Průvodce letištěm

Letiště Záhřeb

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Záhřeb

Záhřebské letiště se nachází v obci Velika Gorica necelých 11 km od centra Záhřebu. Hlavní základnu zde má chorvatský národní dopravce Croatia Airlines.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
503 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
21:42
aktuální čas

Letenky

Průměrné zpáteční letenky z Prahy nebo Vídně jsou na úrovni 4.000 5.000 Kč. Akční letenky zatím nejsou do Záhřebu příliš časté, alternativou může být autobusové nebo vlakové spojení, které vyjde asi na 1.500 až 2.000 Kč.

Doba letu do Záhřebu činí z Prahy asi 80 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Záhřebu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V roce 2017 byl otevřen nový a prostorný terminál, který je navíc i velmi přehledně značený. Letiště se sice zvětšilo, ale průchod značně usnadnil. Terminál v provozu je stále jen jeden.

Na přestup vám bude stačit 30 minut.

Doprava z/na letiště

Expresní autobusová linka jezdí jednou za 30 minut k centrálnímu autobusovému nádraží, odkud můžete do centra nebo k vlakovému nádraží pokračovat tramvají. Cesta zabere asi hodinu a stojí 30 kn / 108 Kč. Autobusy jsou sice v barvách Croatia Airlines, ale využít je mohou pasažéři jakéhokoli spoje. Provozní doba trvá od 4:30 do 20:30 a jízdní řád je k webu dopravce. Zastávka je vpravo od výstupu z terminálu, sledujte nápisy "Public Transportation".

Od března 2017 můžete dojet na letiště i běžným autobusem MHD linky číslo 290. Spojí letiště s centrem města (konečná na "Kvaternikov Trg") a nejbližším městem Velika Gorica. První spoj z centra vyjíždí ve 4:20 (v neděli 5:20), poslední spoj z letiště pak cca v 0:20, intervaly mezi spojeními jsou nastaveny na 35 minut. Jízdenka stojí 20 kn / 75 Kč a lze koupit v trafice v příletové hale (vyžádejte si lístek pro 2 zóny). Směr k zastávce není vyznačený (nápis "Public Transport" se týká jen výše zmíněné expresní linky). Z terminálu se vydejte rovně asi 150 metrů na hlavní silnici. Směr do Záhřebu je doleva, naopak do Velike Gorice doprava.

Cena taxi z letiště do města se pohybuje okolo 20 až 30 €, v opačném směru od 15 €.

Služby na letišti

Wi-fi na letišti není k dispozici. K internetu se můžete za poplatek připojit pouze prostřednictví erárních počítačů, sledujte nápis „Internet Corner“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu