IATA (ICAO) kód letiště
BRI (LIBD)
Aktuální počasí
32.1 °C
Aktuální čas
19:17
Vzdálenost od Prahy
1015 km

O letišti Bari

Letiště Bari Palese se nachází v italské provincii Apulia, která je vyhlášena zejména přímořskými letovisky. Nachází se 10 km západně od centra Bari, v jehož okolí jsou turisty vyhledávaná místa jako Alberobello, Matera, Polignano a Mare či Monopoli.

Terminál je přehledně uskupený a otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Letenky do Bari zakoupíte nejlevněji na stránkách aerolinek Wizz Air (z Prahy, Katovic a Budapešti) či Ryanair (z Berlína). Ceny zpátečních letenek se standardně pohybují mezi 1.800 3.000 Kč. Akční letenky bývají mnohdy dostupné i za méně jak 900 Kč za zpáteční let. Doba letu z Prahy trvá necelé 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bari, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravu nabízí železniční linka, která je v centru města za 20 minut. Cena lístku činí 5 EUR a vlaky vyráží na cestu zhruba každých 30 minut (o víkendu jednou za 50 minut). První vlak z Bari na letiště jede ve 4:55 (v neděli v 5:10), poslední z letiště do Bari ve 23:33. Jízdenky zakoupíte v kiosku před vstupem na stanici. Informace o městské železnici v Bari najdete na webu ferrovienordbarese.it.

Alternativou jsou autobusy Terravision, které jezdí jednou za hodinu a doba jízdy trvá 30 minut. Jízdenka on–line stojí 4 EUR.

Nejlevnější dopravu do centra Bari nabízí příměstská autobusová linka 16, která jezdí mezi letištěm a vlakovým nádražím v Bari každých 40 až 60 minut. Autobus je v provozu od 5:00 do 21:35, v neděli a svátky od 6:00 do 21:10. Doba jízdy trvá 45 minut a lístek stojí 1 EUR, který na letišti zakoupíte v prodejně knih, ve městě v jakékoliv prodejně tabáku. Alternativně koupíte lístek u řidiče za 1,50 EUR.

Z letiště jezdí autobusy PugliaAirBus také přímo do Matery nebo Brindisi.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je bezplatně přístupné přes hotspot AdP Free wifi po přihlášení pomocí e-mailu či sociálních sítí.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

ják se dostat z letiště Bari do Bari-Modugno na zastávku flixbusu?

Odpovědět
před 11 měs

Chci se zaptat, jak to mají s lístky pro děti (do 3let) na vlak a autobus. Jsou bezplatné jako u nás? Díky

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov

Hezký den,

Rozumíte prosím někdo formuláři, který se má vyplnit při vstupu do Apulie, kde leží Bari? Chtějí nějaké potvrzení od lékaře a poté to někam poslat? Děkuji moc za rady!

před 12 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, jaký formulář máš na mysli? Dohledal jsem tohle https://www.sanita.puglia.it/web...oronavirus kde jsou jen informace o pobytu, nic s doktorem nevidím. Máš to vyplnit, vygenerovat .pdf a to si stáhnout a vytisknout, případně mít uložený v telefonu.

před 12 měs
Avatar uživatele Matěj Kirov
Matěj Kirov

Tak já jsem asi mimo.. Snad tedy stačí jenom vyplnit a vytisknout. Moc díky za tenhle web!! Jste nej:)

před 12 měs
Avatar uživatele Štěpán
Štěpán
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 4 komentáře
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-07-23T13:46:50+02:00)

Téměř všude, i na stránkách MZV je jen tento dokument, jak píše @David Eiselt. Ale v jedné diskuzi zde na webu (https://www.cestujlevne.com/disk...ronavirus) je info ještě o jednom dokumentu. Tento dokument je i přímo na stránkách Puglie: https://www.regione.puglia.it/we...oronavirus -> vpravo Come spostarsi -> Modulo autodichiarazione spostamenti. Abych řekl pravdu, tak tomu také nerozumím.... Má někdo případně nějaké info nebo rady? Díky

Přidat odpověď
před 11 měs

Nevíte prosím, dokdy jezdí ta autobusová linka? Když přiletíme v devět večer, koupíme na ni ještě lístek?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Už jsem doplnil :) Poslední autobus by měl jet ve 21:35.

Z Bari na letiště a zpět doporučuji vlak z Bari Centrale, jede 17 minut, je prázdný, klimatizovaný a pohodlný. Autobus č.16 má minimálně 10 minut zpoždění, jede 45 minut a není klimatizovaný, je plný a nesednete si ... nedoporučuji ....

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Podívej se na mapu

Odpovědět
před 3 lety

Jak se dostanu z ulice Bovio v Bari nejlíp na letiště. Viděla jsem poblíž zastávku autobusu 16, ale z vašeho textu nechali, jestli jede až na letiště.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V našem textu stojí "autobusová linka 16, která jezdí mezi letištěm a vlakovým nádražím v Bari každých 40 minut.", takže na letiště jede :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu