IATA (ICAO) kód letiště
GOA (LIMJ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:29
Vzdálenost od Prahy
753 km

O letišti Janov Cristoforo Colombo

Letiště Kryštofa Kolumba najdete na umělém poloostrově v těsné blízkosti moře a v nevelké vzdálenosti od centra Janova (cca 7 km). Janovské letiště se řadí k malým, létají sem především vnitrostátní linky doplněné o několik mezinárodních spojů do nejvýznamnějších evropských uzlů.

Na terminálu je sice znát, že svá nejlepší léta má již za sebou, nicméně je přehledný a pohodlný, orientace je velmi snadná. Přes noc je zavřeno.

Letenky

Vzhledem k malé konkurenci patří letenky do Janova k těm dražším. Nejlevněji pořídíte s přestupem v Římě mezi 5.500 a 6.000 Kč, naopak nejrychlejší spojení nabídne Lufthansa s přestupem v Mnichově.

Nejlevnější letenky z Janova se dají pořídit na Sicílii či Sardinii (cca 1.500 Kč za jednosměrnou letenku).

Inspirujte se akcemi na letenky do Janova, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Centrum, stejně jako nádraží Brignole a Principe, spojuje s letištěm speciální autobusová linka Volabus. Spojení funguje v intervalu cca 40 minut od 5:15 do 23:05, cesta zabere maximálně půl hodiny. Jízdenka zakoupená u řidiče stojí 6 €, online 5 €.

K blízkému nádraží Sestri Ponente se během 20 minut dostanete kyvadlovým autobusem I24 s intervaly cca 40 minut a provozní dobou od 6:30 do 19:40.

Služby na letišti

Oficiální síť „Airport Free Wifi“ je zdarma na 3 hodiny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu