Letiště Janov Cristoforo Colombo

Genoa Cristoforo Colombo Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

GOA (IATA)
LIMJ (ICAO)
Itálie

Letiště Kryštofa Kolumba najdete na umělém poloostrově v těsné blízkosti moře a v nevelké vzdálenosti od centra Janova (cca 7 km). Janovské letiště se řadí k malým, létají sem především vnitrostátní linky doplněné o několik mezinárodních spojů do nejvýznamnějších evropských uzlů.

Na terminálu je sice znát, že svá nejlepší léta má již za sebou, nicméně je přehledný a pohodlný, orientace je velmi snadná. Přes noc je zavřeno.

 


Letenky

Vzhledem k malé konkurenci patří letenky do Janova k těm dražším. Nejlevněji pořídíte s přestupem v Římě mezi 5.500 a 6.000 Kč, naopak nejrychlejší spojení nabídne Lufthansa s přestupem v Mnichově.

Nejlevnější letenky z Janova se dají pořídit na Sicílii či Sardinii (cca 1.500 Kč za jednosměrnou letenku).

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Centrum, stejně jako nádraží Brignole a Principe, spojuje s letištěm speciální autobusová linka Volabus. Spojení funguje v intervalu cca 40 minut od 5:15 do 23:05, cesta zabere maximálně půl hodiny. Jízdenka zakoupená u řidiče stojí 6 €, online 5 €.

K blízkému nádraží Sestri Ponente se během 20 minut dostanete kyvadlovým autobusem I24 s intervaly cca 40 minut a provozní dobou od 6:30 do 19:40.


Služby na letišti

Oficiální síť „Airport Free Wifi“ je zdarma na 3 hodiny.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Itálie? Nastav si hlídače