IATA (ICAO) kód letiště
ZAG (LDZA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:34
Vzdálenost od Prahy
503 km

O letišti Záhřeb

Záhřebské letiště se nachází v obci Velika Gorica necelých 11 km od centra Záhřebu. Hlavní základnu zde má chorvatský národní dopravce Croatia Airlines.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Průměrné zpáteční letenky z Prahy nebo Vídně jsou na úrovni 4.000 5.000 Kč. Akční letenky zatím nejsou do Záhřebu příliš časté, alternativou může být autobusové nebo vlakové spojení, které vyjde asi na 1.500 až 2.000 Kč.

Doba letu do Záhřebu činí z Prahy asi 80 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Záhřebu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V roce 2017 byl otevřen nový a prostorný terminál, který je navíc i velmi přehledně značený. Letiště se sice zvětšilo, ale průchod značně usnadnil. Terminál v provozu je stále jen jeden.

Na přestup vám bude stačit 30 minut.

Doprava z/na letiště

Expresní autobusová linka jezdí jednou za 30 minut k centrálnímu autobusovému nádraží, odkud můžete do centra nebo k vlakovému nádraží pokračovat tramvají. Cesta zabere asi 35–40 minut a stojí 30 HRK. Využít můžete i jednodenní zpáteční jízdenky za 40 HRK. Autobusy jsou sice v barvách Croatia Airlines, ale využít je mohou pasažéři jakéhokoli spoje. Provozní doba trvá od 4:30 do 20:30 a jízdní řád je na webu dopravce. Zastávka je vpravo od výstupu z terminálu, sledujte nápisy "Public Transportation".

Od března 2017 můžete dojet na letiště i běžným autobusem MHD linky číslo 290. Spojí letiště s centrem města (konečná na "Kvaternikov Trg") a nejbližším městem Velika Gorica. První spoj z centra vyjíždí ve 4:20 (v neděli 5:20), poslední spoj z letiště pak cca v 0:20, intervaly mezi spojeními jsou nastaveny na 35 minut. Jízdenka stojí 20 HRK a lze koupit v trafice v příletové hale (vyžádejte si lístek pro 2 zóny). Směr k zastávce není vyznačený (nápis "Public Transport" se týká jen výše zmíněné expresní linky). Z terminálu se vydejte rovně asi 150 metrů na hlavní silnici. Směr do Záhřebu je doleva, naopak do Velike Gorice doprava.

Cena taxi z letiště do města se pohybuje okolo 20 až 30 EUR, v opačném směru od 15 EUR.

Služby na letišti

Wi-fi připojení je na letiště dostupné bezplatně skrze síť Zagreb_Airport_Free.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, poprosím opravit wifi, na terminálu je, tedka ti z ní píšu :)

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
  • Právě online
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 11182 komentářů
  • Poslat zprávu

Díky, aktualizováno.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu