Letiště Kavala

Kavala International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

KVA (IATA)
LGKV (ICAO)
Řecko

Oblíbené letiště cestovatelů mířících za sluncem a plážemi severního pevninského Řecka či ostrova Thassos se nachází 35 km od města Kavala a 11 km od přístavu Keramoti, odkud vyplouvají trajekty právě na Thassos.

Terminál je poměrně malý, přes rok také slouží pouze lince z Athén, zaplní se až v létě mnoha charterovými a sezonními lety z celé Evropy. Přes noc se letiště uzavírá.

 


Letenky

Nejrychlejší celoroční spojení do Kavaly nabízí Aegean Airlines s jedním přestupem v Athénách za průměrné ceny kolem 5.500 Kč, v akcích i za 3.500 Kč (především na jaře a na podzim). Alternativou může být přímá linka společnosti Eurowings z Vídně za obdobné ceny.

V létě vypravuje společnost SmartWings charterové lety z Prahy, Brna i Ostravy, pouze na lince z Prahy však uvolňuje do prodeje individuální letenky za nezajímavé ceny kolem 7.000 Kč.

Doba letu z Prahy do Kavaly trvá asi 135 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Autobusy společnosti KTEL zajíždí na letiště jen několikrát denně a nelze se na ně spolehnout. Nejlepší možností je určitě půjčení auta rovnou na letišti.

Taxi do Kavaly vyjde cca na 38 €, do přístavního města Keramoti pak asi na 20 €.

Pokud jste si koupili zájezd u cestovní kanceláře, z letiště budete do vašeho hotelu odvezeni zdarma, delegát na místě vše zařídí.


Služby na letišti

Wifi v Kavale nefunguje.

Terminál je vybaven dvěma bary a jedním malým obchodem.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Řecka? Nastav si hlídače