Letiště Alghero Fertilia

Alghero Fertilia Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

AHO (IATA)
LIEA (ICAO)
Itálie

Toto malé letiště se nachází na severovýchodním okraji italské Sardinie poblíž druhého největšího města ostrova – Sassari. Letiště Alghero je v letní sezoně hojně využíváno charterovými lety za překrásnými sardinskými plážemi, které se nachází jen pár kilometrů odsud.

Najdeme tu jeden malý přízemní terminál rozdělený na odletovou a příletovou halu. Je prakticky nemožné se zde ztratit. Letiště slouží především nízkonákladovému Ryanairu a v letní sezoně pak početným turistickým letům.

Terminál je otevřený od 4:00 do posledního příletu nebo odletu.

 


Letenky

V letní sezoně nabízí Ryanair přímé lety z Bratislavy, ceny se o prázdninách pohybují mezi 5.000–6.000 (180–200 €), v červnu nebo září pak letenky lze sehnat od 2.500 Kč.

Z Prahy provozuje během letní sezony linku SmartWings, u nichž je stabilní cena 7.500 Kč.

Doba letu z Prahy i Bratislavy je asi 90 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Alghero

Do 10 km vzdáleného města, po němž je letiště pojmenováno, se dostaneme místní MHD společnosti ARST. Do města jede 6 spojů denně (jízdní řád). Jednosměrná jízdenka stojí 1,50 € a cesta trvá 20 minut.

Sassari

I 30 km vzdálené Sassari je spojeno letištěm dopravcem ARST deseti denními frekvencemi (jízdní řád). Za jízdenku zaplatíte 3 € a trasa vám zabere 30 minut. Ze Sassari se pak dostanete vlakem nebo autobusem do většiny koutů Sardinie.

Automat na jízdenky je umístěn mezi příletovou a odletovou halou, možné je platit pouze přesným obnosem v mincích stejně jako u řidiče.


Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici na 30 minut zdarma.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Itálie? Nastav si hlídače