IATA (ICAO) kód letiště
FLR (LIRQ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:21
Vzdálenost od Prahy
736 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti Florencie Peretola

Malé toskánské letiště ležící v severní části města Florencie (čtvrť Peretola) slouží především pro regionální lety v okruhu 2 hodin letu a můžete ho také znát pod názvem Amerigo Vespucci.

Provoz tu je velmi slabý, čemuž i odpovídá otevírací doba od 4:00 do 0:00.

Letenky

Od září 2019 létá letecká společnost přímou linku Praha – Florencie, a to 3x týdně. Průměrně se zpáteční letenky prodávají kolem 3.500 Kč, v akci se dají očekávat i pod 2.000 Kč.

Mnohem levnější jsou přímé lety Ryanairu na letiště Pisa, kde ceny můžou spadnou i pod 1.000 Kč. Doprava z Pisy do Florencie vlakem stojí do 10 €/jedna jízda.

Inspirujte se akcemi na letenky do Florencie, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Mezi letištěm a centrem Florencie jezdí tramvajová linka T2, která vás doveze k hlavnímu nádraží Santa Maria Novella v centru města. Zastávka na letišti se nachází přímo před terminálem. Jízdenka na jednu jízdu stojí 1,50 EUR, zakoupíte ji v automatu na každé tramvajové zastávce, kdy platit se dá hotovostí i kartou. 

Cesta tramvají do centra zabere asi 20 minut. Přes den jezdí spoje každých 6 až 7 minut, v neděli jednou za 9 minut a brzy ráno či pozdě večer pak jednou za 11 minut. První spoj z centra (zastávka Unitá) na letiště jede v 5:00, poslední spoj z letiště do centra jede v 0:04 (v pátek a sobotu až v 1:32).

Více informací o tramvajové dopravě ve Florencii najdete na webu gestramvia.com.

Na hlavní ulici asi 80 metrů od terminálu jsou pak autobusové zastávky, ze kterých se dostanete frekventovanými spoji například do měst Prato nebo Montecatini Terme. Jízdenky vždy koupíte až u řidiče s cenami kolem 3 EUR. Autobusy se dostanete i do centra Florencie, ale od zavedení tramvajové linky se nevyplatí ani časově, ani cenově.

Služby na letišti

Wifi připojení funguje zdarma v celém areálu letiště.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petr _3

Od 11. února 2019 jezdí na letiště tramvaj T2, viz:

https://www.aeroporto.firenze.it...amvia.html

Podle této stránky stojí jízdenka 1,50 €:

https://ilreporter.it/sezioni/cr...a-firenze/

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

Řeším cestu z letiště Peretola ve Florencii. Protože budu cestovat s dítětem a v pátek večer, chci si být jista. V aplikaci Moovit, vidím poslední Volainbus ve 20 hod. Předpokládám dobře , že později nejezdí a musím využít LA PO-FI ? Nevíte , prosím, zda se liší ceny dopravců? Děkuji Mirka Konv.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jak dle Moovit, tak dle oficiálních jízdních řádů jezdí Volainbus z letiště až do 00:30 ;) (20:30, 21:30, 22:30, 23:45, 00:30)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu