Letiště Split

Split Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SPU (IATA)
LDSP (ICAO)
Chorvatsko

Druhé největší chorvatské letiště leží 25 km od populárního centra chorvatské riviéry, města Split. Hlavní nápor letů čeká splitské letiště logicky v letní sezoně, kdy moderní, ale malý terminál trpí od návaly dovolenkářů. Doporučuje se být na letišti minimálně 2 hodiny před odletem, mohou se tvořit delší fronty na odbavení.

Letiště se na noc zavírá a není možné zde přenocovat.

 


Letenky

Každodenní přímé lety z Prahy provozuje v letní sezoně společnost SmartWings. Obvyklá cena zpáteční letenky osciluje okolo hranice 6.000 Kč, o prázdninách může být i vyšší.

Levněji vyjde cesta se společností Air Serbia přes Bělehrad nebo Croatia Airlines přes Záhřeb, takto se můžeme dostat i pod 5.000 Kč.

Doba přímého letu z Prahy činí 90 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší cesta do centra vede expresními autobusy Pleso Prijevoz. Z letiště odjíždí 20 minut po příletu pravidelné linky, na letiště vyjíždí z hlavního autobusového nádraží 5–7x denně tak, aby pokryly hlavní vlny odletů (první spoj jede v 5:30, poslední v 18:15 – jízdní řád). Cena jízdenky je 30 kn, platí se řidiči. Po cestě nikde nezastavují a zastávka na letišti je cca 30 metrů vlevo od východu z terminálu.

Nejlevnější dopravu pak zajišťují autobusy MHD, konkrétně linka číslo 37. Ta je v provozu od 4:00 do 0:00, jede každých 20–30 minut a za jízdenku do centra Splitu zaplatíte 17 kn (platí se u řidiče). Autobusy při stejných intervalech jezdí i na druhou stranu do přímořského města Trogir (za 13 kn). Jízdní řád (na straně 49). Zastávka autobusu není přímo u terminálu, nýbrž na hlavní silnici cca 200 metrů od letišti. Jízdenky prodává řidič.


Služby na letišti

Veřejná wifi zdarma na letišti není k dispozici.

Limitované množství restaurací a obchodů najdete v prvním patře terminálu.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Chorvatska? Nastav si hlídače