Split

O letišti

Druhé největší chorvatské letiště leží 25 km od populárního centra chorvatské riviéry, města Split. Hlavní nápor letů čeká splitské letiště logicky v letní sezoně, kdy moderní, ale malý terminál trpí od návaly dovolenkářů. Doporučuje se být na letišti minimálně 2 hodiny před odletem, mohou se tvořit delší fronty na odbavení.

Letiště se na noc zavírá a není možné zde přenocovat.

Oficiální stránky letiště jsou www.split-airport.hr

IATA Kód
SPU
Aktuální počasí
15.7 °C
Místní čas
13:36
Vzdálenost z ČR
746 km

Letenky

Každodenní přímé lety z Prahy provozuje v letní sezoně společnost SmartWings. Obvyklá cena zpáteční letenky osciluje okolo hranice 6.000 Kč, o prázdninách může být i vyšší.

Levněji vyjde cesta se společností Air Serbia přes Bělehrad nebo Croatia Airlines přes Záhřeb, takto se můžeme dostat i pod 5.000 Kč.

Doba přímého letu z Prahy činí 90 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Splitu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší cesta do centra vede expresními autobusy Pleso Prijevoz. Z letiště odjíždí 20 minut po příletu pravidelné linky, na letiště vyjíždí z hlavního autobusového nádraží 5–7x denně tak, aby pokryly hlavní vlny odletů (první spoj jede v 5:30, poslední v 18:15 – jízdní řád). Cena jízdenky je 30 kn, platí se řidiči. Po cestě nikde nezastavují a zastávka na letišti je cca 30 metrů vlevo od východu z terminálu.

Nejlevnější dopravu pak zajišťují autobusy MHD, konkrétně linka číslo 37. Ta je v provozu od 4:00 do 0:00, jede každých 20–30 minut a za jízdenku do centra Splitu zaplatíte 17 kn (platí se u řidiče). Autobusy při stejných intervalech jezdí i na druhou stranu do přímořského města Trogir (za 13 kn). Jízdní řád. Zastávka autobusu není přímo u terminálu, nýbrž na hlavní silnici cca 200 metrů od letišti. Z konečných ve Splitu i Trogiru jezdí každou chvilku meziměstské autobusy do jednotlivých letovisek při pobřeží.

Služby na letišti

Veřejná wifi zdarma na letišti není k dispozici.

Limitované množství restaurací a obchodů najdete v prvním patře terminálu.

naposledy aktualizováno 30. 05. 2018
Navrhni úpravu

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jiří Klimeš
před 9 měs

Může mi prosím někdo poradit jak se dostanu z letiště Split na hotel bluesun Berulia.Děkuji

AlejandraS
před 9 měs

automobilem

Avatar uživatele
Olga Novotná
před 2 lety

Lze jet autobusem přímo z letiště Split do Drveniku?

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 2 lety

Podle getbybus nekolikrat za den

Avatar uživatele
Petra Ondruchová
před 2 lety

Dobrý den, prosím o radu, jak se dostanu z letiště Split do města Promajna (u Bašky Vody), jede přímo z letiště nějaký linkový bus, nebo nejdřív musím na bus nadráží ve Splitu? Přílet ve všední den v 13:55. Případně odkaz na jídzní řád apod. by byl super!

Díky moc za radu!!

Avatar uživatele kvcr99
kvcr99
před 2 lety

Vyjdi z letiste na hl. silnici, prejdi ji na druhou stranu a dej se doleva, jezdi to co 20 minut - cislo 37 mám pocit..tím se dostanes do centra , cena 17kn za jednu jizdu, platba u ridice

Avatar uživatele
Petra Ondruchová
před 2 lety

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď. A jezdí nějaký bus z letiště přímo na nádraží, kde by se dalo přestoupit na bus do pobřežních letovisek směrem na jih?

Kryštof Hájek
před 2 lety

Dobrý den Petro, detaily jsou popsané výše v sekci "Doprava", včetně odkazu na jízdní řád ;) Právě linka 37 jezdí do centra (tj. na hlavní autobusové nádraží).

Avatar uživatele
Petra Ondruchová
před 2 lety

Díky za odpověď. Po drobném pátrání jsem zjistila, že je nespíš lepší využít službu Pleso Prijevoz, jelikoz tento bus jede az na hlavni nadrazi, kde se da prestoupit na bus do letovisek, zatimco linka 37 dojede podle mapky jen na Terminal Sukoišan a nikoliv až na kolodvor (HN). Ale možná se pletu :)

Martin Vícha
před 2 lety

Zjistěte si, jestli vám to nejede i z Trogiru. Ta linka 37 jede z letiště i do Trogiru na hlavní autobusové nádraží. Navíc jede jen 10 minut (do Splitu 50). Nebo si prohlídnout Trogir a až pak jet do Splitu. Flixbusem to vyjde na 39Kc a jede na hlavní autobusové nádraží ve Splitu (v přístavu), cesta trvá 30minut. V Trogiru na A.N.lze uschovat zavazadla za 15kn/ks.

Avatar uživatele
Petra Ondruchová
před 2 lety

Dobrý den,

díky za zprávu, na HN ve Splitu se potřebuji dostat co nejdřív, zajížďka do Trogiru pro mě není řešení, zvolím tedy variantu Plesu Prijevoz za 30 kn.

Avatar uživatele
Petr
před 2 lety

Dostanu se na letiště ve Splitu autem?Potřeboval bych tam někoho vyzvednout.Jdem to nějak vyřešit?

Avatar uživatele
Honza
před 3 lety

Dobrý den. Lze si na letišti nebo kolem něj zapůjčit na týden automobil? Popřípadě kde. Děkuji

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Na Rentalcars.com to nabizi pujcovnu Global. Primo na letisti. Takze to jde.

Avatar uživatele
nadya
před 4 lety

Je lepší si objednat předem již transfer z a na letiště. Třeba tento https://gettransfer.com/en

Váš hotel neumožňuje si domluvit vyzvednutí na letišti?

Avatar uživatele
lenka konečná
před 4 lety

Prosím o radu.Do Splitu doletím 9.9.2018 asi ve 21hod.Jak se dostanu do Baško Polje do hotelu Alem?Pojedou ještě autobusy ,nebo jsou tam přistavené i taxi.A pořípadně prosím,kolik by stál taxik?lenka Konečná...děkuji za odpověd

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Vzhledem k vzdálenosti 90 km se cena snadno vyšplhá nad 2 tisíce korun, které vychází z kalkulačky u UBERu. U běžných taxi to bude spíš 3–4 tisíce.

Ze Splitu do Baška Voda jezdí desítka autobusových spojů za 150 Kč, ale ne takto k večeru, to byste musela pokračovat druhý den.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí