Znáte, neznáte Airbnb? Ať už vám tento název něco říká nebo ne, pojďme si o Airbnb říci pár slov a seznámit se s jeho výhodami a nevýhodami. Airbnb je zjednodušeně řečeno celosvětová služba, která na jednom místě sdružuje majitelé různých nemovitostí – hostitele a zájemce o ubytování v těchto nemovitostech – hosty. Díky této službě se nejen cestovatelům z celého světa otevřely zcela nové dimenze poznávání místních kultur a tradic. Airbnb není jen o posteli a koupelně, jde mnohdy doslova o vniknutí do soukromí a života některých lidí. Můžete bydlet na netradičních místech, v netradičních nemovitostech s jedinečnými výhledy. V neposlední řadě je to i několikanásobně levnější alternativa k ubytování hotelového typu.

U koho budu bydlet?

Majitelé nemovitostí - hostitelé mohou být lidé, kteří jsou často pracovně na cestách a chtějí si přivydělat pronajímáním svého bytu, ve kterém nechávají všechny své věci a zařízení k dispozici hostům. Mohou to také být profesionální hostitelé, kteří danou nemovitost využívají výhradně k této výdělečné činnosti. Jimi nabízené apartmány, studia a podobně mívají charakter spíše hotelového ubytování. Pak tu jsou tací, kteří nabízejí část svého bytu, tedy poskytují volný pokoj nebo jen místo na přespání. U této poslední kategorie už se jedná o zcela individuální ubytování, u kterého je třeba zvážit všechna pro a proti. Musíte vzít na zřetel, že budete s hostitelem víceméně pořád v osobním kontaktu, bude s vámi sdílet zařízení bytu, bude se patrně zajímat o vaši osobu, může vás pozvat k jednomu stolu, abyste s ním třeba povečeřel apod. Uvědomte si, že se dostáváte do role hosta, který by měl tak jako tak respektovat pravidla hostitele, a který může být konfrontován různými skutečnostmi, jež vám nemusí být vždy příjemné.

Začínáme

Abyste mohli začít používat službu Airbnb, musíte se registrovat a projít několika fázemi ověření. Je jedno, jestli jste hostitel nebo host, ověření je důležitou a nedílnou součástí zřízení profilu. Registrace je jednoduchá a neobnáší žádné zvláštní požadavky. Měli byste v každém případě o sobě poskytnout co nejvíce pravdivých informací. Zvláštní péči věnujte kolonce „O mně“, pakliže chcete využívat nabídky přespání ve společném bytě nebo místnosti. Hostiteli tento popis může poskytnout zásadní informace, na základě kterých se potom rozhodne, zda vás nechá u sebe bydlet či nikoliv. Stejně tak je důležitý i popis osoby hostitele, neboť i host má právo vědět, s kým bude mít tu čest.

Ověření profilu vyžaduje několik kroků, vždy se bude verifikovat vaše emailová adresa a telefonní číslo, jako další prostředek k ověření vaší identity bude sloužit vaše profilová fotografie nebo facebookový účet. Dále doporučujeme ověřit identitu prostřednictvím osobního dokladu, tj. občanského průkazu nebo pasu. Airbnb si jej „vyfotí“ vaší webovou kamerou, případně můžete nahrát sken. Nesmíte tento sběr dat v žádném případě vnímat jako nějaké riziko, neboť je potřeba si uvědomit, že čím více jasných a pravdivých informací o vás Airbnb má, tím jste pro tuto společnost důvěryhodnější host či hostitel. V neposlední řadě tyto informace poskytují všem stranám dostatečnou právní ochranu a krytí v případě řešení různých sporů.

Důvěra

Jak jsme předeslali v předchozí kapitole, základním pilířem Airbnb je ve všech případech důvěra, na které je celá služba postavena. Důvěra a důvěryhodnost je v této službě skloňována ve všech pádech. A jak sami víte, v životě každého je budování důvěry nejen v mezilidských vztazích dlouhodobý a lehce zranitelný proces. Nejinak je to i v případě Airbnb, kde svou důvěru budujete prostřednictvím referencí a hodnocení, které jsou důležitou zpětnou vazbou nejen pro zákazníky, ale i pro samotné Airbnb. Důvěryhodnost profilů a nabídek posuzuje Airbnb několika automatizovanými a sofistikovanými nástroji, proto se nevyplatí jakkoli podvádět. Můžete se pak jednoduše octnout na černé listině, čímž vám může být služba natrvalo zapovězena.

Jak hledat?

Vyhledávání nemovitostí funguje podobně jako byste hledali volné pokoje v hotelech. I tady jednoduše zadáte destinaci, termín a počet hostů. Po vyhledání všech dostupných nemovitostí máte na výběr první filtr, kterým vám v podstatě nabízí tři úrovně ubytování – Typ pokoje, jak už jsme naznačili výše:

 1. Chcete mít celou nemovitost pro sebe
 2. Chcete mít soukromý samostatný pokoj
 3. Chcete mít jen možnost někde u někoho přespat – společný pokoj

Filtry

Nabídky ubytování jsou seřazeny podle relevance a ve výpisu jsou většinou na prvních místech ty, které jsou žádané a mají kladné recenze hostitelů. Na výpis nabídek můžete aplikovat další filtry, lze zadat počet ložnic, koupelen či lůžek. Dále můžete výsledek omezit na nabídky dle vybavení a typu nemovitosti či jazykové vybavenosti hostitele.

Nezapomeňte, že výpis nabídek je také podmíněn vybranou oblastí na mapě, která je pro vás také důležitým nástrojem pro výběr lokality. S mapou stačí pohnout o pár milimetrů nebo oddálit či přiblížit vybranou oblast a rázem máte ve výpisu více, resp. méně nabídek. Mějte vždy aktivovanou funkci „Vyhledávat při pohybech mapou“. Pozn. redaktora: Nerozumím tomu, proč tam ta funkce vůbec je či v jakých situacích by měla být vypnutá.

Cenové rozpětí

Nabídky dále můžete vyfiltrovat podle ceny, táhly zadáte minimální i maximální cenu – Cenové rozpětí, kterou jste ochotni zaplatit. Na přímce je sloupcový graf, jenž nám dává na vědomí, v jakých cenových relacích, průměrné ceně a množství se vyskytují nabídky nemovitostí v dané oblasti nebo lokalitě.

Okamžitá rezervace

Filtr Okamžitá rezervace slouží k zobrazení nabídek, které lze využít v režimu zrychlené rezervace - bez schvalování hostitelem.

Buďte zodpovědní

Při následném vybírání konkrétních nabídek věnujte pozornost:

 • profilu hostitele - jak dlouho je na Airbnb, jaká je úroveň ověření
 • recenzím nemovitosti a referencím hostitele
 • fotografiím nemovitosti (neměla by být jen jedna fotografie a ještě z mobilu)
 • popisu nemovitosti vč. vybavení
 • pravidlům domu (hostitel si např. nepřeje přítomnost domácích zvířat)
 • pravidlům přihlášení a odhlášení (může být např. v pozdních večerních hodinách nebo zcela individuální)
 • možnostem storna (flexibilní – možné zrušit do 24 hodin s plnou náhradou, mírné – možné zrušit do 5 dnů z plnou náhradou, přísné – možné stornovat do 7 dní s 50% náhradou nebo velmi přísné – 30 dní, velmi přísné – 60 dní a dlouhodobé)
 • dalším poznámkám ohledně dodatečných plateb např. za používání klimatizace nebo Wi-Fi apod.
 • aktuálnosti kalendáře (někteří hostitelé jej neaktualizují třeba měsíc)

Rezervace a její (ne)schválení

Nedílnou součástí každé nabídky je cenová kalkulace, která nám zobrazuje konečnou cenu za ubytování na požadovaný termín a zadaný počet osob. Pokud se rozhodnete nabídku i s cenou akceptovat, pokračujete jednoduše klinutím na „Žádost o rezervaci“. V dalším kroku potvrdíte počet hostů a napíšete hostiteli krátký vzkaz, pak zadáte platební údaje, tj. číslo karty nebo se přihlásíte k Paypal. Po potvrzení vám Airbnb na platební kartě ihned autorizuje (zablokuje) částku za celé ubytování a vy budete maximálně 24 hodin čekat na potvrzení od hostitele, zda vaší nabídku přijme či nikoliv. Pokud hostitel ubytování neschválí, Airbnb uvolní blokaci na platební kartě. Expirace této autorizace se pak řídí podmínkami vaší banky. Jestliže hostitel vaší rezervaci schválí, následuje proces výměny informací a komunikace s hostitelem, ve které si budete postupně upřesňovat podrobnosti o vašem příjezdu a dalších požadavcích. Hostitel obdrží platbu za ubytování teprve 24 hodin po vašem příjezdu.

Proces schválení rezervace hostitelem odpadá v případě, že si vyberete nabídku označenou symbolem blesku, což znamená Okamžitou rezervaci, tedy zadání platebních údajů a potvrzení rezervace.

Komunikace

Veškerá komunikace host-hostitel musí probíhat prostřednictvím Zpráv na Airbnb. Nikdy se nesnažte hostitele nebo hosta kontaktovat mimo Airbnb, jestliže systém Airbnb zaznamená jakýkoli pokus o komunikaci mimo portál Airbnb, může dojít k zablokování účtů obou stran. Připomeňme si, že pro Airbnb je prioritou maximální důvěra všech zúčastněných, proto tato firma investovala nemalé prostředky a mnoho úsilí k tomu, aby minimalizovala případy podvodného jednání.

Zaujalo mě více nabídek, nemohu se rozhodnout

Potřebujete-li delší čas na rozmyšlenou, vybíráte z více nabídek a chcete od hostitelů získat více informací, tak aby vaše představa o ubytování co nejvíce odpovídala vašim představám, využijte funkci Napiš hostiteli. Funkci využijete i v případě, že vás zaujala nemovitost, u které hostitel dlouho neaktualizoval kalendář nebo se jedná o hostitele – začátečníka, jež je na Airbnb velmi krátce, a který doposud neobdržel žádné hodnocení nebo má velmi stručný popis nemovitosti, málo fotografií, ale má cenově zajímavou nabídku.

Podobnou zkušenost mám z Hongkongu. Hostitelka, která žije střídavě ve Švýcarsku a Hongkongu, nabídla své malé studio na dobré adrese na Airbnb k pronájmu v době, kdy bude v Evropě. Cena za noc byla velmi lákavá, avšak chyběl detailnější popis včetně fotografií a především neměla hostitelka doposud žádné hodnocení a reference. Oslovil jsem ji skrze funkci Napiš hostiteli s dotazy na vybavení a další detaily. Hostitelka promptně a ochotně odpověděla a zároveň chybějící popis s fotkami doplnila na kartu nabízeného studia, taktéž mi odeslala schválenou nabídku na požadovaný termín, stačilo už pak jedním klikem všechno potvrdit.

Příjezd k ubytování, setkání s hostitelem - přihlášení

O tom, že se blíží váš termín pobytu, vás bude informovat Airbnb, ale s největší pravděpodobností tak učiní hostitel, který vám upřesní detaily týkající se vašeho příjezdu k nemovitosti. Solidní a zkušení hostitelé mají leckdy vypracované různé příručky, instrukce, mapky atp., které odesílají hostům předem v elektronické podobě. Za přeborníky bych označil Japonce, kteří mají tyto příručky zpracované do nejmenšího detailu, tak abyste v žádném případě nemohli netrefit k nemovitosti. Na místě vás pak může čekat překvapení v podobě jmenovky na schránce, ve které najdete obálku s instrukcemi a klíči od bytu. Přihlášení tak probíhá bez přítomnosti jakékoli osoby. Jen si odemknete byt a můžete si začít užívat pobytu. Ve větší míře se však setkáte se situací, kdy vás bude hostitel nebo jeho zástupce očekávat, aby vám předal klíče a osvětlil vše, co potřebujete k pobytu v jeho nemovitosti vědět. Toto samozřejmě platí v případě, že si pronajímáte celý byt či dům.

Než se zabydlíte, určitě zkontrolujte celý byt, zda vše odpovídá popisu, tak jak to deklaruje hostitel na Airbnb. Pokud se setkáte se zásadními nedostatky, snažte se vše nejprve vyřešit s hostitelem a pak teprve kontaktovat Airbnb, které vám může v určitých případech vrátit celou částku za pobyt. Zákaznická podpora Airbnb funguje nepřetržitě. Telefonní číslo je vždy uvedeno na potvrzení rezervace. Zákaznickou podporu budete kontaktovat i v případě, že se nebudete moci spojit s hostitelem. Airbnb se vám bude snažit vyjít vstříc, najde vám náhradní ubytování, vrátí peníze, poskytne výraznou slevu na náhradní ubytování atd.

Na Okinawě jsme měli přes Airbnb ubytování na malém ostrůvku Sesoko v domě, ve kterém japonská rodina pronajímala dva samostatné a plně vybavené pokoje s futonovými lůžky. Hostitelova přítelkyně nás očekávala na autobusové zastávce, aby nás zavezla autem k domu na ostrově. V domě se nacházela pražírna kávy a malá večerka. Jako hosté jsme měli čerstvou kávu zdarma.   

Pokud se chystáte na pobytu v soukromí hostitele, který vám poskytne soukromý pokoj nebo postel, určitě se připravte na to, že budete s hostitelem sdílet společný prostor, proto byste měli myslet alespoň na nějaký malý dárek na uvítanou – něco co charakterizuje vaši domovinu.

Odjezd – odhlášení

Každému hostiteli velmi záleží na tom, abyste se u něj cítili maximálně spokojeni, proto pro vás ve většině případů připraví čistý a uklizený byt, tak jak to budete určitě očekávat. Snažte se proto ukončit svůj pobyt tak, aby hostitel nalezl svůj byt přinejmenším v takovém stavu, v jakém jste do něj vstoupili. Koneckonců je i toto kritériem, které může zásadně ovlivnit hodnocení obou stran. Pokud vás hostitel ohodnotí jako špindíru a bordeláře, počítejte s tím, že reference tohoto typu mohou mít v budoucnu vliv na proces schvalovaní nových rezervací. Mnoho hostitelů sice vyžaduje tzv. Poplatek za úklid, ale to v žádném případě neznamená, že za sebou po odchodu z bytu zanecháte spoušť.

Sleva či odměna 600 Kč

Chystáte-li se poprvé využít služeb Airbnb, získejte slevu 600 Kč na první ubytování při registraci přes tento odkaz. Jakmile svou rezervaci „probydlíte“, Airbnb na můj účet připíše cestovní kredit ve stejné výši. Sdílejte proto se svými přáteli svůj odkaz a získejte cestovní kredit také. Cestovní kredit můžete v budoucnu využít na slevu nebo vám může náklady zcela pokrýt. Abyste mohli využít kredit nebo slevu na první rezervaci, její hodnota musí být minimálně 75 dolarů nebo ekvivalent.

Bydlet můžete doslova po celém světě, vyzkoušejte Airbnb v Praze, Brně, Chorvatsku, New Yorku, Tokiu či třeba Bangkoku.

Chcete-li své cesty posunout do zcela jiných výšin, být součástí místní kultury, bydlet třeba v jurtě nebo na hradě a mít neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky, začněte bydlet přes Airbnb. Není nic jednoduššího…

 

Sdílej článek s přáteli

102 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Patricia Meden nabízí byty v Kutné Hoře velmi lacino.Poslala mi druhý mail lámavou češtinou.Samozdrejme dva nájmy dopředu...Nájem činí 4500,- Je to nějaké podivné...

Odpovědět
před 5 dny

Dobry den, vikend 10.5.-12.5.2019 jsme meli domluvene ubytovani u Filipa Nerudova 25 Praha. Potvrdil nam rezervaci. Po prijezdu telefon vypnuty a v byte byli cizinci. Sest lidi v hrozne situaci. Takove jednani je absolutne nekorektni a nenechame to bez postihu.Museli jsme sehnat velice nevyhodne ubytovani a stres pokazil cele volno. Budeme to dal resit.

před 12 dny
Avatar uživatele Pavell
Pavell

To je samozřejmě smutné a předpokládám, že airbnb to také nenechá jen tak... ale proč nám to říkáte?

před 11 dny
Lukáš Horák

Tohle jste měli řešit okamžitě na místě, při podobných situacích ihned kontaktovat podporu Airbnb. Oni sami by se pokusili kontaktovat majitele a případně by vám bezplatně zajistili náhradní ubytování.

před 10 dny
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 56 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-16T12:24:29+02:00)

Jak píše Lukáš, měli jste kontaktovat podporu Airbnb. Zažil jsem podobnou situaci. Dostal jsem navíc kredit od Airbnb, ubytování jsem si musel sehnat sám.

před 9 dny
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Pavell : říká nám to proto, že vlákno je i zkušenostech.....

Nikdy jsem přes airbnb necestovala a proto jsem to chtěla zkusit. A dlouho už to zase nezkusim.. asi 3x jsem rezervovala nabídky, které se mi objevily a dvě z toho mi odmítli. Jedním důvodem bylo málo lůžek, i když jsem jasne zadavala 2 osoby. Třetí mi potvrdili, peníze mi odešli z účtu a asi 10 minut na to to stornovali, ze doslo k chybě v ceně.

Odpovědět
před 2 měs

Mám podobnou zkušenost s podvodnou nabídkou. Paní 'Ewa Sophia Awelon' se mi snažila dlouhodobě pronajmout luxusní byt v Pardubicích, prý v něm bydleli její rodiče a teď mi ho pronajme za 5tis měsíčně, protože jsem jí sympatická😁 požaduje 2 nájmy předem a klíče i s dokumenty pošle zasilkovou službou. LIDI, DEJTE VŽDY NA SVŮJ ZDRAVÝ ÚSUDEK A NENALETTE TĚMTO PODVODNIKUM😜

Odpovědět
před 3 měs

Lucie Kernerova??? , zřejmě syn nalitl a poslal na účet airbnb zálohu na byt v Pardubicich. Podle emailové komunikacie bych na podvod nesazela, ale přestaly chodit emaily jak od Lucie tak od bnb.. Poradíte prosím jak postupovat dál? Diky

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Poslete screenshoty, pak budeme moudrejsi.

před 3 měs

Pokud platil převodem a ne kartou, pak je to hodně jasné..

před 3 měs

Dobrý den, momentálně jsem v kontaktu s paní Lucii Kernerovou. Jaké jsou vaše zkušenosti? Je to podvod? Máte nějaké rady jak tuto situaci řešit? Peníze jsem ještě nikam neposílal, ale rád bych zamezil tomu aby někdo na takovýto podvod naletel. Pokud je možné se nějak bránit, kontaktujte mne.

Kubeš

před 2 měs

Dobrý den, jsem s ní v kontaktu, hned po psaní informací o AB mi to začalo být vysoce divné, protože AB nemá službu pro dlouhodobé pobyty.

Už od začátku mi přišla její divná "čeština" spíše strojově psané. Našel jsem také nějakou jinou stránku (cizí, italský jazyk, ale obrázky úplně stejné a text vyhozený z překladače je úplně stejný jako na inzerátu).

Každopádně jsem paní Lucii odsunul na druhou kolej. Vysoká míra podezření - podvod.

před 2 měs

Zdravím, také jsme s přítelem psali paní Kernerové o byt v Pardubicích, druhý e-mail byl velmi divny, a asi někdo nechtěně poslal přílohu pasu paní K. Pokud někdo něco napište! Můj e-mail- nikolakrcmarova@icloud.com začneme to řešit.

před měs

Dobrý den, mám s paní úplně stejnou zkušenost, posílala emaily psané lámanou češtinou. Nabízí byt v Olomouci za poloviční cenu než jsou ceny běžných nájmů. Tak jsem si jí rovněž vyhodnotila jako podvodnici.

před 10 dny

Lucia Kernerová mi píše v mužskom rode veľmi lámanou češtinou, poslala mi pas a od prvej emailovej konverzácie bolo divné, že najprv píše normálne a potom jak muž....predpokladám, že cez prekladač... (napr. .. Žiju zpět v Slovensku) Chcela o mne nejaké bližšie informácie. Jednalo sa o mezonet na Běhounskej 128/7 v Brne, 2+kk za 6750 Kč. Odvoláva sa airbnb, takže v reály sa stretnúť nechcela. Čakám, kým odpíše a chcem sa dopracovať k obhliadke bytu a bližším info. Neviem či dotyčná osoba ukradla identitu tejto paní alebo je pas falošný, pretože ani na FB som takú osobu nenašla. Píše cez email luciekernerova88@gmail.com

před 9 dny

Taky mám zkušenost s Lucií Kernervovou... Po přečtení příspěvků jsem si jistá, že jsem naletěla. Jestli máte někdo z poškozených zájem tuto situaci řešit, napište mi prosím na mail ivanajaskova@post.cz. Čím více nás, tím lépe!

před 9 dny

Dobrý den, moje mamka zrovna jedná s paní Lucii, taky jak všichni popisují krasný byt za téměř třetinovou cenu, který chce pronajmout v Opavě. Dle Katastru je vlastníkem bytu na zmíněné adrese úplně jiná osoba, určitě se jedná o podvod. Děkuji za předešlé komentáře, mamce vyřídím at žádné peníze neposílá. Přesně jak píšete chvilku píše jako chlap, chvilku jako ženská lámává čeština.

Zdravím,

má někdo prosím Vás zkušenost s paní Lucií Kernerovou?

Pronajímá a partmán ve Zlíně na Štefánikově ulici.

Díky za odpověď

před 4 měs

Také pronajima apartmán v ČB, ale naštěstí jsem byla prozíravá a jméno prověřila Googlem než jsem zaslala peníze.

před 3 měs

Dobrý den teď p.Kernerova pronajímá byt v Mostě. Už z fotek bylo jasné že zde v mostě nejsou tak situované byty.

Email:

luciekernerova88@gmail.com

A ten samí inzerát pod jiným emailem:

timea.varejkova@email.cz

před měs

Dobrý den, chtěla bych upozornit, že paní Kernerova nabízí byt v Jihlavě. Už od prvního mailu mi to trochu smrdělo, ale říkala jsem si, že paní je cizinka, tak jsem ji leccos odpustila. Ale díky těmto komentářům jsem si jistá, že se jedná o podvod. Postupuje podle stejného scénáře. Akorát udělala chybu, že poslala kopii svého pasu s českým občanstvím a bydlištěm v Liberci 😄

před 18 dny

Právě získávám stejnou zkušenost. Pronájem bytu v Brně za až neuvěřitelně výhodných podmínek oproti jiným nájmům v této lokalitě. Druhý mail velmi podezřelý, psaný lámanou češtinou, takže před pokračováním v dohodě jsem si řekla, že si to ověřím na googlu a koukám, že jsem udělala dobře.

před 18 dny

Dobrý den mohla by jste mi poslat kopii emailové korespondence zrovna jsem začal s paní komunikovat ohledně nájmu bytu. Děkuji Mynařík

před 18 dny

stejný u mě, druhý email navíc přišel z hotmail místo gmail, vč. přílohy cestovního pasu, lámaná čeština, ultra levný byt v Brně, airbnb

Přidat odpověď
před 15 dny

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli tady máte někdo zkušenosti s panem Kadmus Varelas.

Jestli ano, byli to špatné neb dobré zkušenosti?

před 8 měs

100% podvodník. Zeptal se ho na otázku: "Jak mohu být jisti, že se ten byt dostane ke mně, pokud komunikuje s ostatními uživateli?". Neexistuje žádná odpověď. Dokonce ještě před tím okamžitě odpověděl!

před 8 měs

S panem Kadmus Varelas mám úplně stejnou zkušenost. Za tři nájmy nám prostřednictvím někoho z AirBnB teprve ukáže byt a pak pošle klíč a smlouvu.

Příběh o zděděném bytu po babičce, sám žije údajně na Kypru.

Odpovědi má připravené a posílá je, dokud ho někdo nenachytá.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

na něco podobného tu dotaz již padl...

Také komunikuji s panem, který údajně bude pronajímat byt přes Airbnb....

Ten tedy ode mě chce informace k vytvoření smlouvy, kterou by pak s klíči zaslal, a které by mi předal agent airbnb po prohlídce.... Zmínil se ale o bezpečnostní kauci k rezervaci ve výši 3 nájmů která by se ale neplatila jemu ale Airbnb....

Takže bych se rád zeptal jestli je taková varianta možná nebo se spíše jedná o podvodníka?

Děkuji

před rokem

DObrý den, mám ten samý problém doslova a do písmene. nejmenu je se pán Panayiotis Varelas ?

před 9 měs

Taky jsem mela tu cest komunikovat s “panem Varelasem”... Stejny scenar, urcite podvod. Jeste, ze jsem to nedotahla do konce...

před 9 měs

Pronájem bytu v Praze.

Dobrý den,

komunikujeme s p. Varelas ohledně bytu v Praze jen anglicky , můžete mi napsat jaky scénař byl ohledně pronájmu.

Máme poslat tři nájmy a on pošle smlouvu i z klíčema .

Máte někdo zkušenost.

Díky

před 8 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 346 komentářů
 • Poslat zprávu

A co ještě potřebuješ za zkušenosti, když o příspěvek výše máš napsáno, že jde o podvod.

před 8 měs

Dobrý den pane Kafka, teda pardon pane Peták. Všechno je křišťálově čisté, pošlete pro jistotu předem šest nájmů, aby to pan Varelas nepronajal někomu jinému.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele blackiewild
blackiewild
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-23T00:54:39+01:00)

Měla by jsem dotaz nebo radu či názor .Hledala jsem být prostě typ aby mě nájem nezruinoval. Našla jsem na bazoš pěkný byt v Olomouci.Pani psala že žije v Londýně a být podědila po babičce a píše jen v angličtině.chce zálohu a jeden nájem pak pošle klíče.Vas názor?

před rokem
Lukáš Horák

Určitě nebrat, bude to na tisíc procent podvod!

před rokem
Avatar uživatele blackiewild
blackiewild

Varování jedná se o Donnu Clarissu už mi poslala email ohledně zaplacení.Jeste že jsem dala na svůj úsudek a na radu vás pane Lukáši děkuju.

Avatar uživatele ajinka1988
ajinka1988

Dobrý den, jsem v tohle uplně nová. Nikdy jsem se s Airbnb stránkou nesetkala. Byla mi doporučena skrz dovolenou v Chorvatsku. Zalíbili se nám pěkně apartmány a za krýsný ceny. Jsem nedůvěřivá a mám strach. Je to doopravdy bez problémová stránka? Nedůvěřuji ty platbě. Aby jsme pak někam nepřijeli a ubytování žádné a peníze taky neměli. Může mi někdo poradit, jak být na tohle opatrná nebo jak to vlastně funguje. Děkuj za odpověď Adrea

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele hsimano
hsimano

Mam velký problém pozor -ubytoval jsem hosty z Německa ty mi zničily vybavení škoda přes 8000kč a není možnost se domoc náhrady škody.Pořad pišete a pišete a jinak nic tel.žadný adresa korespondenční také není. Už to trvá 20dní a nevidím to dobře.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele rydlova.Martina
rydlova.Martina

Dobrý den, mám otázku, zadali jsme na stránkách objekt k pronájmu, cena od 3300 a když si to někdo chce rezervovat, skáče tam úplně jiná cena a to 2896,-?? Jakto? Žadný kontakt nikde není na nikoho???

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele luks25
luks25

booking@airbnb-escrow.co.uk Jelikož jsem si všiml že už se to tu řešilo. Předpokládám že toto není mail od Airbnb,ale nějaký chytrák který ze mě chce vytáhnout prachy. Jelikož scénář je stejný jako případy výše. Na Sreality podezřele levný podnájem, s tím že dědictví po babičce a paní žije v Anglii atd atd

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele kaschteova
kaschteova

Netusite prosim, proc se mi neustale zobrazue v mem nastaveni cena pres 900 uplne stejna, i kdyz v kalendari jsou jednotlive ceny zapnute na automaticke ceneni, ktere je denne kolem 600 Kc? Nemuzu prijit na to, kde je problem a ak to zmenit. Napovedy od airbnb mi nepomohly probelm vyresit, stalo se mi to prvne a vubec nevim, kam se obratit o pomoc. Budu rada za jakoukoliv napovedu.

před 3 lety
David Eiselt

Je tam ještě poplatek za úklid?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele monny.monika
monny.monika

Dobry den, najdu nekde kontakt primo na airbnb (email nebo telefon - v cestine nebo anglictine)? Nasla jsem jen otazky a odpovedi. Provedla jsem okamzitou rezervaci, zadala udaje karty - ale na tel mi neprislo zadne overovaci heslo, ktere mi bezne pri platbe pres internet chodi - je to tedy bezpecne? Potvrzeni rezervace mi prislo obratem, rezervaci jsem provedla 16.10. a platba zatim odectena z uctu nebyla. Jak poznam, ze platba probehla v poradku nebo jestli to nebude zneuzite?

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele RadkaVladimir
RadkaVladimir

Rezervovala jsem ubytování přes okamžitou rezervaci. Ihned mi byla zablokována celá částka za ubytování včetně poplatku Airbnb. Po žádosti ze strany Airbnb o ověření totožnosti ofocením občanského průkazu (z obou stran) jsem rezervaci ihned zrušila. Bude mi vrácena částka? Kde si vyberu, že chci zpět peníze a ne kredit na další ubytování? Poplatek mi asi nevrátí?

před 3 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Dobrý den, doporučuji kontaktovat přímo Airbnb, kde se domluvíte na vrácení částky. Je možné, že nedojde ani k zaúčtování blokované částky.

před 3 lety
Avatar uživatele RadkaVladimir
RadkaVladimir

Problém je vyřešen, peníze se mi z účtu strhly na jeden den a potom se mi vrátily v plné výši i s poplatkem. Radka

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele slim88
slim88

Dobrý den, na sreality jsem nalezl byt v Liberci za nízkou cenu, po reakci mi přišel e-mail o paní, která byt zdědila, ale od narození žije v Anglii, takže komunikuje pouze anglicky. V e-mailu bylo psáno že, musím zaplatit nejprve první nájem + zálohu a poté mi budou přes Airbnb zaslány klíče od bytu se smlouvou, ve chvíli kdy si byt prohlídnu a nebyl by vyhovující můžu prý zaslat klíče zpět a peníze se mi vrátí. Máte s tímto někdo zkušenost? Děkuji za rady.

před 3 lety
David Eiselt

Dobrý den Vladimíre, více mi to přijde jako podvod ;) dojděte si na danou adresu bytu a optejte se sousedů.. Pak absolutně nevím, proč by měl být byt na sreality k dlouhodobému pronájmu a současně sloužit na airbnb..

před 3 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Dobrý den, pokud je pronájem přes Airbnb, vše se řídí (smluvními) podmínkami vypsanými na kartě nemovitosti na webu Airbnb, tzn. včetně storno podmínek v případě, že nebudete mít zájem. Klíče Vám musí předat majitel nemovitosti nebo jeho zástupce, Airbnb určitě ne.

před 3 lety
Avatar uživatele slim88
slim88

K sousedům určitě zajdu, to mě napadlo jako první. Také se mi nezdá, že bych byt nenalezl vůbec na Airbnb. Můžete mě prosím kontaktovat na e-mail, že bych Vám e-mail od paní přeposlal a řekli by jste my celý názor na to? můj e-mail: slim88@seznam.cz Děkuji mockrát.

před 3 lety
Avatar uživatele slim88
slim88

Dokonce už mi přišel i e-mail od booking@airbnb-team.com o zaplacení, protože jsem paní poslal jméno a adresu. Co myslíte?

před 3 lety
Avatar uživatele horochovsky
horochovsky

Ta nabídka bytu je jasný podvod, uvedený email nepatří airbnb. Doporučuji nahlásit policii. Rezervaci dělejte vždy jen přes airbnb.com

před 3 lety
Avatar uživatele cecko1888
cecko1888

Dobrý den. Toto se mi stalo v Pardubicích dnes a po přečtení Vašeho příspěvku se bude jednat o podvod. Také paní co zdědila a žije v Anglii. Velice levný a nádherný pronájem. Také na sreality.

před 3 lety

ten samý případ v Olomouci, na bazoši

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele marekf7
marekf7

Měl bych na někoho zkušenějšího dotaz. Cena ubytování je 10000, záloha je asi 8000. Znamená, že v okamžiku potvrzení ze strany hostitele mi bude zablokováno na kartě 18000?

před 3 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

S tou zálohou je to čistě na hostiteli. Po mně snad nikdy nikdo zálohu nechtěl ani neblokoval na kartě, ačkoliv ji měl vypsanou na Airbnb. Obecně by to však mělo být tak, že zálohu si hostitel zablokuje těsně před nebo v den příjezdu.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele ivan
ivan

Mám potvrzení ,že mě bude vrácena plná částka na základě zrušení hostitele do 5 dnů,bohužel čekám již 14 dní a peníze na účtu nejsou. Co mě poradíte? Co dál dělat abych se dočkal svých peněz zpět?

před 3 lety
David Eiselt

Zaurgovat a pohrozit.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele TomTomas
TomTomas

Mohu poprosit cestovatele se zkušeností s ubytováním přes Airbnb v Číně, před rezervaci je nutné, pouze v této zemi, navíc vyplnit číslo a expiraci cestovního pasu, bohužel při potvrzení údajů vyskočí výzva na překontrolování datumu expirace pasu, a ať se vyplní už jakékoliv datum, není možný se dostat dál a rezervovat ubytování, neustále dokola svítí výzva na překontrolování datumu. Díky

před 3 lety
Avatar uživatele lukas_kalousek
lukas_kalousek

Tomasi, v CIne pouzivaji datum v jinem formatu: otoc mesic a den, mohlo by to byt v tom. Vetsinou pouzivaji format rok-mesic-den Lukas

Přidat odpověď
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 7 minut
Věrnostní programy u leteckých společností aneb Jak začít se sbíráním mil?
David Eiselt 2019-05-07T15:37:00+02:00 34 komentářů

Zaslechli jste už někdy něco o věrnostním programu letecké společnosti neboli frequent flyer programu? Jak anglický název napovídá, jedná se o bonusový program pro často létající jedince, ale…

Čtení na 5 minut
Pour féliciter 2019 aneb Děkujeme vám za rok letošní a přejeme to nejlepší v příštím
David Eiselt 2018-12-31T11:14:00+01:00 15 komentářů

Znovu se nám rok s rokem schází a pro nás to znamená jediné, zrekapitulovat dosavadní vývoj cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Ať už vás zajímají zákulisní fakta a věci, na kterých…

Čtení na 3 minuty
Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 6 komentářů

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Čtení na 1 minutu
Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

183 dalších článků