Duty free - v příručním zavazadle?

Napsal brazdilr 2016-04-11 10:46:32 ve fóru Obecně o cestování letadlem
11 odpovědí

Přeji hezký den!

Příští týden letím s partou z Kyjeva do Katowic. Snažíme se trochu ušetřit a tak zvažujeme, že poletíme jen s příručními zavazadly... Máme v plánu na letišti v Kyjevě nakoupit něco v bezcelní zóně, pokud bude co smiley Ale řešíme otázku, zda-li věci, které nakoupíme v dute free naletišti, musí být uloženy v příručním zavazadle, nebo se do povolené "bagáže" nepočítají. Budeme mít totiž příručňáky již plné a zboží z duty free by se tam už jaksi moc nevlezlo.. Takže otázka - tašky, které dostaneme v obchodech na letišti, se počítají jako součást zavazadel, nebo je můžu mít libovolně "bokem" i mimo příruční? Letíme s Wizzem. Dík moc!

poznam taku dobru stranku, ze wizzair.com, ktora ma aj cesku verziu a sekciu FAQ smiley

v duty free urcite nejaku tu vodku, minule mali akciu 3 litrove Nemiroffky za cenu dvoch. Spolu tak za cca 7-8 euro smiley

Super, tohle jsem ve FAQ Wizzairu nečekal smiley Díky moc

Ahoj, už vám někdy při kontrole koukali do igelitek z duty free shopu? Jedná se mi o ty low costový aerolinky. Mě už to dvakrát prošlo, ale i tak chci mít jistotu, že můžu u Wizz airu počítat vždy se "zavazadlem navíc" :-D

Wizzair to ma aj v podmienkach, ze duty free sa nerata do limitu:
https://book.wizzair.com/en-GB/useful_information/baggage

When flying with WIZZ each person can bring:

Duty free items purchased at the airport after security checks

Tak to má snad každej v podmínkách. Mně jde o to, když budu mít v duty free tašce svoje věci a ne věci z duty free :-D Kdyby se koukli, tak je to trapas

A bacha u Ryanair. Mají povolena dvě příruční zavazadla a pokud s sebou obě máte, tak nákup z Duty-free musí do nich, protože povolují skutečně jen dva kusy bagáže na osobu na palubu.

Jo. Tak to je v pohodě. Mně vůbec nejde o věci z duty free shopu, chci mít prostě dvě zavazadla, jak u Ryan, tak i u Wizzu a tam to jinak než přes tu tašku asi zadarmo vyřešit nejde :-D

jaaj, to takyto trik :D ja myslim ze by to malo byt ok

tonic napsal(a):

jaaj, to takyto trik :D ja myslim ze by to malo byt ok

:-D Jojo, tak už to prošlo v AMS s Ezynou a ve WRO s Wizzem, takže mě spíš zajímá, jestli na některých kontrolách nejsou zvědaví a nechtějí vidět účtenky z těch obchodů

Mohou kontrolovat, záleží na koho narazíš.. to máš jak se vším.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!