ROK 2020 za KAČKU

Karibik, Atlantik, Pacifik. Asie, Afrika, Střední Amerika, Evropa. Covid, repatriace, výstup na Teide a dva noví kocourci. Prostě ROK 2020 za KAČKU. Covidu navzdory ✌✈💛

čtení na 33 minut
hodnoceno 110 x

Cestopis z roku 2020 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-12-31T15:36:29+01:00

CESTUJI za KAČKU procestovala 37 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 68 úžasných cestopisů.

Václav Krutilek

Milá Kateřino,

po přečtení Vaší knížky ZA KAČKU ,vidím určitost spříznění duše, náhodou ( na ty moc nevěřím) jsem ji objevil v knihovně, jak ji otevřeli a děkuji za super počtení. Přečetl jsem ji jedním dechem.

Úplně mně dostal závěr knížky, jelikož jsme se vraceli ve stejné době z Vietnamu. Máme skoro podobné zážitky, včetně komunikace s naším velvyslanectvím ( my v Hanoi a jejich super podporou ) i cestou zpět domů do Prahy repatriačním letem (25.3.2020). Hodně jste mi to připomněla.

Ještě jednou děkuji a přeji pohodu při dalším cestování. VK

PS: podepíšu závěr knížky Vaše motto.

Já jsem tvrdil, co sním, vypiju a zažiju už mi nikdo nevezme o vše ostatní můžu lehce přijít. A ty zážitky aspoň u mně jsou stále cennější.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Řekla bych, že lidi jenom závidí. Holka prostě nebyla připos...á a využila každou příležitost. Mimochodem kolem ní na fotkách nevidím davy a na fotkách, kde pije nebo jí, tak je venku.

@Alena Svobodová

Naprostý souhlas. Navíc v restaraci ani roušku mít nikdy nikdo nemusel.

Božínku... :) :)

CESTUJI za KAČKU

Hurá, konečně jsou v Blesku cenné informace! Pokud se tam cestovatelská rubrika rozjede ještě víc, zapřemýšlím, zda si vedle Lidé a Země nekoupím i předplatné tohoto plátku..

Padrino, díky za tip! 🙏😉

Jo a jinak naprosto souhlasím s podstatou článku - je důležité žít, ne přežívat ✈💛

Bulvár nikdo nečte, ale každý ví co se tam píše.

1+:-)) Stejně jako nikdo nevolí Babiše a Zemana.

C -19

Grónsko bylo úžasné a nikdy nezapomenu na to množství odstínů modré ve krách, jak ten led láme světlo slunečních paprsků, a nekonečné bílé ticho okolo. Můj největší sen je strávit tam pár týdnů, ale nějak jsem tu realizaci už vzdal. Že by mě přemohla dospělost, jak píšeš?

A taky jsem nikdy nepotkal nikoho, kdo by měl podobně ujetý sen. Takže kdybys skládala nějakou malou skupinku, měl bych velký zájem. Létalo se tam z Islandu, a Island je přece s Wizzem za KAČKU.

Ještě něco k tvému textu, co mne zaujalo. 😏 Mám v obou kolenech utržené přední křížové vazy, takže naše rychlost pochodu by mohla být podobná. 😎

CESTUJI za KAČKU

Jééé, tak to strašně ráda slyším - že má někdo podobný "zmrzlý" sen!! Pro mě byl obrovský zážitek i Island... Island v zimě. Tyrkysově modré kry velikosti hory, bílé tiché kry v moři a ty nejbělejší na černé Diamond beach. No a sluníčko nad tím vším a přesně jak říkáš - zmrzlé ticho, kdy si člověk ještě víc uvědomí, jak úžasný je tady stát a toto vidět. Ledovec, který se tvaruje tisíc let. Pořád se mění, některé kry se odlamují, mění své skupenství a pak se spojí s Atlantikem. Zážitek "za všechny prachy"! Nicméně pro mě je to hlavně o ACT, kterou bych ráda dala v letních měsících. Bez sněhu!! :D A pohled na tu ledovou nádheru - to až jako odměna v cíli...

Grónsko se dá z Islandu, ale cenově nejlépe vychází z Kodaně. I tam se dá dostat za pár stovek nízkonákladovkou. . Jsem zvědavá, zda se letos Grónsko otevře. Osobně bych so nejraději koupila letenku hned, protože koupená letenka je již jistá cesta a přípravy můžou začít...Nicméně v téhle době....

Jinak moji rychlost nepodceňuj! :D Já jdu celkem svižně, obvykle mi nikdo nestačí ;) ...jen když se to v tom koleni sekne, a to se občas stane, seknu se i já no... A to je vždy loterie.

S tou dospělostí je to v p.deli, jak si ji člověk připustí :D

Mıchal

A bude taky nějaký prosincový cestopis od portugalského kohouta? ;)

Jojo, tvým revírem je letecká doprava, tvoje tempo je vražedné, tvými protivníky jsou covid testy, karantény a omezení vstupu. Ostrá Kačka cestuje ve dne v noci. Jejím úkolem je chránit naše sny :D

CESTUJI za KAČKU

Ahoj Michale. Určitě chci napsat cestopis z týdenního roadtripu v listopadu. Těch 2 tis. ujetých kilometrů po španělském a portugalském pobřeží za to rozhodně stojí!!🙏 Tento poslední trip byl prima relace,ale krom návštěvy stadionu Benfiky a úžasného místa pod mostem 25.dubna bych asi moc neobohatila. Na druhou stranu mám tip na boží ubytko v centru a našla jsem levnejsi cestu ke Cabo dá Roca. A vlastně ještě vánoční výzdoba města.... Sakra, když nad tím přemýšlím- jo, i tenhle trip je na cestopis !!

Jenže za chvilku volání dálek 2021 a já musím chystat novej itinerář! K tomu ty každotýdenní PRAHY za KAČKU...

Ale kvůli tobě a tvé boží recenzi- VŠECHNO BUDE!😉🙃

...aneb jak procestovat každej stát, ale nevidět nic.

Ty asi nebudeš ze Spolku na ochranu Šmída, co?

Myslim, ze nebude dlouho trvat a nějaký se objeví :)

Já se tady musím Kateřiny zastat (hlavně proto, že mi slíbila, že mě někam vezme sebou do tepla za kačku a aby se pak nevymlouvala).

Ona je prostě z těch, co umí využít čas a létá na víkendy tryskáčem podobně jako miliardáři, nebo Trump s jeho Air force one na Floridu na golf. Každý má nějaký koníček...

Ty musíš mít hodně málo fantazie, když musíš kopírovat í nick.

Zase provokace :) Mam určite podezření...:)

Takže Spolek proti spolku na ochranu Šmída???

Spis nějaký diverzant,ktery se vloudil do obou spolku a podněcuje neshody :)

taclik.j

Krásné shrnutí bláznivého a neopakovatelného roku 2020. Ty jsi naše nezapomutelná cestovatelská 1. Hodně úspěchů v roce 2021.

CESTUJI za KAČKU

Moc děkuji! 🙏😊 I já přeji v roce 2021 pevné zdraví a spoustu božích cest!

Martin Vícha

WOW! Rok 2020 byl teda, alespoň v tvém podání, pořádná jízda! Musím souhlasit s ostatními, že rok 2020 byl jednoznačně, zde na CL, ve znamení Kačky a jejích cest. A naštestí i tvých cestopisů, kterýmaž si nás neúnavě zásobovala nepochopitelnou rychlostí. A díky moc za ně! Díky nim člověk překonával i dobu, kdy sám cestovat nemohl a aby, také díky nim, v klidu podnikl cesty, které byly v podstatě Copy-Paste cest tvých(viz náše Neapol a Capri) bez jakýchkoli starostí s přípravou, pouze s vytištěnou A4 s tvým cestopisem.

A díky moc za naše společné cesty! Každá minuta, každý kilometr z nich byl super. Jestliže totiž tento rok bylo něco nakažlivějího, než Covid, tak to bylo tvé nadšení a optimizmus, že bude líp! A že se všechno povede, všechno půjde. Že když se zavřou jedny dveře, tak se druhé otevřou (nebo alespoň okno).

A že jsi nám (mi) těch dveří pomohla otevřít mnoho, ať těch fyzických, tak těch v mysli, je prostě fakt.

S Andy ti přejeme úžasný a úspěšný rok 2021 a nejen Tobě, ale i všem tvým blízkým :-).

Takže na rok 2021 jsme připraveni! "Kam" se neptáme, stačí jen "kdy"? :-)

Moc děkuji!!

Nejen za super spolujizdu v boží audině napříč Mallorcou, nejen za ostatní společné cesty s tebou a Andy a za upřímnou podporu. Nejvíc za přátelství, protože to je víc než jakýkoliv letenka.🙏💛

A děkuji za to CTRLC- V. Přesně tohle je pro mě ta nejlepší zpětná vazba. Důvod, abych ...se konečně dokopala dopsat to portugalské a španělské pobřeží!!! 😁

Are you ready?⬇️

Yes, i am ✌

Enjoy your 2021! ✈💛

💛

A na ten cestopis z portugalského a španělského pobřeží se těším od chvíle, co mi přišla první fotka 👍

CESTUJI za KAČKU

Majáky, útesy, oceán, liduprázdné pláže, monitor a pohled na surfaře a kajtaře... Jj,byl to perfect world💛

A TEN zakázaný přejezd nejen mezi regiony, ale i do sousedního království s autem z půjčovny.. Adrenalin za KAČKU 🔝😁

Jana Pernicová

A mě se často rozbuší srdce při čtení tvých závěrů 😍❤️

💛💛

Avatar uživatele sarik2603
sarik2603

Co dodat, snad jen, že doufám, až poletíš do Abú Dhabi na pozvání šejka, který bude chtít podpis knihy a promo na svou zemi, že si na mě vzpomeneš, Carrie Bradshawova

😁

CESTUJI za KAČKU

😁😁 Do Abu Dhabi letíš se mnou!

...teda pokud tě Franta pustí 😁

Krakonoš

Krásné zakončení. Hezký napsáno od místní cestovatelské jedničky.

Ani nevím, jaké znamení podle čínského horoskopu byl rok 2020, mají toho tam hodně, asi nově rok netopýra, možná.

Ale co vím, že pro mě to byl rok Kačky a fenoménu cestování za Kačku.

Cestopisy pomalu každých pár dnů, neuvěřitelné tempo, krásně prožité, popsané, nakažlivá radost a nadšení z cestování, stále s úsměvem a pozitivní, to je pro mě Kačka. ( tím pozitivní myslím jako pozitivní, ne jako pozitivní).

Doufám, že i další rok bude s Kačkou, přeji ji spousty krásných cest, ať sama, třeba Teide, to jsi mě hodně překvapila, fakt super, nebo s dalšími nadšenci.

Co se týče sólo cest, tak ty bych přidal, co třeba Krkonoše?

CESTUJI za KAČKU

2020 byl rok krysy, před námi rok buvola 😉 Každopádně pro mě to byl rok ve znamení 5 písmen. A Covid to není. Pro mě už navždy bude rok 2020 rokem TEIDE, přesně jak píšeš. Tohle bylo něco,ba co si vzpomenu i za desítky let, desítky nových druhů chřipky i za další zdolané "kopečky". Teide bylo láskou na první pohled, na každý na kyslík chudý nádech, na každý vrzotem v koleni doprovázený krok. A sednutí po tom všem na vrcholu v té nejlepší společnosti 🍸 - forever love 💛

Sólo cesty mám zatím v plánu tři, ale to je jen základní plán na rozjezd bůvolího roku. Určitě jich bude mnohem víc✌✈🙏

Krásné a nečekané shrnutí Tvého úžasného roku, Katko!

Chtělo by se mi napsat, že my ostatní máme co dohánět, ale je mi jasné, že Tvé tempo se napodobit nedá. Tak ať se Ti i nadále daří a už se těším, co si od Tebe přečtu po Novém roce.

CESTUJI za KAČKU

Děkuji moc! Nejen za milý komentář, ale hlavně za to, jakou jsi mi udělal radost s tou fotkou mojí knížky v Portugalsku 💛 To byl fakt doják!!

V tomto roce ti přeju hodně cest a třeba už se někde i potkáme 🍸✈

Jo a neboj, precteš brzo. Neporuším každoroční tradici lednového letu na jiný kontinent. Takže - už brzy 😉

Tak to bych moc rád... 🍸✈ :-)

Skoro nám to teď v Lisabonu na letišti vyšlo! 😁

Neuvěřitelné a obdivuhodné!

CESTUJI za KAČKU

A mně přijde, že tam byly velké rezervy...😁😁🙈

Moc děkuji 🙏😊

Avatar uživatele bocekv
bocekv

Proč tahle Kačka ještě není někde v cestopisech v televizi???

Protože na to nemá čas. :-)

Krakonoš

Všechno bude!

CESTUJI za KAČKU

Teď jsem dávala na facebook video s přáním do NOVÉHO ROKU a to byl můj strop! 😁😁 Jedno je jisté - youtuber ze mě fakt nebude a roky v TV už mám za sebou ✌🙈😁😁😁