pas a od prvej emailovej konverzácie bolo divné, že najprv píše normálne a potom jak muž....predpokladám, že cez prekladač... (napr. .. Žiju zpět v Slovensku) Chcela o mne nejaké bližšie informácie. Jednalo sa o mezonet na Běhounskej 128/7 v Brne, 2+kk za 6750 Kč. Odvoláva sa airbnb, takže v reály sa stretnúť nechcela. Čakám, kým odpíše a chcem sa dopracovať k obhliadke bytu a bližším info. Neviem či dotyčná osoba ukradla identitu tejto paní alebo je pas falošný, pretože ani na FB som takú osobu nenašla. Píše cez email luciekernerova88@gmail.com

před 3 lety

Taky mám zkušenost s Lucií Kernervovou... Po přečtení příspěvků jsem si jistá, že jsem naletěla. Jestli máte někdo z poškozených zájem tuto situaci řešit, napište mi prosím na mail ivanajaskova@post.cz. Čím více nás, tím lépe!

před 3 lety

Dobrý den, moje mamka zrovna jedná s paní Lucii, taky jak všichni popisují krasný byt za téměř třetinovou cenu, který chce pronajmout v Opavě. Dle Katastru je vlastníkem bytu na zmíněné adrese úplně jiná osoba, určitě se jedná o podvod. Děkuji za předešlé komentáře, mamce vyřídím at žádné peníze neposílá. Přesně jak píšete chvilku píše jako chlap, chvilku jako ženská lámává čeština.

před 3 lety

Dobrý den, také si připojuji. U nás nabízí byt v Kladně za poloviční cenu běžných nájmů. Její nebo jeho psaní jak přes překladač a také přišla kopie cestovního pasu. Nejdřív poslat peníze na účet pak se můžeme jít podívat na byt. Podvod jak bič

před 3 lety

Dobrý deň, taktiež sa pripajám s tým

rozdielom, že som naletela a peniaze odoslala. Predtým dopisovala okamžite a naliehavo a teraz už vôbec. Práve som sa jej opytala či je možné ísť na prehliadku. Tak som zvedavá či odpíše. Dá sa v tejto situácii nejak postupovať s políciou?

před 3 lety

Dobry den,

take jsem bohuzel naletela a penize odeslala. Resila jste to nejak s policii?

před 3 lety

Dobrý deň , ja som to tiež zaplatila a potom som objavila tieto komentáre, riešila ste to nejak s policiou? Prosím kontaktujte ma čo najskor rada by som to nejak vyriešila a svoje peniaze dostala spat a ked je nás viac nejak by sa to dalo vyriešiť neverím že by jej to mohlo len tak prejsť, veď je to trestný čin a určite aj zneužíva doklad nejakej tretej osoby.

před 3 lety

Dobrý den/ Ahoj všem!

nejsem jedna z těch, co poslali peníze p. Kernerové, nebo jak se vlastně jmenuje na účet, ale i já jsem měla zájem o byt.

Chci se jenom zeptat, zda někdo řešil s Policií?

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím,

má někdo prosím Vás zkušenost s paní Lucií Kernerovou?

Pronajímá a partmán ve Zlíně na Štefánikově ulici.

Díky za odpověď

před 4 lety

Také pronajima apartmán v ČB, ale naštěstí jsem byla prozíravá a jméno prověřila Googlem než jsem zaslala peníze.

před 3 lety

Dobrý den teď p.Kernerova pronajímá byt v Mostě. Už z fotek bylo jasné že zde v mostě nejsou tak situované byty.

Email:

luciekernerova88@gmail.com

A ten samí inzerát pod jiným emailem:

timea.varejkova@email.cz

před 3 lety

Dobrý den, chtěla bych upozornit, že paní Kernerova nabízí byt v Jihlavě. Už od prvního mailu mi to trochu smrdělo, ale říkala jsem si, že paní je cizinka, tak jsem ji leccos odpustila. Ale díky těmto komentářům jsem si jistá, že se jedná o podvod. Postupuje podle stejného scénáře. Akorát udělala chybu, že poslala kopii svého pasu s českým občanstvím a bydlištěm v Liberci 😄

před 3 lety

Právě získávám stejnou zkušenost. Pronájem bytu v Brně za až neuvěřitelně výhodných podmínek oproti jiným nájmům v této lokalitě. Druhý mail velmi podezřelý, psaný lámanou češtinou, takže před pokračováním v dohodě jsem si řekla, že si to ověřím na googlu a koukám, že jsem udělala dobře.

