Alberobello

O letišti

Letiště Bari Palese pojmenované po Karolu Wojtylovi se nachází v italské provincii Apulie, která je vyhlášena zejména přímořskými letovisky. Nachází se 10 km západně od centra Bari, v jehož okolí jsou turisty vyhledávaná místa jako Alberobello, Matera, Polignano a Mare či Monopoli.

Jediný terminál je středně velký a orientace je zde velice snadná. Od vchodu do letištní budovy k letadlu neujdete více než 200 metrů. Odlety jsou v prvním poschodí, zatímco přílety v přízemí. Rozdělení na schengen a non-schengen je až za bezpečnostní kontrolou v rámci východů k letadlům.

Oficiální stránky letiště jsou www.aeroportidipuglia.it

IATA Kód
BRI
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
04:55
Vzdálenost z ČR
1015 km

Letenky

Ceny zpátečních letenek z Prahy se standardně pohybují mezi 1 800 3 000 Kč. Akční letenky bývají mnohdy dostupné i za méně jak 1 000 Kč za zpáteční let. Doba letu z Prahy trvá necelé 2 hodiny.

Do Bari míří velké množství low-cost letů z celé Evropy, takže lze bez problémů návštěvu zkombinovat i s jiným městem. Podívejte se na příklad aerolinek, které létají do Bari:

  • Ryanair: Praha, Vídeň, Krakow, Berlín, Norimberk, Benátky, Milán, Boloňa, Catania, Palermo, Alghero, Cagliari, Pisa, Řím a další
  • Wizz Air: Praha, Vídeň, Krakow, Wroclaw, Budapešť, Benátky, Milán, Boloňa a další
  • easyJet: Milán, Olbia, Londýn a další
  • Volotea: Benátky, Verona
  • Lufthansa: Frankfurt s návaznými lety po celé Evropě

Inspirujte se akcemi na letenky do Bari, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Vlak

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravu nabízí železniční linky FM2 a FR2, které jezdí na hlavní nádraží Bari Centrale v centru města. Nádraží na se nachází asi 250 metrů od terminálu a cesta k němu vede značeným podchodem.

  • Cena: 5,10 EUR jednosměrně (platí jen na vlak, nikoliv na autobusy MHD v Bari)
  • Doba jízdy do centra: 18 minut
  • Interval: 20-50 minut

Cena lístku činí 5,10 EUR a jízdenky zakoupíte v kiosku nebo automatu před vstupem na stanici. Lze platit hotovostí i kartou. Pozor, na letiště jezdí regionální společnost Ferrotramviaria a jízdenky tak nejdou koupit přes web italských drah Trenitalia. 

Vlaky vyráží na cestu zhruba každých 20-50 minut (o víkendu jednou za 50-60 minut). První vlak z Bari na letiště jede ve 4:55 (v neděli v 5:10), poslední z letiště do Bari ve 23:24. Informace o městské železnici v Bari a jízdní řády najdete na webu ferrovienordbarese.it.

Autobus do Bari

Nejlevnější dopravu do centra Bari nabízí příměstská autobusová linka 16, která jezdí mezi letištěm a vlakovým nádražím v Bari každých 30 až 60 minut. Autobus je v provozu od 5:00 do 22:10, v neděli a svátky od 6:00 do 21:10. Doba jízdy trvá 45 minut a lístek stojí 1 EUR na jednu jízdu, resp. 1,20 EUR na 90 minut (lze přestupovat) nebo 2,50 EUR na jeden kalendářní den. Jízdenky na letišti zakoupíte v trafice RELAY v 1. podlaží, ve městě v jakékoliv prodejně tabáku, případně přes aplikaci MUVT (Android / Apple).

Alternativou jsou autobusy Terravision, které jezdí jednou za hodinu a doba jízdy trvá 30 minut. Jízdenka on–line stojí 4 EUR. Toto spojení může být výhodné v okrajových částech dnech, jelikož poslední autobus z letiště jede až ve 23:50.

Autobus na Gargano

Z letiště Bari jezdí přímé autobusy i do oblasti Gargano oblíbené díky nádhernému pobřeží a krásným pitoreskním letoviskům. Jízdní řády a detaily najdete na webu metaurobus.it/gargano-easy-to-reach.

Půjčení auta

Pokud letiště Bari poslouží jako výchozí bod pro výlety po apulském venkově, nejlepší variantou je půjčení auta. Přímo na letišti sídlí mnoho velkých mezinárodních i menších místních autopůjčoven.

Ceny menších půjčoven startují na 3 500 Kč za 4 dny, serióznější půjčovny však aktuálně nabízejí ceny od 7 500 Kč, což jsou zhruba 2x vyšší ceny než před covidovou pandemií.

Ceny všech autopůjčoven v Bari můžete srovnat například na webu rentalcars.com, kde lze auto rovnou i rezervovat.

Hotely u letiště

Vzhledem k častým velmi brzkým odletům či pozdním příletům a poměrně řídké MHD, která na letiště nejezdí celou noc, často cestovatelé hledají možnosti ubytování u letiště.

Přímo u terminálu žádný hotel nenajdete, nejbližší Hotel Parco dei Principi leží necelé 2 km od letiště a nabízí odvoz k terminálu zdarma.

Zhruba 2,3 km od letiště (viz mapa pěší trasy) pak najdete několik soukromých levnějších apartmánů, od kterých však na letiště musíte jedině pěšky. K nejlevnějším patří B&B Karol Airport nebo Coco'S Rooms.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je bezplatně přístupné přes hotspot AdP Free wifi po přihlášení pomocí e-mailu či sociálních sítí.

I přesto, že je letiště Bari poměrně rušné, služby v terminálu se omezují na několik dost drahých restaurací, jeden duty free shop, knihkupectví a několik bankomatů.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 02. 11. 2022
Navrhni úpravu

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Daniel Nárovec
Daniel Nárovec
před měs

Jízdenky na letišti koupíte pouze v prodejně tisku Relay (nelogicky v prvním patře u odletů), k dispozici jsou však jen lístky na jednu jízdu za 1€ nebo za 2,50 € na jeden den. Ani v jednom z autobusů (i ve městě) nebylo možno koupit jízdenku u řidiče.

Avatar uživatele kvcr99
kvcr99
před rokem

Zdravím, o půl noci se z letiště dá dostat pouze taxíkem, že? Díky.

Avatar uživatele
Eva
před 2 lety

ják se dostat z letiště Bari do Bari-Modugno na zastávku flixbusu?

Avatar uživatele
Vojta
před 2 lety

Chci se zaptat, jak to mají s lístky pro děti (do 3let) na vlak a autobus. Jsou bezplatné jako u nás? Díky

Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov
před 2 lety

Hezký den,

Rozumíte prosím někdo formuláři, který se má vyplnit při vstupu do Apulie, kde leží Bari? Chtějí nějaké potvrzení od lékaře a poté to někam poslat? Děkuji moc za rady!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 2 lety

Ahoj, jaký formulář máš na mysli? Dohledal jsem tohle https://www.sanita.puglia.it/web...oronavirus kde jsou jen informace o pobytu, nic s doktorem nevidím. Máš to vyplnit, vygenerovat .pdf a to si stáhnout a vytisknout, případně mít uložený v telefonu.

Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov
před 2 lety

Tak já jsem asi mimo.. Snad tedy stačí jenom vyplnit a vytisknout. Moc díky za tenhle web!! Jste nej:)

Avatar uživatele Štěpán R.
Štěpán R.
před 2 lety

Téměř všude, i na stránkách MZV je jen tento dokument, jak píše @David Eiselt. Ale v jedné diskuzi zde na webu (https://www.cestujlevne.com/disk...ronavirus) je info ještě o jednom dokumentu. Tento dokument je i přímo na stránkách Puglie: https://www.regione.puglia.it/we...oronavirus -> vpravo Come spostarsi -> Modulo autodichiarazione spostamenti. Abych řekl pravdu, tak tomu také nerozumím.... Má někdo případně nějaké info nebo rady? Díky

Avatar uživatele
Šárka
před 3 lety

Nevíte prosím, dokdy jezdí ta autobusová linka? Když přiletíme v devět večer, koupíme na ni ještě lístek?

Kryštof Hájek
před 3 lety

Už jsem doplnil :) Poslední autobus by měl jet ve 21:35.

Avatar uživatele
Gee
před 3 lety

Z Bari na letiště a zpět doporučuji vlak z Bari Centrale, jede 17 minut, je prázdný, klimatizovaný a pohodlný. Autobus č.16 má minimálně 10 minut zpoždění, jede 45 minut a není klimatizovaný, je plný a nesednete si ... nedoporučuji ....

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

Podívej se na mapu

Avatar uživatele
Ivana
před 4 lety

Jak se dostanu z ulice Bovio v Bari nejlíp na letiště. Viděla jsem poblíž zastávku autobusu 16, ale z vašeho textu nechali, jestli jede až na letiště.

Kryštof Hájek
před 4 lety

V našem textu stojí "autobusová linka 16, která jezdí mezi letištěm a vlakovým nádražím v Bari každých 40 minut.", takže na letiště jede :)

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí