Řím

Jak se dostat do Říma

Letecky

Z Česka nebo Slovenska vede do Říma jediná schůdná cesta, a to letecká. Nejnižší průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje kolem 3 500 Kč, ale v akcích, především u společnosti Ryanair, se můžete dostat i k hranici 1 500 Kč. Akce se objeví zhruba 3x za rok a ve většině případů na zimní období. Větší pravděpodobnost levných letenek se naskytne přes pracovní týden, víkendové spoje bývají i násobně dražší.

Akční letenky se nejčastěji objevují z Vídně, z Prahy v posledních letech výrazně méně. Při cestách z Prahy mívá obvykle nejlepší poměr ceny a vhodných časů letu Eurowings.

Římu slouží dvě mezinárodní letiště, přičemž se do ČR létá z obou. Pro informace k dopravě z/na letiště, službám či rozvržení terminálů, klikněte na název letiště níže:

Do Říma aktuálně využijete spojení několika leteckých společností, levné akční letenky nejčastěji nabízí Ryanair či Wizz Air, nejvýhodnější víkendové letenky obvykle Eurowings:

Obecně je pro cestující příjemnější menší letiště Ciampino, které je sice velmi lowcostové s minimálními službami, ale jednak je z něj levnější doprava do centra a jednak tu odbavovací proces trvá mnohem kratší dobu než na velkém Fiumicinu.

Podívejte se na detailní informace k cestě letadlem do Říma.

Letenky do Říma

Autobusem

Přímou linku s Českem obstarává Regiojet, a to z Prahy přes Brno (jízdenka ale jde koupit např. i z Ostravy s přestupem v Brně). Autobus je však vhodný jen pro ty, kteří se bojí létat nebo cestují s více zavazadly, kdy by se letenka řádně prodražila. Doba jízdy z Brna do Říma se vyšplhá na téměř 18 hodin a ceny zpátečních jízdenek začínají na 2 700 Kč. Přímé spoje jezdí 5x týdně.

Autobusy Regiojet končí/začínají v Římě na autobusovém nádraží Tiburtina hned naproti železničnímu nádraží stejného názvu (na lince metra B).

Z Itálie

Míříte-li do Říma z jiných italských měst, směřujte svoje kroky na železnici. Italské vlaky jsou kvalitní, moderní, spolehlivé a při koupi alespoň 3 týdny před odjezdem přes internet i podobně drahé jako autobusy. Pojedete-li dálkovým spojem, kupujte jízdenku vždy přes internet, může být až 3x levnější než na nádraží. U spojů „Regionale“ se naopak lístky kupují až na nádraží (nezapomeňte si je před vstupem do vlaku označit v označovači na nástupišti!).

Rezervace jízdenek provádějte na webu Trenitalia (státní dráhy, které jezdí všude) nebo Italo (soukromý dopravce jezdící po ose Neapol – Řím – Florencie – Milán/Benátky).

Naprostá většina dálkových spojů začíná nebo končí na hlavním nádraží „Roma Termini“, nicméně existuje pár vlaků, které Římem projíždí a zastaví jen na nádraží „Roma Tiburtina“, proto věnujte zvýšenou pozornost, odkud jedete.

Jedinou dálkovou variantu autobusů v Itálii představuje společnost Flixbus, který má svoji hlavní stanici u nádraží Tiburtina.

Chystáš se do Říma?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 16. 04. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.