Zdravím. Hloupý dotaz, ale stejne se zeptám. Jak to děláte během dovolených s cenostmi, když jdete na plaz? V případě půjčeneho auta nelze u sebe nemít  obcanku, řidičák, apod., nechávat to v autě bude asi riziko, na rucniku na pláži asi taky, tak jak to řešite? Když jste aspon dva, střídate se ve vodě?   .

Kam s doklady a cenostmi

Založil ve fóru Co se nevešlo

Zdravím. Hloupý dotaz, ale stejne se zeptám. Jak to děláte během dovolených s cenostmi, když jdete na plaz? V případě půjčeneho auta nelze u sebe nemít  obcanku, řidičák, apod., nechávat to v autě bude asi riziko, na rucniku na pláži asi taky, tak jak to řešite? Když jste aspon dva, střídate se ve vodě? 

0

nieco taketo

https://www.aliexpress.com/item/...84916.html

0 Citovat

Mame kvanta veci na plaz s detma, mobily, penezenky, doklady atd., vzdycky je nekdo na dece, nebo pobliz.

0 Citovat

Já to nechávám na ručníku na hromádce...

0 Citovat

😂👍

0 Citovat

Tonic: to vypadá super, akorát uz jsem na místě, tak na příště, dik :

0 Citovat

Většinou jezdím sám, není to jen o půjčeném autě a nutnosti mít u sebe klíče, totéž platí o dokladech a vždy mám u sebe i všechny peníze (při cestě na jiný kontinent kolem 1000$), někde je schovávat po pokoji nebo si pronajímat sejfy není nic pro mě. Zatím i po třiceti letech cestování více méně lidem věřím, takže chodím do moře a všechno nechávám na dece a v dohledu.. (je mi jasné, že pověstné ucho u džbánu se jednou utrhne, tak jako třeba u Kačky Ostré na Mallorce), i když vím, že v mělkém moři i při stálém dohledu nejsem na 50 metrů schopen na krádež adekvátně zareagovat. Když jsem kdysi jel do Brazílie a po přečtení recenzí, kolik lidí okradli o vše na promenádě i na pláži jsem uvažoval o money belt... Nakonec jsem si tu šílenost nepořídil a celý pobyt byl naprosto v pohodě. Rozhodně bych v autě nikdy nic nikde nenechával, otevřené přihrádky a věci mít vzadu pod platem, když už. Mít třeba plátěnou docela pohodlnou plážovou tašku z Lidlu nebo místního marketu a ničím nepřitahovat pozornost. Samozřejmě pokud člověk má možnost cestovat ve dvou, je vždy výhoda. Hodně lidí bude zase nesouhlasit (těch, co mě tu má spojeného se sockou), ale je nejlepší splynout s davem a být jako socka. Žádný exces, uvažovat, dodržovat common sense. Taky jsem byl okraden, nikoli ve střední Americe, ale při spánku na pláži ve Španělsku, moje hloupost, naštěstí mi nechal foťák, kartu i klíčky od nové káry zaparkované ve Vídni, podruhé mě Jugosi okradli o tašku i s prachama i doklady v 1990 na nádraží ve Vídni, ty se později našly v koši, místní policie mě poslala do prdele, jestli je budu ještě obtěžovat, že mě zavřou, na lístek na vlak se mi složili přihlížející lidé (Italové), co ten incident viděli,  potom nás okradli opět i s rodiči ve Španělsku na dovolené s cestovkou v hotelu v Santa Susanna úplně o vše včetně léků asi Tunisané z lodí, co používali spreje, včetně dokladů, ty se opět našly v koši... Přesto jsem na Španělsko nezanevřel a rád tam jezdím. Pak mě málem okradli při přepadení v Casablance... Blbý mladý kluk si myslel, že půjde fotit noční město, kde i přes den je ho*no. Chybama se člověk učí. Nenechávat nic viditelného v autě, někam na noc se pořádně zašít mimo problémových lokalit jako třeba nádraží a nespat na pláži... Atd... Mohl bych napsat o tom knihu😀

 

 

0 Citovat

Mirjur👍

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Já to nechávám na ručníku na hromádce...

Samozřejmě ne viditelně, hodím na batoh kraťasy, triko, zatížím to sandálama... jak píše Miguelas - hlavně je potřeba splynout s ostatními, nevzbuzovat pozornost - žádné drahé kabelky, oblečení, šperky... to stejně nemám... Asi je dobré netahat všechno s sebou, pokud to není nutné.

0 Citovat

Na dece máme běžně peněženku, mobily atd. Taky na to házíme všechno oblečení. Většinou v autě opodál máme i všechny věci v kufru. Jako bonus teda jezdíme převážně na pláže, kde je minimum lidí, ideálně nikdo. Když už je na pláži lidí dost, tak jdeme někam bokem nebo na místo, kde jde dobře vidět z vody. Je to asi k ničemu, protože těžko by šlo rychle zareagovat :D

0 Citovat

Asi tak jako ostatní. Na dece se střídáme většinou. V ideálním případě se snažíme vybrat místo mezi lidmi, kteří vypadají lépe a bohatěji než my (což není tak těžký) ... Ani jeden naštěstí nepotřebujeme trávit ve vodě hodiny v kuse, minimálně jednou za dovolenou se pak snažíme mít na den/dva hotel s pláží, tak aby všechno mohlo zůstat na pokoji a mohli jsme být chvilku spolu bez starostí.

0 Citovat

Většinu věcí nechávám na ubytku (většinou apartmán), s sebou maximálně jednu kartu, trochu hotovosti, klíče a občanku.

Na pláži to narvu pod trenky do batohu :) No stejně většinou aspoň jeden z nás je u věcí.

 

0 Citovat

Ještě mám jednu vychytávku, která se mi lety velmi osvědčila. Nepoužívám peněženky, pořídil jsem si pouzdro na dokumenty z umělé hmoty uzavíratelné na cvok formátu A5, hloubka něco přes centimetr, bankovky mám v obálce a drobné v látkových pouzdrech na zip, ve kterých letecké společnosti dávají kosmetické balíčky. Plus se mi tam vejdou všechny doklady, mobil, baterky do foťáku. A při cestě zpět se tam dá pašnout pět krabiček cigaret navíc, tam je ještě nikdo nikdy nehledal.

0 Citovat

Ja si s sebou beru starsi telefon, svuj standardni nechavam doma. Stejne tak bereme jen 1 kartu fyzicky, doklady typu pas nechavam na hotelu. 

0 Citovat

Trochu k tématu...

Můj kamarád koupil i tady nabízený zájezd do Punta Cany. V sobotu tam přiletěli letem s Luke Air, který byl údajně otřesný ve všech směrech, to je ale jiný příběh. V hotelu dostali pokoj, který neodpovídal objednanému a chtěli ho reklamovat. Jak byli ale po letu vyšťavení, skočili si nejprve na večeři. Po ní se nemohli dostat do pokoje, na recepci jim přeprogramovali kartu, opět nefungovala, tak ji i vyměnili a když tam šli, z pokoje údajně vycházeli 2 sekuriťáci z hotelu. V pokoji zjistili, že jim zmizelo 500 USD. Tedy opět na recepci, tam udělali průvan a chtěli zavolat policii. Manažer hotelu se zřejmě bál skandálu, tak jim nabídl upgrade do nejlepších pokojů s ocen view a nějakými sereptičkami a službami, což oni (bohužel) přijali... 

0 Citovat

Na pláž beru pár set v hotovosti max a klíče od ubytka, mobil pokud možno nechávám na ubytku.

0 Citovat

cali napsal(a):

Trochu k tématu...

Můj kamarád koupil i tady nabízený zájezd do Punta Cany. V sobotu tam přiletěli letem s Luke Air, který byl údajně otřesný ve všech směrech, to je ale jiný příběh. V hotelu dostali pokoj, který neodpovídal objednanému a chtěli ho reklamovat. Jak byli ale po letu vyšťavení, skočili si nejprve na večeři. Po ní se nemohli dostat do pokoje, na recepci jim přeprogramovali kartu, opět nefungovala, tak ji i vyměnili a když tam šli, z pokoje údajně vycházeli 2 sekuriťáci z hotelu. V pokoji zjistili, že jim zmizelo 500 USD. Tedy opět na recepci, tam udělali průvan a chtěli zavolat policii. Manažer hotelu se zřejmě bál skandálu, tak jim nabídl upgrade do nejlepších pokojů s ocen view a nějakými sereptičkami a službami, což oni (bohužel) přijali... 

A ty prachy z někoho dostali?

Jako vím, že pokoj není trezor, ale ještě se mi nic podobného nestalo.

Pravda, poslední roky nemívám vybranou velkou částku a spíš platím kartou.

0 Citovat

Prachy v pr..i. Kompenzovali jim to tím upgrade a službami. 

0 Citovat

Já si na pláž beru jenom mobil a klíče a pár korun v hotovosti, někdy ani to ne. Když jsme ve dvou, tak se střídáme (pokud je to nějaká opuštěná pláž tak jdeme oba do moře). Mám voděodolný pouzdro na mobil, to si beru s sebou do vody, klíče zahrabu mezi oblečení a batoh, kde mám většinou jenom krém a spodní prádlo nechávám volně :D 

0 Citovat

Nikdy nenecháváme peníze na pokoji, ale třeba tablet ano. Tohle ale by měl hotel uhradit, bych jinak zavolala policii.

0 Citovat

No litame uz ve dvou takze se stridame na plazi, na pokoji ale nechavame treba tablety i hotovost v zamcenem kufru ,ovsem spis vybirame ubytovani s vyssim hodnocenim pres booking.com,kde je vstricny ubytovatel napomocny k reseni problemu ,ktere ale nikdy nebyly Obcas  jsme vyuzili i sejf na pokoji

Jinak to co pise  Miguelas , naopak si myslim ze pri mem plnovousu a dlouhych vlasech a odrbanem obleceni pusobim dost nemajetne a spis muzu vzbuzovat podezreni, abych ja nekoho neokradl 

Navic tak jak tak nemame nikdy moc penez a neco extra cenneho ,takze spis nez obava z okradeni hrozi ,ze pri necekanych vydajich bude nutna vzdalena pomoc  

Ani pri mych davnych dvou cestach kolem sveta jsem tenhle problem nikdy nemel ,naopak naucil jsem se vyhybat evidentne nebezpecnym lokalitam  a kdyz uz jsem se v nejake pohyboval, tak zadne okate foceni apod. spis splynout z  bezdomovci  coz tehdy nebyl zadny problem ,protoze jsem se dostal nekolikrat do situaci kdy jsem nemel na nocleh ani na jidlo 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Jinak to co pise  Miguelas , naopak si myslim ze pri mem plnovousu a dlouhych vlasech a odrbanem obleceni pusobim dost nemajetne a spis muzu vzbuzovat podezreni, abych ja nekoho neokradl 

:-) :-)

0 Citovat

Při současném covidovém cestování jsem měl obvykle svých 100 metrů soukromé pláže, tak nebyl problém nic nechat na pláži. Jen na přeplněném Lido di Ostia jsem měl strach. Peněženku jsem a mobil jsem si vzal do vody a na pár minut se namočil. Jinak se snažím na pláž brát co nejméně věcí. Pokud ale není přes ulici, tak to jde těžko. Pak jede se mnou mobil s fotkami na Dropboxu, redukovaná peněženka a klíče od pokoje.

Z pokoje se mi zatím nic neztratilo až na poslední ubytko v Mestre. Tam se neztratily žádné cennosti nebo karty, ale kupodivu lubrikační gel... Asi to uráželo katolické cítění paní uklízečky.

0 Citovat

Tenhle problém jsem řešil před pár dny v Šibeniku, když jsem tam zůstal sám (žena a děti v odtahovce, auto na odtahovce, já čekající na autobus směr Záhřeb - smutný příběh rozbitého chladiče :-) ). Mobil, doklady a peněženku jsem nacpal do bot a přikryl ponožkami. Nikdo se neodvážil přiblížit :-))

0 Citovat

Já všechny cennosti zamykám do hotelového trezoru (podmínka každého ubytování je trezor na pokoji).

Pokud zůstaneme u pláže tam beru trochu peněz do kapsy na nějakou tu útratu nic jiného ani doklady (nosím kopii pasu/občanky) ani mobil neberu.

0