Děkujeme a loučíme se s rokem 2017 aneb naposledy jen o nás

Napsal

Drazí cestovatelé a čtenáři portálu Cestujlevne.com. Jak již bývá zvykem a naší tradicí, tak i letošní poslední den věnujeme velké rekapitulaci toho, kam jsme za posledních 365 dní doletěli, co jsme pro vás ve vodách levných letenek ulovili a samozřejmě nastíníme i to, kterým směrem bude mířit náš kompas v roce příštím.

Ještě než se vrhneme k samotné rekapitulaci sluší se říci jedno. Děkujeme! Děkujeme vám za vaši přízeň a důvěru, kterou vkládáte do naší práce, protože bez vás bychom tu zcela jistě nebyli.

Jen jedna malá změna, která změnila vše

Rok 2017 byl přelomový. Byl rokem, který odstartoval „nové Cestujlevne.com“ a proměnil prostý letenkový blog v cestovatelský portál s obrovskou informační hodnotou. Když mluvím o obrovské informační hodnotě, mám tím na mysli více než 3 000 sepsaných normostran, které jsme zabalili do unikátních průvodců destinacemi, letišti a aerolinkami.

Sepsat takové množství textů samozřejmě nebylo v našich silách, a proto jsme si na pomoc přizvali vás, zkušené cestovatele. Necelá stovka autorů nám pro vás pomohla připravit k dnešnímu dni 154 států. Náš dík míří nejen k nim, ale i dalším stovkám zájemcům na které již nezbyl prostor.

Průvodci neustále získávají na popularitě a i proto s rozšiřováním obsahu samozřejmě nepřestaneme ani v následujícím roce. Definitivně spustíme druhou vlnu, která se zaměří na konkrétní města, ostrovy a regiony s trochu specifičtějšími tipy na cesty.

Nový web ale nemá být o praktických tipech pod záštitou redakce, ale o vás. O vašich příbězích, zážitcích a dobrodružných výpravách. Cestujlevne.com je unikátní v komunitě, která dnes sčítá nejvíce cestovatelů z Česka a Slovenska. V našem diskuzním fóru se denně proberou desítky témat a jen horko těžko byste dnes krom Facebooku hledali další takto živé místo.

Chceme vám dát více prostoru a nástrojů k tomu, abyste prezentovali své pohledy na svět.

V roce 2017 jsme proměnili letenkářský web na cestovatelský portál. V roce 2018 proměníme cestovatelský portál na místo, kde se střetávají příběhy cestovatelů, dobrodruhů, fotografů i digitálních nomádů. Buďte u toho s námi.

A co ty letenky?

Přestáváme být portál jen o akčních letenkách a více si hrajeme se samotným plánováním cest a cestami samotnými. Máme k tomu více důvodů a některé z nich nemají pozitivní podtext – rozepsal jsem se o nich v tématu Kam se řítí akční letenky. To však neznamená, že s akčními letenkami končíme. Naopak! Lovecké nářadí je stále příliš ostré na to, abychom jej uskladnili.

I nadále vám budeme každý den přinášet ty nejlepší tipy na letenky. Bez bullshitu a jen v té nejlepší kvalitě, na kterou jste u nás zvyklí a jinde nenajdete.

Rok 2017 byl z pohledu akčních letenek trošku nešťastný. Trh se změnil, nástup low–cost dopravců na transatlantických letech změnil cenovou politiku a akční letenka do New Yorku pod 9 tisíc již nebyla tolik zajímavá. I přesto se však našlo pár desítek akcí, o kterých se vyplatilo vědět.

Dominovala jim bezesporu kontroverzní akce Air Canada, díky které jste mohli letět z Prahy do New Yorku a zpět za 2.760 Kč. Nápor byl tak velký, že během prvních minut se vyřadili servery všech tří tuzemských prodejců letenek. I přesto si stovky z vás udělali levný výlet do New Yorku za zcela směšné peníze.

Druhou peckou, která se bez technických komplikací taktéž neobešla, byly letenky z Amsterdamu do Střední Ameriky a Karibiku za 4.432 Kč.

Třetí místo obsadil Ryanair se svými podzimními výprodeji, kdy krom zajímavé ceny nabídl také spoustu nových destinací z Prahy a dalších letišť v okolí. Letenky startující na 270 Kč nenechali klidného žádného koleno vrtala.

Žebříček akcí dle čtenosti:

• Dillí ze Skopje s Emirates za 4.790 Kč
  • Keňa z Ženevy za 6.490 Kč
  • Z Malty na Cebu, zpět do Curychu za 6.995 Kč
  • Z Kodaně přes Maroko do New Yorku za 6.990 Kč

Jedině u nás jste si také mohli zakoupit letenky na Měsíc, ke kterým jsme pro vás připravili praktického průvodce na měsíční dovolenou na Měsíci.

Pár čísel na závěr

• Nejčtenější akce (NY za 2,7 tis.) – 113.198
  • Počet průvodců státy – 157
  • Počet průvodců letišti – 576
  • Počet průvodců aerolinek – 165

Ještě jednou vám děkujeme za to, že jste tu byli s námi a dali nám příležitost vám pomoci s plánováním vašich cest za novými zážitky. Přejeme vám spoustu zdraví a bezstarostných dní nejen do roku následujícího.

Za redakci David, Kryštof a Lukáš, za vývoj Honza, Tomáš a Ondra.

Rovněž přeji úspěšný rok 2018, ať se daří. Mimochodem až nyní se ke mně dostal článek "Kam se řítí akční letenky" a při čtení jsem jen přikyvoval - skvěle napsáno a vystiženo. Díky že nás nezásobujete bullshit akcemi, ale že jde vždy o něco, co má smysl.

Děkuji vám za Vaši práci, díky níž se moje pozornost z běžného života stále upíná ke hvězdám (potažmo nebi a snům).

Moc děkuji za otevření oborů o kterých jsem si myslel, že pro nás zůstanou nedostupné. Jsme Vám za to moc vděční. Do další práce přeji hodně radosti z dobrých výsledků.

Ahoj Dave a tyme.Diky vám za další úžasný rok a tipy na letenky a hlavně bozi rozšíření na cestovatelsky portál š destinacemi a letisti.Letos jsem dal 116 letu a to nejsem pilot.Cast

z nich i diky vam.Jeste jednou diky.

Děkuji, jen tak dále :-)

Avatar uživatele Jano
Jano

Ďakujeme za Vašu prácu, ste najlepší :)

Krásný rok 2018,pevné zdraví a spousty cestovatelských zážitků.I my důchodci jsme letos poprvé využili Váš tip na Srí Lanku.A jako batůžkáři ji v pohodě dali.Cestování není o penězích,ale o odvaze.Děkujeme.

Díky Vám létáme z manželkou už čtyři roky po Evropě.tak 7 krát do roka.To znamená ,že jsme v 70ti začali s batůžkem.Letenky za levno ,poněvadž máme času dost.To je tolik zážitku,že dokonce píši knihu.Takže neváhejte,začit jde kdykoliv. Zdravi,děda Jožka.

Diky pánové. Paráda. Vše nej v novém roce

Díky za skvělé cestovatelské zážitky, které díky vám máme. Doporučuju vás kudy chodím :-). Ať se daří i v novém roce.

Velké DÍKY ! Jste báječní! Naprosto úžasně jsem díky Vám pocestovala po světě a doufám, že ještě dlouho budu ....-). Hodně energie a pohody......

Michal

Držím palce a nech sa darí webu vysoko nastavenú laťku v roku 2018 prekonať.

Díky za Vaši práci! Díky Vám jsme už projeli kus světa!

Skvělá práce, děkujeme a přejeme úspěšný a pohodový nový rok!

Díky a vaší práci. Průvodce a články jsou super! Mnoho úspěchů do roku 2018!

Musim za sebe rict, ze za rok se to tu zmenilo neskutecnym zpusobem a to rozhodne k lepsimu. Pro me je Cestujlevne vzdy prvnim zdrojem kde cerpam. Diky

Díky vám! Díky za tipy, které nás dovedly všude po světě a díky i za to, kam poletime příště.

Díky za vše a hodně zdraví a super tipů v roce 2018!

Přeji Vám hezký a úspěšný nový rok! Díky vám jsem získala před cestami hodně užitečných informací.

Jste báječní! Ať se v novém roce daří !!!

Načíst všechny komentáře

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 34 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…