před 3 lety

Dobrý den mohla by jste mi poslat kopii emailové korespondence zrovna jsem začal s paní komunikovat ohledně nájmu bytu. Děkuji Mynařík

před 3 lety

stejný u mě, druhý email navíc přišel z hotmail místo gmail, vč. přílohy cestovního pasu, lámaná čeština, ultra levný byt v Brně, airbnb

před 3 lety

Tak se přidávám. Paní pod jménem Lucie Kernerová nabízí velmi levný byt v Ústí nad Labem. Už hned první odpovědi se mi to nezdálo, tak jsem si to také šla "proklepnout". No koukám, že je paní pěkná podvodnice.

před 3 lety

Taky jsem s ní teď v kontaktu. Našla jsem skoro o polovičku levnější pronájem apartmá ve Frýdku místku 2+kk za 6500 i s energiema.. Druhý email už psala o smlouvu přes airbnb a zálohu 6500 že odešle klíče na prohlídku.. Ještě že jsem se podívala na recenze.. Jsem matka s dítětem sama a přijít o 6a půl a nemít nic by pro mě nebylo dobré..

před 3 lety

A hlásili jste to někdo na policii? Momentálně paní Kernerová nabízí byt v Pardubicích, třída Míru 86

před 3 lety

Práve tiež ponuka byt v Karviné za 6650 kč, luxusne zariadený apartmán včetne energii. Odmietala sa spojiť telefonicky čo sa mi moc nezdalo ako korektne jednanie, vraj že brzy začne nejaký proces, že ak nechcem môžme ukončiť konverzáciu ak jej neverím a či mám peniaze. Pýtala tiež odfotený OP alebo cestovný pás.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli tady máte někdo zkušenosti s panem Kadmus Varelas.

Jestli ano, byli to špatné neb dobré zkušenosti?

před 4 lety

100% podvodník. Zeptal se ho na otázku: "Jak mohu být jisti, že se ten byt dostane ke mně, pokud komunikuje s ostatními uživateli?". Neexistuje žádná odpověď. Dokonce ještě před tím okamžitě odpověděl!

před 4 lety

S panem Kadmus Varelas mám úplně stejnou zkušenost. Za tři nájmy nám prostřednictvím někoho z AirBnB teprve ukáže byt a pak pošle klíč a smlouvu.

Příběh o zděděném bytu po babičce, sám žije údajně na Kypru.

Odpovědi má připravené a posílá je, dokud ho někdo nenachytá.

před 4 lety
Avatar uživatele
Josef _7

Mám podobnou zkušenost, slečna narozená v Anglii neumí česky, nabízí byt za poloviční cenu v Brně. Ostatně posuďte sami zde je odpověď na můj email:

Thank you for your response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.

I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs immediately after the deposit will be made by you and verified by uship. Immediately after uship said the deposit is verified I will start the delivery of the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me). Everything will be made through an authorized courier and using a uship Insurance Escrow Account to make sure that we can trust each other.

Using uship ( www.uship.com ) escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and uship as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

Here is the procedure explained :

The Escrow Account uship works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, we use uship Insurance. Of course, nobody can touch that money until you have not received the keys.

The escrow deposit, 1 month rent + rental guarantee ( 5.400 + 5.400 = 10.800 CZK ), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.

The delivery will be sent by uship at your shipping address.

To initiate the process, I need the following information about you:

-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;

-Delivery Schedule (local time you'll be at home to receive the package and sign the receipt);

-Phone number;

You don't need to open an account with uship because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.

Then uship Insurance sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to uship Insurance and you get your money back.

This will be in writing in the uship contract I will sign.

The uship fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.

I'll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the uship Insurance rental transaction.

Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

Sincerely,

Janecková Eliška

před 3 lety

Dobrý den,

mám stejnou zkušenost, paní se jmenovala Miroslava Doubková, jinak všechno sedí...úplně stejný příběh. Myslíte, že se dá nějak zjistit, kdo za těmi podvodnými inzeráty stojí? A co se dá dělat, pokud je někdo tak blbý a nalítne (mimo policie)? Jinak Lucie Kernerová je fejk už od prvního mailu, představí se jako ženská, píše jako chlap, navíc věty z google překladače. Obě 2 mají inzeráty na stránce studentreality, bojím se, aby nebyla jejich celá ta stránka...

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

na něco podobného tu dotaz již padl...

Také komunikuji s panem, který údajně bude pronajímat byt přes Airbnb....

Ten tedy ode mě chce informace k vytvoření smlouvy, kterou by pak s klíči zaslal, a které by mi předal agent airbnb po prohlídce.... Zmínil se ale o bezpečnostní kauci k rezervaci ve výši 3 nájmů která by se ale neplatila jemu ale Airbnb....

Takže bych se rád zeptal jestli je taková varianta možná nebo se spíše jedná o podvodníka?

Děkuji

před 4 lety

DObrý den, mám ten samý problém doslova a do písmene. nejmenu je se pán Panayiotis Varelas ?

před 4 lety

Taky jsem mela tu cest komunikovat s “panem Varelasem”... Stejny scenar, urcite podvod. Jeste, ze jsem to nedotahla do konce...

před 4 lety

Pronájem bytu v Praze.

Dobrý den,

komunikujeme s p. Varelas ohledně bytu v Praze jen anglicky , můžete mi napsat jaky scénař byl ohledně pronájmu.

Máme poslat tři nájmy a on pošle smlouvu i z klíčema .

Máte někdo zkušenost.

Díky

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

A co ještě potřebuješ za zkušenosti, když o příspěvek výše máš napsáno, že jde o podvod.

před 4 lety

Dobrý den pane Kafka, teda pardon pane Peták. Všechno je křišťálově čisté, pošlete pro jistotu předem šest nájmů, aby to pan Varelas nepronajal někomu jinému.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele blackiewild
blackiewild
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-23T00:54:39+01:00)

Měla by jsem dotaz nebo radu či názor .Hledala jsem být prostě typ aby mě nájem nezruinoval. Našla jsem na bazoš pěkný byt v Olomouci.Pani psala že žije v Londýně a být podědila po babičce a píše jen v angličtině.chce zálohu a jeden nájem pak pošle klíče.Vas názor?

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Určitě nebrat, bude to na tisíc procent podvod!

před 4 lety
Avatar uživatele blackiewild
blackiewild

Varování jedná se o Donnu Clarissu už mi poslala email ohledně zaplacení.Jeste že jsem dala na svůj úsudek a na radu vás pane Lukáši děkuju.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele ajinka1988
ajinka1988

Dobrý den, jsem v tohle uplně nová. Nikdy jsem se s Airbnb stránkou nesetkala. Byla mi doporučena skrz dovolenou v Chorvatsku. Zalíbili se nám pěkně apartmány a za krýsný ceny. Jsem nedůvěřivá a mám strach. Je to doopravdy bez problémová stránka? Nedůvěřuji ty platbě. Aby jsme pak někam nepřijeli a ubytování žádné a peníze taky neměli. Může mi někdo poradit, jak být na tohle opatrná nebo jak to vlastně funguje. Děkuj za odpověď Adrea

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele hsimano
hsimano

Mam velký problém pozor -ubytoval jsem hosty z Německa ty mi zničily vybavení škoda přes 8000kč a není možnost se domoc náhrady škody.Pořad pišete a pišete a jinak nic tel.žadný adresa korespondenční také není. Už to trvá 20dní a nevidím to dobře.

Odpovědět
před 6 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Přečti si také ...

Eurowings
Čtení na 1 minutu
Eurowings od zimy nabídne 4 nové destinace z Prahy
David Eiselt 2022-06-14T11:15:52+02:00 4 komentáře

Po velké expanzi v letní sezóně přicházejí aerolinie Eurowings s dalšími novými destinacemi během zimního letového plánu 2022/2023. Nově se začne létat minimálně na 4 linkách, a to do Norska,…

LOT
Čtení na 1 minutu
Praha získá přímé lety do thajského Krabi a na Madagaskar
David Eiselt 2022-04-12T15:30:43+02:00 9 komentářů

Cestovní kancelář Čedok dnes oznámila zimní novinky v rámci exotiky. Obnovuje plány s přímými lety z Prahy na Madagaskar a zcela nově zařadí do nabídky i přímé lety do Thajska, konkrétně do oblíbené…

Čaj na Hedvábné stezce
Čtení na 5 minut
Ničí superlevné letenky smysl cestování?
David Eiselt 2022-04-08T08:31:41+02:00 54 komentářů

Na začátku dubna nám přišlo do sídla firmy pravidelné nevyžádané čtivo v podobě cestovatelského čtvrtletníků TravelLife. Vždy si jej alespoň prolistuji a prohlédnu fotky, než skončí ve sběru.…

Ukrajinská vlajka ve tmě
Čtení na 1 minutu
Rezervujte si Airbnb na Ukrajině a cestu neplánujte
David Eiselt 2022-03-06T11:03:43+01:00 3 komentáře

Dnes ráno jsem četl článek na CNN o tom, jak lidé po celém světě rezervují soukromé ubytování na Ukrajině i přesto, že cestu do země z logických důvodů neplánují a plánovat ani nemohou. Jedná se o…

171 dalších článků