O aerolince BMI Regional

BMI Regional je menší letecká společnost, která provozuje výhradně malá proudová a velmi pohodlná letadla typu Embraer pro 50–70 lidí. Společnost je nástupcem slavné zkrachovalé British Midland, sídlí ve Velké Británii a hlavní základny má na letištích v Bristolu, East Midlands, Aberdeenu a Mnichově.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

BMI nepatří mezi nejlevnější aerolinky, průměrná cena jednosměrné letenky se pohybuje od 80 do 150 €. Společnost spojuje především menší města, nejvíce v Británii, ale létá i do Švédska, Nizozemí, Švýcarska, Německa a od roku 2014 také na přímé lince Brno – Mnichov, na které spolupracuje s Lufthansou, takže je schopna nabídnout spojení na jedné letence s garantovaným přestupem v Mnichově z Brna do celého světa.

Obecně platí, že čím dříve letenku rezervujete, tím levnější bude, nelze to říct stoprocentně, občas se velmi výhodné ceny objeví i pár dní před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Kabinová zavazadla se přepravují vždy zdarma, nesmí překročit rozměry 55 x 40 x 23 cm a 12 kg. Kvůli menším letadlům se obvykle rozměry kontrolují, v případě, že vaše zavazadlo bude větší, budete ho muset zdarma odbavit. Kabelka nebo brašna na notebook se toleruje jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo je rovněž vždy v ceně letenky, nesmí překročit váhu 20 kg.

Sportovní vybavení se přepravuje za poplatek 45 € za jeden let.

Přepravu zvířat BMI Regional neumožňují.

Odbavení

Klasické odbavení na letišti je vždy zdarma, obvykle začíná 90 minut a končí 30 minut před odletem.

Online check-in můžete provést od 48 do 4 hodin před odletem. Palubní vstupenku si buď vytisknete, nebo pošlete na mobilní telefon a na letišti už jen oskenujete čárový kód.

Služby během letu

Malé občerstvení dostanete zdarma na každém letu.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Tomáš Cibulka

Tak, a BMI jsou minulostí...

před 9 měs
Daniel

ano, prave mi pristal email zrusenem letu a ze si mam udelat chargeback u banky... bezva

Přidat odpověď
před 9 měs

Tak po zrušeném letu BRQ - MUC ze srpna 08 kvůli kterému jsem nestihl error v business class s Hainanem mi před týdnem konečně došla kompenzace.

BMI absolutně nekomunikovali, pomohlo až spamování jejich FB a Instagramu a výhrůžky žalobou. Tak kdyby řešil někdo něco podobného, snad pomůže.

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele EvaS
EvaS

Zdravím, myslíte že je brzo kupovat jednosměrnou letenku z Mnichova do Brna na listopad? Hezky nám na to navazuje, ale mám strach, že ještě do té doby se změní letový řád. Nebo myslíte, že letový řád na listopad Bmi už je pevně daný a nebude se měnit? Je to za dobrou cenu, tak váhám jestli koupit, nebo jestli můžou nastat ještě změny v času odletu..

před rokem
David Eiselt

Při případné změně letu +- 1 hodina lze žádat o zrušení letenky. Jinak by žádné drastické změny nastat neměly.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu