Zadar

O letišti

Menší letiště Zadar najdeme 8 km od stejnojmenného města zhruba uprostřed chorvatské riviéry. Kromě pravidelné celoroční linky do Záhřebu sem létají jen letní turistické lety z mnoha míst po celé Evropě, zatím však nikoli z České republiky ani Slovenska.

Letištní terminál je malý bez možnosti ztratit se zde a především o letních prázdninách značně přetížený.

Oficiální stránky letiště jsou www.zadar-airport.hr

IATA Kód
ZAD
Aktuální počasí
-0.4 °C
Místní čas
09:04
Vzdálenost z ČR
671 km

Letenky

Od letní sezóny 2019 je možné využít přímých letů se společností Ryanair z Prahy. Mimo letních měsíců je možné narazit na ceny pod 1 000 Kč, standardně však do 2 000 Kč. Od června do září je nutné počítat se zvýšenou poptávkou a tedy i vyššími cenami.

Z Vídně sem létá např. Eurowings.

Doba letu do Zadaru se pohybuje okolo 75 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Zadaru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

V letní sezoně (od 1.5. do 30.9.) funguje speciální letištní autobusová linka spojující letiště s autobusovým nádražím ve starém městě. Autobusy jezdí podle letového řádu zhruba jednou za dvě hodiny (kompletní jízdní řád). Jízdenka se platí u řidiče a stojí 25 kun.

Po celý rok pak jezdí ještě speciálně vypravovaný autobus. Ve směru z letiště jede vždy po příletu letadla Croatia Airlines, ve směru na letiště odjíždí v 5:30 a 21:00.

Služby na letišti

Wifi můžete využívat zdarma a bez časového omezení.

Vzhledem k velikosti letiště jedinou další službou, kterou vyžijete, je kavárna, restaurace a duty free shop.

naposledy aktualizováno 03. 01. 2020
Navrhni úpravu

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Peter _15
před 3 měs

Iba doplním skúsenosť ,letisko je otvorené aj cez noc(niekde som čítal info o zamikani). A určite pri požičiavaní auta skúste použiť čas počas pracovnej doby 7-21 , nie je problém dostať auto o 23:30 ale v cene je zahrnuté poplatok 30-50€(skôr 50€ pri tich lacnejších) a pre niekoho kdo chce cestovať "levne" to môže byť .....

Avatar uživatele
Bára Dvorakova
před 5 měs

Dobry den, vite prosim nekdo v kolik zavírá duty free na letišti Zadar?

Moc dekuji

Avatar uživatele
Andrea
před 7 měs

Zdravím,

přílet by měl být 23:30 hod., chapu dobre, ze autobusy čekají do posledního příletu letadla nebo se musím spolehnout na osobní transfer?

Děkuji.

Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov
před rokem

Dobrý den,

Chtěli bychom objednat letenky s Ryanem z Prahy do Zadaru na druhou polovinu září.. Myslíte si, že ceny letenek (aktuálně kolem 2500 Kč/zpáteční) půjdou ještě dolů? Děkuji!

Kryštof Hájek
před rokem

Dobrý den, tohle se vždy docela těžko předvídá, ale tipnul bych, že na září klesnout ještě může.

Jakub Langer
před 2 lety

Dávejte si pozor na případné zmatky na zadarském letišti!

V aplikacích LoungeKey a Dragonpass se tváří jejich Zadar Airport Business Lounge jako otevřena. Při příletu do Zadaru minulý týden jsem se o její momentální funkčnosti chtěl ujistit a zeptal se dvou pracovnic na letištích informacích. Obě vehementně tvrdily, že se otevírá jen pro lety Lufthansy, takže pro cestující s kartami a s jinými aerolinkami smůla. Stejný dotaz přes facebook letiště zůstal nezodpovězen.

Náhle včera večer, do odletu zbývají ještě 2 hodiny, náhodou se zeptám jiné pracovnice na informacích a ejhle, žádný problém, lounge každodenně otevřena, akceptují PP, LK, Dragon ...

Avatar uživatele
Markéta
před 4 lety

Dobrý den,

chci se zeptat, máte někdo zkušenost s půjčováním auta na letišti bez kreditní karty? Máme k dispozici jen karty debetní, ale s dostatečným zůstatkem. Je možné třeba u Hertzu auto půjčit na debetní kartu.

Avatar uživatele
Jaroslav Urban
před 4 lety

V popise je uvedeno, že z ČR nelétá přímá linka do Zadaru, tak už létá, Ryanair.

Avatar uživatele
Jaroslav Urban
před 4 lety

omlouvám se, teď jsem si všiml i informace o Ryanair

Avatar uživatele
Soňa Keprtová
před 4 lety

Ahoj,letíme do Zadaru v září a ráda bych věděla, jak se nejlépe a ne moc draze, dopravit na pobřeží,kde si chceme najít ubytování. Děkuji Soňa.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí