IATA (ICAO) kód letiště
BRI (LIBD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
12:58
Vzdálenost od Prahy
1015 km

O letišti Bari

Letiště Bari Palese se nachází v italské provincii Apulia, která je vyhlášena zejména přímořskými letovisky. Nachází se 10 km západně od centra Bari, v jehož okolí jsou turisty vyhledávaná místa jako Alberobello, Matera, Polignano a Mare či Monopoli.

Terminál je přehledně uskupený a otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Letenky do Bari zakoupíte nejlevněji na stránkách aerolinek Wizz Air (z Prahy, Katovic a Budapešti) či Ryanair (z Berlína). Ceny zpátečních letenek se standardně pohybují mezi 1.800 3.000 Kč. Akční letenky bývají mnohdy dostupné i za méně jak 900 Kč za zpáteční let. Doba letu z Prahy trvá necelé 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bari, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravu nabízí železniční linka, která je v centru města za 20 minut. Cena lístku činí 5 EUR a vlaky vyráží na cestu zhruba každých 30 minut (o víkendu jednou za 50 minut). První vlak z Bari na letiště jede ve 4:55 (v neděli v 5:10), poslední z letiště do Bari ve 23:33. Jízdenky zakoupíte v kiosku před vstupem na stanici. Informace o městské železnici v Bari najdete na webu ferrovienordbarese.it.

Alternativou jsou autobusy Terravision, které jezdí jednou za hodinu a doba jízdy trvá 30 minut. Jízdenka on–line stojí 4 EUR.

Nejlevnější dopravu do centra Bari nabízí příměstská autobusová linka 16, která jezdí mezi letištěm a vlakovým nádražím v Bari každých 40 až 60 minut. Autobus je v provozu od 5:00 do 21:35, v neděli a svátky od 6:00 do 21:10. Doba jízdy trvá 45 minut a lístek stojí 1 EUR, který na letišti zakoupíte v prodejně knih, ve městě v jakékoliv prodejně tabáku. Alternativně koupíte lístek u řidiče za 1,50 EUR.

Z letiště jezdí autobusy PugliaAirBus také přímo do Matery nebo Brindisi.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je bezplatně přístupné přes hotspot AdP Free wifi po přihlášení pomocí e-mailu či sociálních sítí.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

ják se dostat z letiště Bari do Bari-Modugno na zastávku flixbusu?

Odpovědět
před 9 měs

Chci se zaptat, jak to mají s lístky pro děti (do 3let) na vlak a autobus. Jsou bezplatné jako u nás? Díky

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov

Hezký den,

Rozumíte prosím někdo formuláři, který se má vyplnit při vstupu do Apulie, kde leží Bari? Chtějí nějaké potvrzení od lékaře a poté to někam poslat? Děkuji moc za rady!

před 10 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, jaký formulář máš na mysli? Dohledal jsem tohle https://www.sanita.puglia.it/web...oronavirus kde jsou jen informace o pobytu, nic s doktorem nevidím. Máš to vyplnit, vygenerovat .pdf a to si stáhnout a vytisknout, případně mít uložený v telefonu.

před 10 měs
Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov

Tak já jsem asi mimo.. Snad tedy stačí jenom vyplnit a vytisknout. Moc díky za tenhle web!! Jste nej:)

před 10 měs
Avatar uživatele Štěpán
Štěpán
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 3 komentáře
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-07-23T13:46:50+02:00)

Téměř všude, i na stránkách MZV je jen tento dokument, jak píše @David Eiselt. Ale v jedné diskuzi zde na webu (https://www.cestujlevne.com/disk...ronavirus) je info ještě o jednom dokumentu. Tento dokument je i přímo na stránkách Puglie: https://www.regione.puglia.it/we...oronavirus -> vpravo Come spostarsi -> Modulo autodichiarazione spostamenti. Abych řekl pravdu, tak tomu také nerozumím.... Má někdo případně nějaké info nebo rady? Díky

Přidat odpověď
před 9 měs

Nevíte prosím, dokdy jezdí ta autobusová linka? Když přiletíme v devět večer, koupíme na ni ještě lístek?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Už jsem doplnil :) Poslední autobus by měl jet ve 21:35.

Z Bari na letiště a zpět doporučuji vlak z Bari Centrale, jede 17 minut, je prázdný, klimatizovaný a pohodlný. Autobus č.16 má minimálně 10 minut zpoždění, jede 45 minut a není klimatizovaný, je plný a nesednete si ... nedoporučuji ....

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Podívej se na mapu

Odpovědět
před 3 lety

Jak se dostanu z ulice Bovio v Bari nejlíp na letiště. Viděla jsem poblíž zastávku autobusu 16, ale z vašeho textu nechali, jestli jede až na letiště.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V našem textu stojí "autobusová linka 16, která jezdí mezi letištěm a vlakovým nádražím v Bari každých 40 minut.", takže na letiště jede :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu