IATA (ICAO) kód letiště
AHO (LIEA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:27
Vzdálenost od Prahy
1150 km

O letišti Alghero Fertilia

Toto malé letiště se nachází na severovýchodním okraji italské Sardinie poblíž druhého největšího města ostrova – Sassari. Letiště Alghero je v letní sezoně hojně využíváno charterovými lety za překrásnými sardinskými plážemi, které se nachází jen pár kilometrů odsud.  

Najdeme tu jeden malý přízemní terminál rozdělený na odletovou a příletovou halu. Je prakticky nemožné se zde ztratit. Letiště slouží především nízkonákladovému Ryanairu a v letní sezoně pak početným turistickým letům.  

Terminál je otevřený od 4:00 do posledního příletu nebo odletu. 

Letenky

V letní sezoně nabízí Ryanair přímé lety z Bratislavy, ceny se o prázdninách pohybují mezi 5.000–6.000  (180–200 €), v červnu nebo září pak letenky lze sehnat od 2.500 Kč.  

Z Prahy provozuje během letní sezony linku SmartWings, u nichž je stabilní cena 7.500 Kč.  

Doba letu z Prahy i Bratislavy je asi 90 minut.  

Inspirujte se akcemi na letenky do Alghera, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Alghero

Do 10 km vzdáleného města, po němž je letiště pojmenováno, se dostaneme místní MHD společnosti ARST. Do města jede spoj zhruba každou hodinu (jízdní řád). Jednosměrná jízdenka stojí 1,50 € a cesta trvá 20 minut.  

Sassari

I 30 km vzdálené Sassari je spojeno letištěm dopravcem ARST deseti denními frekvencemi (jízdní řád). Za jízdenku zaplatíte 3 € a trasa vám zabere 30 minut. Ze Sassari se pak dostanete vlakem nebo autobusem do většiny koutů Sardinie.  

Automat na jízdenky je umístěn mezi příletovou a odletovou halou, možné je platit pouze přesným obnosem v mincích stejně jako u řidiče.  

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici na 30 minut zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den, v cervnu se chystame na Sardinii, priletime do Alghera a potrebujeme nejrychlejsi dopravu do mesta Palau, severovychod sardinie. Muzete prosim poradit neco primeho? Dekuji

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nic primeho neni, pujc si auto.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,

včera jsme právě vrátili z Alghera, tak bych chtěl pouze upřesnit a doplnit informace o dopravě autobusem do města. Do centra Alghera z letiště (a samozřejmě i zpět) jezdí v podstatě každou hodinu městský autobus linea ALFA (jízdní řád viz http://www.arstspa.info/9373.pdf). Jízdenka stojí 1 EUR a je možno ji zakoupit v modrém automatu společnosti ARST na letišti umístěným mezi odletovou a příletovou halou. Platba je možná v hotovosti (všemi mincemi i bankovkami) i kreditní kartou. V případě zakoupení jízdenky přímo u řidiče stojí jízdné 1,50 EUR.

Cestujeme poměrně často, takže oceňuji vaše vždy přesné a správné informace, které čerpám na vašem skvělém webu před každou cestou. Zato vám patří velké uznání a díky!!!

S pozdravem

Daniel Nárovec

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu