Crotone

Letiště Crotone

O letišti

Jedno z nejmenších italských letišť s pravidelným provozem najdeme zhruba 15 km od letoviska Crotone necelých 60 km od pitoreskního horského městečka Catanzaro. Miniaturní terminál je v provozu pouze v době pravidelných letů a odbavovací proces bývá velmi rychlý. Z letadla venku před halou budete do 5 minut. 

Letiště Crotone-Sant'Anna je pojmenováno po řeckém filosofu Pythagorovi, který právě v Crotone založil v 5. století př. n. l. slavnou filosofickou školu.

IATA Kód
CRV
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
20:54
Vzdálenost z ČR
1254 km

Letenky

Jedinou pravidelně létající aerolinkou do Crotone je v současnosti Ryanair. Pro české cestovatele může být zajímavá linka z německého Norimberka, na které se v mimosezonním období dají sehnat letenky v rozmezí 1.000 až 1.500 Kč. 

Alternativní cesta sem vede také s přestupem na letišti v Bergamu, odkud létá rovněž Ryanair. Kombinované letenky z Prahy, Brna nebo Ostravy vyjdou obvykle na cca 2.000 Kč, avšak ve většině případů musíte alespoň v jednom směru v Bergamu nocovat. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Crotone, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Od terminálu do centra Crotone jezdí speciální autobusová linka, která vždy navazuje na všechny pravidelné odlety a přílety. Přesný jízdní řád i se seznamem zastávek najdete na adrese autobusového dopravce Romano. V zimě a v létě se jezdí podle odlišeného jízdního řádu, aktualizuje se většinou cca 14 dní před začátkem každého období (tedy v březnu a říjnu).

Cesta do Crotone trvá 30 minut a jízdenku pořídíte u řidiče za 2,50 €.

Přímo v terminálu také funguje autopůjčovna Avis. Počítejte se cenou mezi 25 a 30 € na den.

Služby na letišti

V malém terminálu najdete pouze jedno menší bistro ve veřejné části, za bezpečnostní kontrolou pak už pouze toalety a čekárnu.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 16. 05. 2019
Navrhni úpravu

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele DIDAS
DIDAS
před 3 lety

+393 802 626 921 zkuste mu napsat SMS , využil jsem ho tento rok, door to door do Crotone za 20 eur

Avatar uživatele DIDAS
DIDAS
před 3 lety

www.gettransfer.com pro 4 lepší než bus

Avatar uživatele
Lenka Fuchmanova
před 3 lety

Gettransfer.com jsem zkoušela,ale jen vyhledává a výsledek žádný..tak zkusíme taxi crotone

Avatar uživatele
Lenka Fuchmanová
před 3 lety

Máte někdo zkušenosti z transferem z letiště Crotone do centra města Crotone_?konkretně autobus dopravce Romano,pojme všechny cestující z letadla i s kufry?nebo je třeba rezerve taxi..jsme parta 4 a dítě v kočárku..

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí