Letiště Neapol

Naples Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Letiště Capodicchino se nachází 5 km od centra Neapole a je největším letištěm v jižní Itálii. Létají sem především nízkonákladové aerolinky a nejvýznamnější klasické společnosti.

Neapolské letiště má pouze jediný relativně malý a často značně přetížený terminál (druhý terminál 2 se používá jen pro VIP lety). Není však těžké se zde zorientovat, a pokud nenatrefíte na špičku, odbavovací proces zabere maximálně 10 minut.

Otevírací doba je od 3:30 do 24:00.

 


Letenky

Průměrné ceny z Prahy, Vídně nebo Katovic se pohybují od 1.200 do 2.500 Kč. Akční ceny se můžou dostat i pod hranici 1.000 Kč, nejlevnější lety do Neapole nabídnou především společnosti easyJet a Wizz Air.

Let do Neapole trvá z Prahy 120 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do centra města a přístavu jezdí přímá linka „Alibus“. 90minutová přestupní jízdenka, které platí i na ostatní druhy dopravy, stojí 4 € při koupi v autobusu u řidiče, resp. 3 € při koupi v trafice. Na letišti lze pořídit například v obchodě Sun Store. Autobusy jezdí od 6:00 do 23:40 každých 15–20 minut. Cesta do centra trvá necelou půlhodinu. Informace najdete na anm.it.

Mírně ušetřit lze pěší chůzí cca 150 metrů od terminálu na zastávku "Ruffo di Calabria - Aeroporto", kde jezdí autobusy číslo C68 a 580 do okrajových částí Neapole. Lze je však využít jako napaječ pro přestup na jinou linku. Jedna jízdenka stojí 1,10 €, přestupní na 90 minut 1,60 € a celodenní 3,60 €.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště jezdí autobusy i do okolních destinací:


Služby na letišti

Internet je k dispozici prostřednictvím wi-fi zdarma a bez časového omezení.

Zavazadlo si můžete uschovat v unimobuňce na krátkodobém parkovišti. Denní úschova stojí 7 €.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Itálie? Nastav si hlídače