Kopec terminov v lete 2020 z BTS do ODS za 20 euro s Wizzair . Adept na najlacnejsiu kupacku. .

[W6] Bratislava - Odesa - 20 euro v lete s WDC

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

17 reakcí

Kopec terminov v lete 2020 z BTS do ODS za 20 euro s Wizzair . Adept na najlacnejsiu kupacku.




bts-ods.png
ods-bts.png

0

Mallorca (Martinik, Palau...) roku 2020 :-D

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Mallorca (Martinik, Palau...) roku 2020 :-D

To ma byt nějaký vtip? Asi mi to dnes nedocvakava.

0 Citovat

@matej15 - jj, jasně:-)))  @niemandos - jako, že to nakoupí spousta lolků a pak tam budou čumět, že tam nejsou ceny jako v Mukačevu:-)

0 Citovat

@cali

Ahaaaa. Zrovna jsem se vrátil ze sklepa a měl to tam chlapec vsechno takové moc sladké. Ten ročník 2017 ale takový byl. Takže se mi asi zalepily závity ;-)))

0 Citovat

No leto 2020 bude v znamení Moldavska, Podnesterska a južnej Ukrajiny. Trojuholník, alebo skôr priamka Odesa, Tiraspol, Kisinev bude preplnená. Ešteže je tam dosť destinácií naokolo. a áno, tiež som zakúpil na jeseň, kvint treba:))

0 Citovat

cali napsal(a):

@matej15 - jj, jasně:-)))  @niemandos - jako, že to nakoupí spousta lolků a pak tam budou čumět, že tam nejsou ceny jako v Mukačevu:-)

Do měsíce tu bude 10 vláken o sdílení auta, ubytka, konzervy ze supermarketu, přítelkyně... Případně dotazy na to, jestli stačí občanka, respektive kde zařídit pas za pár hodin po cestě do Bratislavy. :-D Aspoň bude nový materiál do Cestuj dementně. 

0 Citovat

Mimochodem za obdobné ceny k dispozici přes léto i z Wroclawi.

0 Citovat

cali napsal(a):

@matej15 - jj, jasně:-)))  @niemandos - jako, že to nakoupí spousta lolků a pak tam budou čumět, že tam nejsou ceny jako v Mukačevu:-)

Tak proto chodím sem, protože doufám, že se o vaše zkušenosti podělte i s těma lolkama a já tam za 14 dní nebudu stát jak puk. I když ceny v Mukačevu fakt neznám, ostatně v celé Ukrajině ne. 😉

0 Citovat

Tak čo už, nič moc obdobie na návštevu prímorského letoviska. Hlavne nech vyjde trošku počasie:) na ostatné je Google a formulka "must see in..." Za mňa katakomby.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Tak čo už, nič moc obdobie na návštevu prímorského letoviska. Hlavne nech vyjde trošku počasie:) na ostatné je Google a formulka "must see in..." Za mňa katakomby.

Tak takovej, že bych jel někam, jen proto, že to je levný, to fakt nejsem. Co chci vidět, to si celkem dokážu vygoglit ( za mě je to Vorontsovuv maják a muzeum obrany Oděsy). Jde mi spíš o praktické věci, jako třeba kde ideálně vybrat peníze , doprava i osobní doporučení restaurací atak :-)

0 Citovat

Peníze nejlépe v bankomatu... A nejlépe v tom, který je bez poplatku za směnu, což nejsou třeba Privatbank, kterých tam je nejvíce.

Směnárny skoro na každém rohu. Maják mě nějak nezaujal, ale Muzeum obrany Oděsy je skvělé a vydržel bych tam celý den. Doprava, busy, maršrutky, Uber a električky-příměstské vlaky. Vlastní centrum oběháš pěšky. Jídlo a pití, to záleží na chuti a šrajtofli. Každopádně kromě těch předražených restaurací na Děribasovské, z nichž stejně teď půlka bude zavřená neuděláš chybu nikde. A když bude nejhůře, je tam Puzata chata. Pokud jsi konzerva, neuděláš chybu v podniku Lüstdorf, kde vaří svoje pivo (mimochodem byl tu český sládek) a mají tam klobásky, grilovaná kolena a vše od masa.


bat.jpg
ls.jpg

0 Citovat

@cali Díky moc! Ještě jeden tukanský dotaz. Je mi jasné, že měnit peníze bude lepší někde ve městě, než na letišti, ale potřebuji vybrat nějakou základní hotovost (žádné hřivny nemám) je tam tedy nějaký bankomat, ze kterého jde vybrat bez toho poplatku? Za ty restaurace díky, mám v úmyslu jít do nějaké fakt echt ukrajinské. :-) 

0 Citovat

oscadbank. ale tak aj pri raiffeisen sa ten poplatok da raz prezit

0 Citovat

inak kludne si zober ceske koruny ako backup, tiez by sa tam mali dat zamenit.

0 Citovat

cizy, tonic díky:-) Ještě mě teď napadla jedna věc. Četl jsem, že Oděsa je dost proruská, ale nevím jestli to je pravda. Tak co je lepší, mluvit Rusky, nebo se snažit komunikovat Anglicky (Ukrajinsky bohužel neumím)...

0 Citovat

To je každýmu fuk. Rusové okupují třetinu Gruzie a taky se tam mluví běžně rusky. 

Ruština je samozřejmě běžná a široce rozšířená. 


0 Citovat

na celom vychode a juhu Ukrajiny sa hovori po rusky. ale dohovoris sa aj po anglicky v podnikoch a mozno ani s cestinou nebude problem:)

0
17 reakcí