Alghero
Letiště Alghero Fertilia

Alghero v kostce

naposledy aktualizováno 29. 10. 2023

Toto malé letiště se nachází na severovýchodním okraji italské Sardinie zhruba 28 km od druhého největšího města ostrova Sassari a 10 km od letoviska Alghero.

Letiště je v letní sezoně hojně využíváno charterovými lety za překrásnými sardinskými plážemi, které se nachází jen pár kilometrů odsud. Z pravidelných linek na letišti v Algheru většinu letů obstarává Ryanair do mnoha evropských destinací.

Hledat nejlevnější ubytování na Sardinii

Oficiální stránky letiště jsou www.aeroportodialghero.it

IATA Kód
AHO
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
13:59
Vzdálenost z ČR
1150 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Alghero

Ať už přilétáte na letiště Alghero, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Honza
před 5 lety

Dobry den, v cervnu se chystame na Sardinii, priletime do Alghera a potrebujeme nejrychlejsi dopravu do mesta Palau, severovychod sardinie. Muzete prosim poradit neco primeho? Dekuji

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 5 lety

Nic primeho neni, pujc si auto.

Avatar uživatele
Daniel Nárovec
před 5 lety

Dobrý den,

včera jsme právě vrátili z Alghera, tak bych chtěl pouze upřesnit a doplnit informace o dopravě autobusem do města. Do centra Alghera z letiště (a samozřejmě i zpět) jezdí v podstatě každou hodinu městský autobus linea ALFA (jízdní řád viz http://www.arstspa.info/9373.pdf). Jízdenka stojí 1 EUR a je možno ji zakoupit v modrém automatu společnosti ARST na letišti umístěným mezi odletovou a příletovou halou. Platba je možná v hotovosti (všemi mincemi i bankovkami) i kreditní kartou. V případě zakoupení jízdenky přímo u řidiče stojí jízdné 1,50 EUR.

Cestujeme poměrně často, takže oceňuji vaše vždy přesné a správné informace, které čerpám na vašem skvělém webu před každou cestou. Zato vám patří velké uznání a díky!!!

S pozdravem

Daniel Nárovec

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí