Rodina na cestě

Co přinese nové Cestujlevne.com #3

21 komentářů
2017-08-17T11:54:22+02:00

Pokračujeme v seriálu článků o změnách, které přinese redesign Cestujlevne.com. Už jsme se podívali na to, proč vlastně portál měníme, jak se to projeví na akčních letenkách a naposledy jsme vám představili žhavou novinku v podobě průvodců destinacemi.

Dnes jste na řadě vy, cestovatelé. Na co se můžete těšit?

Nové vymazlené fórum

Každý měsíc cestovatelské fórum na Cestujlevne.com zaznamená přibližně 200 tisíc návštěv. Ve více než 4.500 tématech probíhá nepočítaně diskuzí. To je obrovské kvantum obsahu, informací, tipů, recenzí, hejtů, lajků, návrhů, rad, diskuzí i radostného výskání.

Rychle se zorientovat, najít co potřebuji a rozpoznat relevantní odpovědi – to je to, na co jsme se při redesignu zaměřili.

V novém fóru tedy okamžitě rozpoznáte témata, v nichž probíhá zuřivá diskuze, abyste do ní mohli rovnou naskočit. Budete mít na první pohled jasno v tom, kdo komu odpovídá. Budete také moci ohodnotit odpovědi ostatních, aby ty nápomocné a kvalitní vypluly na povrch.

Změn bude více, ale další už odhalovat nebudeme, ať si také něco můžete rozbalit sami. Fórum je ve fázi dokončeného návrhu a jeho změna se aktuálně zapracovává.

Než ho kluci naprogramují, zveme vás na prohlídku něčeho nového a vzrušujícího.

První pořádná sociální síť pro dobrodruhy

„Nechcete z Cestujlevne.com udělat sociální síť?“ Na to se někteří z vás ptali v komentářích i v dotazníku.

Slušná otázka do pranice. Sociálních sítí je hodně a vybudovat ji není sranda. Na druhou stranu pořádná ryze cestovatelská síť tu zatím chybí a pro mnoho z vás by znamenala hodně. Život je o sdílení a lidé na Cestujlevne.com milují cestování, co jiného by tedy mělo stát na konci rovnice?

Tak jsme se do toho pustili. Jak bude vypadat vaše cestovatelská vizitka?

Začneme nástrojem pro cestovatele nezbytným – mapou. Zakreslíte do ní na pár kliknutí, kam se chcete podívat, kde už jste byli a kde žijete.

Taková cestovatelská mapa ukrývá spoustu příležitostí:

  • Chcete se spojit s Čechem či Slovákem, který žije ve Španělsku a který vám rád poradí s vaší cestou?
  • Hledáte spolucestovatele, který by stejně jako vy chtěl poznat Peru?
  • Odpověděl někdo ve fóru na vaši otázku o Asii a vás zajímá, jaké země tam projel?

Mapa vám dá cenné odpovědi.

Ti z vás, kteří na mapě budou mít nejméně bílých míst, se budou slunit na vrcholu stránky s cestovatelskými profily. Život však není závod – díky žebříčku především snadno najdete zkušené dobrodruhy, kteří vám budou umět poradit.

Jako další přidáme letecký deník. Vaše mapa se rozroste o vizualizaci toho, jak moc už máte prolétaný svět. Najdete tu i překvapivé letecké statistiky. Kolikrát jste už obletěli zeměkouli? S jakým dopravcem létáte nejčastěji? Kolik hodin jste strávili s hlavou v oblacích?

A nakonec to nejlepší ...

Cestopisy

Během svých cest zažíváte nezapomenutelná dobrodružství, sbíráte nádherné i napínavé vzpomínky, poznáváte úžasné kultury a lidi všech vyznání a tradic. Zkoušíte bláznivá jídla a dopravní prostředky. Vracíte se s fotkami hodných rámečků. Zůstávají s vámi příběhy, které křičí o to, aby byly vyprávěny.

Toužíte se o to vše podělit nebo jen uchovat pro sebe do budoucna. Jenže než vytvoříte blog, to spíš dřív projedete na vlastní pěst Severní Koreu.

To se teď změní.

Bez jakýchkoli technických znalostí a zbytečných nástrah si na Cestujlevne.com budete moci vytvořit cestopis k zulíbání. Stačí k tomu jen vaše fotky, videa a příběhy.

Založíte cestopis a během chvilky zadáte pár základních údajů. Přidáte mapu s místy, která jste navštívili. Naklikáte si jednoduše itinerář. Nahrajete fotky a videa. Nakonec se pustíte do vašich příběhů. Pomůžeme vám s jejich napsáním mazanými tipy od zkušených cestopisců.

Sami budete žasnout nad výsledkem. Stanete se inspirací pro druhé. Uchováte si zážitky v krásné formě na dobu, kdy už ani nebudete vědět, kam jste si založili zuby, natož pas. Vaše příběhy se rozletí všemi směry a vy se jen budete moci těšit na to, co vám přinesou. Nové přátele? Příležitosti? Nebo třeba prostě jen čistou radost přátel a rodiny z vašich výprav?

Skočte si pro ořezávátko a začněte si sepisovat, jaké zážitky dáte lidem k přečtení. Brzy vám otevřeme nový prostor, kam je budete moci vypustit.

Co vy na to?

Vaše nápady a podněty nás baví a rádi si je připíšeme na seznam budoucích možných vylepšení. Podělte se o ně s námi v komentářích. Co vás na cestopisech baví nejvíc a kdo z vás se rád hraboší v leteckých statistikách? Jsme zvědaví.

Za digitální agenturu Argo22 a Cestujlevne.com napsal Ondra, cestovatel jako vy.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.