IATA (ICAO) kód letiště
BRI (LIBD)
Aktuální počasí
25.8 °C
Aktuální čas
14:00
Vzdálenost od Prahy
1015 km

O letišti Bari

Letiště Bari Palese pojmenované po Karolu Wojtylovi se nachází v italské provincii Apulie, která je vyhlášena zejména přímořskými letovisky. Nachází se 10 km západně od centra Bari, v jehož okolí jsou turisty vyhledávaná místa jako Alberobello, Matera, Polignano a Mare či Monopoli.

Jediný terminál je středně velký a orientace je zde velice snadná. Od vchodu do letištní budovy k letadlu neujdete více než 200 metrů. Odlety jsou v prvním poschodí, zatímco přílety v přízemí. Rozdělení na schengen a non-schengen je až za bezpečnostní kontrolou v rámci východů k letadlům.

Letenky

Ceny zpátečních letenek z Prahy se standardně pohybují mezi 1 800 3 000 Kč. Akční letenky bývají mnohdy dostupné i za méně jak 1 000 Kč za zpáteční let. Doba letu z Prahy trvá necelé 2 hodiny.

Do Bari míří velké množství low-cost letů z celé Evropy, takže lze bez problémů návštěvu zkombinovat i s jiným městem. Podívejte se na příklad aerolinek, které létají do Bari:

 • Ryanair: Praha, Vídeň, Krakow, Berlín, Norimberk, Benátky, Milán, Boloňa, Catania, Palermo, Alghero, Cagliari, Pisa, Řím a další
 • Wizz Air: Praha, Vídeň, Krakow, Wroclaw, Budapešť, Benátky, Milán, Boloňa a další
 • easyJet: Milán, Olbia, Londýn a další
 • Volotea: Benátky, Verona
 • Lufthansa: Frankfurt s návaznými lety po celé Evropě

Inspirujte se akcemi na letenky do Bari, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Vlak

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravu nabízí železniční linky FM2 a FR2, které jezdí na hlavní nádraží Bari Centrale v centru města. Nádraží na se nachází asi 250 metrů od terminálu a cesta k němu vede značeným podchodem.

 • Cena: 5,10 EUR jednosměrně (platí jen na vlak, nikoliv na autobusy MHD v Bari)
 • Doba jízdy do centra: 18 minut
 • Interval: 20-50 minut

Cena lístku činí 5,10 EUR a jízdenky zakoupíte v kiosku nebo automatu před vstupem na stanici. Lze platit hotovostí i kartou. Pozor, na letiště jezdí regionální společnost Ferrotramviaria a jízdenky tak nejdou koupit přes web italských drah Trenitalia. 

Vlaky vyráží na cestu zhruba každých 20-50 minut (o víkendu jednou za 50-60 minut). První vlak z Bari na letiště jede ve 4:55 (v neděli v 5:10), poslední z letiště do Bari ve 23:24. Informace o městské železnici v Bari a jízdní řády najdete na webu ferrovienordbarese.it.

Autobus do Bari

Nejlevnější dopravu do centra Bari nabízí příměstská autobusová linka 16, která jezdí mezi letištěm a vlakovým nádražím v Bari každých 30 až 60 minut. Autobus je v provozu od 5:00 do 22:10, v neděli a svátky od 6:00 do 21:10. Doba jízdy trvá 45 minut a lístek stojí 1 EUR na jednu jízdu, resp. 1,20 EUR na 90 minut (lze přestupovat) nebo 2,50 EUR na jeden kalendářní den. Jízdenky na letišti zakoupíte v prodejně knih, ve městě v jakékoliv prodejně tabáku, případně přes aplikaci MUVT (Android / Apple). Alternativně koupíte lístek u řidiče za 1,50 EUR.

Alternativou jsou autobusy Terravision, které jezdí jednou za hodinu a doba jízdy trvá 30 minut. Jízdenka on–line stojí 4 EUR. Toto spojení může být výhodné v okrajových částech dnech, jelikož poslední autobus z letiště jede až ve 23:50.

Autobus na Gargano

Z letiště Bari jezdí přímé autobusy i do oblasti Gargano oblíbené díky nádhernému pobřeží a krásným pitoreskním letoviskům. Jízdní řády a detaily najdete na webu metaurobus.it/gargano-easy-to-reach.

Půjčení auta

Pokud letiště Bari poslouží jako výchozí bod pro výlety po apulském venkově, nejlepší variantou je půjčení auta. Přímo na letišti sídlí mnoho velkých mezinárodních i menších místních autopůjčoven.

Ceny menších půjčoven startují na 3 500 Kč za 4 dny, serióznější půjčovny však aktuálně nabízejí ceny od 7 500 Kč, což jsou zhruba 2x vyšší ceny než před covidovou pandemií.

Ceny všech autopůjčoven v Bari můžete srovnat například na webu rentalcars.com, kde lze auto rovnou i rezervovat.

Hotely u letiště

Vzhledem k častým velmi brzkým odletům či pozdním příletům a poměrně řídké MHD, která na letiště nejezdí celou noc, často cestovatelé hledají možnosti ubytování u letiště.

Přímo u terminálu žádný hotel nenajdete, nejbližší Hotel Parco dei Principi leží necelé 2 km od letiště a nabízí odvoz k terminálu zdarma.

Zhruba 2,3 km od letiště (viz mapa pěší trasy) pak najdete několik soukromých levnějších apartmánů, od kterých však na letiště musíte jedině pěšky. K nejlevnějším patří B&B Karol Airport nebo Coco'S Rooms.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je bezplatně přístupné přes hotspot AdP Free wifi po přihlášení pomocí e-mailu či sociálních sítí.

I přesto, že je letiště Bari poměrně rušné, služby v terminálu se omezují na několik dost drahých restaurací, jeden duty free shop, knihkupectví a několik bankomatů.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kvcr99
kvcr99

Zdravím, o půl noci se z letiště dá dostat pouze taxíkem, že? Díky.

Odpovědět
před 9 měs

ják se dostat z letiště Bari do Bari-Modugno na zastávku flixbusu?

Odpovědět
před rokem

Chci se zaptat, jak to mají s lístky pro děti (do 3let) na vlak a autobus. Jsou bezplatné jako u nás? Díky

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov

Hezký den,

Rozumíte prosím někdo formuláři, který se má vyplnit při vstupu do Apulie, kde leží Bari? Chtějí nějaké potvrzení od lékaře a poté to někam poslat? Děkuji moc za rady!

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, jaký formulář máš na mysli? Dohledal jsem tohle https://www.sanita.puglia.it/web...oronavirus kde jsou jen informace o pobytu, nic s doktorem nevidím. Máš to vyplnit, vygenerovat .pdf a to si stáhnout a vytisknout, případně mít uložený v telefonu.

před rokem
Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov

Tak já jsem asi mimo.. Snad tedy stačí jenom vyplnit a vytisknout. Moc díky za tenhle web!! Jste nej:)

před rokem
Avatar uživatele Štěpán _1
Štěpán _1
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 4 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-23T13:46:50+02:00)

Téměř všude, i na stránkách MZV je jen tento dokument, jak píše @David Eiselt. Ale v jedné diskuzi zde na webu (https://www.cestujlevne.com/disk...ronavirus) je info ještě o jednom dokumentu. Tento dokument je i přímo na stránkách Puglie: https://www.regione.puglia.it/we...oronavirus -> vpravo Come spostarsi -> Modulo autodichiarazione spostamenti. Abych řekl pravdu, tak tomu také nerozumím.... Má někdo případně nějaké info nebo rady? Díky

Nevíte prosím, dokdy jezdí ta autobusová linka? Když přiletíme v devět večer, koupíme na ni ještě lístek?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Už jsem doplnil :) Poslední autobus by měl jet ve 21:35.

Přidat odpověď
před 3 lety

Z Bari na letiště a zpět doporučuji vlak z Bari Centrale, jede 17 minut, je prázdný, klimatizovaný a pohodlný. Autobus č.16 má minimálně 10 minut zpoždění, jede 45 minut a není klimatizovaný, je plný a nesednete si ... nedoporučuji ....

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Podívej se na mapu

Odpovědět
před 4 lety

Jak se dostanu z ulice Bovio v Bari nejlíp na letiště. Viděla jsem poblíž zastávku autobusu 16, ale z vašeho textu nechali, jestli jede až na letiště.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V našem textu stojí "autobusová linka 16, která jezdí mezi letištěm a vlakovým nádražím v Bari každých 40 minut.", takže na letiště jede :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu