Ohňostroj

Děkujeme a loučíme se s rokem 2017 aneb naposledy jen o nás

25 komentářů
2017-12-31T11:56:18+01:00

Drazí cestovatelé a čtenáři portálu Cestujlevne.com. Jak již bývá zvykem a naší tradicí, tak i letošní poslední den věnujeme velké rekapitulaci toho, kam jsme za posledních 365 dní doletěli, co jsme pro vás ve vodách levných letenek ulovili a samozřejmě nastíníme i to, kterým směrem bude mířit náš kompas v roce příštím.

Ještě než se vrhneme k samotné rekapitulaci sluší se říci jedno. Děkujeme! Děkujeme vám za vaši přízeň a důvěru, kterou vkládáte do naší práce, protože bez vás bychom tu zcela jistě nebyli.

Jen jedna malá změna, která změnila vše

Rok 2017 byl přelomový. Byl rokem, který odstartoval „nové Cestujlevne.com“ a proměnil prostý letenkový blog v cestovatelský portál s obrovskou informační hodnotou. Když mluvím o obrovské informační hodnotě, mám tím na mysli více než 3 000 sepsaných normostran, které jsme zabalili do unikátních průvodců destinacemi, letišti a aerolinkami.

Sepsat takové množství textů samozřejmě nebylo v našich silách, a proto jsme si na pomoc přizvali vás, zkušené cestovatele. Necelá stovka autorů nám pro vás pomohla připravit k dnešnímu dni 154 států. Náš dík míří nejen k nim, ale i dalším stovkám zájemcům na které již nezbyl prostor.

Průvodci neustále získávají na popularitě a i proto s rozšiřováním obsahu samozřejmě nepřestaneme ani v následujícím roce. Definitivně spustíme druhou vlnu, která se zaměří na konkrétní města, ostrovy a regiony s trochu specifičtějšími tipy na cesty.

Nový web ale nemá být o praktických tipech pod záštitou redakce, ale o vás. O vašich příbězích, zážitcích a dobrodružných výpravách. Cestujlevne.com je unikátní v komunitě, která dnes sčítá nejvíce cestovatelů z Česka a Slovenska. V našem diskuzním fóru se denně proberou desítky témat a jen horko těžko byste dnes krom Facebooku hledali další takto živé místo.

Chceme vám dát více prostoru a nástrojů k tomu, abyste prezentovali své pohledy na svět.

V roce 2017 jsme proměnili letenkářský web na cestovatelský portál. V roce 2018 proměníme cestovatelský portál na místo, kde se střetávají příběhy cestovatelů, dobrodruhů, fotografů i digitálních nomádů. Buďte u toho s námi.

A co ty letenky?

Přestáváme být portál jen o akčních letenkách a více si hrajeme se samotným plánováním cest a cestami samotnými. Máme k tomu více důvodů a některé z nich nemají pozitivní podtext – rozepsal jsem se o nich v tématu Kam se řítí akční letenky. To však neznamená, že s akčními letenkami končíme. Naopak! Lovecké nářadí je stále příliš ostré na to, abychom jej uskladnili.

I nadále vám budeme každý den přinášet ty nejlepší tipy na letenky. Bez bullshitu a jen v té nejlepší kvalitě, na kterou jste u nás zvyklí a jinde nenajdete.

Rok 2017 byl z pohledu akčních letenek trošku nešťastný. Trh se změnil, nástup low–cost dopravců na transatlantických letech změnil cenovou politiku a akční letenka do New Yorku pod 9 tisíc již nebyla tolik zajímavá. I přesto se však našlo pár desítek akcí, o kterých se vyplatilo vědět.

Dominovala jim bezesporu kontroverzní akce Air Canada, díky které jste mohli letět z Prahy do New Yorku a zpět za 2.760 Kč. Nápor byl tak velký, že během prvních minut se vyřadili servery všech tří tuzemských prodejců letenek. I přesto si stovky z vás udělali levný výlet do New Yorku za zcela směšné peníze.

Druhou peckou, která se bez technických komplikací taktéž neobešla, byly letenky z Amsterdamu do Střední Ameriky a Karibiku za 4.432 Kč.

Třetí místo obsadil Ryanair se svými podzimními výprodeji, kdy krom zajímavé ceny nabídl také spoustu nových destinací z Prahy a dalších letišť v okolí. Letenky startující na 270 Kč nenechali klidného žádného koleno vrtala.

Žebříček akcí dle čtenosti:

Top 11 z Prahy:

 • New York z Prahy za 2.760 Kč
 • Šílenství u Ryanairu za 270 Kč
 • Flixbus po Česku za 1 Kč
 • Bangkok z Prahy za 7.500 Kč
 • Francie z Prahy se Supervolotea za 1 €
 • Island z Prahy za 937 Kč
 • Gruzie z Prahy za 778 Kč
 • Byznys třída s Qatar Airways do Asie za 27.486 Kč
 • Havajské ostrovy z Prahy za 15.226 Kč
 • Sydney z Prahy za 13.990 Kč
 • Čína s Japonskem z Prahy za 8.193 Kč

Top 5 pro cestovatele:

 • Střední Amerika a Karibik z Amsterdamu za 4.432 Kč
 • Dillí ze Skopje s Emirates za 4.790 Kč
 • Keňa z Ženevy za 6.490 Kč
 • Z Malty na Cebu, zpět do Curychu za 6.995 Kč
 • Z Kodaně přes Maroko do New Yorku za 6.990 Kč

Jedině u nás jste si také mohli zakoupit letenky na Měsíc, ke kterým jsme pro vás připravili praktického průvodce na měsíční dovolenou na Měsíci.

Pár čísel na závěr

Čísla hýbou světem, nejen tím naším. Zde pár za rok 2017:

 • Počet akčních letenek – 594
 • Počet aktivních cestovatelů – 4.624
 • Přístupů na web – 18.266.963
 • Nejčtenější akce (NY za 2,7 tis.) – 113.198
 • Počet průvodců státy – 157
 • Počet průvodců letišti – 576
 • Počet průvodců aerolinek – 165

Ještě jednou vám děkujeme za to, že jste tu byli s námi a dali nám příležitost vám pomoci s plánováním vašich cest za novými zážitky. Přejeme vám spoustu zdraví a bezstarostných dní nejen do roku následujícího.

Za redakci David, Kryštof a Lukáš, za vývoj Honza, Tomáš a Ondra.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 31. 12. 2017

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petr
před 6 lety

Rovněž přeji úspěšný rok 2018, ať se daří. Mimochodem až nyní se ke mně dostal článek "Kam se řítí akční letenky" a při čtení jsem jen přikyvoval - skvěle napsáno a vystiženo. Díky že nás nezásobujete bullshit akcemi, ale že jde vždy o něco, co má smysl.

Avatar uživatele
Evaina
před 6 lety

Děkuji vám za Vaši práci, díky níž se moje pozornost z běžného života stále upíná ke hvězdám (potažmo nebi a snům).

Avatar uživatele
Petr
před 6 lety

Moc děkuji za otevření oborů o kterých jsem si myslel, že pro nás zůstanou nedostupné. Jsme Vám za to moc vděční. Do další práce přeji hodně radosti z dobrých výsledků.

Avatar uživatele
Ivan
před 6 lety

Ahoj Dave a tyme.Diky vám za další úžasný rok a tipy na letenky a hlavně bozi rozšíření na cestovatelsky portál š destinacemi a letisti.Letos jsem dal 116 letu a to nejsem pilot.Cast

z nich i diky vam.Jeste jednou diky.

Avatar uživatele
D4rthM4u1
před 6 lety

Děkuji, jen tak dále :-)

Avatar uživatele Jano
Jano
před 6 lety

Ďakujeme za Vašu prácu, ste najlepší :)

Avatar uživatele
Jana Pittnerová
před 6 lety

Krásný rok 2018,pevné zdraví a spousty cestovatelských zážitků.I my důchodci jsme letos poprvé využili Váš tip na Srí Lanku.A jako batůžkáři ji v pohodě dali.Cestování není o penězích,ale o odvaze.Děkujeme.

Avatar uživatele
Děda Josef
před 6 lety

Díky Vám létáme z manželkou už čtyři roky po Evropě.tak 7 krát do roka.To znamená ,že jsme v 70ti začali s batůžkem.Letenky za levno ,poněvadž máme času dost.To je tolik zážitku,že dokonce píši knihu.Takže neváhejte,začit jde kdykoliv. Zdravi,děda Jožka.

Avatar uživatele
Dosmil
před 6 lety

Diky pánové. Paráda. Vše nej v novém roce

Avatar uživatele
Václav Hakr
před 6 lety

Díky za skvělé cestovatelské zážitky, které díky vám máme. Doporučuju vás kudy chodím :-). Ať se daří i v novém roce.

Avatar uživatele
Ilona
před 6 lety

Velké DÍKY ! Jste báječní! Naprosto úžasně jsem díky Vám pocestovala po světě a doufám, že ještě dlouho budu ....-). Hodně energie a pohody......

Avatar uživatele
Michal Ďuriš
před 6 lety

Držím palce a nech sa darí webu vysoko nastavenú laťku v roku 2018 prekonať.

Avatar uživatele
David
před 6 lety

Díky za Vaši práci! Díky Vám jsme už projeli kus světa!

Avatar uživatele
Pavlína
před 6 lety

Skvělá práce, děkujeme a přejeme úspěšný a pohodový nový rok!

Avatar uživatele
Karolína Prýmková
před 6 lety

Díky a vaší práci. Průvodce a články jsou super! Mnoho úspěchů do roku 2018!

Avatar uživatele
Vladimir Falada
před 6 lety

Musim za sebe rict, ze za rok se to tu zmenilo neskutecnym zpusobem a to rozhodne k lepsimu. Pro me je Cestujlevne vzdy prvnim zdrojem kde cerpam. Diky

Avatar uživatele
Marcela
před 6 lety

Díky vám! Díky za tipy, které nás dovedly všude po světě a díky i za to, kam poletime příště.

Avatar uživatele
Petr
před 6 lety

Díky za vše a hodně zdraví a super tipů v roce 2018!

Avatar uživatele
Vlasta
před 6 lety

Přeji Vám hezký a úspěšný nový rok! Díky vám jsem získala před cestami hodně užitečných informací.

Avatar uživatele
Eva
před 6 lety

Jste báječní! Ať se v novém roce daří !!!

Načíst všechny komentáře