IATA (ICAO) kód letiště
OLB (LIEO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:45
Vzdálenost od Prahy
1087 km

O letišti Olbia – Costa Smeralda

Druhé největší sardinské letiště je jednou ze základen pro společnosti easyJet a Volotea. Terminál je moderní a vzdušný, v zimní sezoně liduprázdný, v letní naopak přeplněný. Orientace na letišti je velmi snadná, hala je rozdělná na příletovou a odletovou část, vše je přehledně značené a vzdálenosti malé.

Centrum města je vzdálené 3,5 km.

Letiště zavírá podle příletů. Obvyklá otevírací doba je 4:00–23:30.

Letenky

Ze střední Evropy do Olbie nabídne nejlevnější letenky Wizz Air na své lince z Vídně, kde se ceny pohybují běžně kolem 2 500 Kč, v akcích můžou klesnout i pod 1 500 Kč.

Alternativou může být 135 km vzdálené letiště v Algheru, kam létá Ryanair za nižší ceny z Bratislavy. Další možností je nakombinovat lety se společností easyJet přes letiště Malpensa v Miláně, kromě letních prázdnin se touto cestou lze dostat i na ceny pod 2 000 Kč při odletu z Prahy. 

Do Olbie také létají charterové lety SmartWings pro cestovní kanceláře, individuální letenky se prodávají kolem 7 000 Kč

Doba přímého letu z Česka trvá asi 1 hodinu a 45 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Olbie, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Chcete-li poznávat Sardinii na vlastní pěst, objíždět a objevovat opuštěné pláže nebo horské vesničky, nejlepším způsobem dopravy bude půjčení auta. Na letišti v Olbii sídlí mnoho autopůjčoven, místních i nadnárodních. Jednoduše je všechny na jedno kliknutí srovnáte například přes tyto weby:

Ceny se velmi liší dle sezony a především podle toho, jak dlouho dopředu rezervujete. Pokud si na letní sezonu auto rezervujete měsíc dopředu, zaplatíte za týden klidně 20 000 Kč, pokud však rezervaci provedete například půl roku dopředu, zaplatíte za stejné auto na stejnou dobu jen 4 500 Kč.

Autobus MHD Olbia

Zastávky všech autobusových linek jsou přímo před terminálem a nelze je minout.

Na letiště jezdí z centra Olbie místní MHD, konkrétně autobusové linky 2 a 10, každá s intervalem zhruba 30 minut. Cesta do města zabere 15 minut. Jízdenka na 90 minut (přestupní) stojí 1 EUR zakoupená v InfoPointu na letišti, resp. v trafice ve městě. U řidiče vyjde lístek na 1,50 EUR. 24hoidnová jízdenka (nelze koupit u řidiče) vyjde na 2,80 EUR. Pozor, tyto lístky platí pouze v autobusech MHD Olbia, nikoliv v regionálních autobusech ARST.

Jízdenky na MHD lze kupovat i v aplikaci ASPO (Google Play / App Store)

  • Web dopravního podniku v Olbii - aspo.it
  • Jízdní řády (první spoj linky 2 jede z centra na letiště až po 7:00, linky 10 v 6:00. Poslední spoj linky 2 z letiště do centra jede ve 20:00, linka 10 pak ve 23:40)

Autobus + vlak

Železniční společnost Trenitalia provozuje autobusovou linku Olbia AirLink z letiště přímo na nádraží (jízda cca 10 minut), která navazuje na všechny vlakové spoje z Olbie do Golfo Aranci, Sassari, Oristana či Cagliari. Na tento autobus nelze koupit samostatná jízdenka, ale pouze lístek kombinovaný s vlakem. Cena jízdenky z letiště kamkoliv je vždy o 1 EUR vyšší než jízdenka z nádraží v Olbii. 

Lístky můžete zakoupit online na webu Trenitalia.com.

Regionální autobusy

Na letišti zastavují i regionální a dálkové spoje po Sardinii, pro jízdní řád klikněte na číslo/název linky:

Jízdenky koupíte vždy u řidiče s výjimkou společnosti ARST, kde nejlépe koupíte jízdenku na informacích v příletové hale, případně v aplikaci DropTicket (Google Play / App Store).

Taxi

Na letiště mohou zajíždět pouze oficiální taxíky s pevně danou cenou.

  • nástupní sazba: 3,50 EUR
  • prvních 5 km: 2,60 EUR za 1 km
  • 5-45 km: 2,40 EUR za 1 km
  • zavazadlo: 1 EUR
  • noční příplatek 22:00-6:00: +20%

Vzhledem k blízkosti města je možné na letiště dojít pěšky. 3,5 km cesta vede celou cestu po chodníku a ujdete jí asi za 40 minut.

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma bez časového omezení.

Úschovna zavazadel je umístěna na parkovišti a za jeden den zaplatíte 5 EUR.

Letiště je vybaveno několika restauracemi a bary, ceny jsou zde však výrazně vyšší než ve městě.

Ubytování u letiště

Letíte z Olbie brzy ráno nebo naopak přistanete pozdě večer a nechcete řešit dopravu? Přímo u terminálu sice žádný hotel není, avšak v pěší docházkové vzdálenosti narazíte hned na dvě pěkná ubytování.

  • B&B Olbia - 1,2 km (cca 18 minut pěšky po chodníku)
  • Jazz Hotel - 750 metrů (cca 10 minut pěšky po chodníku)

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu