IATA (ICAO) kód letiště
DRS (EDDC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:31
Vzdálenost od Prahy
119 km

O letišti Drážďany

Drážďanské letiště v Sasku je díky své poloze velmi oblíbené u tuzemských dovolenkářů a cestovatelů. Není se čemu divit, od hranic s Českou republikou sem vede pohodlných 60 kilometrů po dálnici a celá cesta z Prahy trvá 2,5 hodiny a z Ústí dokonce necelou hodinku jízdy.

Letiště se nachází jen 11 kilometrů severně od centra Drážďan a najdete zde jediný terminál. Ten je sice prostorný, ale za to velmi kompaktní a přehledný a není prakticky možné se v něm ztratit. Otevřený je 24 hodin denně.

Letenky

Pokud byste hledali letenky z Drážďan, tak v dnešní době je možné využít pouze pravidelných spojů na vnitrostátních linkách s Lufthansou do Frankfurtu nad Mohanem a do Mnichova. Za hranice Německa je v provozu linka s aeroliniemi KLM do Amsterdamu a mimo zimu po přerušení z důvodu Covidu i linky s Ryanairem do Londýna a na Palma de Mallorcu.

Odlety a přílety jsou nejčastěji z těchto letišť:

 • Frankfurt nad Mohanem FRA
 • Mnichov MUC
 • Amsterdam AMS
 • Londýn Stansted STN
 • Palma de Mallorca PMI

Během letních měsíců ale letiště v Drážďanech zaplní odlety do středomořských letovisek s cestovními kancelářemi. Letá se prakticky na všechny významné ostrovy i přímořská letoviska ve Španělsku a Řecku.

Sólo letenky k moři z Drážďan pořídíte na stránkách Condor.com.

Inspirujte se akcemi na letenky do Drážďan, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

S-Bahn linky S2

Městská železnice S-Bahn linky S2 je nejrychlejší a nejpohodlnější variantou dopravy mezi městem a letištěm.

 • doba jízdy centrum-letiště: 21 mimut
 • interval spojů: 30 minut
 • cena jízdenky: 2,70 EUR

V Drážďanech můžete nastoupit na několika stanicích včetně hlavního nádraží. Vlak S2 staví v Dresden Hauptbanhof, Dresden Freiberger Straße, Dresden Mitte a Dresden Neustadt. Dále na stanicích mimo centrum Dresden Industriegelände, Dresden Klotzsche a Dresden Grenzstraße.

Vlakovou zastávku na letišti najdete v přízemí terminálu a s odbavovací částí či přílety je spojena eskalátory a výtahy.

První spoj z centra vyjíždí v 4:18 a následně jezdí v 30 minutovém intervalu až do půlnoci. Cestu z Hauptbahnhof urazí za 21 minut a z Neustatd za 14 minut.

Lístek zakoupíte v samoobslužných kioscích a jízdenka stojí 2,50 EUR za dospělého a pro děti do 15 let 1,70 EUR. Lístek platí 60 minut a je možné jej využít i na další druhy dopravy v Drážďanech. Před nástupe si lístek označte v modrém označovači na nástupišti.

Detailní informace hledejte na webu místního dopravního podniku DVB.de:

Autobus 77 a tramvaj 7

Alternativou v případě cest mimo trasu vlaku může být kombinovaný spoj autobusové linky 77 a tramvajové linky 7. Z letiště dojedete autobusem na zastávku Je nutné Infineon-Nord, kde přestoupíte na tramvaj a pokračujete dále až do centra Drážďan.

Doba jízdy z letiště do centra k vlakovému nádraží činí 35 minut a i proto je prakticky nevyužívaná.

Jízdenka platí totožná s vlaky, tedy za 2,50 EUR na 60 minut od označení.

Jízdenka Labe-Elbe

Mimo výše uvedené hodinové jízdenky dopravního podniku DVB lze využít i v Čechách prodávanou jednodenní síťovou jízdenku Labe-Elbe. Ta umožní cestovat napříč českou i německou stranou v Ústeckém kraji a Sasku jak na železnici, tak i v autobusech včetně městské hromadné dopravy.

Jak se sem dostat

Díky skvělé poloze drážďanského letiště nebudete mít problém se sem dopravit k odletu z Česka.

Vlakem

Ideální volbou, jak z Čech jet na letiště v Drážďanech, je vlak. Na hlavní trase mezi Prahou a Drážďany jezdí přímé vlakové spoje každé 2 hodiny.

Jízdenky zakoupíte společně jako cestu do Drážďan Hbf. a následně linkou S2 na letiště Flughafen Dresden, což bude i vaše cílová stanice, kterou budete zadávat při vyhledávání v eshopu drah.

Zakoupit jízdenku můžete na stránkách cd.cz za 360 Kč z Prahy, nebo levněji na stránkách německých drah bahn.de (web je v češtině) za 13,90 EUR.

Lístek kupujete na konkrétní vlak do Drážďan, ale na linku S2 už nejste časově vázáni a můžete využít libovolný spoj tentýž den. Z měst blíže k hranicím jsou jízdenky samozřejmě ještě levnější.

Doba jízdy vč. povinného přestupu je z pražského Hlavního nádraží na letiště v Drážďanech 3 hodiny a 14 minut.

Autobusem

Pokud dáváte přednost autobusovému spojení, do Drážďan zajíždí žluté autobusy Regiojetu. Jízdenka stojí 299 Kč a cestu do centra Drážďan na Hbf. urazí za 1 hodinu a 55 minut.

Jízdenky pořídíte přímo na stránkách regiojet.cz.

Autem

O nic méně pohodlnější bude jízda vlastním automobilem. Z Prahy vede nejrychlejší cesta okolí Ústí po dálnici D8, která navazuje na německé straně na dálnici A17. Ta končí v napojení na dálnici A4 po které pojedete až ke sjezdu na Dresden Flughafen.

Přibližná doba jízdy z Prahy jsou necelé 2 hodiny.

Kde parkovat

Drážďanské letiště nabízí v jeho vlastním zázemí na 4 500 parkovacích míst na zastřešeném i venkovním stání. Parkoviště jsou rozdělena do několika budov a areálů a jsou propojena s terminálem. Jsou zde také dvě parkoviště pro krátkodobé stání pro vyložení a vyzvednutí cestujících.

Krátkodobá stání

Vyhodit nebo vyzvednout přátele na letišti můžete na parkovacích stáních označených jako PK1 a PK2.

Na PK1 je maximální doba stání 2 hodiny a za prvních 30 minut zaplatíte 2 EUR, maximálně však 8 EUR u dvouhodinového bloku. Na PK2 máte 15 minut zdarma, následně za dalších 15 minut platíte 1,50 EUR a za hodinu 3,50 EUR. Denní sazba (3 a více hodin) činí 25 EUR.

Dlouhodobá stání

Využít můžete parkovacího domu přímo u terminálu nebo o něco málo vzdálenějších venkovních parkovišť (vždy v krátké docházkové vzdálenosti k terminálu). Ceny se liší dle délky stání. Například 4 denní parkování vás vyjde na 35 EUR, ale týden bude levnější.

Nejlevnější parkování na letišti v Drážďanech je nabízeno v tarifu Super Lowcost na venkovním parkovišti P4A. Je však omezeno dobou, která nesmí být kratší 7 dní. Ceny jsou pak následující:

 • 7-9 dní za 15 EUR
 • 10-16 dní za 25 EUR
 • 17-21 dní za 35 EUR

Stání doporučuji rezervovat předem on-line, kdy je k rezervaci přidán poplatek 5 EUR. Na místě zejména o letních prázdninách nemusí být už místa.

Rezervaci parkování na letišti provedete na stránkách letiště parken.dresden-airport.de

Na okolních soukromých parkovištích levnější parkování neseženeme.

Služby na letišti

Wi-fi zdarma je dostupná na 2 hodiny, po uplynutí této doby se automaticky odpojí, můžete se však opakovaně přihlásit na další dvě hodiny.

Úschovna zavazadel je formou samoobslužných boxů v areálu parkoviště v levelu 00. Uschovat si lze zavazadla dle velikosti použitého boxu na 24 hodin za 2 EUR4 EUR.

Pro děti je letiště velmi dobře připraveno a vybaveno. Najdete zde herní koutky před i za bezpečnostní kontrolou, za kterou jsou k dispozici i dětské letištní kočárky. Vše samozřejmě zdarma.

Co se týče restaurací a možnosti občerstvení, raději na letiště moc nespoléhejte a něco si kupte s sebou v centru Drážďan.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2

Hodinová jízdenka již stojí 2,70€.

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu