Letiště Hévíz

Hévíz Balaton International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SOB (IATA)
LHSM (ICAO)
Maďarsko

Letiště Hévíz Balaton je třetím největším v Maďarsku a slouží především dovolenkářům mířícím do termálních lázní v blízkém Hévízu (14 km) a také jako vstupní brána k jižnímu Balatonu. Na letiště létají většinou jen charterové lety pro cestovní kanceláře z Německa, občas z Ruska.

Již několikátou sezónu po sobě však během letního období zajišťují pro některé německé cestovky lety z Německa k Balatonu ČSA, které využívají nutný technický přelet letadla z/do Prahy k prodeji letenek. Obvykle se létá v sobotu ráno tam a večer zpět do Prahy, linka tak ideálně poslouží ke krátkému jednodennímu výletu do lázní, ale klidně i k delšímu týdennímu pobytu.

Letištní terminál je miniaturní a moderní, odbavovací procesy jsou rychlé a bez záludností.

 


Letenky

Nejlevnější a jediné možné letenky z Prahy k Balatonu seženete u ČSA. V letní sezoně se létá v sobotu brzy ráno z Prahy, a kolem osmé večerní pak zpět. Zpáteční letenka přijde cca na 2.100 Kč a je v zásadě jedno, kdy je kupujete, ceny se obvykle nemění.

Doba letu k Balatonu pak činí zhruba 75 minut a je vítanou alternativou ke stresující jízdě po dálnici D1.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Vzhledem k minimálnímu pravidelnému provozu nelze čekat kvalitní dopravu MHD.

Na ranní spoj z Prahy nenavazuje žádný autobus, první spoj ze zastávky na hlavní silnici (cca 1 km) jede až čtyři hodiny po příletu. Jedinou možností je tak využití taxi, které je nutné objednat na informacích. Bohužel ceny odpovídají spíše severským destinacím, za 13–14kilometrovou jízdu do Hévízu nebo Keszthely si místní taxi mafie řekne o 30 €.

Levněji (cca 20 €) může vyjít objednání telefonicky (kontakty viz: www.taxiheviz.com/), znalost minimálně němčiny je však nutná.

Naopak na večerní odlet poměrně dobře navazuje autobusový spoj z Hévízu v 17:45 (nástupiště číslo 4). Vystupte na zastávce „Sármellék, repülötér“, jízdenka vyjde cca na 300 HUF / 30 Kč. Platí se v hotovosti u řidiče, jemuž nahlásíte zastávku. Před výstupem je nutné upozornit tlačítkem „stop“.


Služby na letišti

Na letišti najdete jen jednu malou kavárnu, která je ale v časech příletu/odletu linky z/do Prahy zavřená.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Maďarska? Nastav si hlídače