Rodina na cestě

Seznamte se. Přichází nové Cestujlevne.com

87 komentářů
2017-08-17T11:54:22+02:00

Téměř před 5 lety vznikl portál s akčními letenkami, který od té doby zaznamenal úctyhodných 20 milionů návštěv. Tento portál nemá dnes výročí, ani se právě neprodala jubilejní miliontá letenka. Přesto se blíží vzrušující okamžik. Ovlivní všechny cestovatele, kteří si sem chodí splnit své cestovatelské sny, a to včetně vás.

Přichází velké změny.

Znáte Davida Eiselta? Má pod 30, je to sympatický, celkem tichý a nenápadný chlapík. Stejně jako vy miluje cestování. Dokonce tak moc, že mu doslova propadl a podřídil mu svůj život. Našel si práci u leteckých společností a později pak na pražském letišti, aby byl co nejblíže dálkám. Strávil tisíce hodin rozplétáním algoritmu hledání levných letenek, aby si mohl splnit sny a procestovat svět. Stal se z něj profesionální lovec letenek. Nakonec díky tomu opustil pohodlí zaměstnání a založil Cestujlevne.com.

Je skromný, takže by nejspíš předchozí odstavec nejraději vypustil. Jeho příběh je pro nás však důležitý. Nebýt jeho příběhu, hodně lidí by se nepodívalo do míst, které je celý život lákaly.

Jistě, portálů s levnými a akčními letenkami je spousta. V Česku a na Slovensku jsou jich desítky. Kolik z nich staví na upřímné a nakažlivé vášni k cestování, ochotě trávit čas odpovídáním na dotazy a dát k letenkám velký kus ze sebe sama navíc, za což jim nikdo nezaplatí?

Těžko jim to mít za zlé, nakonec je to přece byznys. Jenže něco na tom asi bude. Není náhoda, že právě sem vás chodí nejvíce.

Cestování je o lidech a právě proto cestujlevne.com vždy bylo a zůstane jiné. Netvoří ho jen levné letenky. Tvoří ho komunita cestovatelů. Je to místo, kde začínající baťůžkář najde odvahu a příležitost vydat se za vlastním dobrodružstvím.

Možná to občas není na první pohled vidět.

Možná si toho mnozí často ani nevšimnou.

Ale to je přesně to, co se brzy změní.

Před rokem nás David oslovil s tím, že chce portál posunout. Že chce lidem cestování přiblížit ještě na míle víc, než se mu to dařilo dosud. Hezčí projekt si designer (který se přestěhoval na Filipíny, aby si splnil vlastní cestovatelské sny) nemůže přát.

Je to zároveň velká zodpovědnost. Mnozí z vás sem chodí denně, jste zvyklí na to, jak věci fungují. Proto nám trvalo rok, než jsme přišli s prvním výsledkem. Strávili jsme čas poznáváním, jak cestujete, jak plánujete, jaké výzvy řešíte. Vymýšleli jsme spolu s vámi způsoby, jak by vám portál mohl usnadnit cestovatelský život. Kreslili jsme novou podobu stránek, testovali ji, abychom ji několikrát zahodili a znovu předělali. Tvořili jsme s vámi obsah, který pomůže lidem zažít vlastní velká dobrodružství.

Říká se, že web není nikdy hotový. Za pár týdnů otevřeme některým z vás nové cestujlevne.com, abyste si ho vyzkoušeli a dali nám zpětnou vazbu. Pak portál přepneme na novou podobu všem.

Bude vypadat jinak. Bude z něj sálat naše společná vášeň k cestování a naplníme ho cestovatelskými příběhy, které vás tolik baví.

Akční letenky samozřejmě zůstanou. Nabídnou však více informací. Díky nim se snáze rozhodnete, zda je to ta pravá akce pro vás, a také, kam se tentokrát vypravíte.

Přibudou průvodce destinacemi psané vámi, cestovateli. Budou naplněné osobními zkušenostmi a radami od lidí, kteří zemi na vlastní pěst projeli. Pomohou vám naplánovat tu nejlepší cestu, jakou jste kdy podnikli.

Fórum zůstane, dostane přehlednější podobu a spolu s ním získáte cestovatelský profil. Budete díky němu moci přátelům ukázat, jaký kus světa jste již procestovali.

Časem přidáme možnost vytváření úchvatných cestopisů. Budete moci sdílet vaše zážitky se všemi, kteří jsou na vaše příběhy zvědaví a načerpají z nich inspiraci.

To jsou hlavní změny, na něž se můžete těšit. Během následujících dnů vám je více do detailu popíšeme v dalších článcích.

Nová dobrodružství jsou již za rohem.

Bude to stát za to.

Za digitální agenturu Argo22 a Cestujlevne.com napsal Ondra, cestovatel jako vy.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

87 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře