IATA (ICAO) kód letiště
DRS (EDDC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:11
Vzdálenost od Prahy
119 km

O letišti Drážďany

Letiště se nachází asi 11 km severně od centra města a pro svoji dobrou dostupnost z Česka je v tuzemsku velmi oblíbené. Provoz je zde poměrně slabý s omezeným výběrem destinací.

Jediný terminál je prostorný, ale velmi kompaktní a přehledný a není prakticky možné se v něm ztratit.

Otevírací doba letiště je 24 hodin.

Letenky

Žádné přímé letecké spojení s Českem ani Slovenskem neexistuje. Drážďany jsou nejvíc využívány při charterových letech s německými cestovními kancelářemi. Běžné letenky odsud můžeme výhodně pořídit pouze pro omezený počet spojení po Evropě, například do Barcelony nebo Bulharska, kde ceny začínají na 2.000 Kč nebo na Island, kam si v akci zaletíte od 3.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Drážďan, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejším způsobem dopravy do centra je městská železnice S-Bahn linky S2. Odjíždí každých 30 minut, jízdní doba z hlavního nádraží trvá 30 minut a jízdenka přijde na 2,30 €. Lístek si kupte v automatu na nádraží v před nástupem označte v modrém označovači na nástupišti. Vlaky jezdí od 4:18 do 0:17.

Na letiště se také můžete dostat kombinací tramvaje číslo 7 a autobusu číslo 77, přestupní zastávka se jmenuje „Infineon-Nord“. I v tomto případě zaplatíte za jízdenku 2,30 €, platí 60 minut.

Detailní informace nám poskytne web místního dopravního podniku.

Jak se sem dostat

Přímo na letiště se můžete dostat z Prahy nebo Ústí nad Labem autobusovou linkou RegioJetu. Jízdenky z Prahy stojí od 480 Kč a z Florence se sem dostanete za 2,5 hodiny.

Další pohodlnou možností je vlakové spojení. Jízdenku si můžete koupit přímo na letiště s jedním přestupem na drážďanském hlavním nádraží. V e-shopu Českých drah začínají ceny již na 386 Kč za jednosměrnou jízdenku, z měst na severu Čech pak od 243 Kč.

Kde parkovat

Oficiální letištní parkování začíná již na 20 € za týden, pro nejnižší cenu tu však skutečně musíte parkovat 7 dní. Například čtyřdenní parkování startuje na 35,50 €. V letním období bývá často obsazeno, je proto lepší provést rezervaci online. Na okolních soukromých parkovištích levnější parkování neseženeme.

Při cestě z ČR dojedete po dálnici až na křižovatku "Dreieck Dresden-West", odkud již budete sledovat značení směrem k letišti. 

Vzdálenosti

  • Praha: 170 km
  • Ústí nad Labem: 87 km
  • Liberec: 146 km

Služby na letišti

Wi-fi zdarma je dostupná na 2 hodiny, po uplynutí této doby se automaticky odpojí, můžete se však opakovaně přihlásit na další dvě hodiny.

Drážďanské letiště je poměrně chudě vybavené, nenajdete tu téměř žádný použitelný obchod a jen pár předražených občerstvení většinou jen se studeným jídlem.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu