IATA (ICAO) kód letiště
KVA (LGKV)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:22 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1299 km

O letišti Kavala

Oblíbené letiště cestovatelů mířících za sluncem a plážemi severního pevninského Řecka či ostrova Thassos se nachází 35 km od města Kavala a 11 km od přístavu Keramoti, odkud vyplouvají trajekty právě na Thassos.

Terminál je poměrně malý, přes rok také slouží pouze lince z Athén, zaplní se až v létě mnoha charterovými a sezonními lety z celé Evropy. Přes noc se letiště uzavírá.

Letenky

Nejrychlejší celoroční spojení do Kavaly nabízí Aegean Airlines s jedním přestupem v Athénách za průměrné ceny kolem 5.500 Kč, v akcích i za 3.500 Kč (především na jaře a na podzim). Alternativou může být přímá linka společnosti Eurowings z Vídně za obdobné ceny.

V létě vypravuje společnost SmartWings charterové lety z Prahy, Brna i Ostravy, pouze na lince z Prahy však uvolňuje do prodeje individuální letenky za nezajímavé ceny kolem 7.000 Kč.

Doba letu z Prahy do Kavaly trvá asi 135 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kavaly, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Autobusy společnosti KTEL zajíždí na letiště jen několikrát denně a nelze se na ně spolehnout. Nejlepší možností je určitě půjčení auta rovnou na letišti.

Taxi do Kavaly vyjde cca na 38 €, do přístavního města Keramoti pak asi na 20 €.

Pokud jste si koupili zájezd u cestovní kanceláře, z letiště budete do vašeho hotelu odvezeni zdarma, delegát na místě vše zařídí.

Služby na letišti

Wifi v Kavale nefunguje.

Terminál je vybaven dvěma bary a jedním malým obchodem.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu