Odpočinek v salónku Cathay LHR T3

Pojď s námi psát praktické průvodce na Cestujlevne.com

2 komentáře
2020-09-10T11:46:29+02:00

Z důvodu krize v cestovním ruchu způsobené koronavirem jsme nuceni aktuálně pozastavit příjem nových průvodců.

Líbí se ti projekt Cestujlevne.com a rád bys přidal(a) ruku k dílu? Hledáme lidi, kteří by nám chtěli jednorázově či dlouhodobě pomoci s obsahem.

Pomáháme cestovatelům vyrazit do světa tím, že lovíme akční letenky, společně s vámi tvoříme praktické průvodce a umožnili jsme vám sdílet vaše zážitky a příběhy formou cestopisů. Dnes jsme díky vám více cestovatelská sociální síť, než web o cestování.

S čím potřebujeme pomoct? Chceme rozšířit a zdokonalit naše průvodce destinacemi. Dosud jich máme necelých 400, ale těch míst po celém světě je několikanásobně více, a to sami prostě sepsat nezvládneme. Hodila by se i tvá pomoc.

Proč průvodce píšeme?

Naše mise je jednoduchá. Nebavilo nás před cestou sjíždět desítky pofidérních stránek a dohledávat a ověřovat informace z různých zdrojů. Proto jsme vytvořili unikátní sadu průvodců, kteří odpovídají na to nejpodstatnější jako Co se vyplatí vidět, co bychom měli ochutnat, jak je to s vízy nebo snad dopravou a ubytováním v destinaci.

Snažíme se ulehčit život cestovatelů tím, že tvoříme unikátní a praktické průvodce s odpověďmi na všechny podstatné otázky na jednom místě.

My ti nabízíme...

Skvělý pocit, že tvá snaha pomůže tisícům cestovatelů s přípravou jejich cesty. Na průvodce odkazujeme z akcí, jsou provázány s cestopisy a na Googlu dosahují prvních pozic. Budeš užitečný a cestovatelské komunitě vrátíš něco zpět.

Za tvým průvodcem jsi vždy ty. Jasně uvádíme, kdo nám s průvodcem pomohl a odkazujeme na jeho cestovatelský profil.

Finanční odměnu. Stejně jako náš čas, tak i ten tvůj by měl být zaplacen. Přijde nám to fér. Můžeme ti nabídnout minimální odměnu 500 Kč za přijatého průvodce. Většinou navyšujeme částku o 50 Kč za každou normostranu navíc a u fakt echt vymazlených se nebojíme sáhnout do kapsy hlouběji.

Pokud budeš chtít, odměnu můžeš ponechat nám na další rozvoj webu nebo ji zaslat na neziskovku. Pomáháme takto třeba Doktorům bez hranic. Je to ale samozřejmě na tobě, odměnu si zasloužíš.

Od tebe potřebujeme...

Dodat informace v textové formě, které přepracujeme na průvodce. Náš společný výsledek bude vypadat třeba takto Průvodce Řím.

Text zpracuješ podle jednoduché osnovy, která zahrnuje tato stěžejní témata:

Tady najdeš kompletní osnovu, podle které průvodce vypracováváme. Pořádně si ji pročti a při psaní ji měj vždy po ruce. Nestane se tak, že nějaké důležité téma nebo jeho součást opomeneš.

Výsledkem bude vyplněná osnova v textovém formátu (stáhni si šablonu zde .docx nebo .pages), která bude zahrnovat úplné a detailní informace. Průvodce musí pomoci a být „poctivý“. Nemáme rádi obsah, který zbytečně vzbuzuje další otázky a cestovatele nutí hledat dál, protože neodpověděl dostatečně.

Požadujeme...

Buď odpovědný, dochvilný, měj smysl pro detail a vyznej se v tom, o čem píšeš.

Měj na paměti...

Prosím, zvaž své schopnosti. Pořádný výstup stojí pár hodin psaní a přepisování, vyhledávání a dohledávání aktuálních informací a oficiálních zdrojů a určitě budeš potřebovat alespoň minimálního spisovatelského ducha.

Strašně nás mrzí, když obdržíme průvodce, kterého prostě nemůžeme zveřejnit a vynaložený čas odměnit.

Rozhodli jsme se přijímat jen kompletně zpracované výstupy. Dodatečné dopisování a úpravy z naší strany nás stojí neúměrně více času a celý proces tak jen brzdí. Neboj se ale, pokud něco bude potřeba doplnit, vždy ti řekneme a necháme upravit. Tohle je běžná praxe.

Na druhou stranu to není žádná věda. Stát tě to prostě bude jen snahu, píli a pár hodin psaní.

Ne všichni naši průvodci tyto požadavky splňují. Vyvíjelo se vše v čase od samotné osnovy po důraz na obsah. Snažíme se ale postupně vše doplňovat.

Chci psát, jak začít?

OK, víš co nabízíme a co od tebe potřebujeme. Tak jdeme na to.

Na našem webu si vyhledej místo, o kterém chceš psát. Našel jsi ho a má svého vlastního průvodce vypracovaného? Škoda, musíš nabídnout jiného. Pokud nedohledáš a zároveň nebude níže uvedený mezi „rezervovanými“, napiš nám email.

Pošli nám do emailu o jakých místech bys chtěl psát a jakmile si vše odsouhlasíme, můžeš se pustit do tvorby.

Zájem máme o cokoliv, kam lidé míří a alespoň jednu noc tu přespí. Příkladem můžou být:

• města jako Paříž, Eindhoven, Tromso
  • ostrovy jako Mallorca, Hawaii, Madeira
  • regiony, stezky nebo parky (třeba máme průvodce po Coastal Drive ze Sydney do Melbourne)

Určitě bychom rádi prioritně zaplnili web destinacemi, kam se létá přímo z Prahy. Chybí nám třeba právě Paříž, Manchester, Liverpool, Mallorca, ale klidně i Trapani i přesto, že Sicílie je hotova. Velkou prioritou budou oblíbená letoviska v Chorvatsku a turistické destinace v Rakousku, Polsku a na Slovensku :)

Rezervované destinace

• Split
  • Dubrovnik
  • Khao Yai
  • Phuket

Rád bych psal něco jiného než celého průvodce...

I pro tebe máme prostor. Ne pro každého je představa psát několik hodin průvodce úplně stravitelná, ale zároveň by chtěl něco zanechat a pomoci.

Naše průvodce můžeme a chceme více rozkouskovat i na témata, která jsou populární.

Víš třeba něco o potápění v Mexiku? Jaké jsou spoty, kde jsou dive centra, kolik stojí ponor a jaké licence potřebuješ? Možná bys chtěl o tom sepsat kompletní návod? Tak sem s ním! Zde nějaké tipy, které se dají dopodrobna rozebrat a lidem cenně poradit:

• nakupování v New Yorku
  • potápění na Filipínách
  • jachtění v Chorvatsku
  • Work and Travel na Zélandu
  • atd.

Prostě detailně popiš aktivitu se všemi tipy, co k ní potřebuješ vědět jako jsou spoty, mapy a potřebná vybavení s důrazem na konkrétní místo. Bereme ale i obecné úvody do sportu, který lidé provozují v zahraničí a za čím vyráží.

Paříž tě baví, ale psát o ní celkově nechceš? Za to se vyžíváš v architektuře a skvostně rozebereš Eiffelovu věž nebo Notre-Dame? Tak sem s tím! Vzniknout by měl takový mini průvodce, jako třeba v případě Keukenhofu, který je mezi top místy co vidět v Nizozemí. Jednoduše se jedná o průvodce místem, kam člověk míří, ale nepřespí tu.

V tomhle případě očekáváme krátký výstup na 1–2 stránky textu, a to i k místům, která už na webu jsou, protože jim tenhle detailní mini průvodce chybí :)

Tak na co čekáš? Napiš nám mail a pojď šířit tvé know–how mezi cestovatele!

Pokud nemáš emailový klient a odkazy ti nefunugjí, tak adresa je redakce@cestujlevne.com

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 09. 2020

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.