Braniborská brána v Berlíně

Letiště v okolí Berlína

O letišti

Berlín má ve svém okolí již jen jedno letiště Brandenburg, které bylo otevřeno v říjnu 2020 po více než 9letém odkladu. Letiště Schönefeld a Tegel stejným datem ukončila provoz.

IATA Kód
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
21:52
Vzdálenost z ČR
275 km
naposledy aktualizováno 28. 01. 2021
Navrhni úpravu

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ivo
Ivo
před rokem

Ahoj, jak je to prosim v soucasne dobe s tranzitem na BER? Tam i zpet do CR? Jsou kontroly na silnicich? Je potreba mit test? Transit by mel byt v pohode, ale jak to funguje v realu?

Avatar uživatele Mario
Mario
před rokem

Nemáte někdo zkušenost s parkováním v okolí letiště BER nebo i v jiných německých městech u letiště na parkovišti P+R. Dá se tam zaparkovat na týden nebo je to nějak časově omezené?

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před rokem

Na BER stoji ofiko parkoviste 29 eur na tyden, kdyz to clovek chytne, to mi prijde ok za bezpeci, jinak tam neni omezeni na tech ulicich, muzes tam v klidu to nekde zahodit

Avatar uživatele
cali
před rokem

Kdo sledujete německé weby nebo programy, tak už to asi zaregistroval... V Německu v posledních dnech řeší, proč od otevření letiště BER došlo na bezpečnostních kontrolách na Terminálu 1 k více jak 60 případům, kdy byli zaměstnanci zasaženi elektrickým proudem. Od případů, kdy to bylo slabé na úrovni statického výboje, až po případy, kdy došlo k následné hospitalizaci zasažených zaměstnanců. Jen 6.1.2021 došlo k 11 případům a 4 zaměstnance musela odvézt záchranka. Odborový svaz Ver.di chce terminál 1 nechat uzavřít a důkladně prověřit možné příčiny, po dobu uzavření by měly být používané terminály 5 (SXF) a 2, který se stále dodělává. Pikantní je, že právě T5 chtějí od února uzavřít kvůli slabému provozu.

https://www.rbb24.de/politik/Flu...nburg.html

https://www.rtl.de/cms/ber-mitar...82863.html

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před rokem

Německá preciznost trochu pokulhává...Pokud zavřou T5, tak se Ryan a spol. přesunou na T2? Chápu to dobře?

Avatar uživatele
cali
před rokem

To zavřeníT5 je loženka... Úvahy jsou na T2, ale při současném bídném provozu by šlo myslím vše z T1. Každopádně myslím dojde ke změně časů a tedy potenciálně investiční letenky;-)

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí