IATA (ICAO) kód letiště
ZAD (LDZD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
04:02
Vzdálenost od Prahy
671 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti Zadar

Menší letiště Zadar najdeme 8 km od stejnojmenného města zhruba uprostřed chorvatské riviéry. Kromě pravidelné celoroční linky do Záhřebu sem létají jen letní turistické lety z mnoha míst po celé Evropě, zatím však nikoli z České republiky ani Slovenska.

Letištní terminál je malý bez možnosti ztratit se zde a především o letních prázdninách značně přetížený.

Letenky

Od letní sezóny 2019 je možné využít přímých letů se společností Ryanair z Prahy. Mimo letních měsíců je možné narazit na ceny pod 1 000 Kč, standardně však do 2 000 Kč. Od června do září je nutné počítat se zvýšenou poptávkou a tedy i vyššími cenami.

Z Vídně sem létá např. Eurowings.

Doba letu do Zadaru se pohybuje okolo 75 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Zadaru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

V letní sezoně (od 1.5. do 30.9.) funguje speciální letištní autobusová linka spojující letiště s autobusovým nádražím ve starém městě. Autobusy jezdí podle letového řádu zhruba jednou za dvě hodiny (kompletní jízdní řád). Jízdenka se platí u řidiče a stojí 25 kun.

Po celý rok pak jezdí ještě speciálně vypravovaný autobus. Ve směru z letiště jede vždy po příletu letadla Croatia Airlines, ve směru na letiště odjíždí v 5:30 a 21:00.

Služby na letišti

Wifi můžete využívat zdarma a bez časového omezení.

Vzhledem k velikosti letiště jedinou další službou, kterou vyžijete, je kavárna, restaurace a duty free shop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov

Dobrý den,

Chtěli bychom objednat letenky s Ryanem z Prahy do Zadaru na druhou polovinu září.. Myslíte si, že ceny letenek (aktuálně kolem 2500 Kč/zpáteční) půjdou ještě dolů? Děkuji!

před 3 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, tohle se vždy docela těžko předvídá, ale tipnul bych, že na září klesnout ještě může.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Dávejte si pozor na případné zmatky na zadarském letišti!

V aplikacích LoungeKey a Dragonpass se tváří jejich Zadar Airport Business Lounge jako otevřena. Při příletu do Zadaru minulý týden jsem se o její momentální funkčnosti chtěl ujistit a zeptal se dvou pracovnic na letištích informacích. Obě vehementně tvrdily, že se otevírá jen pro lety Lufthansy, takže pro cestující s kartami a s jinými aerolinkami smůla. Stejný dotaz přes facebook letiště zůstal nezodpovězen.

Náhle včera večer, do odletu zbývají ještě 2 hodiny, náhodou se zeptám jiné pracovnice na informacích a ejhle, žádný problém, lounge každodenně otevřena, akceptují PP, LK, Dragon ...

Odpovědět
před 12 měs

Dobrý den,

chci se zeptat, máte někdo zkušenost s půjčováním auta na letišti bez kreditní karty? Máme k dispozici jen karty debetní, ale s dostatečným zůstatkem. Je možné třeba u Hertzu auto půjčit na debetní kartu.

Odpovědět
před 2 lety

V popise je uvedeno, že z ČR nelétá přímá linka do Zadaru, tak už létá, Ryanair.

před 2 lety

omlouvám se, teď jsem si všiml i informace o Ryanair

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj,letíme do Zadaru v září a ráda bych věděla, jak se nejlépe a ne moc draze, dopravit na pobřeží,kde si chceme najít ubytování. Děkuji Soňa.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu