Flybe

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

BE (IATA)
BEE (ICAO)
Spojené Království
Od 01. 01. 1979

Flybe je největší regionální aerolinka v Evropě, prezentuje se jako nízkonákladový dopravce a své hlavní sídlo má na letišti v Birminghamu. Další základny má Flybe na každém větším britském letišti, na vnitrostátním trhu se jedná o největší aerolinku. Flybe provozuje flotilu 77 moderních letadel typu Embraer nebo vrtulových Bombardierů.

Flybe provozuje dvě dceřiné společnosti Stobart Air a Loganair.


Letenky

Hlavním působištěm Flybe jsou linky mezi menšími centry v Británii a Irsku, omezený počet spojů míří především z Anglie do Francie, Itálie, Nizozemí nebo Německa. Od roku 2017 létá i přímá linka z Prahy a Vídně na letiště Southend poblíž Londýna. Průměrná cena jednosměrné letenky Flybe se pohybuje mezi 35 a 50 librami.

Nejlevnější letenky rezervujte přímo na webu společnosti alespoň 2 měsíce před odletem, u krátkých linek po Skotsku je pro nejlepší cenu nutná rezervace 3-4 měsíce před odletem.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 55 x 35 x 20 cm a váze do 10 kg je pro všechny cestující zdarma.

Odbavené zavazadlo může mít maximální hmotnost 20 kg a není v ceně základního tarifu. Pokud si ho chcete dodatečně dokoupit, je určitě lepší tak učinit přes web za 27 €, na letišti byste zaplatili 54 €.

Sportovní potřeby se přepravují za poplatek, zvířata pak jen v zavazadlovém prostoru (s výjimkou asistenčních psů).


Odbavení

Chcete-li se odbavit na letišti, nebudete platit žádný přídavný poplatek.

Online odbavení je dostupné 36 hodin před odletem. Při koupi letenky můžete zvolit automatický check-in, palubní vstupenky vám pak bude zaslána rovnou na e-mail nebo mobilní telefon dle vašeho výběru.


Služby během letu

Občerstvení na všech linkách je podáváno pouze za poplatek.


Na ostrov Barra

Flybe provozuje zajímavou linku z Glasgow na hebridský ostrov Barra, kde se nachází jediné letiště na světě s pravidelným provozem, které nemá žádnou přistávací dráhu. Mohou sem jen malá letadla typu De Havilland DHC-6 a přistává se na pláži. Letenky běžně rezervujte na webu Flybe, pro nejnižší cenu kupujte alespoň 6-5 měsíců před odletem. Zpáteční letenka z Glasgow se dá pořídit od 70 liber.

Snažte svoji cestu naplánovat spíše na letní nebo jarní období, v zimě bývá časté rušení letů kvůli nepříznivému počasí.


Logo Flybe

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače