Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Řím
Počasí během roku

8 °C

9 °C

12 °C

17 °C

23 °C

27 °C

30 °C

31 °C

27 °C

20 °C

14 °C

10 °C

Počasí v Římě

Řím se může těšit z typického středomořského podnebí. Leží na okraji subtropického pásu, což přináší celoročně teplejší počasí, než panuje ve střední Evropě. Zatímco letní teploty se bez problému vyšplhají ke 30 °C, zimní naopak obvykle neklesají pod 8 °C.

Nejdeštivější měsíce jsou říjen a listopad, ale srážky jsou podobné jako u nás, není se tedy čeho bát. Léta jsou charakteristická stále jasnou oblohou s minimem srážek. A když už přijdou, jedná se o velmi krátké intenzivní bouřky, které denní program naruší jen minimálně.

Kdy jet do Říma

Ačkoli se za hlavní sezonu považuje léto, rozhodně není nejlepším obdobím k návštěvě. Městské turistice horko moc neprospívá a velké davy, s nimiž souvisí u výrazně dražší ubytování, taktéž ne.

Do Říma jeďte nejlépe na jaře nebo v září, kdy bude krásně teplé (ale ne horké) počasí a méně davů. I zima ale má něco do sebe – lidí tu bude zdaleka nejméně, ceny ubytování nízké a počasí stále teplejší než u nás.

Pozor na období Vánoc a Velikonoc, kdy se naopak město plní poutníky a věřícími, kteří míří do Vatikánu a zvedají tím ceny ubytování.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu