Kde se ubytovat v Římě

Je logické, že nejvhodnější částí k bydlení je přímo historické centrum, které v sobě nese nespornou výhodu toho, že prakticky všude dojdete pěšky. Ať u k významným památkám, nebo ke stanicím metra či k hlavnímu nádraží. Pěší vzdálenosti v rámci centra opravdu jen zřídka překročí 25 minut. Bydlení v centru je ale samozřejmě výrazně dražší než jinde a ani klidu si tu moc neužijete.

Asi nejlepší alternativou je ubytování ve čtvrtích okolo stanic metra A Cipro nebo Ottaviano. Najdete tu spoustu tzv. „affitacamere“, což jsou menší penziony či minihotely, které mají většinou vyčleněné jen 1 patro v běžném činžovním domě, ceny znatelně nižší než přímo v centru a dostupnost stále skvělá. Do Vatikánu dojdete za 10 minut pěšky, vzdálenější místa jsou pak dosažitelná právě metrem.

Nejlevnější bydlení v rámci širšího centra pak jednoznačně najdete kolem hlavního nádraží Termini a především na východ od něj. Tato oblast je vhodná spíš pro baťůžkáře, kteří tolik neřeší kvalitu samotných hotelů (protože ta tu není příliš valná) a vzhled bezprostředního okolí (protože to kolem hlavního nádraží patří k nejošklivějším v Římě). Na druhou stranu je tu bydlení ideální, pokud se taháte s kufrem na kolečkách, pro nějž jsou římské ulice značně nevhodné. Všechny spoje z letišť totiž míří právě na Termini, vy si tak kufr jen odhodíte na hotelu a máte volné ruce.

Pokud jdete především po ceně, dejte pozor, ať nenarazíte. Levné a kvalitní hotely totiž bývají často dostupné na samém okraji Říma a jsou určené především okolo projíždějícím řidičům. Zvolíte-li bydlení mimo širší centrum, důsledně dbejte na to, aby v docházkové vzdálenosti od hotelu bylo metro nebo alespoň vlaková stanice. I tak můžete do centra dojíždět klidně 45 minut, ale aspoň nebudete závislí na autobusech, což by rozhodně nebylo moudré (s nimi se dojížděcí doba může vyšplhat klidně na hodinu a půl).

Co se kvality hotelů týká, v Římě počítejte spíš s průměrem. Valná většina ubytovacích zařízení je v dobrém stavu, ale problémem bývají stísněné prostory a malé pokoje. V Římě zkrátka není prostoru nazbyt.

Ceny

Ceny velmi závisí na dvou hlavních faktorech: v jaké lokalitě se ubytujete a v jakém období. Čím blíž centru, tím (logicky) dráž, a to celkem výrazně. Stejně tak čím blíž letním prázdninám, vánočním a velikonočním svátkům, tím dráž.

V centru v běžném 3* hotelu počítejte s cenou minimálně 2.000 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. Čím dál od centra, tím víc cena klesá až zhruba k hranici 1.000 Kč za noc pro dva. Ceny ve výše zmíněných turisticky exponovaných obdobích se zvedají o cca 10–20 %.

Velmi výhodnou variantou je bydlení přes airbnb, které může ušetřit klidně polovinu ceny oproti běžným hotelům.

Vyhledej si svůj hotel v Římě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu