IATA (ICAO) kód letiště
AHO (LIEA)
Aktuální počasí
23.7 °C
Aktuální čas
06:38
Vzdálenost od Prahy
1150 km

O letišti Alghero Fertilia

Toto malé letiště se nachází na severovýchodním okraji italské Sardinie poblíž druhého největšího města ostrova – Sassari. Letiště Alghero je v letní sezoně hojně využíváno charterovými lety za překrásnými sardinskými plážemi, které se nachází jen pár kilometrů odsud.  

Najdeme tu jeden malý přízemní terminál rozdělený na odletovou a příletovou halu. Je prakticky nemožné se zde ztratit. Letiště slouží především nízkonákladovému Ryanairu a v letní sezoně pak početným turistickým letům.  

Terminál je otevřený od 4:00 do posledního příletu nebo odletu. 

Letenky

V letní sezoně nabízí Ryanair přímé lety z Bratislavy, ceny se o prázdninách pohybují mezi 3 500 a 4 000 Kč, v červnu nebo září pak letenky lze sehnat i pod 2 500 Kč. 

Podobně levné letenky do Alghera nabídne také Wizz Air z Vídně či Katowic.

Z Prahy provozuje během letní sezony linku SmartWings, u nichž je stabilní cena 7.500 Kč.  

Doba letu z Prahy i Bratislavy je asi hodinu a půl.  

Inspirujte se akcemi na letenky do Alghera, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Chcete-li poznávat Sardinii na vlastní pěst, objíždět a objevovat opuštěné pláže nebo horské vesničky, nejlepším způsobem dopravy bude půjčení auta. Na letišti v Olbii sídlí mnoho autopůjčoven, místních i nadnárodních. Jednoduše je všechny na jedno kliknutí srovnáte například přes tyto weby:

Ceny se velmi liší dle sezony a především podle toho, jak dlouho dopředu rezervujete. Pokud si na letní sezonu auto rezervujete měsíc dopředu, zaplatíte za týden klidně 20 000 Kč, pokud však rezervaci provedete například půl roku dopředu, zaplatíte za stejné auto na stejnou dobu jen 4 500 Kč.

Autobus do Alghera

Do 10 km vzdáleného města, po němž je letiště pojmenováno, se dostaneme místní MHD společnosti ARST.

 • Linka ALFA (jízdní řád) - cesta na hlavní autobusové nádraží (via Catalogna) trvá 20 minut. Autobus jezdí zhruba jednou za hodinu, první spoj z města jede v 5:00, poslední spoj z letiště ve 23:00. Jízdenka stojí 1 EUR v automatu v příletové hale (nutné platit přesným obnosem) nebo přes aplikaci DropTicket (Google Play / App Store). Je možno zakoupit 24hodinovou jízdenku na městské autobusy v Algheru za 2,80 EUR.
 • Linka 9325 (jízdní řád) - doplňkový spoj, jedná se o meziměstskou dopravu, takže jízdenka je dražší za 1,30 EUR, rovněž lze koupit v automatu i přes aplikaci.
 • Linka 9312 (jízdní řád) - doplňkový spoj, jedná se o meziměstskou dopravu, takže jízdenka je dražší za 1,30 EUR, rovněž lze koupit v automatu i přes aplikaci, poslední spoj z letiště jede až ve 23:15
 • Linka 714 (jízdní řád) - doplňkový spoj, jedná se o meziměstskou dopravu, takže jízdenka je dražší za 1,30 EUR, rovněž lze koupit v automatu i přes aplikaci.

Autobus do Sassari

I 30 km vzdálené Sassari je spojeno letištěm dopravcem ARST zhruba deseti denními frekvencemi. Ze Sassari se pak dostanete vlakem nebo autobusem do většiny koutů Sardinie. 

 • Linka 760 (jízdní řád) - cesta na hlavní autobusové nádraží (via Padre Zirano) trvá 30 minut. Autobus jezdí zhruba 10x za den, první spoj z města jede před 5:00, poslední spoj z letiště v 0:15. Jízdenka stojí 3,10 EUR v automatu v příletové hale (nutné platit přesným obnosem) nebo přes aplikaci DropTicket (Google Play / App Store).

Automat na jízdenky autobusů ARST je umístěn mezi příletovou a odletovou halou, možné je platit pouze přesným obnosem v mincích stejně jako u řidiče. 

Autobusy do dalších měst

Přímé spojení je z letiště zajištěno i do jiných měst na Sardinii, vybíráme nejčastěji používané destinace:

 • Olbia – 2-4x denně přímý spoj SunLines linky 90, jízdenka za 25 EUR u řidiče. Levnější spojení do Olbie vede autobusem 714 do Sassari a odtud vlakem Trenitalie
 • Bosa – 3x denně přímý spoj ARST linky 9312, jízdenka za 4,30 EUR v trafice, automatu nebo aplikaci DropTicket (Google Play / App Store)
 • Porto Torres – 2x denně přímý spoj ARST linky714, jízdenka za 3,10 EUR v trafice, automatu nebo aplikaci DropTicket (Google Play / App Store)
 • Stintino – 4x denně přímý spoj Sardabus, jízdenka 3,70 EUR u řidiče
 • Castelsardo – 1x denně přímý spoj Digitur, jízdenky u řidiče
 • Badesi – 1x denně přímý spoj Digitur, jízdenky u řidiče
 • Santa Teresa Gallura – 1x denně přímý spoj Digitur, jízdenky u řidiče
 • Cagliari – 1-2x denně přímý spoj Logudoro Tours, jízdenky u řidiče
 • Nuoro – 2x denně přímý spoj Reden Tours, jízdenka za 18 EUR u řidiče

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici na 30 minut zdarma.

Alghero je malé letiště, které nabídne 3 menší kavárny/občerstvení, menší Duty free shop a pár obchodů se suvenýry.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den, v cervnu se chystame na Sardinii, priletime do Alghera a potrebujeme nejrychlejsi dopravu do mesta Palau, severovychod sardinie. Muzete prosim poradit neco primeho? Dekuji

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nic primeho neni, pujc si auto.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

včera jsme právě vrátili z Alghera, tak bych chtěl pouze upřesnit a doplnit informace o dopravě autobusem do města. Do centra Alghera z letiště (a samozřejmě i zpět) jezdí v podstatě každou hodinu městský autobus linea ALFA (jízdní řád viz http://www.arstspa.info/9373.pdf). Jízdenka stojí 1 EUR a je možno ji zakoupit v modrém automatu společnosti ARST na letišti umístěným mezi odletovou a příletovou halou. Platba je možná v hotovosti (všemi mincemi i bankovkami) i kreditní kartou. V případě zakoupení jízdenky přímo u řidiče stojí jízdné 1,50 EUR.

Cestujeme poměrně často, takže oceňuji vaše vždy přesné a správné informace, které čerpám na vašem skvělém webu před každou cestou. Zato vám patří velké uznání a díky!!!

S pozdravem

Daniel Nárovec

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu