IATA (ICAO) kód letiště
PDV (LBPD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:55 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1208 km

O letišti Plovdiv

Nejmenší bulharské letiště s pravidelným provozem je doménou pro nízkonákladové aerolinky (především Ryanair) a také zimní charterové lety směřující za exotickým lyžováním v bulharských střediscích. Nachází se v obci Krumovo 6 km od druhého největšího města Bulharska Plovdivu.

Terminál je moderní a velmi malý (podobný jako například v Ostravě), orientace je snadná a bez nástrah.

Letenky

Pravidelné lety do Plovdivu nabízí v současnosti pouze Ryanair, a to ze tří letišť: Brusel Charleroi, Frankfurt Hahn, Londýn Stansted a Milán Bergamo. Jedná se o letiště, na která míří i spoje z Prahy, Brna či Ostravy, proto lze naplánovat cestu z ČR do Plvodivu i takovýmto způsobem. Letenky bývají levné, jednosměrně se dají sehnat i okolo tisícikoruny. Pro plánování letů s přestupem může dopomoci vyhledávač azair.cz.

Inspirujte se akcemi na letenky do Plovdivu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejná doprava na letiště nejezdí, pro cestu do centra Plovdivu musíte využít taxi. Maximální cena by měla činit 15 leva (cca 200 Kč).

Služby na letišti

Wifi funguje zdarma na neomezeně dlouhou dobu.

V terminálu najdete malé občerstvení a duty free shop, obojí za přemrštěné ceny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele